Sinemanın Üç Büyüğüne Onur Ödülü - Son Dakika
Kültür Sanat

Sinemanın Üç Büyüğüne Onur Ödülü

Sinemanın Üç Büyüğüne Onur Ödülü

Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) 44.Türk Sineması Ödülleri'nde bu yılki "Onur Ödülleri"nin sahipleri belli oldu."Onur Ödülleri", Erden Kıral, Perihan Savaş ve Osman Şahin'e verilecek.

03.01.2012 12:22
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) 44. Türk Sineması Ödülleri'nde bu yılki "Onur Ödülleri"nin sahipleri belli oldu. "Onur Ödülleri", Erden Kıral, Perihan Savaş ve Osman Şahin'e verilecek.

Yapılan açıklamaya göre, 16 Ocak Pazartesi günü gerçekleştirilecek törende, Türk sinemasının üç büyük ismine de onur ödülleri teslim edilecek.

"Bereketli Topraklar Üzerinde", " Hakkari'de Bir Mevsim", "Ayna",

"Dilan" gibi filmlerin sahibi, senarist, yönetmen ve film eleştirmeni Erden Kıral, gecede SİYAD Onur Ödülü'nü alacak ustaların ilki olacak.

"Züğürt Ağa", "Kurbağalar", "Derman" gibi çok sayıda filmde imzası bulunan, edebiyat ve sinema camiasının değerli isimlerinden, yazar ve senarist Osman Şahin de, 40. sanat yılında SİYAD tarafından onurlandırılacak.

Gecede ayrıca, çocuk yaşta tiyatro oyunculuğuna başlayan ve 1971 yılında

"Şehzade Sinbad Kaf Dağında" filmindeki ilk rolünden itibaren 120'den fazla sayıda filme damgasını vuran oyuncu Perihan Savaş da "Onur Ödülü"ne değer görülen üçüncü isim olacak. - İSTANBUL

Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Sinemanın Üç Büyüğüne Onur Ödülü - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement