Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Lübnan haberleri, Lübnan son dakika, son dakika Lübnan

Son Dakika Lübnan Haberleri

Son dakika Lübnan haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son lübnan haberleri anında burada.


 • 17:18 Lübnan'dan İsrail'e tanksavar füzesi saldırısında bir İsrailli öldü

  Lübnan'dan İsrail'e tanksavar füzesi saldırısında bir İsrailli öldü Lübnan'dan İsrail'in kuzeyine düzenlenen tanksavar füzesi saldırısında bir İsrailli hayatını kaybetti. İsrail ordusu, saldırının ardından helikopter, tank ve top ateşiyle saldırı bölgelerini vurdu. Çatışmaların başladığı tarihten bu yana 92 Hizbullah mensubu, 1 Lübnan askeri ve 6 İsrail askeri öldü. Ayrıca 3'ü çocuk, 3'ü gazeteci 23 sivil Lübnan'da, 5 sivil ise İsrail'de hayatını kaybetti.

 • 17:09 Hizbullah, İsrail ile sınırda 2 mensubunun daha öldüğünü duyurdu

  Hizbullah, İsrail ile sınırda 2 mensubunun daha öldüğünü duyurdu Lübnan'daki Hizbullah Hareketi, İsrail ile sınırda yaşanan çatışmalarda 2 mensubunun daha öldüğünü açıkladı. Toplamda 92 Hizbullah mensubu çatışmalarda hayatını kaybetti.

 • 16:55 Lübnan Maruni Patriği: Gazze'de soykırım savaşına tanıklık ediyoruz

  Lübnan Maruni Patriği: Gazze'de soykırım savaşına tanıklık ediyoruz Lübnan Maruni Patriği Beşara Butrus er-Rai, Gazze Şeridi'nde yaşanan yıkıcı ve acımasız bir soykırım savaşına tanıklık ettiklerini belirtti. Rai, İsrail'in saldırılarına maruz kalan Lübnan'ın güneyindeki Hristiyanlarla dayanışma için Sur kentini ziyaret etti ve Filistin halkının kendi kaderini tayin etme hakkını vurguladı.

 • 16:07 Hizbullah, İsrail'e saldırı düzenledi

  Hizbullah, İsrail'e saldırı düzenledi Lübnan'daki Hizbullah Hareketi, İsrail'e ait 3 askeri noktaya saldırı düzenlediğini duyurdu. İsrail ordusu da Lübnan'ın sınır bölgesinde bazı noktalara hava saldırısı gerçekleştirdi. Çatışmalarda birçok kişi hayatını kaybetti.

 • 10:51 UNRWA Genel Komiseri: Gazze Şeridi'nde güvenli bölge yok

  UNRWA Genel Komiseri: Gazze Şeridi'nde güvenli bölge yok UNRWA Genel Komiseri Philippe Lazzarini, İsrail ordusunun 2 aydır bombaladığı Gazze Şeridi'nde güvenli bölge olmadığını söyledi. Lazzarini, Gazze'deki UNRWA tesislerine yönelik hava saldırılarında 130 UNRWA çalışanı ve 220'den fazla Filistinlinin hayatını kaybettiğini belirtti.

 • 00:17 Hizbullah, İsrail mevzilerini hedef aldı

  Hizbullah, İsrail mevzilerini hedef aldı Hizbullah, Lübnan sınırı yakınlarındaki İsrail ordusuna ait mevzileri ve askeri birlikleri hedef aldığını duyurdu. İsrail'in Radar askeri noktası ve Şeba Çiftlikleri'nde bulunan mevkiler uygun silahlarla vuruldu. Ayrıca, Hizbullah'ın Dahira ve Hadeb el-Bustan beldeleri ile El-Malikiyye mevkiini güdümlü füzelerle hedef aldığı belirtildi. İsrail ordusu da Lübnan'daki bazı beldeleri vurdu. Çatışmalarda Lübnan'da 23 sivil, İsrail'de 4 sivil hayatını kaybetti.

 • Dün Dün 20:27 İsrail Savunma Bakanı Hizbullah'ı sınırdan uzaklaştırmak için harekete geçecek

  İsrail Savunma Bakanı Hizbullah'ı sınırdan uzaklaştırmak için harekete geçecek İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, Hizbullah'ı sınırdan uzaklaştırmak için uluslararası bir siyasi düzenleme veya askeri harekat yapacaklarını söyledi. Gallant, Litani Nehri'nin kuzeyine gönderme sözü verirken, bölgede yaşayan İsraillilerin güvenliğini sağlamak için harekete geçeceklerini belirtti. Hizbullah'tan ise henüz bir açıklama gelmedi.

 • Dün Dün 19:35 Hizbullah mensubu çatışmalarda öldü

  Hizbullah mensubu çatışmalarda öldü Hizbullah Hareketi, Lübnan-İsrail sınırında yaşanan çatışmalarda bir mensubunun daha öldüğünü açıkladı. Çatışmalarda ölen Hizbullah mensuplarının sayısı 90'a yükseldi.

 • Dün Dün 17:51 130 Milyon Yıl Öncesine Ait Fosil, Erkek Sivrisineklerin Kan Emme Yeteneğine Işık Tutuyor

  130 Milyon Yıl Öncesine Ait Fosil, Erkek Sivrisineklerin Kan Emme Yeteneğine Işık Tutuyor Bilim insanları, yaklaşık 130 milyon yıl öncesine ait bir fosilden yola çıkarak erkek sivrisineklerin antik dönemlerde kan emmiş olabileceğini belirledi. Bu bulgu, sivrisineklerin evrimi hakkında yeni kanıtlar sunabilir.

 • Dün Dün 17:29 Fransa, İsrail'in Lübnan ordusuna saldırısını kınadı

  Fransa, İsrail'in Lübnan ordusuna saldırısını kınadı Fransa, Lübnan ve İsrail arasındaki çatışmalar nedeniyle endişe duyduğunu belirterek, Lübnan ordusu mensubu bir askerin hayatını kaybetmesine sebep olan İsrail saldırısını kınadı. Fransa, Lübnan'ın egemenliğine ve BMGK'nın 1701 sayılı kararına bağlı olduğunu vurguladı ve Lübnan ordusuna desteğini ifade etti. Ayrıca, sınır hattındaki çatışmaların UNIFIL'in güvenliğini riske attığına dikkat çekildi.

 • Dün Dün 16:29 İsrail, Hizbullah hedeflerini yeniden bombaladı

  İsrail, Hizbullah hedeflerini yeniden bombaladı İsrail ordusu, Lübnan'ın güneyindeki Hizbullah hedeflerini bombalamaya başladığını duyurdu. Tanklar, toplar ve savaş uçaklarıyla gerçekleştirilen saldırılarda, Hizbullah'ın harekat komutanlığı karargahı da hedef alındı. İsrail ordusu, atış yapılan noktalara karşılık verdi.

 • Dün Dün 15:29 Hizbullah, İsrail'e saldırı düzenledi

  Hizbullah, İsrail'e saldırı düzenledi Lübnan'daki Hizbullah Hareketi, İsrail'e ait bir askeri noktaya saldırı düzenlediğini duyurdu. Saldırı sonucunda hedefin tam isabetle vurulduğu belirtildi. Ayrıca Lübnan ordusu, İsrail'e doğru fırlatılmaya hazır bazı roketler ve ateşleme platformunu ele geçirdi. İsrail'in Meys el Cebel'deki bir eve düzenlediği hava saldırısında ev tamamen yıkıldı. Çatışmalarda Lübnan'da 23 sivil, İsrail'de 4 sivil hayatını kaybetti.

 • Dün Dün 13:12 İsrail, Lübnan'ın güneyindeki sınır bölgelerini vurdu

  İsrail, Lübnan'ın güneyindeki sınır bölgelerini vurdu İsrail ordusu, Lübnan'ın güneyindeki bazı beldelere ve sivillere ait evlere ağır topçu atışlarıyla saldırılar düzenledi. Saldırılarda can kaybı olmazken, evler daha önce tahliye edilmişti. Çatışmalarda Lübnan'da 23 sivil, İsrail'de 4 sivil hayatını kaybetti.

 • Dün Dün 12:23 Sıfır noktasında gerilim tırmandıran gelişme! İsrail, Lübnan'dan özür diledi

  Sıfır noktasında gerilim tırmandıran gelişme! İsrail, Lübnan'dan özür diledi İsrail Savunma Kuvvetleri, Hizbullah bağlantılı bir hedefi vururken bir askerin öldürülmesinden dolayı Lübnan'dan özür diledi ve 'büyük üzüntü duyduklarını' açıkladı.

 • Dün Dün 04:39 UNIFIL, Lübnan-İsrail sınırındaki şiddetin ciddi sonuçlara yol açabileceği uyarısında bulundu

  UNIFIL, Lübnan-İsrail sınırındaki şiddetin ciddi sonuçlara yol açabileceği uyarısında bulundu Birlemiş Milletler Lübnan Geçici Barış Gücü (UNIFIL), Lübnan-İsrail sınırında yaşanan şiddet eylemlerindeki hızlı ve endişe verici artışın ciddi sonuçlara yol açabileceği konusunda uyarıda bulundu. UNIFIL, İsrail ordusunun saldırılarında bir Lübnan askerinin öldürüldüğünü ve üçünün yaralandığını belirtti. Ayrıca, Lübnan ordusunun İsrail ile çatışmaya girmediği vurgulandı. UNIFIL, taraflara şiddet döngüsünü sona erdirme çağrısını sürdürdü.

 • 05.12.2023 05 Ara 22:15 İsrail'in Lübnan'a saldırısında bir işçi öldü, 2 kişi yaralandı

  İsrail'in Lübnan'a saldırısında bir işçi öldü, 2 kişi yaralandı İsrail ordusu, Lübnan'ın güneyine düzenlediği saldırıda Suriye uyruklu bir işçinin hayatını kaybettiği ve 2 kişinin yaralandığı bildirildi. Saldırı sonucunda ölen sivil sayısı 23'e yükseldi.

 • 05.12.2023 05 Ara 21:46 Hamas: İsrail saldırıları devam ettiği sürece müzakere yok

  Hamas: İsrail saldırıları devam ettiği sürece müzakere yok Hamas Siyasi Büro üyesi Usame Hamdan, İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları devam ettiği sürece müzakere olmayacağını açıkladı. Hamdan, çatışmaların sona ermesinin ardından Netanyahu'nun savaş suçlusu olarak yargılanacağını öne sürdü.

 • 05.12.2023 05 Ara 18:34 Lübnan Ordusu: İsrail Bombardımanında 1 Asker Hayatını Kaybetti

  Lübnan Ordusu: İsrail Bombardımanında 1 Asker Hayatını Kaybetti Lübnan ordusu tarafından yapılan açıklamada, ülkenin güney sınırına İsrail tarafından düzenlenen bombardımanda 1 askerin hayatını kaybettiği, 3 askerin de yaralandığı bildirildi.

 • 05.12.2023 05 Ara 17:29 Lübnan'ın Sınır Bölgesindeki İsrail Saldırılarında 6 Kişi Yaralandı

  Lübnan'ın Sınır Bölgesindeki İsrail Saldırılarında 6 Kişi Yaralandı El KUZA, 5 Aralık (Xinhua) -- Lübnan'ın El Kuza kentinde İsrail saldırısının ardından dumanlar yükseliyor, 4 Aralık 2023.

 • 05.12.2023 05 Ara 16:37 Hizbullah, İsrail'e saldırı düzenledi

  Hizbullah, İsrail'e saldırı düzenledi Lübnan'daki Hizbullah Hareketi, İsrail'e ait sınır üzerinde yer alan 4 askeri noktaya saldırı düzenlediğini duyurdu. İsrail ordusu da Lübnan'ın güneyindeki bazı bölgelere topçu atışlarıyla saldırdı. İki taraf arasında 8 Ekim'den bu yana sınırda karşılıklı saldırılar yaşanıyor.

 • 05.12.2023 05 Ara 13:24 İsrail, Lübnan'da Hizbullah hedeflerini vurdu

  İsrail, Lübnan'da Hizbullah hedeflerini vurdu İsrail ordusu, Lübnan'da Hizbullah'a ait askeri altyapıları ve noktaları hava saldırısıyla vurdu. Sınırda yaşanan karşılıklı saldırılarda 89 Hizbullah mensubu ve 6 İsrail askeri öldü.

 • 05.12.2023 05 Ara 12:31 İsrail ordusu Gazze'deki hastaneyi kuşattı

  İsrail ordusu Gazze'deki hastaneyi kuşattı İsrail ordusunun Gazze Şeridi'ndeki Kemal Advan Hastanesi'ni kuşattığı ve hastane çevresinde düzenlenen saldırılarda çok sayıda ölü ve yaralı olduğu belirtildi.

 • 05.12.2023 05 Ara 11:23 İsrail'in saldırıları sonucu 6 Lübnanlı sivil yaralandı

  İsrail'in saldırıları sonucu 6 Lübnanlı sivil yaralandı Lübnan'ın güney sınır bölgelerine yönelik İsrail topçu ateşi ve füze saldırılarında 6 Lübnanlı sivil yaralandı. İsrail'in gerçekleştirdiği saldırılarda 4 ev yıkıldı ve 35 ev hasar gördü.

 • 04.12.2023 04 Ara 22:31 İsrail Topçu Atışlarıyla Lübnan'ın Güneyinde Elektrik Kesintisi

  İsrail Topçu Atışlarıyla Lübnan'ın Güneyinde Elektrik Kesintisi İsrail topçu atışlarıyla hedef aldığı Lübnan'ın güneyindeki Nebatiye vilayetine bağlı Marcauyun kazasında iki beldenin elektriği tümüyle kesildi. Bombardıman sonucunda, Marcauyun kazasına bağlı Deyr Mimas ve Kef Kela beldelerinde elektrikler tamamen kesildi.

 • 04.12.2023 04 Ara 21:59 Hamas Yöneticisi: Gazze Modern Tarihin En Çirkin Savaşında Yanıyor

  Hamas Yöneticisi: Gazze Modern Tarihin En Çirkin Savaşında Yanıyor Hamas Hareketi yöneticilerinden Sami Ebu Zuhri, Gazze'nin modern tarihin gördüğü en çirkin savaşta yandığını söyledi. Ebu Zuhri, Gazze'deki duruma ilişkin değerlendirmelerde bulundu ve ümmetin harekete geçmesi gerektiğini vurguladı.

 • 04.12.2023 04 Ara 18:04 Lübnan'da "Sınır Tanımayan Doktorlar" Gazze Şeridi için dayanışma gösteri yaptı

  Lübnan'da 'Sınır Tanımayan Doktorlar' Gazze Şeridi için dayanışma gösteri yaptı Sınır Tanımayan Doktorlar (MSF), İsrail'in saldırısı altındaki Gazze Şeridi'ndeki Filistinliler ve sağlık çalışanları için Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta bir dayanışma gösterisi düzenledi.

 • 04.12.2023 04 Ara 12:40 Hizbullah, İsrail'e saldırı düzenledi

  Hizbullah, İsrail'e saldırı düzenledi Lübnan'daki Hizbullah Hareketi, İsrail'e ait 4 askeri noktaya saldırı düzenlediğini duyurdu. İsrail ile Hizbullah arasında Lübnan sınırında karşılıklı saldırılar devam ediyor.

 • 04.12.2023 04 Ara 12:31 Lübnan'da İsrail Bombardımanı Sonucunda Dumanlar Yükseliyor

  Lübnan'da İsrail Bombardımanı Sonucunda Dumanlar Yükseliyor Lübnan'ın Chama belediyesinde İsrail bombardımanı sonucunda Ramia ile Al-Quzah bölgeleri arasında yükselen dumanlar görüldü. Hamas'ın İsrail'e düzenlediği saldırılara Hizbullah da Şebaa Çiftlikleri'ne roket fırlatarak gerilimi artırmıştı. İsrail güçleri ise Lübnan'ın güneydoğusunu topçu ateşiyle karşılık vermişti.

 • 04.12.2023 04 Ara 11:58 İsrail askerleri Lübnan'dan yapılan saldırıda yaralandı

  İsrail askerleri Lübnan'dan yapılan saldırıda yaralandı İsrail ordusu, Lübnan topraklarından düzenlenen havan topu saldırısında 3 askerinin hafif şekilde yaralandığını bildirdi. Saldırıya karşılık verildi.

 • 04.12.2023 04 Ara 10:47 İsrail, Hamas'ın merkezlerine yönelik kara operasyonunu genişletiyor

  İsrail, Hamas'ın merkezlerine yönelik kara operasyonunu genişletiyor İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) Sözcüsü Daniel Hagari, Gazze Şeridi'nde Hamas'ın merkezlerine yönelik kara operasyonunu sürdürdüklerini ve genişleteceklerini açıkladı. Gazze'de 7 Ekim'de kaçırılan 137 kişinin halen tutulduğunu belirten Hagari, onları geri getirmek için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Ayrıca, IDF'nin kuzeyde Hizbullah'a karşı kara ve hava saldırılarını sürdürdüğünü ve Lübnan'dan atılan bir roketin askeri bir araca isabet ettiğini ve yaralılar olduğunu ifade etti.

 • 04.12.2023 04 Ara 01:59 İsrail Gazze işgalini genişletiyor! Güneydeki Han Yunus ağır bombardıman altında

  İsrail Gazze işgalini genişletiyor! Güneydeki Han Yunus ağır bombardıman altında İsrail Ordu Sözcüsü Daniel Hagari, Gazze'deki kara işgalini genişletmeye devam ettiklerini duyurdu. Hagari Hamas'ın bulunduğu her yere hareket ettiklerini belirtirken, savaş uçakları ise yerleşimin yoğun olduğu Han Yunus'u ağır şekilde bombalıyor.

 • 03.12.2023 03 Ara 15:29 Lübnan Enformasyon Bakanı, Çin ile medya işbirliğini güçlendirmek istediklerini söyledi

  Lübnan Enformasyon Bakanı, Çin ile medya işbirliğini güçlendirmek istediklerini söyledi Lübnan Enformasyon Bakanı Ziyad Mekari, Dünya Medya Zirvesi öncesinde yaptığı açıklamada, Lübnan ve Çin arasındaki ilişkileri medya işbirliği yoluyla güçlendirmek istediklerini belirtti. Mekari, medyanın uluslararası anlayış ve işbirliğinde kritik bir rol oynadığını vurgulayarak, medyanın iki ülke arasındaki anlayışı derinleştirmek ve kültürel alışverişi teşvik etmek için önemli bir araç olduğunu ifade etti. Ayrıca, daha gelişmiş bir medya ortamı sağlayarak medya ilişkilerini güçlendirmek için teknoloji ve inovasyondan yararlanma konusunda iyimser olduğunu belirtti.

 • 03.12.2023 03 Ara 15:29 İsrail Askerlerine Tanksavar Füzesi Saldırısı: 4 Yaralı

  İsrail Askerlerine Tanksavar Füzesi Saldırısı: 4 Yaralı İsrail ordusu, Lübnan topraklarından düzenlenen tanksavar füzesi saldırısında 4 askerinin hafif şekilde yaralandığını duyurdu. Saldırıya karşılık atışın yapıldığı belirtildi.

 • 03.12.2023 03 Ara 14:48 Lübnan Enformasyon Bakanı Mekari, Xinhua'ya Konuştu

  Lübnan Enformasyon Bakanı Mekari, Xinhua'ya Konuştu BEYRUT, 3 Aralık (Xinhua) -- Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta Xinhua'ya röportaj veren Lübnan Enformasyon Bakanı Ziyad Mekari, 29 Kasım 2023. (Fotoğraf: Bilal Jawich/Xinhua)

 • 03.12.2023 03 Ara 11:29 İsrail, Suriye'den gelen roket saldırısına karşılık verdi

  İsrail, Suriye'den gelen roket saldırısına karşılık verdi İsrail ordusu, Suriye'den yapılan roket saldırısına topçu atışıyla karşılık verdi. Aynı gece Lübnan topraklarından İsrail'e tanksavar füzesi atıldığı ve açık alana düştüğü bildirildi. Her iki saldırıda da yaralanan olmadı.

 • 02.12.2023 02 Ara 20:53 Hizbullah, İsrail askeri noktalarına saldırı düzenledi

  Hizbullah, İsrail askeri noktalarına saldırı düzenledi Lübnan'daki Hizbullah Hareketi, İsrail ordusuna ait sınırdaki 7 askeri noktaya saldırı düzenlediğini duyurdu. Saldırılar sonucunda Hizbullah'ın 89 mensubu ve İsrail'in 6 askeri öldü. Ayrıca çatışmalarda Lübnan'da 22, İsrail'de de 4 sivil hayatını kaybetti.

 • 02.12.2023 02 Ara 17:31 İsrail, Hizbullah'a ait hedefleri vurdu

  İsrail, Hizbullah'a ait hedefleri vurdu İsrail ordusu, Lübnan'da Hizbullah'a ait hedefleri vurduğunu duyurdu. Lübnan sınırındaki İsrail ordusuna ait noktalara atışlar yapıldığı ve karşılık olarak atışların yapıldığı noktaların topçu saldırılarıyla hedef alındığı belirtildi. İsrail ile Hizbullah arasında sınırda zaman zaman karşılıklı saldırılar yaşanıyor. Bu saldırılarda 86 Hizbullah mensubu, 6 İsrail askeri ve 22 sivil öldü.

 • 02.12.2023 02 Ara 16:15 İsrail, Gazze'de "insani ara"nın bitmesinin ardından saldırılarını artırarak sürdürüyor

  İsrail, Gazze'de 'insani ara'nın bitmesinin ardından saldırılarını artırarak sürdürüyor İsrail ordusu, "insanı ara"nın sona ermesiyle Gazze Şeridi'ne yeniden başlattığı saldırılara şiddetini artırarak devam ediyor.

 • 02.12.2023 02 Ara 13:37 AA kameramanı Muntasır'ın İsrail'in hava saldırısında vefatı uluslararası basında yankı buldu

  AA kameramanı Muntasır'ın İsrail'in hava saldırısında vefatı uluslararası basında yankı buldu Anadolu Ajansının (AA) abluka altındaki Gazze Şeridi'nde serbest habercisi olarak görev yapan kameramanı Muntasır es-Savvaf'ın vefatı, uluslararası basında yer aldı.

 • 02.12.2023 02 Ara 13:33 Hizbullah, İsrail ile çatışmalarda 2 mensubunun daha öldüğünü duyurdu

  Hizbullah, İsrail ile çatışmalarda 2 mensubunun daha öldüğünü duyurdu Hizbullah Hareketi, İsrail ile Lübnan sınırında yaşanan çatışmalarda Hıdır Selim Abud ve Veci Şahade adındaki iki mensubunun hayatını kaybettiğini açıkladı. Bu çatışmalarda ölen Hizbullah mensubu sayısı 89'a yükseldi. İsrail ordusu ise 6 askerinin öldüğünü belirtti. Ayrıca çatışmalarda Lübnan'da 22 sivil, İsrail'de 4 sivil hayatını kaybetti.

 • 01.12.2023 01 Ara 21:28 İsrail, Hizbullah'a ait hedefleri vurdu

  İsrail, Hizbullah'a ait hedefleri vurdu İsrail ordusu, Lübnan'da Hizbullah'a ait hedefleri hava saldırısıyla vurduğunu duyurdu. İsrail'e ateş açmaya hazırlanan bir grup da hava aracıyla hedef alındı.

 • 01.12.2023 01 Ara 21:18 İsrail'in Lübnan'a düzenlediği hava saldırısında 1 kişi daha öldü

  İsrail'in Lübnan'a düzenlediği hava saldırısında 1 kişi daha öldü İsrail'in Lübnan'ın Cebbeyn beldesindeki bir eve düzenlediği hava saldırısında 1 kişi öldü, 3 kişi yaralandı. Saldırıda ölen ve yaralananların sivil mi olduğu belirtilmedi. Bu saldırıyla birlikte İsrail ve Hizbullah arasındaki çatışmalarda toplamda 87 Hizbullah mensubu ve 6 İsrail askeri öldü. Ayrıca Lübnan'da 22 sivil, İsrail'de ise 4 sivil hayatını kaybetti.

 • 01.12.2023 01 Ara 21:05 Hizbullah, İsrail ile yaşanan çatışmalarda bir mensubun daha öldüğünü duyurdu

  Hizbullah, İsrail ile yaşanan çatışmalarda bir mensubun daha öldüğünü duyurdu Hizbullah Hareketi, Lübnan-İsrail sınırında yaşanan çatışmalarda Muhammed Muhsin Mezrani adlı bir mensubunun hayatını kaybettiğini açıkladı. Bu çatışmalarda Hizbullah mensuplarının sayısı 87'ye yükseldi. İsrail ise 6 askerinin öldüğünü bildirdi. Ayrıca çatışmalarda Lübnan'da 22, İsrail'de ise 4 sivil hayatını kaybetti.

 • 01.12.2023 01 Ara 19:13 İsrail'in Lübnan'a düzenlediği saldırıda 2 kişi öldü

  İsrail'in Lübnan'a düzenlediği saldırıda 2 kişi öldü İsrail ordusunun Lübnan'ın güneyine yönelik düzenlediği saldırıda, Hula beldesindeki bir ev hava saldırısına uğradı. Saldırıda Nasife Mazrani ve oğlu Muhammed hayatını kaybetti.

 • 01.12.2023 01 Ara 18:28 Hizbullah, İsrail askeri noktasına saldırı düzenledi

  Hizbullah, İsrail askeri noktasına saldırı düzenledi Lübnan'daki Hizbullah Hareketi, İsrail ordusuna ait sınırdaki askeri noktaya saldırı düzenlendiğini duyurdu. Hizbullah, İsrail güçlerine yönelik Lübnan güneyinden düzenlenen saldırı hakkında açıklama yaptı. İsrail ordusu ve Hizbullah arasında 8 Ekim'den bu yana yaşanan çatışmalarda, 86 Hizbullah mensubu ve 6 İsrail askeri öldü.

 • 01.12.2023 01 Ara 16:37 İsrail, Lübnan'dan gelen şüpheli hava hedefini imha etti

  İsrail, Lübnan'dan gelen şüpheli hava hedefini imha etti İsrail ordusu, Lübnan topraklarından gönderilen şüpheli hava hedefinin imha edildiğini açıkladı. İsrail'in kuzeyinde sirenler çalarken, savunma sistemleri tarafından engellenen hedefin ne olduğu hakkında bilgi verilmedi. Gazze'deki çatışmalara verilen insani aranın sona ermesiyle birlikte Lübnan-İsrail sınırında sessizlik bozulmuş oldu.

 • 30.11.2023 30 Kas 01:00 Hamas: İsrailli esir askerlerin değişimi için saldırılar durmalı

  Hamas: İsrailli esir askerlerin değişimi için saldırılar durmalı Hamas yöneticisi Usame Hamdan, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları durmadan ve abluka kaldırılmadan İsrailli esir askerlerin değişiminden söz edilemeyeceğini belirtti.

 • 29.11.2023 29 Kas 14:20 İsrail, Lübnan'a ateş açtı

  İsrail, Lübnan'a ateş açtı İsrail ordusu, Lübnan'a ait askeri aracın yakınına ateş açtı. Saldırıda can kaybı ve maddi hasar yaşanmadı.

 • 29.11.2023 29 Kas 13:15 Macron, Lübnan'ın istikrarını ve bağımsızlığını desteklemeye kararlı

  Macron, Lübnan'ın istikrarını ve bağımsızlığını desteklemeye kararlı Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Lübnan'ın istikrarı, güvenliği ve bağımsızlığını desteklemeye ve geliştirmeye kararlı olduğunu belirtti. Macron, İsrail ile Hamas arasındaki çatışmanın Lübnan'a sıçraması ve gerilimin tırmanması tehlikesine dikkat çekerek, Lübnan topraklarının egemenlik çıkarlarına ters düşecek şekilde kullanılmaması gerektiğini vurguladı.

 • 28.11.2023 28 Kas 21:26 Hamas Üyesi: İsrail Gazze'de Başarısız

  Hamas Üyesi: İsrail Gazze'de Başarısız Hamas Siyasi Büro üyesi Usame Hamdan, İsrail'in Gazze Şeridi'nde hem askeri hem de siyasi olarak "fena halde başarısız" olduğunu belirterek, kara harekatında ölen ve yaralanan İsrail askerlerinin sayısının İsrail'in açıkladığında daha fazla olduğunu aktardı.

Advertisement