Teo'nun Gidişinin Gerçek Sebebi Ne? - Son Dakika
Magazin

Teo'nun Gidişinin Gerçek Sebebi Ne?

Teo\'nun Gidişinin Gerçek Sebebi Ne?

Teoman'ın müziği bırakması, geçtiğimiz günlerin en çok konuşulan konusuydu.

19.08.2011 02:00  Güncelleme: 08:38
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

İlk albümünü yayınladığı 1996 yılından bugüne, Türk rock tarihine 'Paramparça', 'Bazı Yalanlar', 'Papatya' gibi sayısız hiti armağan etmiş üretken bir müzisyen Teoman...

Son albümü 'Tek Başına Dans'la yeniden hayranlarıyla buluşan ünlü şarkıcı, geçtiğimiz günlerde müziği bıraktığını söyleyerek herkesi şaşırttı. Yeni Aktüel, dergisi de ünlü şarkıcının müziği bırakma kararını masaya yatırdı. Psikologlara ve Teoman'ın yakın çevresine, ünlü şarkıcının neden bu kararı aldığını sordu...

ART ARDA MEKTUPLAR

Teoman hayranlarını çok üzen hadise, ünlü şarkıcının müziği bıraktığını yazdığı bir mektubu basına göndermesiyle başladı. Teoman, mektupların ilki başına dert olunca; iki gün sonra bir yazı daha kaleme aldı ve samimi bir dille medyanın ilgisinden çok sıkıldığını, biraz rahat bırakılmak istediğini anlattı. Ancak dikkati çeken nokta, kaybettiği iki yakınından bahsetmesiydi. Teoman artık sevdikleriyle daha fazla vakit geçirmek istiyor, bunun için "Hâlâ aşığım" dediği müziği bırakıyordu.

KAYIPLARI ONU ETKİLEDİ

Teoman'ın ani ölümleriyle sarsıldığı iki yakınından biri, Brezilya'da balayında geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden reklamcı Murat Çetintürk'tü. Hatta Teoman bizzat Brezilya'ya giderek cenazeyi teslim alan isimdi. Bir diğer acı kayıp ise mikrobik bir rahatsızlıktan ötürü aniden vefat eden teyzesiydi. Müzisyenin ilk günden bugüne menajerliğini yapan Funda Sanlıman, Teoman'ın yakın zaman içinde yaşadığı bu iki ani ölümün onda derin izler bıraktığını söylüyordu: "Teoman için bu iki büyük kayıp, onun kendine dönmesini sağladı ve bu da müziği bırakma kararında etkili oldu... " Uzman psikolog Ersin Bayramkaya; Teoman'ın bu kararı vermesini şu sözlerle değerlendirdi; "İnsanlar yas tutmak için iç dünyalarına fazla çekilme ihtiyacı duyarlar. Bu acıyı yaşayan ünlü biri olursa, işi daha da zorlaşır. Teoman, bu baskıyı yoğun bir şekilde hissetmemek için bu kararı vermiştir. "

ŞU AN NE YAPIYOR?

Peki, bomba etkisi yaratan mektuplar gündeme düştüğü sırada Teoman ne yapıyordu? Mektupların yazıldığı sırada Antalya'daki Sundance Camping'de bulunan ve müzisyeni gözlemleyen Fox spikeri Murat Güloğlu, Teoman'ın durumunu şöyle anlattı: "Gördüğüm kadarıyla arkadaşlarıyla sohbet halindeydi. Ama esas ilginç olan hiçbir arkadaşının bu olaydan haberi yoktu. O gün herkes olayı Teoman'ın internet sitesinden öğrendi. " Şu an Teoman'la birlikte tatiline devam eden müzisyen arkadaşı Murat Pazar da ünlü müzisyenin çok yorgun ve bıkkın olduğunun altını çizdi ve ekledi: "Teo şu an yanımda ve uzun zamandır görmediğim kadar huzurlu ve neşeli... "

ÜÇ YIL ÖNCE SÖYLEMİŞTİ

Teoman 2008'de verdiği bir röportajında bırakıp gitme kararının sinyallerini vermişti: "Şarkı yapma hevesim yok. Üretemiyorum çünkü anlatacak hikayem kalmadı. Kariyerimi devam ettirme adına 'zorlama' şarkılar yapamam. Hayal ettiğimden, istediğimden daha ünlü olmuş biriyim. Bu nedenle de rahatım. Benim artık tek amacım var: Her anımda mutlu olmak! Ünlü olmak beni mutlu etmiyor. Bana çok fazla yükleniliyor. Bu da benim hevesimi köreltiyor. "

İLK ALBÜMDEN SONRA SAF ROCK YAPAMADI

Teoman'ın müziği bırakma kararında samimi olduğunu düşünen bir isim de müzik eleştirmeni Naim Dilmener...

POPA GEÇTİ

Teoman'ın kendi kararıyla müzikten çekilmek istediğini ve iyi ettiğini söylüyor Dilmener: "İlk albüm sonrası, hiçbir zaman saf rock yapamadı. Daha çok pop yaptı ve pop piyasasında da işler berbat durumda. O piyasada değil Teoman'a, hafif farklı pop yapan hiç kimseye yer yok artık. ya 'onlar gibi' olacaksınız ya da yok! Teoman da 'yok olmak' yerine, 'kendi irademle çekileyim' demiş olmalı. Teoman kendince önlemini aldı bu durumlara düşmemek için ve müziği bıraktı. Hayatının orta yerinde müzik olanların müziği bırakmaları diye bir şey bahis konusu değildir. Ticaretini bırakmaktan söz ediyor olmalı. Muhtemelen yazmaya, üretmeye devam edecektir. Bu özgürlük sayılabilir. "

AYLİN ASLIM

BEN OLSAM ANONS ETMEM

Tıpkı Teoman gibi uzun yıllardır müzik sektörü içinde olan Aylin Aslım, ünlü müzisyenin gidişini şöyle değerlendirdi: "Teoman şarkı yazarlığı bir yana; sıkı bir okur, sıkı bir entelektüel, kalemi kuvvetli. Hayatta müziğin yanı sıra keyifle uğraşabileceği çok şey var ve muhtemelen biraz da bunlarla vakit geçirmek istiyordur. Ben olsam böyle bir kararı anons etmeden yapacağımı yapardım. "

MELİS DANİŞMEND

KAFAYA RESET ATACAK!

Müzisyen ve müzik yazarı Melis Danişmend de Teoman'ın artık eskisi gibi olmadığını düşünüyor: "Müzikal açıdan bir tıkanma noktasında olduğunu zaten biliyorduk. Her ne kadar son albümü iyi eleştiriler alsa da, eskisi kadar şevkle müzik yapıyor gibi görünmüyordu. Hayatında radikal bir değişiklik yapmak istiyordu. Mektupları okuyunca onun 'kafayı resetlemek istediğini' anladım. "

CENK ERDEM

TIPKI ŞARKISINDAKİ GİBİ PARAMPARÇAYDI

Teoman'la daha önce röportaj yapma şansı da olmuş, psikolog Cenk Erdem de medya ve fanların Teoman'ın üstüne fazlasıyla gittiğinden dem vuruyor ve ünlü müzisyenin psikolojisinin son dönemde çok iyi olmadığını gözlemlediğini söylüyor: "Bir konserine denk gelmiştim geçen ay Kıbrıs'ta. Tıpkı şarkısında olduğu gibi paramparçaydı.

KEYİF ADAMI

İnsan kayıp döneminde, bırakın müziği bırakmayı, her şeyden elini çekmek isteyebilir. Onunla tanıştığımda keyfine çok düşkün olduğunu görmüştüm. 'Keyfimi bozan her şeyi hayatımdan çıkarırım' demişti. Şimdi keyif vermediği için hayatından müziği çıkarıyor. "

SABAH

Kaynak: Sabah.com.tr

Son Dakika Magazin Teo'nun Gidişinin Gerçek Sebebi Ne? - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Uğur Dündar, Metin Akpınar'ın kızı ve kardeşinin iddialarıyla ilgili yayın yasağı aldırdı
  01:09 Uğur Dündar, Metin Akpınar'ın kızı ve kardeşinin iddialarıyla ilgili yayın yasağı aldırdı

  Uğur Dündar, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda Duygu Nebioğlu ve Dilara Gülatan'ın kendisine yönelik iddialarıyla ilgili haberlere yayın yasağı kararı aldırdığını belirtti. Dündar, daha önce yaptığı açıklamada babalık durumunun olmadığının Adli Tıp Kurumu tarafından ispatlandığını söylemişti. Mahkeme tarafından çıkarılan yayın yasağı kararı nedeniyle Dündar, iddiaları ve belgeleri şimdilik açıklamadığını belirtti.

 • Hakan Peker, Seçim Sonuçlarını Değerlendirdi
  01:09 Hakan Peker, Seçim Sonuçlarını Değerlendirdi

  Ünlü şarkıcı Hakan Peker, İYİ Parti çatısı altında Safranbolu Belediye Başkan adayı olarak seçimlere katıldı ancak kazanamadı. Peker, seçim sürecinden sonra yaptığı açıklamada siyasetin herkesin hakkı olduğunu ve kaybetmekten çekinmediğini belirtti. Aday olduğu takdirde Safranbolu'yu kültür kenti yapmayı hedeflediğini söyleyen Peker, her zaman kazanmanın mümkün olmadığını ifade etti.

 • Teşkilat'ın 104. bölümünde neler olacak?
  23:10 Teşkilat'ın 104. bölümünde neler olacak?

  Ömer, öğrendiği gerçekle neye uğradığını şaşırır. İpuçları onu doğru yola götürür. Büyük sırrı öğrendiğinde planladığı hamleleri rafa kaldırmak zorunda kalır. Kambur'un elinde zor durumda olan Korkut ve Pehlivan, pes etmeden kurtuluş yolu bulmaya çalışırlar. Hiçbir şeyden haberi olmayan Neslihan'ın, Ömer'e güveni sonsuzdur. Ömer de Neslihan'ın vatanı için babasından bile vazgeçeceğine emindir. Gerçekler ortaya çıktıkça zor kararlar alan Ömer'in amacı bellidir. Karşısındaki kim olursa olsun, önce vatanı için hareket edecektir.

 • Şahan Gökbakar, Yılmaz Morgül'ü Taklit Etti
  21:10 Şahan Gökbakar, Yılmaz Morgül'ü Taklit Etti

  Ünlü komedyen Şahan Gökbakar, Yılmaz Morgül'ün Ateşe Düştüm şarkısını taklit ettiği bir video paylaştı. Gökbakar'ın paylaşımına Morgül kahkaha emojileriyle karşılık verdi.

 • İzel'den sürpriz ayrılık açıklaması: 'Ercan'ın tavrı mutsuz etti'
  21:09 İzel'den sürpriz ayrılık açıklaması: 'Ercan'ın tavrı mutsuz etti'

  İzel, kendi adlarını verdikleri müzik grubuyla bir döneme damga vuran Çelik Erişçi ve Ercan Saatçi ile 2022'de yeniden bir araya gelmişti. Ancak grup, bayramda Kıbrıs'ta verdikleri konserin ardından tekrar dağılma kararı aldı. İzel, 'Aramızda Kalmasın' programında yaptığı açıklamada, ayrılığın gerekçesini Ercan'ın tavrıyla ilişkilendirdi ve 'Mutsuzum' diyerek ayrıldığını söyledi.

 • Attila Özdemiroğlu, vefatının 8'inci yılında anıldı
  20:33 Attila Özdemiroğlu, vefatının 8'inci yılında anıldı

  Müzisyen, besteci ve söz yazarı Attila Özdemiroğlu, vefatının 8'inci yılında Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki kabri başında düzenlenen anma programıyla anıldı. MESAM Başkanı Recep Ergül ve birçok MESAM üyesi sanatçı, Özdemiroğlu'nun ailesi ve yakınları da anma programına katıldı. Türk pop müziği parçaları ve film müzikleriyle tanınan Özdemiroğlu, 20 Nisan 2016'da 73 yaşında hayatını kaybetmişti.

 • Atilla Özdemiroğlu, mezarı başında anıldı
  19:09 Atilla Özdemiroğlu, mezarı başında anıldı

  Türk müziğinin önemli isimlerinden Atilla Özdemiroğlu, mezarı başında düzenlenen anma töreniyle saygıyla anıldı. Sanatçının eşi Hepgül Özdemiroğlu, çocukları ve MESAM üyeleri törene katıldı. MESAM Başkanı Recep Ergül, Atilla Özdemiroğlu'nun müziğin birçok farklı dalında sayısız hit esere imza attığını belirterek onu saygı ve minnetle andıklarını ifade etti. Özdemiroğlu, özellikle Sezen Aksu'nun pop müziğindeki başarısında önemli bir rol oynamıştı.

 • Şeyda Akova Balcıoğlu, Sakla Beni dizisindeki karakteri hakkında konuştu
  17:18 Şeyda Akova Balcıoğlu, Sakla Beni dizisindeki karakteri hakkında konuştu

  Sakla Beni dizisinde yer alan oyuncu Şeyda Akova Balcıoğlu, Melis Yaşar'ın konuğu oldu. Balcıoğlu, dizide canlandırdığı 'Afife' karakterini anlattı. Karakterin yaşadığı zorlukları ve hataları anlatan Balcıoğlu, toplumun hatalara tahammülü olmadığını belirtti. Ancak herkesin gençlik döneminde hata yaptığını ve karakteri anlamak gerektiğini vurguladı.

 • Azerbaycanlı Ünlü Sanatçı Cavanşir Mammadov Hayatını Kaybetti
  17:12 Azerbaycanlı Ünlü Sanatçı Cavanşir Mammadov Hayatını Kaybetti

  Azerbaycan'ın ünlü sanatçılarından Cavanşir Mammadov, 70 yaşında evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Mammadov'un birçok eseri bulunuyordu ve 2005 yılında Azerbaycan Devleti tarafından 'Emektar Artist Ünvanı'na layık görülmüştü. Ünlü şarkıcı Doğuş'un eşi Hoşgedem Hidayetkızı, Mammadov'un ölüm haberini duyduğunda büyük üzüntü yaşadığını belirtti ve onun değerli bir sanatçı olduğunu vurguladı.

 • Ünlü Komedyen Hasan Can Kaya'nın Ameliyatı Başarılı Geçti
  17:11 Ünlü Komedyen Hasan Can Kaya'nın Ameliyatı Başarılı Geçti

  Hasan Can Kaya, hastane ekibi tarafından beş saat süren acil bir ameliyata alındı. Operasyon başarılı geçti ve sağlık durumu iyi. Ünlü komedyen, birkaç gün hastanede istirahat edecek ve ABD turnesini ileri bir tarihe erteleyeceği duyuruldu.

 • Gripin, İstanbul Konserinde Yalnızlığın Çaresini Buldu
  17:10 Gripin, İstanbul Konserinde Yalnızlığın Çaresini Buldu

  Gripin'in solisti Birol Namoğlu, İstanbul konserinde seyircilere 'Yalnızlığın Çaresini Bulmuşlar' diyerek selamlama yaptı. Grup, 2 saat boyunca hit şarkıları ve proje albümlerinden parçalarla seyircilere unutulmaz bir gece yaşattı. Gripin, Trabzon, Ankara ve Kayseri konserleriyle turnesine devam edecek.


Advertisement