'Peygamberler Şehri'nde Kur'an-I Kerim Hatimine İlgi - Son Dakika

'Peygamberler Şehri'nde Kur'an-I Kerim Hatimine İlgi

15.06.2014 15:35
'Peygamberler Şehri'nde Kur'an-I Kerim Hatimine İlgi

Şanlıurfa'da, Balıklıgöl yerleşkesindeki Dergah Camii'nde 4 aydır Kur'an ı Kerim hatim programı düzenleniyor.

İnanç turizminin önemli merkezlerinden Şanlıurfa'da, Kur'an-ı Kerim hatimleri bölgeyi ziyarete gelen vatandaşlarca ilgi görüyor.

İl Müftülüğü, "Peygamberlerin atası" olarak kabul edilen Hz. İbrahim'in doğduğu ve Nemrut'un zulmünden kurtulmak için bir süre saklandığı rivayet edilen Balıklıgöl yerleşkesindeki Dergah Camii'nde yaklaşık 4 aydır Kur'an-ı Kerim hatim programı düzenliyor.

Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden gelen hafızların her hafta pazar günleri öğle namazının ardından okuduğu hatimler, kenti ziyarete gelen vatandaşlar tarafından ilgiyle takip ediliyor.

İl Müftüsü İhsan Açık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kur'an-ı Kerim ziyafetinin halk tarafından kısa sürede yoğun ilgi görmeye başladığını söyledi.

Tarihi Balıklıgöl yerleşkesinde bir gelenek oluşturmaya gayret ettiklerini ifade eden Açık, uygulama kapsamında her hafta bir cüz Kur'an okunduğunu bildirdi.

Açık, Kur'an-ı Kerim'in her zaman okunması gerektiğini vurgulayarak, şöyle konuştu:

"16 haftada 50 civarında Kur'an-ı Kerim okuyucusu ziyafet yapmış oldu. Biz Kur'an-ı Kerim ziyafetini sadece belirli günlere ve zamanlara atfetmemek için böylesi bir organizasyonu gerçekleştirdik. Dergah Camii'nde her zaman Kur'an okunsun istedik. Bu da güzel oldu, o esnada sesi dışarıya da verdiğimiz için bölgede ziyarette bulunanlarda dinlemiş oluyor."

Hafız Mehmet Emin Doğan da vatandaşların gösterdiği ilgiden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, herkesi hatim dinlemeye davet etti.

Vatandaşlar da organizasyon dolayısıyla yetkililere teşekkür etti. - Şanlıurfa

YORUMLAR
500
İsot mesaisi yapanlara güneş uyarısı İsot mesaisi yapanlara güneş uyarısı Otomobili merdivenden indirmeye çalıştı Otomobili merdivenden indirmeye çalıştı Şanlıurfa Ticaret Borsası Şanlıurfa Ticaret Borsası
Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat 'Peygamberler Şehri'nde Kur'an-I Kerim Hatimine İlgi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement