Orhan Kemal 9. Öykü Yarışması - Son Dakika

Orhan Kemal 9. Öykü Yarışması

19.12.2016 14:02
Orhan Kemal 9. Öykü Yarışması

Yazar Deniz Tarsus, "İt Gözü" adlı öykü kitabıyla Orhan Kemal ödülüne layık görüldü.

Yazar Deniz Tarsus, "İt Gözü" adlı öykü kitabıyla Orhan Kemal ödülüne layık görüldü.

Çukurova Edebiyatçılar Derneği (ÇED) Başkanı Halise Tekbaş, yaptığı yazılı açıklamada, geleneksel hale getirilen yarışmaya edebiyatçıların her geçen yıl biraz daha fazla ilgi gösterdiğini belirtti.

Türk ve dünya edebiyatına ölümsüz eserler kazandıran Orhan Kemal'in daha fazla tanıtılması gerektiğini ifade eden Tekbaş, bu amaçla Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı iş birliğinde düzenlenen yarışmada eserlerin değerlendirildiğini aktardı.

Tekbaş, kendisinin de bulunduğu ve Zafer Doruk, Buket Uzuner, Mazlum Vesek ve Onur Caymaz'dan oluşan seçici kurulun, katılımcıların özgün eserlerde Türkçe'yi kullanımdaki özenini göz önünde bulundurarak ödüle Deniz Tarsus'u "İt gözü" adlı öykü kitabıyla layık gördüğünü kaydetti.

Tarsus, 23 Aralık'ta Ramazanoğlu Kültür Merkezinde düzenlenecek törenle ödülünü alacak.

YORUMLAR
500
Çukurova'da buğday rekoltesinde artış bekleniyor Çukurova'da buğday rekoltesinde artış bekleniyor Soğan, fiyatıyla çiftçinin yüzünü güldürüyor Soğan, fiyatıyla çiftçinin yüzünü güldürüyor DenizBank, Adana Büyükşehir Belediyesine kompost makinesi hibe etti DenizBank, Adana Büyükşehir Belediyesine kompost makinesi hibe etti
Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Orhan Kemal 9. Öykü Yarışması - Son Dakika


Advertisement