Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Hasan Bey Kardeşimizle Bir Yol Arkadaşlığımız Vardı" - Son Dakika
Politika

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Hasan Bey Kardeşimizle Bir Yol Arkadaşlığımız Vardı"

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Hasan Bey Kardeşimizle Bir Yol Arkadaşlığımız Vardı"

Suudi Arabistan’dan dönen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hayatını kaybeden Yeni Akit Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Hasan Karakaya ile ilgili, "Uzun bir dönemdir Hasan Bey’le, kardeşimizle bir yol arkadaşlığımız vardı.

01.01.2016 00:11

Suudi Arabistan'dan dönen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hayatını kaybeden Yeni Akit Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Hasan Karakaya ile ilgili, "Uzun bir dönemdir Hasan Bey'le, kardeşimizle bir yol arkadaşlığımız vardı. Medya dünyasında fikir zenginliğinin, anında ürettiği cevaplarla, doldurulamayacak bir yere sahip olan bir kardeşim olarak kendisini görüyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Suudi Arabistan'dan döndü. Atatürk Havalimanı'nda basın açıklaması yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ziyaretinde kendisine eşlik eden Yeni Akit Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Hasan Karakaya'nın ölümüyle ilgili konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Dün gece de bildiğiniz gibi medya dünyasında değerli kardeşim Hasan Karakaya'yı saat 01.00 civarında kaybettik. Kendisine Allah'tan rahmet diliyorum. Ailesine sabırlar diliyorum. Mensubu olduğu Akit Gazetesi mensuplarına başsağlığı dileklerimi iletiyorum. Uzun bir dönemdir Hasan Bey'le, kardeşimizle bir yol arkadaşlığımız vardı. Hemen hemen her seyahatimde yanımda olan bir kardeşimizdi. Güçlü bir kaleme sahip olduğuna inanıyorum. Özellikle medya dünyasında fikir zenginliğinin, anında ürettiği cevaplarla, doldurulamayacak bir yere sahip olan bir kardeşim olarak kendisini görüyorum. Kendisine tekrar Rabbimden Rahman ve Rahim ismi şerifi ile tecelli etmesini diliyorum. Yarın inşallah Fatih Camii'nde öğle namazında cenaze namazını kılacağız, Edirnekapı Şehitliği'ne defnedeceğiz. Tekrar medya dünyasına da sabırlar diliyorum." - İSTANBUL

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Hasan Bey Kardeşimizle Bir Yol Arkadaşlığımız Vardı' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement