Ahmet Davutoğlu: "Şu anda hiçbir ittifakın parçası değiliz" - Son Dakika

Ahmet Davutoğlu: "Şu anda hiçbir ittifakın parçası değiliz"

09.10.2021 23:12

Ahmet Davutoğlu: "Şu anda hiçbir ittifakın parçası değiliz" Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Kayseri'de gazeteciler ile bir araya geldi.

Ahmet Davutoğlu: "Şu anda hiçbir ittifakın parçası değiliz"

KAYSERİ - Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Kayseri'de gazeteciler ile bir araya geldi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Davutoğlu, ittifakla ilgili gelen bir soruya, "Şu anda hiçbir ittifakın parçası değiliz" dedi.

Bir otelin toplantı salonunda basın mensupları ile bir araya gelen, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Dün Kayseri'de vatandaşlarla bir araya gelen Davutoğlu vatandaşların göstermiş olduğu ilgiden memnun olduğunu söyleyerek, "Kayseri'ye Gelecek Partisi Genel Başkanı olarak gelmekten gurur duyuyorum. Kayseri'ye gelmeyi 2 kez planlamıştık ancak pandemi şartlarındaki kısıtlamalar dolayısıyla kongrede uzaktan katılmamız icap etti. Ben Kayseri'ye geldiğimde hiçbir kısıtlama olmadan bütün hemşerilerim ile buluşmak isterim. Dünde Kayserili hemşerilerimiz bizi çok güzel bir şekilde karşıladılar ve bizi bağırlarına bastılar. Gerek Camikebir'de gerekse kapalı çarşıda gördüğüm muhabbet dolayısı ile bütün Kayserili hemşerilerime teşekkür ediyorum" dedi.

Her seçime hazır olduklarını dile getiren Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, "Bir siyasi parti tek başına ben iktidar olacağım iddiası taşıyorsa o siyasi partidir. Bir siyasi lider ekibiyle birlikte 'bu ülkenin problemlerini çözeceğim' dediği zaman başarılı olur. Biz Gelecek Partisini, gelecek nesillerin 10 yıllarını mümkünse 100 yıllarını kuşatacak bir fikriyat üzerine kurduk. Dolayısı ile benim meselem 2023 yılında bir seçim kazanma meselesi değil, Anadolu'nun damarlarında o kültürü yansıtan yeni bir siyasi hareket kurmak" diye konuştu.

İttifakla ilgili gelen sorulara ise Davutoğlu, "Şu anda hiçbir ittifakın parçası değiliz. Şuanda kendi partimizi, kendi düşüncelerimizi ve vizyonumuzu belirliyoruz. Belirli partilerle, belli konularda iş birliği olur ama ittifak ancak seçim ortamına gelindiğinde belli olur. O gün göreceksiniz ki ülkenin siyasi dokusu çok değişmiş olacak ve sorular çok değişik olacak" ifadelerini kullandı.

Ahmet Davutoğlu: Şu anda hiçbir ittifakın parçası değiliz
Ahmet Davutoğlu: Şu anda hiçbir ittifakın parçası değiliz
Ahmet Davutoğlu: Şu anda hiçbir ittifakın parçası değiliz
Ahmet Davutoğlu: Şu anda hiçbir ittifakın parçası değiliz

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Ahmet Davutoğlu: 'Şu anda hiçbir ittifakın parçası değiliz' - Son Dakika


Son Dakika

Vitor Pereira'dan sürpriz tercihler! Göztepe-Fenerbahçe maçında ilk 11'ler netleşti 18:57 Vitor Pereira'dan sürpriz tercihler! Göztepe-Fenerbahçe maçında ilk 11'ler netleşti Bisikleti ile yola inmek isteyen 9 yaşındaki çocuk kamyonun altında kaldı 17:55 Bisikleti ile yola inmek isteyen 9 yaşındaki çocuk kamyonun altında kaldı Ek gelir için kozalak toplamaya giden genç, hırsızlar tarafından öldürüldü 16:26 Ek gelir için kozalak toplamaya giden genç, hırsızlar tarafından öldürüldü Mavi Marmara gemisi satıldı 15:44 Mavi Marmara gemisi satıldı Çatalca'da saat kulesinin devrilme anı kameralara yansıdı 15:35 Çatalca'da saat kulesinin devrilme anı kameralara yansıdı Güvenlik güçleri bile şaşkın! Ticari taksinin tepe lambasından 107 gram esrar çıktı 15:05 Güvenlik güçleri bile şaşkın! Ticari taksinin tepe lambasından 107 gram esrar çıktı
Rasıl Hacar'a ünlü akını! Manzarayı görmek için Dubai'den geldi! 14:41 Rasıl Hacar'a ünlü akını! Manzarayı görmek için Dubai'den geldi! Kapalıçarşı esnafı yıl sonu için rakam verdi: Altın 760-770 liraları görecek 14:28 Kapalıçarşı esnafı yıl sonu için rakam verdi: Altın 760-770 liraları görecek
Advertisement