"Balyoz Planı" Davasının 60. Duruşması Başladı - Son Dakika

"Balyoz Planı" Davasının 60. Duruşması Başladı

09.01.2012 11:23
"Balyoz Planı" Davasının 60. Duruşması Başladı

Orgeneral Bilgin Balanlı, eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Halil İbrahim Fırtına, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek, eski 1.Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan ve Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Abdullah Can Erenoğlu'nun da aralarında bulunduğu 249'u tutuklu 365 sanıklı davanın 60.duruşması başladı.

Orgeneral Bilgin Balanlı, eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Halil İbrahim Fırtına, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek, eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan ve Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Abdullah Can Erenoğlu'nun da aralarında bulunduğu 249'u tutuklu 365 sanıklı davanın 60. duruşması başladı.

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumları yerleşkesinde oluşturulan salonda yapılan duruşmaya, Halil İbrahim Fırtına, Özden Örnek, Çetin Doğan ve MHP'den milletvekili seçilen emekli Korgeneral Engin Alan'ın da aralarında bulunduğu tutuklu 183 sanık katıldı.

Orgeneral Bilgin Balanlı'nın da da aralarında bulunduğu 66 tutuklu sanık ile hakkında yakalama kararı bulunan emekli Orgeneral Ergin Saygun ise duruşmaya gelmedi.

İkinci "Ergenekon" davası kapsamında tutuklu yargılanan bu davanın tutuksuz sanığı emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün de aralarında bulunduğu 66 tutuksuz sanık da duruşmaya katılmazken, 50 tutuksuz sanık ise hazır bulundu.

Duruşmaya, tutuklu sanık emekli Hava Tümgeneral Ahmet Bertan Nogaylaroğlu'nun savunmasının alınmasıyla devam ediliyor. - İSTANBUL

Kaynak: AA
İsrail: Kuzey sınırındaki mayın patlamasında biri ağır iki asker yaralandı İsrail: Kuzey sınırındaki mayın patlamasında biri ağır iki asker yaralandı Samsun'da otomobilin çarptığı yaya ile araçtaki kişi yaralandı Samsun'da otomobilin çarptığı yaya ile araçtaki kişi yaralandı Ordu'da abartı egzozlu araç kullanan sürücüye 24 bin 335 lira ceza Ordu'da abartı egzozlu araç kullanan sürücüye 24 bin 335 lira ceza

Son Dakika Politika 'Balyoz Planı' Davasının 60. Duruşması Başladı - Son Dakika


Advertisement