Başbakan Erdoğan'dan BDP'ye Eleştiri - Son Dakika

Başbakan Erdoğan'dan BDP'ye Eleştiri

10.01.2012 13:09
Başbakan Erdoğan'dan BDP'ye Eleştiri

Başbakan Erdoğan, Selahattin Demirtaş'ın kendisi ve Necdet Özel'e ilişkin sözlerini değerlendirdi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bu millette, bu topraklara küfretmek amacıyla Genelkurmay Başkanımızı hedef almak, ona güya hakaret etmek de açık söylüyorum; densizliktir. Değil general, onbaşı bile olmak bu toprakların tamamında bir gurur, bir şeref vesilesidir" dedi.

Partisinin grup toplantısında konuşan Erdoğan, BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın kendisi ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'e ilişkin sözlerini değerlendirdi. Erdoğan, şunları kaydetti:

"Çıkmış BDP Genel Başkanı, 'Biz seni tanımıyoruz' diyor. Allah aşkına tanısan ne yazar, tanımasan ne yazar. Bizi millet tanıyor, millet... Bize milletimizin muhabbeti, hayır duası, takdiri, teşekkürü, ziyadesiyle yeter. Sen bırak bizi. Aynaya bak, kendini tanıyamazsın. Çünkü aynaya bakarsan, kanını emdiğin gençleri göreceksin. Onurlu bir siyasi mücadele değil, terörün stepnesi, terörün yedeği olmuş, kan lekesi olmuş yüzünü görürsün. Ülkenin yüzde 50 oy alarak seçilen iktidarını tanımadığını söylemek, iktidarın meşruiyetinin olmadığını söylemek, demokrasiyi kabullenmemektir, milli iradeye saygısızlıktır. Daha da ötesi şuursuzluktur. Uludere hadisesini devlet terörü gibi, devletin vatandaşını katletmesi gibi lanse etmek, büyük bir hezeyandır. Bu ülkeye, bu millette, bu topraklara küfretmek amacıyla Genelkurmay Başkanımızı hedef almak, ona güya hakaret etmek de açık söylüyorum; densizliktir. Değil general, onbaşı bile olmak bu toprakların tamamında bir gurur, bir şeref vesilesidir." - TBMM

Kaynak: AA
AK Parti'den 6'lı masanın 'Erdoğan bir daha aday olamaz' çıkışına ilk tepki: Bırakın bunları, adayınızı çıkarın AK Parti'den 6'lı masanın 'Erdoğan bir daha aday olamaz' çıkışına ilk tepki: Bırakın bunları, adayınızı çıkarın Bakan Soylu, 'İlk Oyum AK Parti'ye, İlk Oyum Erdoğan'a' programında gençlerle buluştu Açıklaması Bakan Soylu, 'İlk Oyum AK Parti'ye, İlk Oyum Erdoğan'a' programında gençlerle buluştu Açıklaması Kurtulmuş : 'AK Parti'nin bana göre en büyük birinci başarısı vesayet düzenlerini sona erdirmiş olmasıdır' Kurtulmuş : 'AK Parti'nin bana göre en büyük birinci başarısı vesayet düzenlerini sona erdirmiş olmasıdır'

Son Dakika Politika Başbakan Erdoğan'dan BDP'ye Eleştiri - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement