Ak Partili Turhan'dan Kılıçdaroğlu'na Noter Çıkışı - Son Dakika

Ak Partili Turhan'dan Kılıçdaroğlu'na Noter Çıkışı

Ak Partili Turhan\'dan Kılıçdaroğlu\'na Noter Çıkışı
Son Güncelleme: 31.05.2015 13:08

AK Parti İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı İbrahim Turhan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun notere onaylattığı “emeklilere dini bayramlarda birer maaş ikramiye” vaadinden doğan vergiyi ödemediğini belirterek “Noter bakmış, ‘ben iktidara gelince’ diyor gerisini okumaya lüzum yok. Böyle bir ihtimal olmadığına göre ücret almaya da gerek yok” dedi.

AK Parti İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı İbrahim Turhan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun notere onaylattığı "emeklilere dini bayramlarda birer maaş ikramiye" vaadinden doğan vergiyi ödemediğini belirterek "Noter bakmış, 'ben iktidara gelince' diyor gerisini okumaya lüzum yok. Böyle bir ihtimal olmadığına göre ücret almaya da gerek yok" dedi.

AK Parti İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı İbrahim Turhan, Doğu ve Güneydoğu Anadolu hemşehri dernekleriyle düzenlenen yemeğe katıldı. Çok sayıda derneğin yönetici ve üyelerinin katıldığı yemekte konuşan Turhan, muhalefet partilerini eleştirdi.

AK Parti'nin sıkıntılı günlerinde millete gittiğini ifade eden Turhan, "Başkasını bilmem. Benim gördüğüm kadarıyla CHP ya mahkemeye gider ya Pensilvanya'ya akıl almaya. Kılıçdaroğlu yol kaybetmekte usta. Son seferinde Pensilvanya'ya gidemedi, mahkemeye de gidemeyince notere gitti, notere. Niye notere gittin kardeşim diyorum? Adam kendisini biliyor. Konuştuğu zaman yalan söyler, söz verdiği zaman sözünde durmaz. Bir şey emanet edildiği zaman ihanet eder. Böyle bir adam" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu'nu eleştirmeye devam eden Turhan, şunları söyledi: "Baktı ki millet inanmayacak en iyisi noterden bir senet yaptıralım diyerek notere gitti. Dedi ki; 'iki maaş vereceğim, asgari ücreti de bin 500 yapacağım.' Sözleşmeyi yazdı. Üzerinde para değeri olan bir sözleşme yazıldı mı noter ne yapar? Noter bundan harç alır, damga vergisi alır. Ne kadar damga vergisi? Aslında daha fazla tutuyor ama azami rakam var. Azami rakam 1 milyon 700 bin lira. Bu parayı vermesi lazım. Bu parayı vermedi. Neden vermedi, çünkü Maliye Bakanlığının bir kararı var. Diyor ki Maliye Bakanlığı; 'böyle bir sözleşme geldiği zaman noter bakar, şayet oradaki şartların tahakkuk etme ihtimali yoksa vergi almayabilir.' Noter bakmış, diyor ki; 'ben iktidara gelince.' Gerisini okumaya lüzum yok. Böyle bir ihtimal olmadığına göre ücret almaya da gerek yok. Sayın Kılıçdaroğlu sen daha noteri ikna edemedin noteri. Milleti nasıl ikna edeceksin. Bak eskiden olsa belki bir şansı vardı. Bu milletin gözü açıldı."

"HDP KÜRTLERİ TEMSİL ETMİYOR"

Turhan, muhalefetin koalisyon özlemi içinde olduğunu belirterek normal şartlarda dini bayramlarda dahi bir araya gelmeyen, birbirlerinin elini sıkmayanların AK Parti karşıtlığında bir araya geldiğini ifade etti. - İZMİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Ak Partili Turhan'dan Kılıçdaroğlu'na Noter Çıkışı - Son Dakika


Advertisement