Tiyatrokare’nin Yeni Oyunu Büyük İkramiye - Son Dakika
Kültür Sanat

Tiyatrokare’nin Yeni Oyunu Büyük İkramiye

Tiyatrokare’nin Yeni Oyunu Büyük İkramiye

Metin Serezli, Armağan Çağlayan, Suzan Aksoy, Pelin Ermiş Ve Yılmaz Sütçü Sahnede…

25.12.2010 00:55  Güncelleme: 01:11

On dokuz yıldır dünya tiyatrosunun en önemli yapıtlarını, Türk tiyatrosunun en değerli oyuncularıyla buluşturan Tiyatrokare, 6 Ocak'ta yapacağı prömiyerle Fransız sahnelerinde yıllarca kapalı gişe oynayan 'Büyük İkramiye' adlı yeni oyununu sahnelemeye hazırlanıyor.

Jean Marie Chevret tarafından yazılan, Nedim Saban tarafından Türkçe'ye çevrilen ve uyarlanan oyun, sıcak aile ilişkileri ortamında 'şans ve umut' olgularıyla değişen yaşamları mizahi bir dille sergiliyor.

Son yılların en büyük rüyasının gerçekleşirken beraberinde getirdiği hırslar ve gülünç olaylar dizisini anlatan oyun, kadrosuyla da dikkat çekiyor.

Büyük İkramiye'de rolleri, usta tiyatro sanatçısı Metin Serezli, TV Starı ve başarılı TV programcısı Armağan Çağlayan, tiyatro ve televizyon dünyasının önemli kadın yüzü Suzan Aksoy, genç tiyatro ve dizi oyuncusu Pelin Ermiş ve genç oyuncu Yılmaz Sütçü paylaşıyor.

Oyunun konusu:

Oyunda, Fındıkzade'de oturan mazbut bir Türk ailesinin rüyasının gerçekleşmesi üzerine yaşanan olaylar anlatılıyor. Ateş Ailesi, yıllardır umut yitirmeden oynadıkları şans oyunuyla 25 milyon TL'lik büyük ikramiyeyi kazanır. O güne dek özendikleri lüks hayata paranın gücüyle sahip olmaya çalışırlar. Değişen yaşamları izleyiciyi sahneye kilitler.Gülünç olansa henüz evlenememiş kızlarını, cemiyet hayatının asil ruhuna parayla büründüreceklerine inanmalarıdır.

Oyunun en büyük sürprizlerinden biri de tam bu noktada ortaya çıkar. Kızlarına cemiyet hayatının inceliklerini öğretmesi için gözlerine kestirdikleri isim ünlü televizyoncu Armağan Çağlayan'dan başkası değildir. Güzellikle değilse de zorla… Çağlayan, magazin hayatının acımasız gerçeklerini ve cemiyet hayatının yönlerini genç kıza öğrettiği rolüyle, tıpkı Fransa'daki orijinal versiyonda olduğu gibi kendisini oynar.

Oyunun biletleri Biletix'ten satışa sunulmuş olup, bilet fiyatları : tam 40 TL, indirimli 30 TL'dir.

"Büyük İkramiye" ve Tiyatrokare'nin tüm oyunları ile ilgili geniş bilgi www.tiyatrokare.com.tr adresinden ya da (212) 2301618 numaralı gişe telefonundan ulaşılabilir.

Oyun Programı

6 OcakPerşembe 20:30 Profilo

8 OcakC.tesi 15:30 Profilo

9 OcakPazar 19:00 Profilo

12 OcakÇarşamba 20:30 AtaköyYunusEmre

13 OcakPerşembe 20:30 Profilo

15 OcakC.tesi 15:30 Profilo

16 OcakPazar 19:00 Profilo

20 OcakPerşembe 20:30 Profilo

22 OcakC.tesi İzmir Adnan Saygun

23 OcakPazar İzmir Adnan Saygun

27 OcakPerşembe 20:30 Profilo

28 OcakCuma 20:30 KadıköyHalkEğitim

29 OcakC.tesi 17:00 - 20:30 KadiköyHalkEğitim

30 OcakPazar 19:00 Profilo

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat Tiyatrokare’nin Yeni Oyunu Büyük İkramiye - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement