Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Pazarcık haberleri, Pazarcık son dakika, son dakika Pazarcık

Son Dakika Pazarcık Haberleri

Son dakika Pazarcık haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son pazarcık haberleri anında burada.


 • 20.11.2023 20 Kas 09:29 Maraş biberi üretimi tamamlandı

  Maraş biberi üretimi tamamlandı Kahramanmaraş'ın coğrafi işaret tescilli ürünü olan Maraş biberinde dördüncü kırım hasat sonrası bu yılki üretim tamamlandı. Tarlalarda toplanan biberler kurutulduktan sonra yaprak, pul ve toz şekline alınarak satışa hazır hale getiriliyor. Maraş biberi, aroması, rengi ve acılığı ile dikkat çekiyor. Üreticiler, nemli biberleri kurularından ayırarak belirli firmalara veriyor ve bu firmalar da Türkiye'nin çeşitli bölgelerine pazarlıyor.

 • 20.10.2023 20 Eki 17:54 İzmir Bayraklı'da Konteynerkentten Çıkmaları İstenen ve Tahliye Süresi Dolunca Elektrikleri Kesilen Depremzedeler: "Filistin Gibi Olduk, Bir Tek...

  İzmir Bayraklı'da Konteynerkentten Çıkmaları İstenen ve Tahliye Süresi Dolunca Elektrikleri Kesilen Depremzedeler: 'Filistin Gibi Olduk, Bir Tek... İzmir Valiliği’nin Bayraklı’daki konteynerkentte depremzedelere verdiği tahliye süresinin dolması üzerine konteynerlerin elektiği kesildi. Geceyi karanlıkta ve soğukta geçiren depremzedeler, “Bizi koca İzmir’e sığdıramadılar. Filistin gibi olduk, bir tek başımıza bomba yağmadığı kaldı” diye tepki gösterdi. İzmir Valiliği ise konteynerkenti evi hasarlı olmayıp hak sahipliği olmayan bazı vatandaşların tahliye etmediğini savunarak, “Talepleri doğrultusunda, kendilerine kira desteği yapılacak ya da deprem bölgesinde kurulmuş olan konteyner alanlarında barınma ihtiyaçları giderilecektir...Dolayısıyla herhangi bir mağduriyet yaşanması söz konusu değildir” açıklamasını yaptı.

 • 11.08.2023 11 Ağu 03:46 Cumhurbaşkanı Erdoğan startı verdi, Kahramanmaraş'ta ilk temeller atıldı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan startı verdi, Kahramanmaraş'ta ilk temeller atıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan startı verdi, Kahramanmaraş'ta ilk temeller atıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Şehirlerimiz hem güzelleşecek hem de depreme dayanıklı hale gelecek" Kahramanmaraş merkezde 3 noktada Kentsel Dönüşüm Toplu Temel Atma Töreni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın telekonferans...

 • 10.08.2023 10 Ağu 16:42 Cumhurbaşkanı Erdoğan:  6,5 milyon konutu süratle dönüştürmeyi hedefliyoruz

  Cumhurbaşkanı Erdoğan:  6,5 milyon konutu süratle dönüştürmeyi hedefliyoruz Cumhurbaşkanı Erdoğan: 6,5 milyon konutu süratle dönüştürmeyi hedefliyoruzCUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye genelinde 6,5 milyon konutu süratle dönüştürmeyi hedefliyoruz.

 • 10.08.2023 10 Ağu 16:31 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş Kentsel Dönüşüm Toplu Temel Atma Töreni'ne canlı bağlantıyla katıldı Açıklaması

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş Kentsel Dönüşüm Toplu Temel Atma Töreni'ne canlı bağlantıyla katıldı Açıklaması Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Depremde hasar gören illerimizde şehir meydanlarını hükümet olarak biz yapacağız. Böylece her bir şehrimize asırlar boyu yaşayacak bir merkez kazandırmış olacağız." dedi.

 • 10.08.2023 10 Ağu 16:03 Cumhurbaşkanı Erdoğan:  6,5 milyon konutu süratle dönüştürmeyi hedefliyoruz

  Cumhurbaşkanı Erdoğan:  6,5 milyon konutu süratle dönüştürmeyi hedefliyoruz CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye genelinde 6,5 milyon konutu süratle dönüştürmeyi hedefliyoruz.

 • 06.07.2023 06 Tem 14:09 Muharrem İnce, Kahramanmaraş'ta depremzedelerle buluştu

  Muharrem İnce, Kahramanmaraş'ta depremzedelerle buluştu Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Kahramanmaraş'ta gerçekleşen 6 Şubat depremlerinin merkez üssünde çeşitli ziyaretlerde bulundu. İnce, depremzedelerle bir araya gelerek yaşadıkları sorunları dinledi ve devletin ve hayırseverlerin desteğini talep etti. Ayrıca, demokrasiye vurgu yaparak, Türkiye'ye demokrasi getireceklerse önce parti içinde demokrasi olması gerektiğini belirtti. İnce, ayrıca konteyner kentlerde incelemelerde bulundu ve esnafla görüştü.

 • 16.06.2023 16 Haz 16:31 Deprem Bölgesinde Görev Yapan Adliye ve Ceza İnfaz Kurumu Personellerine Teşekkür Belgesi Verildi

  Deprem Bölgesinde Görev Yapan Adliye ve Ceza İnfaz Kurumu Personellerine Teşekkür Belgesi Verildi Kahramanmaraş ve Elbistan ilçelerinde meydana geşen depremler sonrası bölgede gönüllü olarak çalışma gerçekleştiren Adliye ve Ceza İnfaz Kurumu personellerine Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından teşekkür belgesi takdim edildi. Nurdağı ve İslahiye ilçeleri ile Hatay il merkezinde gönüllü olarak görev alan personellere belgeler, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez ve Adalet Komisyonu Başkanı Ercan Arslan tarafından verildi.

 • 08.05.2023 08 May 21:33 Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Deprem Bölgesindeki Çalışmalarını Anlattı

  Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Deprem Bölgesindeki Çalışmalarını Anlattı Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, depremin ardından Kahramanmaraş ve Adıyaman'da yaptığı çalışmaları anlattı. Enkaz kaldırma çalışmaları, çarşı kurma projeleri ve mesire alanları gibi birçok konuda yapılan çalışmaları aktardı. Ayrıca, Türkiye'nin birlik ve beraberlik ruhunu gördüğünü belirtti ve Kayseri'nin de ihmal edilmemesi gerektiğine vurgu yaptı.

 • 05.05.2023 05 May 10:14 Mersin Büyükşehir Belediyesi, Adıyamanlı depremzedelerle buluştu

  Mersin Büyükşehir Belediyesi, Adıyamanlı depremzedelerle buluştu Mersin Büyükşehir Belediyesi, Adıyaman İl ve İlçeleri Derneği ve Kültür Vakfı'nda depremden etkilenen vatandaşların katıldığı bir buluşma etkinliği düzenledi. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi koordinesinde gerçekleşen etkinlikle, yaşanan deprem felaketinin ardından Mersin ile Adıyaman'ın kardeş şehir ilan edilmesinden dolayı Mersin'de bulunan Adıyamanlılar ile diyaloğu geliştirmek amaçlandı.

 • 20.04.2023 20 Nis 12:28 Zeugma Mozaik Müzesi 74 Gün Sonra Ziyaretçilerini Ağırlıyor

  Zeugma Mozaik Müzesi 74 Gün Sonra Ziyaretçilerini Ağırlıyor Zeugma Mozaik Müzesi, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından 74 gün sonra kapılarını ziyaretçilerine açtı. Dünyanın en büyük mozaik müzeleri arasında yer alan müzede, Roma dönemine ait mozaikler, heykeller, sütunlar ve çeşmeler sergileniyor. Müze, depremden etkilenmemiş olsa da tedbir amaçlı kapatılmıştı. Müze müdürü, güvenlik tedbirlerinin alındığını ve müzenin hasarsız olduğunu belirtti.

 • 20.04.2023 20 Nis 12:02 Zeugma Mozaik Müzesi, 74 günlük aranın ardından kapılarını açtı

  Zeugma Mozaik Müzesi, 74 günlük aranın ardından kapılarını açtı DÜNYANIN en büyük mozaik müzeleri arasında yer alan Zeugma Mozaik Müzesi, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından kapılarını ziyaretçilerine yeniden açtı.

 • 18.04.2023 18 Nis 10:49 ÖZEL HABER GÜNDEMİ / 18 Nisan 2023

  ÖZEL HABER GÜNDEMİ / 18 Nisan 2023 Belçika Başbakanı de Croo, ülkesinin Türkiye ile dayanışmasını AA'ya anlattı: "Hatay'da bir hastane inşa ettik ve günde 70-80 kişi tedavi ediliyor.

 • 09.04.2023 09 Nis 12:18 Kahramanmaraş'ta hasarsız ve az hasarlı binaların tamamına doğal gaz verildi

  Kahramanmaraş'ta hasarsız ve az hasarlı binaların tamamına doğal gaz verildi "Asrın felaketi" olarak nitelenen depremlerin merkez üssü Kahramanmaraş'ta arızaların giderilmesiyle kentteki hasarsız ve az hasarlı binaların tamamına doğal gaz verildi.

 • 09.04.2023 09 Nis 12:18 Kahramanmaraş'ta hasarsız ve az hasarlı binaların tamamına doğal gaz verildi

  Kahramanmaraş'ta hasarsız ve az hasarlı binaların tamamına doğal gaz verildi "Asrın felaketi" olarak nitelenen depremlerin merkez üssü Kahramanmaraş'ta arızaların giderilmesiyle kentteki hasarsız ve az hasarlı binaların tamamına doğal gaz verildi.

 • 03.04.2023 03 Nis 14:35 Kahramanmaraş'ta depremzedeler enkazda eşyalarını arıyor

  Kahramanmaraş'ta depremzedeler enkazda eşyalarını arıyor Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu ilçesinde enkaz kaldırma çalışmaları sırasında, depremzedeler molozlar arasında eşyalarını arıyorMerkez üssü Pazarcık ve Elbistan olan 6 Şubat'taki depremlerde yıkılan ya da yıkım kararı verilen binalarda yıkım ve enkaz kaldırma çalışmaları Onikişubat ile...

 • 25.03.2023 25 Mar 11:04 Off-road tutkunları marşa depremzedeler için bastı: Ulaşılamayan köylere yardım götürdü

  Off-road tutkunları marşa depremzedeler için bastı: Ulaşılamayan köylere yardım götürdü Off-road tutkunları marşa depremzedeler için bastı: Ulaşılamayan köylere yardım götürdü Kastamonu'dan Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illere giden off-road tutkunları, AFAD koordinesinde yolları ulaşıma kapanan köylerdeki depremzedelere yardım ulaştırdı.

 • 24.03.2023 24 Mar 13:17 Prof. Dr. Sözbilir: Paleosismoloji çalışması yapabilseydik, bu depremleri önceden tahmin edebilirdik

  Prof. Dr. Sözbilir: Paleosismoloji çalışması yapabilseydik, bu depremleri önceden tahmin edebilirdik İZMİR'de Dokuz Eylül Üniversitesi'nin (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü ve Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr.

 • 20.03.2023 20 Mar 15:21 BTÜ Öğretim Görevlisinden deprem fotoğraf sergisi

  BTÜ Öğretim Görevlisinden deprem fotoğraf sergisi Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Öğretim Görevlisi Alper Keskin, Kahramanmaraş depremlerinden etkilenen bölgede gerçekleştirilen hasar tespit çalışmaları sırasında çektiği fotoğraflar ile deprem farkındalık sergisi açtı.

 • 18.03.2023 18 Mar 09:33 Gebze Teknik Üniversitesi akademisyenlerinin deprem bölgesindeki izlenimleri raporlaştırıldı Açıklaması

  Gebze Teknik Üniversitesi akademisyenlerinin deprem bölgesindeki izlenimleri raporlaştırıldı Açıklaması Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerden etkilenen illerde incelemelerde bulunan Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü akademisyenleri, Adıyaman'ın Gölbaşı ve Hatay'ın İskenderun ilçelerinde hasarın en temel nedeninin, sıvılaşma...

 • 16.03.2023 16 Mar 17:49 Emek ve Özgürlük İttifakı: "Seçime, Emek ve Özgürlük İttifakı Olarak Girme Kararı Alındı.

  Emek ve Özgürlük İttifakı: 'Seçime, Emek ve Özgürlük İttifakı Olarak Girme Kararı Alındı. Emek ve Özgürlük İttifakı bileşenleri, “Seçime, Emek ve Özgürlük İttifakı olarak girme kararı alındı. Gündem başlıklarımızdan biri olan cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili geniş çaplı bir tartışma yürüttük. Bugün yürüttüğümüz tartışma neticesinde oluşan ortak tutumumuzu en kısa zamanda bir basın toplantısıyla kamuoyu ile paylaşma kararı aldık” açıklamasını yaptı.

 • 16.03.2023 16 Mar 11:43 Dulkadiroğlu'nda depremlerden etkilenen tarihi yapılar yeniden ayağa kaldırılacak

  Dulkadiroğlu'nda depremlerden etkilenen tarihi yapılar yeniden ayağa kaldırılacak Kahramanmaraş'ın merkez ilçesi Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, depremlerde ilçedeki tarihi yapılarla müzelerin yarısının hasar aldığını bildirdi.

 • 15.03.2023 15 Mar 19:12 Hdp'nin, "Halk Sağlığı ve Sağlık Emekçilerinin Sorunları ile Depremin Yarattığı Hak Kayıplarının Araştırılması" Önerisi AKP ve MHP Oylarıyla...

  Hdp'nin, 'Halk Sağlığı ve Sağlık Emekçilerinin Sorunları ile Depremin Yarattığı Hak Kayıplarının Araştırılması' Önerisi AKP ve MHP Oylarıyla... HDP’nin, “Halk sağlığı ve sağlık emekçilerinin sorunları ile depremin yarattığı hak kayıplarının araştırılması” amacıyla verdiği TBMM araştırma önergesinin görüşülmesine ilişkin grup önerisi AKP ve MHP’li Milletvekillerinin oylarıyla reddedildi. HDP Batman Milletvekili Necdet İpekyüz, “Bu zor koşullarda çalışıyorlar, fedakârca çalışıyorlar ve hâlen de devam ediyorlar. Peki, yaşamını yitiren, bu kadar sıkıntılı olanlarla ilgili bir çare var mı, onlara bir teşekkür var mı, tükenmişliklerine, terk edilmişliklerine karşılık, fedakârlıklarına karşı bir şey var mı? Yok. Hiç bunlar yapılmıyor ama ‘Gidiyorlarsa gitsinler, ne olursa olsun...' ” dedi.

 • 15.03.2023 15 Mar 19:12 Hdp'nin, "Halk Sağlığı ve Sağlık Emekçilerinin Sorunları ile Depremin Yarattığı Hak Kayıplarının Araştırılması" Önerisi AKP ve MHP Oylarıyla...

  Hdp'nin, 'Halk Sağlığı ve Sağlık Emekçilerinin Sorunları ile Depremin Yarattığı Hak Kayıplarının Araştırılması' Önerisi AKP ve MHP Oylarıyla... HDP’nin, “Halk sağlığı ve sağlık emekçilerinin sorunları ile depremin yarattığı hak kayıplarının araştırılması” amacıyla verdiği TBMM araştırma önergesinin görüşülmesine ilişkin grup önerisi AKP ve MHP’li Milletvekillerinin oylarıyla reddedildi. HDP Batman Milletvekili Necdet İpekyüz, “Bu zor koşullarda çalışıyorlar, fedakârca çalışıyorlar ve hâlen de devam ediyorlar. Peki, yaşamını yitiren, bu kadar sıkıntılı olanlarla ilgili bir çare var mı, onlara bir teşekkür var mı, tükenmişliklerine, terk edilmişliklerine karşılık, fedakârlıklarına karşı bir şey var mı? Yok. Hiç bunlar yapılmıyor ama ‘Gidiyorlarsa gitsinler, ne olursa olsun...' ” dedi.

 • 10.03.2023 10 Mar 11:56 Elazığ'da Harsiad Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Bilge: "Elazığ'da Binalar 3 Büyük Depremi Kaldırdı.

  Elazığ'da Harsiad Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Bilge: 'Elazığ'da Binalar 3 Büyük Depremi Kaldırdı. Elazığ Harput Sanayici ve İş Adamları Derneği (HARSİAD) yönetim kurulu üyesi ve emlak uzmanı Hasan Bilge, “Şimdiden şimdi bile hafif hasarlı evlere girmekte zorluk çekiyor insanlar. Bir travma yaşıyoruz. Dairesinde çatlak varsa bile müthiş bir korku hakim insanlarda. Biz Elazığ olarak 3 depremi kaldırdık 6.8 ve son ikisi de 7 üzerindeki depremlerle birlikte. Eğer Allah korusun, Bingöl depremi olduğu zaman Elazığ'a ne kadar yansır onu düşünmek bile istemiyoruz çünkü dördüncü depremi kaldıracak güçte değil Elazığ" dedi.

 • 09.03.2023 09 Mar 16:46 CHP'nin "Depremde Kaybolan İnsanlar ve Refakatsiz Kalan Çocukların Sorunlarının Araştırılması" Önerisi, AKP ve MHP'li Vekillerin Oylarıyla Reddedildi

  CHP'nin 'Depremde Kaybolan İnsanlar ve Refakatsiz Kalan Çocukların Sorunlarının Araştırılması' Önerisi, AKP ve MHP'li Vekillerin Oylarıyla Reddedildi CHP'nin "depremde kaybolan insanlar ve refakatsiz kalan çocukların sorunları”yla ilgili Meclis araştırması önergesinin TBMM Genel Kurulu’nda bugün görüşülmesine ilişkin grup önerisi, AKP ve MHP'li milletvekillerinin oylarıyla reddedildi. CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, "Enkazlardan yakınını çıkartıp ambulansa verip hastaneye sevk edenler diğer yakınlarını çıkarmak için enkazda çalışmaya devam edip sonra dönüp hastaneye yakınını aradığında yakınını bulamadı" dedi.

 • 09.03.2023 09 Mar 16:46 CHP'nin "Depremde Kaybolan İnsanlar ve Refakatsiz Kalan Çocukların Sorunlarının Araştırılması" Önerisi, AKP ve MHP'li Vekillerin Oylarıyla Reddedildi

  CHP'nin 'Depremde Kaybolan İnsanlar ve Refakatsiz Kalan Çocukların Sorunlarının Araştırılması' Önerisi, AKP ve MHP'li Vekillerin Oylarıyla Reddedildi CHP'nin "depremde kaybolan insanlar ve refakatsiz kalan çocukların sorunları”yla ilgili Meclis araştırması önergesinin TBMM Genel Kurulu’nda bugün görüşülmesine ilişkin grup önerisi, AKP ve MHP'li milletvekillerinin oylarıyla reddedildi. CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, "Enkazlardan yakınını çıkartıp ambulansa verip hastaneye sevk edenler diğer yakınlarını çıkarmak için enkazda çalışmaya devam edip sonra dönüp hastaneye yakınını aradığında yakınını bulamadı" dedi.

 • 09.03.2023 09 Mar 13:37 Kahramanmaraş'ta yıkılan Hamidiye Sitesi'nde enkaz kaldırma çalışmaları sürüyor

  Kahramanmaraş'ta yıkılan Hamidiye Sitesi'nde enkaz kaldırma çalışmaları sürüyor 6 Şubat'taki depremlerin merkez üssü Kahramanmaraş'ta yıkılan Hamidiye Sitesi'nin enkazını kaldırma çalışmaları devam ediyor.

 • 07.03.2023 07 Mar 12:43 Prof. Dr. Hasan Sözbilir, son üç depremin "500 yılın en büyüğü" olduğunu söyledi

  Prof. Dr. Hasan Sözbilir, son üç depremin '500 yılın en büyüğü' olduğunu söyledi Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir, Kahramanmaraş merkezli depremlerde 15 günde 7 fayın kırılmasının dünyada pek gözlenen bir durum olmadığını belirterek, "Bu şekilde baktığımızda son 500 yıldaki en büyük deprem...

 • 06.03.2023 06 Mar 20:51 Muğla Emek ve Demokrasi Güçleri: "Cumhurbaşkanı İstifa Etmelidir"

  Muğla Emek ve Demokrasi Güçleri: 'Cumhurbaşkanı İstifa Etmelidir' Muğla Emek ve Demokrasi Güçleri’nin “Helalleşmeyeceğiz, hesaplaşacağız” çağrısıyla Sınırsızlık Meydanı’nda bir araya gelen bazı STK ve siyasi parti temsilcileri, “Hükümet İstifa” pankartı açarak basın açıklaması yaptı. Muğla Emek ve Demokrasi Güçleri adına basın açıklamasını okuyan Haluk Özsoy, "Bütün yetkileri kendisine bağlayan, kurumların özerkliğini ortadan kaldıran bu saray rejimi, bu katliamın altına imza attı. Derhal bu hükümet, Cumhurbaşkanı istifa etmelidir. AFAD, Kızılay başkanları başta olmak üzere bütün yöneticileri istifa etmelidir. Bu depremde sadece sınıfta kalmadılar, bu cinayetin aynı zamanda ortağı konumundalar" dedi.

 • 05.03.2023 05 Mar 10:50 KAHRAMANMARAŞ'IN 500 YILLIK TARİHİ ÇARŞISI DEPREMDE AYAKTA KALDI

  KAHRAMANMARAŞ'IN 500 YILLIK TARİHİ ÇARŞISI DEPREMDE AYAKTA KALDI KAHRAMANMARAŞ'ın yaklaşık 500 yıllık tarihi kapalı çarşısı meydana gelen iki büyük depreme rağmen ayakta kaldı.

 • 05.03.2023 05 Mar 10:50 KAHRAMANMARAŞ'IN 500 YILLIK TARİHİ ÇARŞISI DEPREMDE AYAKTA KALDI

  KAHRAMANMARAŞ'IN 500 YILLIK TARİHİ ÇARŞISI DEPREMDE AYAKTA KALDI KAHRAMANMARAŞ'ın yaklaşık 500 yıllık tarihi kapalı çarşısı meydana gelen iki büyük depreme rağmen ayakta kaldı.

 • 04.03.2023 04 Mar 12:45 Sakarya Üniversitesi akademisyenleri deprem bölgesindeki fay hatlarını inceledi

  Sakarya Üniversitesi akademisyenleri deprem bölgesindeki fay hatlarını inceledi Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Jeofizik Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Murat Utkucu, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgedeki fay hatlarıyla ilgili yaptığı incelemeye ilişkin, "Fay zonundan uzaklaştıkça yıkım azalıyor.

 • 01.03.2023 01 Mar 14:25 Kesk Kadın Sekreteri Döne Gevher: "Deprem Bölgelerinde Kadından Kadına Dayanışmayı Örüyoruz, 8 Mart'ta da İktidarın Patriyarkal Politikalarına Karşı...

  Kesk Kadın Sekreteri Döne Gevher: 'Deprem Bölgelerinde Kadından Kadına Dayanışmayı Örüyoruz, 8 Mart'ta da İktidarın Patriyarkal Politikalarına Karşı... Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Kadın Sekreteri Döne Gevher, deprem bölgelerindeki kadınlarla çok yönlü bir çalışma yürüttüklerini belirterek, “2-5 Mart’ta Hatay, İskenderun, Adıyaman, Pazarcık/Narlı, İslahiye, Malatya’da kadından kadına dayanışmayı örüyoruz. 8 Mart günü tüm illerde en geniş kadın platformları ile iktidarın patriarkal politikalarına karşı ‘öfkemizle, isyanımızla, kadın dayanışmasını örüyor yaşamı yeniden kuruyoruz’ diyerek alanlarda olacağız. 8 Mart’ta isyanımızı yükselteceğiz” dedi.

 • 27.02.2023 27 Şub 16:58 Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş'taki belediyelerle "kardeş şehir" olacak

  Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş'taki belediyelerle 'kardeş şehir' olacak Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde, Kahramanmaraş'taki belediyeler ile kardeş şehir olma kararı alındı.

 • 27.02.2023 27 Şub 11:41 Anka, Depremin Vurduğu Kentlerde İnşa Edilecek Konutların Planlarına Ulaştı: Hükümete Yakın Kalyon, Kuzu Grup, Optimal Gibi Şirketler 5 Kentte, 23...

  Anka, Depremin Vurduğu Kentlerde İnşa Edilecek Konutların Planlarına Ulaştı: Hükümete Yakın Kalyon, Kuzu Grup, Optimal Gibi Şirketler 5 Kentte, 23... 45 bine yakın kişinin yaşamını yitirdiği, 11 ilde 14 milyon kişinin etkilendiği, artçı sarsıntıların iki yıl sürmesinin tahmin edildiği, resmi verilere göre 164 binden fazla binanın yıkıldığı veya acil olarak yıkılmasına karar verildiği “6 Şubat depremlerinin” üzerinden 21 gün geçti. Üçüncü günde kentlerin bir yıl içinde yeniden inşasını taahhüt eden hükümet, ikinci haftada sözleşme imzalamaya başladı. ANKA Haber Ajansı; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, TOKİ ve Gayrimenkul Yatırımcıları Derneği (GYODER) tarafından hazırlanan “Afet Bölgesi Tasarım Alanları Rehberi”ne ulaştı. Buna göre Kahramanmaraş, Malatya, Osmaniye, Hatay, Adana’da toplam 23 milyon 426 bin metrekare alanda 85 bin 250 yeni daire yapılacak. Kalyon, Kuzu Grup, Optimal gibi iktidara yakın dokuz şirket yüklenici firma, altı şirket ise müellif firma olarak belirlendi. Oda başkanları ve uzmanlar "zemin etüdü yapılmadan" ve "artçı depremler sürerken acele yapılacak" inşaatlara tepki gösterdi. TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, “Bu konutların nerelere kurulacağına yönelik gerekli jeolojik, jeofizik etütlerini yapmadan alelacele başlanması yanlış... Diğer projeler gibi bunun da bir rant hamlesi ve seçimlere yönelik bir hamle olarak değerlendiriyorum” dedi. Şehir Plancıları Odası Başkanı Gencay Serter, “Şu anda zaten planlama süreci yok. Sadece konutlara ilişkin proje yürüyor. Kanunlar ve yönetmeliklerle ortaya konulmuş gereklilikler bile dışlanmış durumda” diye konuştu. Jeoloji Mühendisleri Odası Başkanı Hüseyin Alan ise “TOKİ’nin seçeceği yerlere ilişkin biraz kaygılarımız var. Fay zonları üzerine bina yapan bir kurumun yer seçimine de pek güvenmediğimizi özellikle ifade edeyim” değerlendirmesini yaptı. Jeoloji Mühendisi Prof. Dr. Osman Bektaş ise “Hükümet bu konuda acele ediyor. Son derece sakıncalı bir politika veya deprem sonrası yol haritası” dedi.

 • 27.02.2023 27 Şub 11:09 Depremin merkez üssü Kahramanmaraş'ta esnaf dükkanlarını açmaya başladı

  Depremin merkez üssü Kahramanmaraş'ta esnaf dükkanlarını açmaya başladı "Asrın felaketi" olarak nitelendirilen depremlerin merkez üssü Kahramanmaraş'ta, bir yandan enkaz kaldırma çalışmaları sürerken, diğer taraftan esnaf, hasar görmeyen binalardaki iş yerlerini açmaya başladı.

 • 27.02.2023 27 Şub 11:09 Depremin merkez üssü Kahramanmaraş'ta esnaf dükkanlarını açmaya başladı

  Depremin merkez üssü Kahramanmaraş'ta esnaf dükkanlarını açmaya başladı "Asrın felaketi" olarak nitelendirilen depremlerin merkez üssü Kahramanmaraş'ta, bir yandan enkaz kaldırma çalışmaları sürerken, diğer taraftan esnaf, hasar görmeyen binalardaki iş yerlerini açmaya başladı.

 • 26.02.2023 26 Şub 13:54 DİYARBAKIR, BATMAN VE MARDİN'DE DEPREMDE HAYATINI KAYBEDENLER İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI

  DİYARBAKIR, BATMAN VE MARDİN'DE DEPREMDE HAYATINI KAYBEDENLER İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI KAHRAMANMARAŞ merkezli depremlerde hayatını kaybedenler için Diyarbakır, Batman ve Mardin'de gıyabi cenaze namazları kılındı.

 • 25.02.2023 25 Şub 15:39 Ali Öztunç: "Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Karaelbistan Mahallesi'ne 714 Adet Konut İnşaat İhalesini Hemen Yapmış.

  Ali Öztunç: 'Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Karaelbistan Mahallesi'ne 714 Adet Konut İnşaat İhalesini Hemen Yapmış. CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, TOKİ, Elbistan, Karaelbistan mahallesine beşinci etap 714 adet konut inşaat ihalesi hemen yapılmış. Daha enkazlar duruyor. 1 milyar 212 milyon liraya ihale verilmiş Giresunlu bir firmaya verilmiş. Verilsin tamam o yapsın yine ama zemin etüdü yapılmadı ki, bakılmadı zemine daha ya orası uyar mı uymaz mı bakılmadı arkadaşlar. Peki ihalenin yapıldığı yer neresi biliyor musunuz arkadaşlar? Elbistan Şardağı’nın eteği, dağ ile ova arasındaki birikinti konisine yapılmış ihale, koniye konut yapacak depremzedeler için, peki orası ne biliyor musunuz? Sel bölgesi, sel. Yağmur yağdığı zaman orada sel olur arkadaşlar. Şimdi oraya 714 tane konut yapacaklar. Yazıktır, günahtır” dedi.

 • 25.02.2023 25 Şub 15:39 Ali Öztunç: "Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Karaelbistan Mahallesi'ne 714 Adet Konut İnşaat İhalesini Hemen Yapmış.

  Ali Öztunç: 'Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Karaelbistan Mahallesi'ne 714 Adet Konut İnşaat İhalesini Hemen Yapmış. CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, TOKİ, Elbistan, Karaelbistan mahallesine beşinci etap 714 adet konut inşaat ihalesi hemen yapılmış. Daha enkazlar duruyor. 1 milyar 212 milyon liraya ihale verilmiş Giresunlu bir firmaya verilmiş. Verilsin tamam o yapsın yine ama zemin etüdü yapılmadı ki, bakılmadı zemine daha ya orası uyar mı uymaz mı bakılmadı arkadaşlar. Peki ihalenin yapıldığı yer neresi biliyor musunuz arkadaşlar? Elbistan Şardağı’nın eteği, dağ ile ova arasındaki birikinti konisine yapılmış ihale, koniye konut yapacak depremzedeler için, peki orası ne biliyor musunuz? Sel bölgesi, sel. Yağmur yağdığı zaman orada sel olur arkadaşlar. Şimdi oraya 714 tane konut yapacaklar. Yazıktır, günahtır” dedi.

 • 24.02.2023 24 Şub 17:01 Sakarya Üniversitesi Kahramanmaraş ve Hatay'daki depremlere ilişkin rapor hazırladı Açıklaması

  Sakarya Üniversitesi Kahramanmaraş ve Hatay'daki depremlere ilişkin rapor hazırladı Açıklaması Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Afet Yönetim Uygulama ve Araştırma Merkezince, Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkezli depremler ile Hatay merkezli depreme ilişkin hazırlanan rapor açıklandı.

 • 24.02.2023 24 Şub 12:51 Depremzede arkadaşlarının emaneti 103 kuşu atölyesinde besliyor

  Depremzede arkadaşlarının emaneti 103 kuşu atölyesinde besliyor Sivaslı mobilya ustası Yusuf Törnük, "asrın felaketi" olarak nitelendirilen depremlerde Malatya ve Kahramanmaraş'ta ev ve iş yerleri ağır hasar gören arkadaşlarının emanet ettiği muhabbet ve kanarya türü 103 kuşu atölyesinde besliyor.

 • 24.02.2023 24 Şub 12:23 Türkiye'deki fay kırılımlarının topografyasını çıkartan Japon Watanave: "Benzeri görülmemiş felaket"

  Türkiye'deki fay kırılımlarının topografyasını çıkartan Japon Watanave: 'Benzeri görülmemiş felaket' Tokyo Üniversitesinden (UTokyo) Prof. Watanave Hidenori, Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde 6 Şubat'ta meydana gelen depremler için "benzeri görülmemiş ölçekte felaket" nitelendirmesinde bulundu.

 • 23.02.2023 23 Şub 15:09 Halkevleri Artvin Şube Başkanı Karakuş: "İstedikleri Kadar Pr Yapsınlar.

  Halkevleri Artvin Şube Başkanı Karakuş: 'İstedikleri Kadar Pr Yapsınlar. Kahramanmaraş depreminin hemen ardından afet bölgesine gittiklerini dile getiren Halkevleri Artvin Şube Başkanı Uğur Karakuş, “Bu devlet nerede’ sözü bize ait değil ve bizim tarafımızdan çıkarılmış değil. Vatandaşların oradaki söylemleriyle ortaya çıkmış bir şey. Bölgeye giden herkesin gözle gördüğü bir şey. İstedikleri kadar PR yapsınlar, istedikleri kadar kurumlar arası parayı oradan oraya transfer etsinler ve hala bölgede çadır dağıtamayan, çadırı bile çözememiş ve hijyen ihtiyacını çözememiş devlet organizasyonu var" dedi.

 • 22.02.2023 22 Şub 16:08 Meteoroloji Uzmanı Abdullah Macit: "Deprem bölgesinde yağış beklentimiz yok"

  Meteoroloji Uzmanı Abdullah Macit: 'Deprem bölgesinde yağış beklentimiz yok' Meteoroloji Uzmanı Abdullah Macit: "Deprem bölgesinde yağış beklentimiz yok" Meteoroloji Uzmanı Abdullah Macit Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen şehirlere ilişkin, "Deprem bölgesinde yağış beklentimiz yok" dedi.

 • 22.02.2023 22 Şub 14:00 ELBİSTAN BELEDİYE BAŞKANI GÜRBÜZ: VERİ VE ARŞİV KAYBIMIZ SÖZ KONUSU DEĞİL

  ELBİSTAN BELEDİYE BAŞKANI GÜRBÜZ: VERİ VE ARŞİV KAYBIMIZ SÖZ KONUSU DEĞİL KAHRAMANMARAŞ'ın Elbistan İlçesi Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, ağır hasar gören ve sonrasında yıkılan belediye binasındaki imar dosyaları ile ilgili açıklama yaparak, "Elbistan'a 4 savcı atandı.

 • 22.02.2023 22 Şub 13:35 Akşener, İYİ Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu

  Akşener, İYİ Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Öncelikle Hatay'dan başlayarak tüm Türkiye'de yabancılara konut satışının durdurulması çağrımı buradan da tekrarlıyorum.

 • 22.02.2023 22 Şub 12:51 Akşener: "Sayın Erdoğan, Sen İstediğin Kadar 'Kader Planı' Diyerek Kendi Beceriksizliğine Kılıf Ara; Bu Felaketin Yegane Sorumlusu Sensin, Sen"

  Akşener: 'Sayın Erdoğan, Sen İstediğin Kadar 'Kader Planı' Diyerek Kendi Beceriksizliğine Kılıf Ara; Bu Felaketin Yegane Sorumlusu Sensin, Sen' İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hitaben, “Tedbir almayıp, sorumluluğunu yerine getirmeyip, milletimizin enkazdan uzanan elini tutamayıp, üstüne de tevekkülden bahsedip meseleyi kadere havale etmek şuursuzluktur, aymazlıktır, terbiyesizliktir. Kendi beceriksizliğini, ‘Kader planı’ diyerek perdeleyemezsin Sayın Erdoğan. Kurduğun yağma düzeninin ağır faturasını kader planına yükleyemezsin. Devletimizi yönetemediğin gerçeğini, ‘Kader planı’ diyerek gizleyemezsin. Hiç kadere sığınma. Bu beceriksizliğin arkasındaki tek sorumlu sensin, sen… Sayın Erdoğan, sen istediğin kadar ‘Kader planı’ diyerek kendi beceriksizliğine kılıf ara; bu felaketin yegane sorumlusu sensin, sen” dedi.

 • 21.02.2023 21 Şub 15:56 Mithat Sancar: Pişkin, Sorumsuz, Halkını Zerre Düşünmeyen Bu İktidar Gidecek, Gitmeli. Bu İktidarı Göndermeliyiz

  Mithat Sancar: Pişkin, Sorumsuz, Halkını Zerre Düşünmeyen Bu İktidar Gidecek, Gitmeli. Bu İktidarı Göndermeliyiz HDP Eş Genel Başkan Mithat Sancar, “Deprem ve afet, Türkiye’nin birinci ve acil gündemidir. Yapmamız gereken, bu aciliyete uygun öz örgütlülüğümüzü şimdiden inşa etmemiz ve büyütmemiz; bunu büyük bir toplumsal dayanışmaya dönüştürmemiz gerekir. On binlerce insanın canı gitti, milyonlarca insanın geçmişi yok oldu, geleceği elinden alındı. Bu ülkenin, bir gün bile bu iktidarla yürümeye tahammülü yok. Pişkin, sorumsuz, halkını zerre düşünmeyen bu iktidar gidecek, gitmeli. Bu iktidarı göndermeliyiz. Bu sadece siyasi değil, bu aynı zamanda insani ve tarihi bir görevdir, bir sorumluluktur. Kendi yurttaşlarının canını hiçe sayan, sadece kendi bekasını düşünen böyle bir iktidarı dünya üzerinde görmeniz bile zordur. İşte bu yüzden gidecekler, gitmeliler; hep birlikte göndermeliyiz” dedi.

Advertisement