Oyuncu Gamze Topuz, köpeklerine çivili kemik atıldığını görünce şikayetçi oldu - Son Dakika
Magazin

Oyuncu Gamze Topuz, köpeklerine çivili kemik atıldığını görünce şikayetçi oldu

Ünlü oyuncu Gamze Topuz'un Çengelköy'de 'Cango' ve 'Bold Pilot' isimli köpekleri ve kedileriyle birlikte yaşadığı evinin bahçesine çivili kemik atıldı. Akşam geldiği evinde gördüğü kemikler karşısında dehşete kapılan Topuz, karakola giderek şikayetçi oldu.

03.06.2020 14:05  Güncelleme: 14:35

Çengelköy'de 'Cango' ve 'Bold Pilot' isimli köpekleri ve kedileriyle birlikte yaşayan oyuncu Gamze Topuz'un evinin bahçesine çivilenmiş kemik parçası atıldı. Ölümcül tuzağı fark ederek dehşete düşen Topuz, "Gördüğümde şok oldum. Çiviler özel olarak işlenmiş. Aklım almıyor, can çekişerek ölsünler diye yapılmış" dedi.

Olay, Çengelköy'de geçtiğimiz Cuma günü meydana geldi. Oyuncu Gamze Topuz, işten döndüğünde evinin bahçesinde ayağına bir şeyin takıldığını fark etti. Eline aldığında ise, çivilerin çakıldığı kemikten oluşturulan öldürme düzeneği olduğunu gördü. Dehşete kapılan Topuz, evde beslediği 7 yaşındaki 'Cango' ve 6 aylık 'Bold Pilot' isimli köpeklerinin hedef alındığını belirtip karakola giderek şikayetçi oldu.

Oyuncu Gamze Topuz'un köpeklerine çivili kemik attılar

"AKLIM ALMIYOR, HALA KENDİME GELEMEDİM"

Olay günü sabah işe gitmek için evden çıktığını söyleyen oyuncu Gamze Topuz, "Hiçbir sıkıntı yoktu, zaten her gün bahçeyi temizliyorum. Akşam saat 10.00 gibi eve geldiğimde kapının girişinde ayağıma bir şey battı. Çivilenmiş kemik parçasını bahçeme atmışlar. Büyük ihtimalle 'Cango' ya da 'Bold' bununla oynadılar. İyi ki boğazlarına kaçmadı. Ben bunu gördüğümde şok oldum. Çiviler özel olarak işlenmiş. Benim aklım bunu almadı. 5 dakika boyunca kaldım öyle, sonra çığlık attım. Hala kendime gelemedim" diye konuştu.

Oyuncu Gamze Topuz'un köpeklerine çivili kemik attılar

"CAN ÇEKİŞEREK ÖLSÜNLER DİYE YAPILMIŞ"

Topuz, 4 yıldır aynı yerde oturduğunu ve komşularıyla arasının çok iyi olduğunu söyleyerek, "Cango, yaşlı bir köpek olduğu için havlarken bile düşünüyor. Bold'u da koronavirüs başladığında Kavacık'ta kurtardım. Tasmasıyla durağa atmışlardı. Besleme yaparken denk geldim, aldım ve sahiplendirdim. O da daha yavru. Çivilenmiş kemik parçasının, bahçeme atıldığına inanmak istemiyorum. Benim aklım bunu almıyor. Bunu yuttuklarında midesi veya bağırsağı parçalanabilirdi. Can çekişe çekişe ölsünler diye yapılmış" dedi.

Oyuncu Gamze Topuz'un köpeklerine çivili kemik attılar

"EGOLARINI HAYVANLAR ÜZERİNDE TATMİN ETMEYE ÇALIŞIYORLAR"

"Sokak hayvanları zulme, şiddete maruz kalıyorlar. Etin içine çivi koyduklarını, zehirlediklerini gördük. Ama buna bayağı bir zaman ayrılmış ve üzerine çalışılmış" diyen Topuz, "Artık bir an önce Hayvan Hakları Yasası'nın çıkarılmasını istiyorum. Caydırıcı yasaların meclisten geçmesi gerektiğini düşünüyorum. Çünkü para cezası artık caydırmıyor, korkmuyorlar. Egolarını hayvanlar üzerinde tatmin etmeye çalışıyorlar. İnsana uygulayamadığı şiddeti önce hayvana uyguluyor, sonra insana her türlü şiddeti uygulayabiliyor. Burada söz konusu konuşamayan, hakkını arayamayan hayvanlar" ifadelerini kullandı.

Oyuncu Gamze Topuz, köpeklerine çivili kemik atıldığını görünce şikayetçi oldu
Kaynak: İHA

Son Dakika Magazin Oyuncu Gamze Topuz, köpeklerine çivili kemik atıldığını görünce şikayetçi oldu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (14)

 • wırro: kimsenin bişi attığı yok. o kemik o hale gelen kadar çivi gibi görünen alette ne bir kararma ne bir pas yok. demekki tepkime vermeyen bir cisim. yani ya platin yada altın. kemik tedavisinde de platin kullanılmış. hepsi bu. mallık başa bela. 1 8 Yanıtla
  qwerty: Saçmalama hangi hayvanda planin kullanılmış insan kemiği olma ihtimali zaten yok 2 0 NTSGSCZE:A: hadi diyelim platin birinin bacagındaydı kesdirdi bilmem ne diyelim ama neişi var bahçede 1 0 yeni koyulmuş bir demir hemen paslanmayacağını: bildiğini düşünüyorum 0 0
 • Kılıc1: Amac bacak gösderib reklam yabmak civi bahane 1 3 Yanıtla
 • Mert: yapanların tutuklanması lazım 4 0 Yanıtla
  U: Ceza yok TUTUKLASA NE OLACAK ONA İYİ BİR DAYAK BİRAZ KALKMAYACAK DURUMA GELECEK BAK GÖR CEZA BU 0 0
 • İNSANLIK NEREYE GİDİYOR: Bu nasıl canilik, sinirden deli oldum, atanları Allah bildiği gibi yapsın 3 0 Yanıtla
 • ....: yahu platin bu. 0 2 Yanıtla
 • veteriner hekim: arkadaşlar resimde gördüğünüz kemik tam anlamıyla hangi hayvana ait olduğu belli değil ama ayak kırık tedavisinde kullanılanın intramedullar fikzasyon yöntemiyle kullanılan platin çivi gibi duruyor. ego tatmin etme değil sanki... 2 0 Yanıtla
 • Tüm yorumlar için tıklayınız

Advertisement