Eski Madımak Oteli'ni Gezdi - Son Dakika
Politika

Eski Madımak Oteli'ni Gezdi

Eski Madımak Oteli\'ni Gezdi

Afgan polis adaylarının mezuniyeti için kente gelen İçişleri Bakan Yardımcısı Osman Güneş daha sonra kent meydanında bulunan Buruciye Medresesi, Çifte Minare ve Kongre ve Etnoğrafya Müzesini gezdi.

12.01.2012 20:08

Afgan polis adaylarının mezuniyeti için kente gelen İçişleri Bakan Yardımcısı Osman Güneş daha sonra kent meydanında bulunan Buruciye Medresesi, Çifte Minare ve Kongre ve Etnoğrafya Müzesini gezdi. Şehir gezisini yürüyerek yapan Bakan Yardımcısı Güneş kentteki yağış nedeniyle kasket taktı.

Buruciye Medresesi'nde kente ait el sanatları satan dükkana giren Güneş buradaki kemik tarakları yakından inceledi. Güneş Buruciye Medresesi içerisinde bulunan türbeyide ziyaret etmek istedi. Ancak türbenin içindeki tadilattan dolayı kapısının önünde dua etti. Güneş, Kongre ve Etnoğrafya Müzesinde ise Atatürk'ün kendi sesinden Onuncu Yıl Nutku'nu dinledi ve 4 Eylül Sivas Kongresinin gerçekleştiği salonu gizdi.

Tarihi eserlerin ardından 2010 yılında kamulaştırılarak Bilim ve Kültür Merkezi'ne dönüştürülen eski Madımak Oteli binasını gezdi. Buradaki çalışmalar hakkında Vali Ali Kolat'tan bilgi alan Osman Güneş çocuklar için hazırlanan bölümleri ilgiyle inceledi.

Kaynak: DHA

Son Dakika Politika Eski Madımak Oteli'ni Gezdi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement