Ünlü Showgırl "Canlı Yayınlı Eğitimle" Spiker Oluyor - Son Dakika

Ünlü Showgırl "Canlı Yayınlı Eğitimle" Spiker Oluyor

30.09.2010 14:51
Ünlü Showgırl "Canlı Yayınlı Eğitimle" Spiker Oluyor

Türkiye'nin "Kendine Has" Haber Spikerlerini Geliştiren İlginç Yöntem.

Yakında ekranlarda "sıradışı" spikerler görürseniz şaşırmayın.

Amerika başta olmak üzere medya alanında "yenilik" arayan tüm ülkelerde uygulanan spiker eğitim yöntemi Türkiye'ye geldi. Spikerlik eğitimi veren Hakan Öztürk, yepyeni bir uygulamaya imza atarak öğrencilerine televizyonların haber merkezlerinde canlı yayınla spikerlik dersi yöntemini geliştirdi.

Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilecek bu yöntemin ilk öğrencilerinden biri de yaptığı sıradışı stand-up gösterileriyle adından söz ettiren Didem SK.

"Türkiye'nin ilk kadın stand-up yıldızı" apoletinin yanına "Türkiye'nin en sıradışı haber spikeri" olma özelliğini de eklemek isteyen Didem SK, Hakan Öztürk'ün yöntemini çok beğendiğini söyledi

CANLI YAYINDA KURS GÖRÜYORLAR

Spiker adaylarının daha iyi yetişmesi için bir televizyon işbirliği ile Hakan Öztürk, bundan böyle spiker adaylarını, eğitim merkezindeki modern stüdyolu uygulamanın yanı sıra bir televizyon kanalında da eğitecek.

Yani spiker adayları canlı yayında kurs görecek. Gördükleri eğitimi isteyen herkes izleyebilecek. Hakan Öztürk, kursiyerlerin pratik ihtiyacını karşılamak üzere Amerika'daki sunucular üzerinden canlı yayın yapabilen Bir Radyo ve Bir TV stüdyosu kurdu.

Bu sistemde tüm kursiyerler kendi haberlerini yapmayı öğrenecekler, uzmanlar kontrolünde kameramanlarla röportajlara çıkacaklar, belirlenecek kişilerle gerçek röportajlar yapacaklar ve kendi haberlerini hazırlayacaklar. Kursiyerlerin her biri canlı yayın sunuyormuş gibi konuğunu belirleyecek, yapılması gereken tüm ön hazırlıklar studyo koşullarında televizyon kanalında hazırlanacak ve yayına girecekler..

YORUMLAR
500
Avcılar'da eski koca vahşeti! Zanlı, eski eşinin sevgilisini defalarca bıçaklayıp, kafasını kesmeye çalışarak katletti Avcılar'da eski koca vahşeti! Zanlı, eski eşinin sevgilisini defalarca bıçaklayıp, kafasını kesmeye çalışarak katletti Sivaslı vatandaş, bunalıma giren buzağısını arabaya bindirerek tur attırdı Sivaslı vatandaş, bunalıma giren buzağısını arabaya bindirerek tur attırdı Esenyurt'ta İYİ Parti karavanına saldırı! 25 saldırgan partilileri dövüp kaçtı Esenyurt'ta İYİ Parti karavanına saldırı! 25 saldırgan partilileri dövüp kaçtı
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Magazin Ünlü Showgırl 'Canlı Yayınlı Eğitimle' Spiker Oluyor - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement