Şehir Tiyatroları'ndan Yeni Oyun: "Hayal-i Temsil" - Son Dakika

Şehir Tiyatroları'ndan Yeni Oyun: "Hayal-i Temsil"

08.04.2015 15:00
Şehir Tiyatroları'ndan Yeni Oyun: "Hayal-i Temsil"

100. yaşını kutlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, sezonun sonu yaklaşırken, "Hayal-i Temsil" oyununu bu akşam izleyiciyle buluşuyor.

100. yaşını kutlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, sezonun sonu yaklaşırken, "Hayal-i Temsil" oyununu bu akşam izleyiciyle buluşuyor.

Ahmet Sami Özbudak'ın yazdığı, Yiğit Sertdemir'in yönettiği oyun 18 Nisan'a kadar Kadıköy Haldun Taner Sahnesi'nde izlenebilecek.

Eski makyör Dikran Efendi'nin hayalle hatırayı iç içe geçiren masalının anlatıldığı oyun, sahnenin ilk kadınları "Afife Jale" ile "Bedia Muvahhit"i, çocuklukları, aşkları ve tutkularıyla ilk kez seyirci karşısına çıktıkları "Darülbedayi Sahnesi"nde bir araya getiriyor.

Dramaturgluğunu Sinem Özlek'in gerçekleştirdiği oyunun, müziğini Tuluğ Tırpan, sahne ve ışık tasarımını Cem Yılmazer, kostüm tasarımını Nihal Kaplangı, efekt tasarımını Kadir Arlı, koreografisini Cihan Yöntem, müzik direktörlüğünü Hüseyin Tuncel yaptı.

Şebnem Köstem, Hümay Güldağ ve Yiğit Sertdemir'in rol aldığı oyun, 29 Nisan-2 Mayıs arasında Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde seyirciyle buluşacak.

YORUMLAR
500
Dağıttı fidelerde olan domates ve biberlerin ilk hasadı da o yaptı Dağıttı fidelerde olan domates ve biberlerin ilk hasadı da o yaptı İSTANBUL-TARİHİ PAŞABAHÇE VAPURU MAVİ SULARA GERİ DÖNDÜ İSTANBUL-TARİHİ PAŞABAHÇE VAPURU MAVİ SULARA GERİ DÖNDÜ Kılıçdaroğlu: 'Kentleri Kent Yapan da Kentlerin Kendi Tarihidir; Eğer Yöneticiler Kendi Yönettikleri Kente Yabancılaşırlarsa Tarihi de Unutmuş... Kılıçdaroğlu: 'Kentleri Kent Yapan da Kentlerin Kendi Tarihidir; Eğer Yöneticiler Kendi Yönettikleri Kente Yabancılaşırlarsa Tarihi de Unutmuş...
Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Şehir Tiyatroları'ndan Yeni Oyun: 'Hayal-i Temsil' - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement