Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Denizli Dağ Arama Kurtarma Derneği Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı - Son Dakika
Politika

Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Denizli Dağ Arama Kurtarma Derneği Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Denizli Dağ Arama Kurtarma Derneği Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Denizli Dağ Arama Kurtarma Derneği (DAK) arasında iş birliği ve yardımlaşma protokolü imzalandı. İmzalanan işbirliği protokolü ile Denizli Büyükşehir Belediyesi DAK'a yer tahsis edecek ve ortak çalışmalar yürütecek.

05.03.2024 16:07  Güncelleme: 17:38
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Denizli Dağ Arama Kurtarma Derneği (DAK) arasında iş birliği ve yardımlaşma protokolü imzalandı. İmzalanan işbirliği protokolü ile Denizli Büyükşehir Belediyesi DAK'a yer tahsis edecek ve ortak çalışmalar yürütecek.

Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Denizli Dağ Arama Kurtarma Derneği (DAK) arasında ihtimal afet ve acil durumlarda iş birliği ve yardımlaşma yapılması, afet ve arama kurtarma konularında toplumun bilinçlendirilmesi, Denizli Dağ Arama Kurtarma Derneği (DAK) ile ortak çalışmalar yürütülmesi ve DAK yönetimine Bağbaşı Mahallesi'nde bulunan DESKİ Kentsel Arama Kurtarma ve İş Güvenliği Eğitim Parkuru'nda yer tahsis edilmesi konusunda protokol imzalandı. Denizli Büyükşehir Belediyesinde gerçekleştirilen imza törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Faruk Özer, Afet İşleri Dairesi Başkanı Ufuk Tarakçıoğlu, Denizli DAK temsilcisi Mustafa Etiman ve beraberindekiler katıldı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan, bugüne kadar DAK ve diğer arama kurtarma ekibi kuruluşlarla birlikte hareket ettiklerini söyleyerek, DAK'ın bugüne dek gösterdiği çalışmalar nedeniyle kendilerine teşekkür etti. Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak muhtemel afet ve olumsuzluklara karşı başta Büyükşehir İtfaiye olmak üzere her daim sahada olduklarını ifade eden Başkan Osman Zolan, "Afetlerde tek başımıza hareket etmememiz mümkün değil. Ekibi genişletip, güçlendirmek gerekiyor. Sizler gibi gönüllü kardeşlerimizin olması çok kıymetli zaten bu işin gönülden yapılması daha da anlamlı. İnşallah bu yapmış olduğunuz işler birlikte olduğumuzda daha da güzelleşecek. İnsan hayatını kurtarmaya vesile olmak, dünyayı kurtarmak gibidir" diye konuştu.

"Bir ve beraberiz"

Asrın felaketi olarak nitelendirilen Hatay'da birçok acıya tanıklık ettiklerini vurgulayan Başkan Osman Zolan, "Dileğimiz afet, deprem olmasın. Tedbir almakta fayda var. Bir fazla insanımızın imdadına yetişebilmek adına çalışmalar yapmayı arzuluyoruz. Bir ve beraberiz. Ne imkanımız varsa birlikte şehrimiz ve ülkemiz için seferber edeceğiz" dedi.

"Denizli'ye hizmet verdiğimiz için memnunuz"

Denizli DAK temsilcisi Mustafa Etiman, Denizli DAK hakkında bilgi vererek, çalışmaları hakkında kısa bir sunum gerçekleştirdi. Etiman, "Denizli'nin yetiştirdiği kişilerden oluşan bir arama kurtarma ekibiyiz. 80 kişilik gönüllü grubuyuz. Denizli'ye hizmet verdiğimiz için memnunuz. Denizli'mize hizmet etmek için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Hayırlı uğurlu olsun" ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından işbirliği protokolü imzalandı. - DENİZLİ

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Denizli Dağ Arama Kurtarma Derneği Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Fransa'da yoğun temaslarda bulundu
  00:24 CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Fransa'da yoğun temaslarda bulundu

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Sosyalistler, Yeşiller ve Demokratlar (SOC) Grubu Başkanı Frank Schwabe'nin davetiyle Fransa'nın Strazburg kentine gitti. Özel, grup toplantısına katıldı, üyelerle görüştü ve eski Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ile bir araya geldi.

 • ABD Başkanı Biden: Amcamı yamyamlar yedi
  00:23 ABD Başkanı Biden: Amcamı yamyamlar yedi

  ABD Başkanı Joe Biden, Pensilvanya'nın Scranton kentine yaptığı ziyarette İkinci Dünya Savaşı sırasında Pasifik harekâtında görev yapan amcasının savaş anıtını ziyaret etti. Biden, amcasının uçağının düşmesinin ardından Yeni Gine'de yamyamlar tarafından yenildiğini ima etti. Askeri kayıtlar ise uçağın Pasifik üzerinde kaybolduğunu gösteriyor.

 • İstanbul'da Helikopter Destekli Huzur Uygulaması
  23:38 İstanbul'da Helikopter Destekli Huzur Uygulaması

  İstanbul'da polis ekipleri tarafından helikopter destekli olarak kent genelinde huzur uygulaması gerçekleştirildi. Kadıköy, Fatih ve Beyoğlu başta olmak üzere birçok ilçede yapılan denetimlere, farklı şube müdürlüklerinden ekipler katıldı. Deniz polisi de Balat'tan botla denize açılarak uygulamaya destek verdi. Uygulama noktalarında araçlar detaylı arandı ve sürücü ve yolcuların GBT kontrolleri yapıldı. Narkotik köpeği ve polis helikopteri de uygulamaya katıldı.

 • Alanya Belediye Başkanı borç listesi ve gelir gider dengesi afişi astı
  23:17 Alanya Belediye Başkanı borç listesi ve gelir gider dengesi afişi astı

  Alanya'da CHP'den seçilen belediye başkanı Osman Tarık Özçelik, belediye binasına borç listesi ve aylık gelir gider dengesi afişi astı. MHP ise cevap olarak aylık gelir gider dengesi afişini teşkilat binasına astı.

 • AA Genel Müdürü: Gazze'de 2,3 milyon kişi yerinden edildi, 140 meslektaşımız hayatını kaybetti
  23:13 AA Genel Müdürü: Gazze'de 2,3 milyon kişi yerinden edildi, 140 meslektaşımız hayatını kaybetti

  Anadolu Ajansı (AA) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Serdar Karagöz, İsrail'in Gazze'de işlediği savaş suçlarını ortaya koyan 'Kanıt' belgeselinin gala gösteriminde yaptığı konuşmada, Gazze'de 2,3 milyon kişinin yerinden edildiğini ve 140 meslektaşın hayatını kaybettiğini söyledi.

 • İngiltere'de İsrail'e silah satışına karşı protesto gösterisi düzenlendi
  22:58 İngiltere'de İsrail'e silah satışına karşı protesto gösterisi düzenlendi

  İngiltere'de Filistin'le dayanışma gösterisi düzenleyen yüzlerce gösterici, İsrail'e silah satışının durdurulması ve Gazze'de ateşkes çağrısı yaptı. Göstericiler, İngiltere Parlamentosu önündeki Parlamento Meydanı'nda toplandı. İşçi Partisi milletvekilleri Ribeiro-Addy ve Butler, Gazze'deki insanlık dramına dikkat çekerek hükümetin İsrail'e silah satışını durdurmasını istedi. Karşı eylem düzenleyen İsrail destekçisi bir kişi gözaltına alındı.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kuvay-ı Milliye çıkışına Hamas'tan ilk sözler: Gurur duyduk
  22:32 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kuvay-ı Milliye çıkışına Hamas'tan ilk sözler: Gurur duyduk

  Hamas Hareketi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmadan kısa bir süre sonra yazılı açıklama yaparak, Erdoğan'ın Filistin halkının özgürlük ve topraklarını kurtarma amacındaki mücadelesini takdirle karşıladıklarını belirtti. Hamas, Erdoğan'ın cesur açıklamalarının ve onurlu duruşunun, Türk halkının tarihi ve özgün konumunu somutlaştırdığını ifade etti.


Advertisement