Başak Dizer bebeklerine neden "Kurt" ismini vereceklerini anlattı: Kıvanç'la ilişkimiz o dizide başladı - Son Dakika

Başak Dizer bebeklerine neden "Kurt" ismini vereceklerini anlattı: Kıvanç'la ilişkimiz o dizide başladı

11.04.2022 13:57

2016 yılında evlenen Kıvanç Tatlıtuğ ve Başak Dizer çifti erkek bebek bekliyor. Oğullarına Kurt Efe ismini vereceklerini açıklayan çift, ilişkilerinin Kurt Seyit ve Şura dizisinin setinde başladığı için bu isme karar verdiklerini anlattı. Dizer, "Telefonumda Kıvanç, 'Kurt' diye kayıtlıydı. Oğlumuza da lakap olarak koymak istedik. Yanına da Efe adını koyduk" dedi.

2016 yılında Paris'te nikah masasına oturan Kıvanç Tatlıtuğ ve Başak Dizer çifti, ilk bebeklerini kucağına almak için gün sayıyor. Şimdilerde 8,5 aylık hamile olan Dizer, çocuklarına vereceği ismin hikayesini anlattı.

"KURT'UN BİZİM İÇİN ANISI OLUNCA ÇOCUĞUMUZA KOYMAK İSTEDİK"

Sabah'a röportaj veren modacı Başak Dizer, 2014 yılında yayınlanan Kurt Seyit ve Şura dizisinin setinde ilişkilerinin başladığını, çocuklarına isim verirken de bu projeden esinlendiklerini söyledi. Kurt adının kendileri için çok anlamlı olduğunu belirten Dizer, "Biz 'Kurt Seyit ve Şura' dizisi sırasında ilişkiye başladık Kıvanç'la. Dizideki karakter ismi de hoşuma gidiyordu. Telefonumda Kıvanç, 'Kurt' diye kayıtlıydı. Dizideki lakabını biz de oğlumuza lakap olarak koymak istedik, bizim için anısı var. Yanına da Efe'yi koyduk" dedi.

Başak Dizer, bebeğine vereceği Kurt adının hikayesini anlattı: Kıvanç'la ilişkimiz o dizide başladı

"KURT TARİHİMİZ AÇISINDAN BİR SEMBOL"

Kurt'un kelime anlamını araştırdığını söyleyen Dizer, sözlerine şöyle devam etti: "Kurt bana maskülen ve güçlü bir isim geliyor. Kurt tarihimiz açısından da bir sembol. Birçok Türk destanında da kurt ismi kavimlerin yol göstericisi olarak geçiyor. Hayvanların arketiplerini de araştırdım. Kurt; öğretici, yol gösterici, takımla hareket eden, tek eşli, aile kuran ve onu koruyan güçlü karakteri temsil ediyor."

Başak Dizer, bebeğine vereceği Kurt adının hikayesini anlattı: Kıvanç'la ilişkimiz o dizide başladı
Başak Dizer, bebeğine vereceği Kurt adının hikayesini anlattı: Kıvanç'la ilişkimiz o dizide başladı
YORUMLAR
500
5 ay boşanan Petek Dinçöz nişanlandı: Rabbim bizi birbirimizden hiç ayırmasın 5 ay boşanan Petek Dinçöz nişanlandı: Rabbim bizi birbirimizden hiç ayırmasın Seine Nehri'nde sıkışan ve beslenmeyi reddeden beyaz balina için zaman daralıyor Seine Nehri'nde sıkışan ve beslenmeyi reddeden beyaz balina için zaman daralıyor Yağmur Ün Mutluluğa 'Evet' Dedi! Yağmur Ün Mutluluğa 'Evet' Dedi!

Son Dakika Magazin Başak Dizer bebeklerine neden 'Kurt' ismini vereceklerini anlattı: Kıvanç'la ilişkimiz o dizide başladı - Son Dakika


Advertisement