"Müzik Blogları Fikir Takımı" - Son Dakika
Kültür Sanat

"Müzik Blogları Fikir Takımı"

"Müzik Blogları Fikir Takımı"

Avea, Türkiye'nin ilk "Müzik Blogları Fikir Takımını" kurdu!

21.01.2012 10:48
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Avea Müzik çatısı altında 7 yılda, 50'nin üzerinde sanatçının katıldığı yüzlerce konserde 300 binden fazla müzikseverle biraraya gelen Avea, şimdi de müzik konusunda yazan bloggerlarla sinerji yolculuğuna çıkıyor

Evrensel dil olan müziği farklı boyutlarıyla 6 yıldır sahiplenen Avea, müzik yazan bloggerlarla geçen yıl sonu başlattığı "Tea&Talk Buluşmaları"na 2012 yılında da devam ediyor. Blog yazarlarının görüşleri ile sinerji yaratmayı hedefleyerek "Müzik Blogları Fikir Takımı" projesini hayata geçiren Avea, bu kapsamda her ay düzenlenecek "Tea&Talk Buluşmaları"nda ise bloggerlarla fikir alışverişinde bulunacak.

"Tea&Talk Buluşmaları" adı verilen toplantılarda müzik üzerine yazan bloggerlar ile biraraya gelen Avea, müzik üzerine kafa yoranların "fikir takımı" olma yolunda müziği çok yönlü ele alarak pek çok konuyu masaya yatırmayı hedefliyor.

Ocak ayında yapılacak toplantının konusu ise müzik prodüktörlüğü olacak. "Sihirli Değnek, Müzik Prodüktörü" başlıklı toplantıda müzik prodüktörü ile aranjörün farkları; Türkiye'de müzik prodüktörlüğü nasıl işliyor, müzik prodüktörünün görevi nerede başlıyor gibi konuların yanı sıra yapımcı, sanatçı ve müzikal prodüktör üçgeninde yaşananlar da konuşulacak.

Projenin temeli 2011 ekim ayında atıldı…

Tolga Akyıldız'ın moderatörlüğünde yürütülen toplantıların temeli ise Ekim 2011 tarihinde atıldı. Ekim ayında gerçekleşen ilk buluşmada "Müziği Yazmak" başlığında konuşmacılar Naim Dilmener, Zülal Kalkandelen ve Murat Meriç, "İnternet ortamında müzik yazarı olmanın avantaj ve dezavantajları", "Değişen endüstri koşullarında müzik yazarı tanımı değişmeli midir", "Yazarın nesnelliği nerede biter" gibi soruların yanıtlarını aradılar.

Kasım ayında konuşmacılar Aylin Aslım, Erdem Yener ve Bora Yeter "Müzisyen ve Sosyal Medya" başlığında; "Bugünün popüler müzisyenleri sosyal medyayı yeterince doğru kullanabiliyor mu", " Facebook, fan sitelerinin yerini alacak mı", "Sosyal medyada PR stratejisi yaratmanın incelikleri neler", " Twitter'da kendin olmak ne kadar mümkün" gibi konu başlıklarını bloggerlarla tartışmaya açtılar.

Aralık ayındaki "Tea& Talk Buluşmaları"nda konuşmacılar Sony Müzik Genel Müdürü Şemsettin Göktaş, Avrupa Müzik Genel Müdürü Cengiz Erdem ve Mü-YAP Başkanı Bülent Forta, "Internette Müzik Platformlarının Geleceği" gibi iddialı bir konuyu çok geniş bir perspektiften değerlendirme şansı buldular.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat 'Müzik Blogları Fikir Takımı' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  • Ankara Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu 'Enternasyonal III' ile sahnede
    23:24 Ankara Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu 'Enternasyonal III' ile sahnede

    Ankara Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu'nun 'Enternasyonal III' adlı temsili, Opera Sahnesi'nde sanatseverlerle buluştu. Bu sezon yurt dışından konuk olarak gelen iki koreograf ile gerçekleştirilen eser, Tülay Şimşek'in kostüm tasarımı ve Bülent Arslan'ın ışık tasarımıyla prömiyerinde büyük beğeni topladı.


Advertisement