Efsane dizi orada çekilmişti... 'Ziyagil Yalısı' müze oldu - Son Dakika

Efsane dizi orada çekilmişti... 'Ziyagil Yalısı' müze oldu

26.01.2021 08:46
Efsane dizi orada çekilmişti... 'Ziyagil Yalısı' müze oldu

"Aşk-ı Memnu" dizisinde Ziyagil Ailesi'nin yalısı olan Sarıyer'deki Büyükdere Evi, özel bir sergi için kapılarını açtı.

"Aşk-ı Memnu" dizisinde Ziyagil Ailesi'nin yalısı olan Sarıyer'deki Büyükdere Evi, özel bir sergi için kapılarını açtı. Vehbi Koç Vakfı'na ait olan yalı cumhuriyetin kuruluşundan sonra Türkiye'nin dört bir yanını dolaşmasına izin verilen ilk yabancı olan gezgin Josephine Powell'ın, koleksiyonuna ev sahipliği yapacak.

Vehbi Koç Büyükdere Evi'nde süresiz olarak sergilenecek Josephine Powell koleksiyonunda, Osmanlı döneminde 18. ile 20. yüzyılın başı arasında dokunmuş olan ve günümüze ulaşabilen seçkin örneklerden oluşan 36 adet kilimin yanı sıra altı adet çuval, bir adet dokuma tezgahı ve yetmiş üç adet dokuma aleti yer alıyor.

Müze görevlileri dizi hayranlarının hala yalıya geldiğini söyledi. Bihter ve Behlül'ün yasak aşkının geçtiği yerleri görmek istediklerini belirtti.

YORUMLAR
500
'Kayseri Müzesi Müzeler Günü Programı' yapıldı 'Kayseri Müzesi Müzeler Günü Programı' yapıldı 160 yıllık bandodan, müze bahçesinde konser 160 yıllık bandodan, müze bahçesinde konser 19 Mayıs, Sarıyer'de Motosiklet Korteji ile Kutlandı 19 Mayıs, Sarıyer'de Motosiklet Korteji ile Kutlandı
Kaynak: Hürriyet

Son Dakika Magazin Efsane dizi orada çekilmişti... 'Ziyagil Yalısı' müze oldu - Son Dakika


Advertisement