Denizli'de 31 Mart Yerel Seçimlerinin Ardından - Son Dakika
Politika

Denizli'de 31 Mart Yerel Seçimlerinin Ardından

Denizli\'de 31 Mart Yerel Seçimlerinin Ardından

Denizli'de dün gerçekleştirilen yerel seçimler sonrası kesin olmayan sonuçlara göre kentte belediye başkanları belli oldu.

01.04.2019 15:38
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Denizli'de dün gerçekleştirilen yerel seçimler sonrası kesin olmayan sonuçlara göre kentte belediye başkanları belli oldu. Buna göre AK Parti 13, CHP 4 ve MHP 2 ilçe belediye başkanlığı kazandı. Büyükşehir Belediye Başkanlığında ise seçmen tercihini mevcut Belediye Başkanı Osman Zolan'dan yana kullandı.

Kentte kayıtlı 755 bin 160 seçmenden 665.144'ü sandık başına gitti. Oylamada 2 bin 514 sandıkta oy verme işlemi gerçekleştirildi. Seçime katılımı oranı ise yaklaşık yüzde 89 oldu. Yapılan oylamada yaklaşık 322 bin oy alan mevcut AK Partili Büyükşehir Belediye Başkanlığı Osman Zolan bir kez daha seçilirken, rakibi Millet İttifakının İYİ Partili adayı Ümit Bahtiyar ise yaklaşık 279 bin oy aldı. Yüzdelik oranda ise Zolan seçmenin yüzde 50,59 oyunu aldı.

AK Parti 13 ilçe kazandı

Seçimler sonucunda AK Parti'nin kazandığı ilçe ve belediye başkanları ise şu isimler oldu:

Acıpayam- Hulusi Şevkan, Baklan- Yusuf Gülsever, Bekilli- Mustafa Çoban, Beyağaç- Mustafa Akçay, Çameli- Cengiz Arslan, Çardak- Hüsnü Yılmaz, Çivril- Niyazi Vural, Güney- Halil Ayhan, Honaz- Turgut Devecioğlu, Kale- M. Salih Sağınç, Sarayköy- Ahmet Necati Özbaş, Pamukkale- Avni Örki ve Tavas-Hüseyin İnamlık.

CHP 4 ilçede ipi göğüsledi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ise bu seçimlerde 4 ilçede belediye başkanlığı kazandı. CHP'li Hüseyin Gemi Serinhisar ilçesi, Şeniz Doğan Merkezefendi'de, Birsek Çelik Bozkurt'ta, Ali Atlı ise Babadağ'da belediye başkanlığı ismini göğüsledi. Şeniz Doğan'ın seçimleri kazandığı Merkezefendi ilçesi nüfus bakımından Denizli'nin en büyük ikinci ilçesi olma özelliği taşıyor.

MHP Buldan'da kazandı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ise Buldan'da Mustafa Fahri Şevik ve Çal'da mevcut Belediye Başkanı Fethi Akcan ile 31 Mart yerel seçimlerinde ipi göğüsledi. Şevik, Buldan'da 6 bin 676 oy alırken, Akcan ise seçmenlerin 5 bin 735'nin oyunu alarak bir kez daha belediye başkanlığı koltuğuna oturdu.

Seçimlerde İYİ Parti ise aday gösterdiği 7 ilçenin hiç birisinden başarılı olamadı.

En büyük ilçelerin birinde AK Parti diğerinde CHP kazandı

İlçeler arasında nüfus ve seçmen sayısı en fazla olan Pamukkale ilçesini AK Parti, Merkezefendi ilçesini ise CHP kazandı. Sonuca göre AK Partili Merkezefendi belediye başkanı Muhammed Subaşıoğlu yaklaşık 15 bin oy farkla belediye başkanlığını CHP'li Şeniz Doğan'a kaptırırken, Pamukkale'de ise AK Partili Avni Örki en yakın takipçisi CHP'li Ahmet Divarcı'ya 10 bine yakın oy farkla belediye başkanlığı koltuğuna oturacak. - DENİZLİ

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Denizli'de 31 Mart Yerel Seçimlerinin Ardından - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Mercek-17 Operasyonlarında 519 Ruhsatsız Tabanca Ele Geçirildi
  09:13 Mercek-17 Operasyonlarında 519 Ruhsatsız Tabanca Ele Geçirildi

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Ramazan Bayramı süresince 74 ilde devam eden 'Mercek-17' operasyonlarında 519 ruhsatsız tabanca, 54 kurusıkıdan çevrilmiş tabanca ve 6 uzun namlulu tüfeğin ele geçirildiğini, 869 şüpheli hakkında işlem yapıldığını açıkladı. Operasyonlar kapsamında İstanbul, Adana, Gaziantep, Ankara, İzmir gibi birçok ilde de silah ele geçirildi.

 • TÜİK, 2024 Şubat işgücü istatistiklerini açıklayacak
  09:04 TÜİK, 2024 Şubat işgücü istatistiklerini açıklayacak

  TÜİK, 2024 Şubat işgücü istatistiklerini açıklayacak. Taksim İstiklal Caddesi'nde düzenlenen bombalı saldırıyla ilgili davada karar verilmesi bekleniyor. İYİ Parti Genel Başkan Adayı Müsavat Dervişoğlu açıklama yapacak. CHP Merkez Yönetim Kurulu toplanacak. İBB meclisi yeni dönem ilk toplantısını gerçekleştirecek. MHP MYK ve MDK üyeleri toplantı yapacak. Antalya'daki teleferik kazası ve İran'ın İsrail'e hava saldırıları takip ediliyor.

 • 74 ilde ruhsatsız silah taşıyanlara yönelik operasyonlar düzenlendi
  08:19 74 ilde ruhsatsız silah taşıyanlara yönelik operasyonlar düzenlendi

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bayram süresince 74 ilde ruhsatsız silah taşıyan şahıslara ve silah kaçakçılarına yönelik düzenlenen 'Mercek-17' operasyonları hakkında bilgi verdi. Operasyonlar sonucunda toplamda 707 silah ele geçirildi ve 869 şüpheli hakkında işlem yapıldı. İstanbul, Adana, Gaziantep, Ankara ve İzmir gibi illerde de önemli miktarda silah ve şüpheli gözaltına alındı.

 • AK Parti İlçe Başkanı seçim tartışmasında vuruldu
  08:09 AK Parti İlçe Başkanı seçim tartışmasında vuruldu

  Kırıkkale'de AK Parti Balışeyh İlçe Başkanı Adem Irmak, seçimlerde oy verme tartışmasından çıkan kavgada muhtar adayı Ş.İ. tarafından tüfekle vuruldu. Irmak, hastaneye kaldırılırken şüpheli gözaltına alındı.

 • Donald Trump, New York'ta başlayacak olan dava ile ABD tarihinde bir ceza davasında yargılanan ilk eski ABD Başkanı olacak
  06:49 Donald Trump, New York'ta başlayacak olan dava ile ABD tarihinde bir ceza davasında yargılanan ilk eski ABD Başkanı olacak

  Donald Trump, 2016 seçimlerinden önce eski porno film yıldızı Stormy Daniels'a yaptığı ödemeyi örtbas etmekle suçlanıyor. Trump, suçlu bulunması halinde dört yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilir. Ancak hapis cezasından kurtulma ihtimali de bulunan Trump, bunun yerine para cezasına da çarptırılabilir. Trump, hakkındaki suçlamaları reddediyor ve suçsuz olduğunu savunuyor. Dava, Trump'ın eski avukatı Michael Cohen üzerinden ödeme etrafında şekilleniyor ve altı-sekiz hafta arasında sürmesi bekleniyor.


Advertisement