Ermeni Muhalefeti "Kadife Devrim" Komitesi Kurulduğunu İlan Etti - Son Dakika

Ermeni Muhalefeti "Kadife Devrim" Komitesi Kurulduğunu İlan Etti

17.04.2018 23:50
Ermeni Muhalefeti "Kadife Devrim" Komitesi Kurulduğunu İlan Etti

Ermenistan’ın eski Cumhurbaşkanı Sarkisyan’ın Başbakanlığa atanmasına karşı düzenlenen protestolara başkanlık eden muhalefet lideri Nikol Paşinyan "Kadife Devrimi" komitesinin kurulduğunu açikladı.

Ermenistan'ın eski Cumhurbaşkanı Sarkisyan'ın Başbakanlığa atanmasına karşı düzenlenen protestolara başkanlık eden muhalefet lideri Nikol Paşinyan "Kadife Devrimi" komitesinin kurulduğunu açikladı.

Ermenistan'ın eski Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan'ın Başbakanlığa atanmasının ardından ülkede gerçekleştirilen protestolara başkanlık eden muhalefet lideri Nikol Paşinyan "Kadife Devrimi" komitesinin kurulduğunu açıkladı. Paşinyan, Ermenistan'daki devlet kurumlarının ablukaya alınmasının Çarşamba günü başlayacağını ve taraftarlarının hükümet yetkilileri için Erivan sokaklarında kontrol noktaları oluşturmayi niyetlendiğini de belirtti. Paşinyan, taraftarlarını gece meydanda geçirmemeye ve yarın eylemde tekrar toplamaya çağırdı. - TİFLİS

Türkiye ile Ermenistan arasında sınırların açılması ve hava kargo ticareti başlatılması kararları alındı Türkiye ile Ermenistan arasında sınırların açılması ve hava kargo ticareti başlatılması kararları alındı Dışişleri Bakanlığından Türkiye ve Ermenistan normalleşme sürecine ilişkin açıklama Dışişleri Bakanlığından Türkiye ve Ermenistan normalleşme sürecine ilişkin açıklama Dışişleri Bakanlığından Türkiye-Ermenistan normalleşme görüşmelerine ilişkin açıklama Açıklaması Dışişleri Bakanlığından Türkiye-Ermenistan normalleşme görüşmelerine ilişkin açıklama Açıklaması
Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Ermeni Muhalefeti 'Kadife Devrim' Komitesi Kurulduğunu İlan Etti - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement