Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı: Kasım Ayında 3,2 Milyar TL Yaşlı ve Engelli Aylığı Ödendi - Son Dakika
Politika

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı: Kasım Ayında 3,2 Milyar TL Yaşlı ve Engelli Aylığı Ödendi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı: Kasım Ayında 3,2 Milyar TL Yaşlı ve Engelli Aylığı Ödendi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, kasım ayında yaşlı ve engelli aylıklarının toplamda 3,2 milyar TL tutarında olduğunu açıkladı. Bakan Göktaş, yaklaşık 1,8 milyar TL tutarında yaşlı aylığı ve 1,4 milyar TL tutarında engelli aylığı ödemesinin hak sahiplerinin hesaplarına yatırıldığını belirtti. Bakan Göktaş, engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik kapsayıcı ve düzenli sosyal yardım programlarının devam ettiğini vurguladı.

09.11.2023 09:28
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, ???????kasım ayına ilişkin toplam 3,2 milyar lira yaşlı ve engelli aylığını hak sahiplerinin hesaplarına yatırdıklarını bildirdi.

Göktaş, yaptığı yazılı açıklamada, toplam yaklaşık 1,8 milyar lira yaşlı aylığı, yaklaşık 1,4 milyar lira da engelli aylığı ödemesi yaptıklarını belirtti.

Engelli ve yaşlılara yönelik kapsayıcı ve düzenli sosyal yardım programları geliştirdiklerini bildiren Göktaş, "Engelli ve yaşlı vatandaşların toplumsal hayata tam ve etkin katılımları ile bağımsız şekilde yaşayabilmeleri için eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata her alanda yanındayız. Bu doğrultuda kasım ayına ilişkin 3,2 milyar lira tutarındaki yaşlı ve engelli aylıklarını hak sahiplerinin hesaplarına yatırdık." ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı: Kasım Ayında 3,2 Milyar TL Yaşlı ve Engelli Aylığı Ödendi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement