AK Parti ve MHP, 2024 seçimleri için ittifak hazırlıklarına başladı - Son Dakika
Politika

AK Parti ve MHP, 2024 seçimleri için ittifak hazırlıklarına başladı

AK Parti ve MHP, 2024 seçimleri için ittifak hazırlıklarına başladı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, 2024 seçimlerinde ittifak ruhu içinde hazırlıklar yapıldığını açıkladı. Yılmaz, Cumhur İttifakı'nın ortağı olan Milliyetçi Hareket Partisi yöneticileriyle bir araya gelerek çalışmalar yaptıklarını belirtti. Ayrıca Yılmaz, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını kınayarak hayatını kaybeden Müslüman kardeşlerimize Allah'tan rahmet diledi. Yerel seçim hazırlıklarının tamamlandığını ifade eden Yılmaz, 2024 seçimlerindeki ittifak çalışmalarının sonuçlarını ayrıntılı bir şekilde paylaşacaklarını söyledi.

11.11.2023 17:07
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, "2024 seçimlerinde de ittifak ruhu içinde hazırlıklar var. Cumhur İttifakı'mızın ortağı Milliyetçi Hareket Partisi yöneticileriyle bir araya geliyoruz, çalışmalar yapıyoruz." dedi.

Yılmaz, Samsun'un Canik ilçesi Meşe Tesisleri'nde, kentte görev yapan gazetecilerle bir araya gelerek gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İsrail'in Gazze'ye saldırılarını değerlendiren Yılmaz, "İsrail ordusu acımasızca kadın, çocuk, yaşlı demeden öldürüyor. Hatta şu anda İsrail ordusunun elindeki esirlerin bir kısmı çocuk ve kadınlardan oluşuyor. Bunun ne kadar trajedi olduğunu anlıyoruz. Bu hain saldırıyı bir kez daha lanetliyorum. Bu hain saldırıda hayatını kaybeden Gazzeli Müslüman kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Allah'ım onlara sabır versin." diye konuştu.

Yılmaz, yerel seçim hazırlıklarını da tamamladıklarını dile getirerek, şunları kaydetti:

"Yüksel Seçim Kurulunun planlama olarak önümüze koyduğu, memurların istifa ve başvuru tarihi var. Milliyetçi Hareket Partisi tarafından 231, AK Parti tarafından da 810 olmak üzere 1041 belediyemiz Cumhur İttifakı tarafından yönetiliyor. 2024 seçimlerinde de ittifak ruhu içinde hazırlıklar var. Cumhur İttifakı'mızın ortağı Milliyetçi Hareket Partisi yöneticileriyle bir araya geliyoruz, çalışmalar yapıyoruz. Bu çalışmalar sonuçlandıktan sonra çalışmanın sonucunu ertesi gün bütün ayrıntılarıyla bilgilendireceğiz."

Kaynak: AA

Son Dakika Politika AK Parti ve MHP, 2024 seçimleri için ittifak hazırlıklarına başladı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement