Osmanlı dönemindeki Ahilik kültürü 700 yıldır sürdürülüyor - Son Dakika

Osmanlı dönemindeki Ahilik kültürü 700 yıldır sürdürülüyor

20.01.2023 18:56

Osmanlı dönemindeki Ahilik kültürü 700 yıldır sürdürülüyor Bolu'nun Mudurnu ilçesinde Ahilik kültürünün bir parçası olan esnaf duası 700 yıldır devam ediyor.

Osmanlı dönemindeki Ahilik kültürü 700 yıldır sürdürülüyor

BOLU - Bolu'nun Mudurnu ilçesinde Ahilik kültürünün bir parçası olan esnaf duası 700 yıldır devam ediyor. Duayı Bursa'da güzel okuma yarışmasında ikinci olan müezzin Eyüp Acar okuttu.

700 yıldır Bolu'da devam eden esnaf duası her hafta cuma günü okunuyor. Osmanlı dönemindeki Ahilik kültürünün yaşatılmaya çalışıldığı Mudurnu ilçesinde esnaflar bir araya gelerek dua ediyor. Bu gelenek esnafların hayırlı kazanç elde etmesi sürdürülüyor. Esnaf duasını geçtiğimiz gün Bursa'da düzenlenen güzel okuma yarışmasında ikincilik kazanan Eyüp Acar okudu. Mudurnu Yıldırım Beyazıt Camii müezzini Eyüp Acar tarafından okunan esnaf duası sonrası vatandaşlara hayır ekmeği, lokum ve pilav ikram edildi. Geleneğin sürdürülmesinden memnuniyet duyduğunu söyleyen müezzin Eyüp Acar, "700 yıldır her hafta cuma salasına müteakip esnaflarımızın katılımıyla dualarımızı yapıyoruz. Yüce rabbim kabul etsin" dedi.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Minikler Çanakkale şehitlerinin son yemek menüsünü dağıttı Minikler Çanakkale şehitlerinin son yemek menüsünü dağıttı Çiftlikten 100 tavuk çalan 2 şüpheli yakalandı Çiftlikten 100 tavuk çalan 2 şüpheli yakalandı Bu da tavuk hırsızlığı Bu da tavuk hırsızlığı

Son Dakika Kültür Sanat Osmanlı dönemindeki Ahilik kültürü 700 yıldır sürdürülüyor - Son Dakika


Advertisement