Son dakika Gelecek Partisi haberleri, Gelecek Partisi son dakika, son dakika Gelecek Partisi

Son Dakika Gelecek Partisi Haberleri

 • Bağcılar'da 50 kişi Gelecek Partisi'nden istifa edip AK Parti'ye katıldı
  17:45 Bağcılar'da 50 kişi Gelecek Partisi'nden istifa edip AK Parti'ye katıldı

  Bağcılar'da Gelecek Partisi'nden istifa eden 50 kişi, AK Parti'ye katıldı. AK Parti İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ve Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir'in katıldığı rozet takma töreninde konuşan Gelecek Partisi Bağcılar İlçe Başkanı Mertcan Kaplan, doğru insanlarla birlikte yol yürümeye karar verdiklerini belirtti.

 • Gelecek Partisi Bağcılar İlçe Başkanı ve yönetimi AK Parti'ye katıldı
  17:06 Gelecek Partisi Bağcılar İlçe Başkanı ve yönetimi AK Parti'ye katıldı

  Gelecek Partisi Bağcılar İlçe Başkanı Mertcan Kaplan ve 49 kişilik yönetim, partilerinden istifa ederek AK Parti'ye geçti. Rozet takma töreninde konuşan Kaplan, doğru insanlarla birlikte yol yürümeye karar verdiklerini belirtti.

 • Antalya'da İYİ Parti Üyeleri CHP'ye Katıldı
  20:22 Antalya'da İYİ Parti Üyeleri CHP'ye Katıldı

  Antalya'da eski ilçe başkanlarının da bulunduğu yaklaşık 150 İYİ Parti üyesi CHP'ye katıldı. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'ı destekleyeceklerini ilan eden İyi Partililer, törenle CHP'ye geçti.

 • Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yolunda Yol Kayması
  19:25 Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yolunda Yol Kayması

  CHP Yalova Milletvekili Tahsin Becan, Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi önündeki cadde üzerinde yaşanan yol kaymasına tepki gösterdi. Müteahhit hakkında suç duyurusunda bulunduğunu belirten Becan, zemin etütlerinin yapılmadığını ve yanlış imalatın sorumlusunun bulunması gerektiğini söyledi.

 • Genç Parti, 31 Mart seçimlerine katılmama kararı aldı
  22 Şub Genç Parti, 31 Mart seçimlerine katılmama kararı aldı

  31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri için hazırlanan oy pusulasında 29. sırada yer alan Genç Parti, seçimlere katılmayacağını duyurdu. Karar sonrası seçime katılacak siyasi parti sayısı 34'e indi. Daha önce de Yenilik Partisi seçime katılmayacağını bildirmişti.

 • Partilerin oy oranı ne? Son seçim anketinden sürpriz sonuçlar çıktı
  22 Şub Partilerin oy oranı ne? Son seçim anketinden sürpriz sonuçlar çıktı

  ASAL Araştırma tarafından 2 bin kişi ile yapılan "Bu pazar bir milletvekili seçimi olsa hangi siyasi partiye oy verirsiniz?" anketinden sürpriz sonuçlar çıktı. AK Parti'nin yüzde 34.4 ile ilk sırada yer aldığı araştırmada CHP'nin oyu yüzde 23.2 olarak belirlendi. 14 Mayıs seçimlerinde CHP kontenjanından milletvekili çıkaran DEVA ve Gelecek Partisi'nin ise listeye girememesi dikkat çekti.

 • Ahmet Davutoğlu, dayısının cenaze törenine katıldı
  21 Şub Ahmet Davutoğlu, dayısının cenaze törenine katıldı

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Alanya'da tedavi gördüğü hastanede vefat eden dayısı Ahmet Arslan'ın Konya'daki cenaze törenine katıldı. Cenaze namazı Hadim ilçesindeki Beyreli Merkez Camisi'nde kılındı ve Arslan'ın cenazesi Beyreli Çambucağı Mezarlığı'nda defnedildi.

 • Davutoğlu: Türk siyasetinin en büyük eksikliği emin olma vasfını kaybetmektir
  21 Şub Davutoğlu: Türk siyasetinin en büyük eksikliği emin olma vasfını kaybetmektir

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Türk siyasetinin en büyük eksikliğinin emin olma vasfını kaybetmeleri olduğunu belirtti. Davutoğlu, siyasetin esasının emin olmak olduğunu vurgulayarak, devlet adamlığının güç değil emin olma vasfını kazanmakla olduğunu ifade etti. Ayrıca, Davutoğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Mısır ziyaretini eleştirerek, yerel seçimlerde iktidarın milli görüş gömleğini tekrar giymeye çalıştığını söyledi.

 • Saadet Partisi Grup Başkanvekili Bülent Kaya: 'Mısırlı Müslüman Kardeşlerimizi Yalnız Bırakmayın'
  21 Şub Saadet Partisi Grup Başkanvekili Bülent Kaya: 'Mısırlı Müslüman Kardeşlerimizi Yalnız Bırakmayın'

  Saadet Partisi Grup Başkanvekili Bülent Kaya, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Mısır ziyaretine ilişkin eleştirilerde bulunarak, Türkiye'nin Mısırlı Müslüman kardeşlerini yalnız bıraktığını söyledi. Kaya, ayrıca iktidarın emeklilerin sorunlarına duyarsız kaldığını ve yargıda reforma gitmesine rağmen Anayasa Mahkemesi kararını görmezden geldiğini belirtti.

 • Siyasi Partiler Yerel Seçimlerde 26 Milletvekilini Belediye Başkan Adayı Gösterdi
  21 Şub Siyasi Partiler Yerel Seçimlerde 26 Milletvekilini Belediye Başkan Adayı Gösterdi

  Yerel seçimlerde siyasi partiler tarafından 26 milletvekili belediye başkan adayı olarak gösterildi. İYİ Parti 7, CHP ve Saadet Partisi 5'er, AK Parti ise 4 milletvekili ile yarışacak. Geçici aday listeleri 23 Şubat'ta ilan edilecek.

 • 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için aday listeleri tamamlandı
  20 Şub 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için aday listeleri tamamlandı

  YSK tarafından belirlenen seçim takvimine göre, siyasi partilerin aday listelerini verme süresi sona erdi. Siyasi partiler ve bağımsız adaylar, ilçe seçim kurullarına aday listelerini teslim etti. Süreçte siyasi partiler aday listesindeki eksiklikleri tamamlayabilecek. Geçici aday listeleri 23 Şubat'ta ilan edilecek ve itiraz süreci başlayacak. Kesin aday listeleri ise 3 Mart'ta açıklanacak. Toplamda 35 parti adaylarıyla yarışacak.

 • TBMM KEFEK Üyeleri Berlin'de Türk İş İnsanlarıyla Buluştu
  20 Şub TBMM KEFEK Üyeleri Berlin'de Türk İş İnsanlarıyla Buluştu

  TBMM KEFEK üyeleri, Almanya'ya yaptıkları ziyaret kapsamında Berlin'de başarılı Türk iş insanlarıyla bir araya geldi. KEFEK Başkanı Çiğdem Erdoğan, Almanya'daki iş insanlarının düşünce ve taleplerini dinlemek istediklerini belirtti. Heyet, Alman Federal Meclisi Aile İşleri, Yaşlılar, Kadınlar ve Gençlik Komisyonu ve Federal Meclis Başkan Yardımcısı Aydan Özoğuz ile de görüştü.

 • Gelecek Partisi Bolu İl Yönetimi MHP'ye Katıldı
  20 Şub Gelecek Partisi Bolu İl Yönetimi MHP'ye Katıldı

  Gelecek Partisi'nin kurucu il başkanı Özkan Güneç, partisinden istifa ederek Milliyetçi Hareket Partisi'ne katıldıklarını açıkladı. Gelecek Partisi Bolu İl Yönetimi, merkez ilçe ve tüm ilçe ile kadın kolları ve gençlik kolları yönetimleri de istifa ederek MHP'ye üye oldu. Özkan Güneç, liderleri Devlet Bahçeli'nin ve partilerinin her zaman yanında olacaklarını belirtti.

 • Gelecek Partisi Bolu İl Yönetimi istifa etti
  20 Şub Gelecek Partisi Bolu İl Yönetimi istifa etti

  Gelecek Partisi Bolu il yönetimi, kurucu il başkanı Özkan Güneç'in istifasıyla birlikte toplu halde istifa etti ve Milliyetçi Hareket Partisi'ne katıldı. MHP Bolu İl Başkanlığı da sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımla bu durumu duyurdu.

 • İYİ Parti, DEVA ve Gelecek'te üst düzey istifalar
  19 Şub İYİ Parti, DEVA ve Gelecek'te üst düzey istifalar

  İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Suat Sarı, partisinden ve grup başkanvekilliği görevinden istifa etti. Sarı'nın istifasında "Eğitim, liyakat gibi kavramların partimizde pek de geçerli olmadığını gördüm." ifadesi dikkat çekerken İYİ Parti'nin İBB grubu da düşmüş oldu. Ayrıca Deva Partisi Ankara İl Başkanı Nutku Akın ve Gelecek Partisi Ankara İl Başkanı Hakan Tokaç da istifalarını duyurdu.

 • Gelecek Partisi Ankara İl Başkanı Hakan Tokaç Partiden İstifa Etti
  19 Şub Gelecek Partisi Ankara İl Başkanı Hakan Tokaç Partiden İstifa Etti

  Gelecek Partisi Ankara İl Başkanı Hakan Tokaç, partisinden istifa ettiğini açıkladı. Tokaç, istifasının sebebi olarak partinin genel seçimlere ittifak modeliyle girmesini ve CHP ile birlikte hareket edilmesini gösterdi. Ayrıca, partide yaşanan aksaklıkların ve iç muhasebe eksikliğinin de istifasının nedenleri arasında olduğunu belirtti.

 • Gelecek Partisi ve DEVA Partisi Ankara İl Başkanları Görevlerinden Ayrıldı
  19 Şub Gelecek Partisi ve DEVA Partisi Ankara İl Başkanları Görevlerinden Ayrıldı

  Yerel seçimlere sayılı günler kala Gelecek Partisi Ankara İl Başkanı Hakan Tokaç istifa ettiğini duyurdu. Ardından DEVA Partisi Ankara İl Başkanı Nutku Akın görevden alındı. Tokaç, ittifak modeliyle seçimlere girilmesinin ağır sonuçlar doğurduğunu belirtti ve istifa etti. Akın ise DEVA Partisi tüzüğüne aykırı davranışlarda bulunduğu gerekçesiyle görevden uzaklaştırıldı.

 • YSK'dan Mahalli İdareler Genel Seçimi Takvimi
  19 Şub YSK'dan Mahalli İdareler Genel Seçimi Takvimi

  YSK tarafından belirlenen Mahalli İdareler Genel Seçimi takvimine göre, seçmen bilgi kağıtlarının dağıtımı başladı. Siyasi partiler ve bağımsız adaylar aday listelerini belirli tarihlerde iletecek. Seçimlerde 35 parti yarışacak. Oy verme saatleri ise bazı illerde değişiklik gösterecek.

 • Memleket Partisi İstanbul ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adaylarını Tanıttı
  17 Şub Memleket Partisi İstanbul ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adaylarını Tanıttı

  Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce tarafından düzenlenen aday tanıtım toplantısında İstanbul ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayları açıklandı. Toplamda 63 belediye başkan adayının tanıtıldığı programda, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Berk Hacıgüzeller ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cüneyt Oğuz olarak belirlendi.

 • Gelecek Partisi, Mardin'de AK Parti'nin adayına destek verecek
  17 Şub Gelecek Partisi, Mardin'de AK Parti'nin adayına destek verecek

  Yerel seçimler için geri sayım devam ederken Ahmet Davutoğlu önderliğindeki Gelecek Partisi, Mardin'de AK Parti adayı eski vali Abdullah Erin'i destekleyeceğini açıkladı. Gelecek Partisi, Ankara'da ise CHP'nin adayı Mansur Yavaş'tan yana tavır aldı.

 • Gelecek ve Saadet Partisi Ankara'da destekleyeceği ismi açıkladı
  17 Şub Gelecek ve Saadet Partisi Ankara'da destekleyeceği ismi açıkladı

  Gelecek Partisi ve Saadet Partisi, Ankara'da mevcut başkan Mansur Yavaş'ı destekleme kararı alırken, 5 ilde CHP, DEVA, İYİ Parti, Demokrat Parti ve AK Parti'nin adayını destekleyecek. Ayrıca, 2024 yerel seçimlerinde 4 ortak aday çıkaracaklarını açıkladılar. Gelecek Partisi, Düzce'de DEVA'yı, Ordu'da Demokrat Parti'yi, Tokat'ta İYİ Parti'yi, Mardin'de ise AK Parti'nin adayı Abdullah Erin'e destek vereceğini duyurdu.

 • Kırşehir'de CHP Üyesi Hüseyin Parlatan AK Parti'ye Katıldı
  16 Şub Kırşehir'de CHP Üyesi Hüseyin Parlatan AK Parti'ye Katıldı

  Kırşehir'de Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) üyesi Hüseyin Parlatan, partisinden istifa ederek AK Parti'ye katıldı. AK Parti İl Başkanı Seher Ünsal, Parlatan'ın katılımını sosyal medya hesabından duyurdu.

 • Bağımsız Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tanınmıyor
  16 Şub Bağımsız Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tanınmıyor

  Eskişehir'de bağımsız Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Kasım Karakaş, medya kuruluşlarının seçim anketlerinde kendisine yer vermemesi nedeniyle pek göz önüne çıkamadığını ve bu nedenle bazı hemşerilerinin bile adaylığından haberi olmadığını söyledi.

 • Eskişehir Bağımsız Belediye Başkan Adayı Kasım Karakaş, Medyanın Dikkatini Çekmek İstiyor
  16 Şub Eskişehir Bağımsız Belediye Başkan Adayı Kasım Karakaş, Medyanın Dikkatini Çekmek İstiyor

  Eskişehir'de bağımsız Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Kasım Karakaş, medya kuruluşlarının seçim anketlerinde kendisine yer vermemesi nedeniyle pek göz önüne çıkamadığını ve bu nedenle bazı hemşehrilerinin bile adaylığından haberi olmadığını söyledi.

 • Erzincan İliç'teki altın madeninde meydana gelen facia için Meclis Araştırması açılacak
  14 Şub Erzincan İliç'teki altın madeninde meydana gelen facia için Meclis Araştırması açılacak

  Erzincan İliç'teki altın madeninde yaşanan facia sonucunda 9 işçi liç göçüğü altında kalmıştır. Siyasi parti gruplarının ortak önergesi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek 22 kişilik bir komisyon kurulmasına karar verilmiştir. Komisyonun çalışma süresi 3 ay olacak ve kazanın araştırılması ve önlemlerin alınması amaçlanmaktadır.

 • Ahmet Davutoğlu'ndan İktidara 'İliç' Tepkisi: 'Siz Altınlara Sarılmaya Alıştınız, İnsanlara Değil, Siz Ranta Sarılmaya Alıştınız, Tabiata Değil' (2)
  14 Şub Ahmet Davutoğlu'ndan İktidara 'İliç' Tepkisi: "Siz Altınlara Sarılmaya Alıştınız, İnsanlara Değil, Siz Ranta Sarılmaya Alıştınız, Tabiata Değil" (2)

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Saadet-Gelecek Partisi Grup Toplantısı'nda, Erzincan İliç'te meydana gelen maden faciasına tepki göstererek "Bereketli Fırat'ın aktığı yerlerin 350 metre ötesine siyanür, sülfürik asit, 38 farklı kimyasal artığı yığacaksınız, tedbir almayacaksınız, işçiler burada çatlak var dediğinde dikkat etmeyeceksiniz, sonra kader diyeceksiniz, işçilerin yakınlarına sarılacaksınız. Siz altınlara sarılmaya alıştınız, insanlara değil, siz ranta sarılmaya alıştınız, tabiata değil" dedi.

 • Davutoğlu: İktidar olsaydık, maden raporu verenleri hayat boyu men ederdik
  14 Şub Davutoğlu: İktidar olsaydık, maden raporu verenleri hayat boyu men ederdik

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Erzincan'ın İliç ilçesindeki maden ocağında yaşanan toprak kaymasına ilişkin, 'Şu anda iktidar olsaydık, geçmişte oraya ÇED raporu veren bütün isimleri hayat boyu rapor yazmaktan men ederdik.' değerlendirmesinde bulundu. Davutoğlu, Saadet Partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Erzincan'da maden ocağında toprak kayması meydana geldiğini anımsattı.

 • Bülent Kaya'dan İktidara İliç Tepkisi: Bağıra Bağıra Gelen Bir Facia
  14 Şub Bülent Kaya'dan İktidara İliç Tepkisi: Bağıra Bağıra Gelen Bir Facia

  Saadet Partisi Grup Başkanvekili Bülent Kaya, TBMM'deki grup toplantısında, Erzincan İliç'te yaşanan maden faciasına tepki göstererek işçilerin sağlığı ile ilgili maliyet yapmaktansa cüzi idari para cezasını öderiz diyen patronlar asıl fail, onlara izin veren devlet yetkilileri de müşterek faildir dedi.

 • Davutoğlu: Toprağa meydan okuyanlar Fırat suyunun ve toprağın haykışıyla karşı karşıyalar
  14 Şub Davutoğlu: Toprağa meydan okuyanlar Fırat suyunun ve toprağın haykışıyla karşı karşıyalar

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Erzincan İliç'te olanların kader olarak düşünülemeyeceğini belirterek, toprağa meydan okuyanların Fırat suyunun ve toprağın haykışı ve isyanıyla karşı karşıya olduklarını söyledi.

 • İliç'teki Maden Faciası ve Gündemdeki Diğer Gelişmeler
  14 Şub İliç'teki Maden Faciası ve Gündemdeki Diğer Gelişmeler

  ANKA HABER AJANSI 14 ŞUBAT 2024 ÇARŞAMBA GÜNDEMİ

 • Deniz Yücel: 'Akp ve MHP'ye Sesleniyorum; CHP'yi Terör Örgütleriyle Aynı Cümlede Kullanamazsınız'
  12 Şub Deniz Yücel: "Akp ve MHP'ye Sesleniyorum; CHP'yi Terör Örgütleriyle Aynı Cümlede Kullanamazsınız"

  CHP Sözcüsü Deniz Yücel, “AKP ve MHP’ye sesleniyorum; CHP’yi terörle, terör örgütleriyle aynı cümlede kullanamazsınız. CHP, bu devleti kuran partidir. Bugüne kadar yıllarca insanlarımızın milliyetçi duygularını sömürerek siyaseten var oldunuz. HÜDA-PAR ile aynı safta olan sizler, terör örgütleri konusunda ahkam kesecek konumda değilsiniz. Sizin safınız, Gaffar Okkan’ın katillerinin safıdır. Siz önce Sinan Ateş cinayetinin hesabını verin. Kendi evladına sahip çıkmayanlardan milliyetçi olmaz. Bir terör saldırısından medet umacak kadar acizsiniz. MHP Genel Başkanı da bu acizlikten nasibini almış olmalı ki DEM Parti’nin İstanbul’da aday çıkarmasına sinsi bir planın parçası demiş. Sayın Devlet Bahçeli, bir rekabetten nasıl sinsi bir plan çıkardı bilemiyoruz ama sinsilik deyince bu ülkedeki tek adresin kendisi olduğunu biliyoruz. Şu son günlerde yaşananlar gösterdi ki iktidarın adil ve eşit bir seçime girme cesareti yok. Bu nedenle akıllarına gelen her yönteme başvuruyorlar” dedi.

 • CHP Sözcüsü Deniz Yücel: Siyasi partiler istedikleri adayı çıkartabilirler
  12 Şub CHP Sözcüsü Deniz Yücel: Siyasi partiler istedikleri adayı çıkartabilirler

  CHP Sözcüsü Deniz Yücel, Gelecek Partisi İstanbul Milletvekili Selim Temurci'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına yönelik açıklamalarına ilişkin, 'Siyasi partiler istedikleri adayı çıkartabilirler. Siyaseten geçmişte bir birliktelik yapılıp da daha sonra buna aykırı hareket edilirse bunun halkımız ve seçmen nezdinde elbette karşılığı olur.' dedi.

 • Gelecek Partisi Kırşehir İl Başkanı ve 1025 üye AK Parti'ye katıldı
  12 Şub Gelecek Partisi Kırşehir İl Başkanı ve 1025 üye AK Parti'ye katıldı

  Gelecek Partisi Kırşehir İl Başkanı Uğur Şener, il ve ilçe yöneticileri başta olmak üzere 1025 üye, istifa ederek AK Parti'ye katıldı. Şener, AK Parti'ye katıldıkları için mutlu olduklarını belirterek, AK Parti yetkililerinin kendilerine değer verdiğini ve taleplerine yardımcı olduklarını söyledi.

 • AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal: Gelecek Partisi yönetimi AK Parti'ye katıldı
  12 Şub AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal: Gelecek Partisi yönetimi AK Parti'ye katıldı

  AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde Gelecek Partisi yönetiminin AK Parti'ye geçtiğini açıkladı. Ünsal, birlikte Kırşehir'e hizmet etmeye devam edeceklerini belirtti ve AK Parti'nin büyümeye devam ettiğini vurguladı.

 • AK Parti Kırşehir İl Başkanı: Partimiz Her Geçen Gün Büyüyerek Yola Devam Ediyor
  12 Şub AK Parti Kırşehir İl Başkanı: Partimiz Her Geçen Gün Büyüyerek Yola Devam Ediyor

  AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, partilerine katılan Gelecek Partisi üyeleriyle birlikte daha da büyüyeceklerini ve Kırşehir'e hizmet etmeye devam edeceklerini belirtti. Ünsal, yeni katılımlarla birlikte yerel seçimlerde yapılan ve yapılacak çalışmaları, projeleri ve hizmetleri vatandaşlara anlatacaklarını ifade etti. Gelecek Partisi'nden AK Parti'ye katılanlar ise AK Parti ailesine katıldıkları için mutlu olduklarını ve destek gördüklerini belirtti.

 • TBMM'deki 14 Milletvekili Belediye Başkan Adayı Gösterildi
  11 Şub TBMM'deki 14 Milletvekili Belediye Başkan Adayı Gösterildi

  Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde görevde bulunan 14 milletvekili, partileri tarafından belediye başkan adayı olarak gösterildi. Adayların seçilmesi durumunda Meclis sandalye dağılımı aritmetiğini etkileyecek.

 • Gelecek Partisi Milletvekili'nden Murat Kurum'a destek
  11 Şub Gelecek Partisi Milletvekili'nden Murat Kurum'a destek

  Gelecek Partisi İstanbul Milletvekili Dr. Selim Temurci, katıldığı canlı yayında AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum'a destek olacaklarını açıkladı. Temurci, Kadir Topbaş tarzı yaklaşımın İstanbul'un sorunlarına daha iyi geleceğini düşündüğünü belirtti. Ancak, aynı programda bulunan CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Temurci'nin Meclis'e CHP oylarıyla girdiğini hatırlatarak eleştirdi.

 • Ankara Büronun Gündemi 11 Şubat 2024 Gündemi
  11 Şub Ankara Büronun Gündemi 11 Şubat 2024 Gündemi

  ANKARA BÜRONUN GÜNDEMİ 11 ŞUBAT 2024 GÜNDEMİ

 • Seydişehir Eti Alüminyum Fabrikası İşçileri Maaş Artışına Karşı Eylem Yaptı
  07 Şub Seydişehir Eti Alüminyum Fabrikası İşçileri Maaş Artışına Karşı Eylem Yaptı

  Konya'da bulunan Seydişehir Eti Alüminyum Fabrikası'nda çalışan işçiler, maaşlarına yapılan zammın yetersiz olduğunu düşünerek protesto yürüyüşü düzenledi. İşçilerin beklentilerini karşılamayan zam teklifi üzerine fabrika önünde eylem başlatıldı. Gelecek Partisi Konya Milletvekili Hasan Ekici, işçilerin haklı mücadelesine destek vererek, enflasyonun yüksek olduğu bir dönemde yüzde 56'lık zam artışının yeterli olmadığını belirtti.

 • Ahmet Davutoğlu'nun açtığı yayını yalnızca 5 kişi izledi! Durumu fark eden herkes aynı soruyu yöneltti
  07 Şub Ahmet Davutoğlu'nun açtığı yayını yalnızca 5 kişi izledi! Durumu fark eden herkes aynı soruyu yöneltti

  14 Mayıs seçimlerine Kemal Kılıçdaroğlu ile anlaşarak CHP listelerinden giren ve 10 milletvekili çıkaran Gelecek Partisi'nde Genel Başkan Ahmet Davutoğlu'nun yaptığı canlı yayın büyük ses getirdi. YouTube yayınını yalnızca 5 kişinin izlediği görülürken, sosyal medya kullanıcıları "10 vekilden hangileri izlemedi?" yorumunda bulundu.

 • Saadet Partisi Genel Başkan Vekili Sabri Tekir, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın deprem bölgesindeki açıklamalarını eleştirdi
  07 Şub Saadet Partisi Genel Başkan Vekili Sabri Tekir, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın deprem bölgesindeki açıklamalarını eleştirdi

  Saadet Partisi Genel Başkan Vekili Sabri Tekir, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın deprem bölgesindeki açıklamalarını yersiz ve talihsiz olarak nitelendirdi. Tekir, afetlere hazırlık sürecinde ve afet sonrası müdahalelerde siyasi tercihlerin belirleyici olmaması gerektiğini vurguladı.

 • Davutoğlu: Hatay mahrum bırakıldıysa sorumlusu sizsiniz
  07 Şub Davutoğlu: Hatay mahrum bırakıldıysa sorumlusu sizsiniz

  GELECEK Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, 'Müteahhitleri abat eden bu iktidar Hatay'ı mahrum bıraktıysa, Hatay'da hala konteynerlerde, hala çadırda yaşayan insanlar, çamur içinde soğukta donmuş çocuklar varsa bunun sorumlusu sizsiniz' dedi. Davutoğlu, geçen cumartesi günü Saadet Partisi'nin açıkladığı belediye başkan adaylarına başarılar dileyerek, 24 Şubat'ta da Gelecek Partisi'nin adaylarını topluca açıklayacağını söyledi.

 • Davutoğlu, Saadet Partisi Grup Başkanı Selçuk Özdağ'ın Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olduğunu duyurdu
  07 Şub Davutoğlu, Saadet Partisi Grup Başkanı Selçuk Özdağ'ın Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olduğunu duyurdu

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı adaylarının, Saadet Partisi Grup Başkanı Selçuk Özdağ olduğunu duyurdu.

 • Davutoğlu: Hatay'da hala çadırda yaşayan insanlar varsa bunun sorumlusu sizsiniz
  07 Şub Davutoğlu: Hatay'da hala çadırda yaşayan insanlar varsa bunun sorumlusu sizsiniz

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Hatay'da hala konteynerlerde, hala çadırda yaşayan insanlar olduğunu belirterek, bunun sorumlusunun iktidar olduğunu söyledi. Davutoğlu, Hatay'ın Ankara'dan koparıldığını ve iktidarın Hatay'a ulaşamadığını ifade etti. Saadet Partisi Genel Başkan Vekili Sabri Tekir ise Türkiye'de köklü bir anlayış değişikliğine ihtiyaç olduğunu vurguladı.

 • Gelecek ve Saadet Partisi Manisa'da ortak aday gösterdi: Selçuk Özdağ
  07 Şub Gelecek ve Saadet Partisi Manisa'da ortak aday gösterdi: Selçuk Özdağ

  Gelecek Partisi ve Saadet Partisi, Manisa'da ortak aday gösterme kararı aldı. Ana muhalefet lideri Özgür Özel'in şehrine Gelecek ve Saadet Partileri Selçuk Özdağ'ı aday gösterdi. Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, Selçuk Özdağ'ın adaylığını grup toplantısında açıkladı. Davutoğlu, Gelecek Partisi'nin diğer adaylarını 24 Şubat'ta açıklayacaklarını söyledi.

 • Anka Haber Ajansı 7 Şubat 2024 Gündemi
  07 Şub Anka Haber Ajansı 7 Şubat 2024 Gündemi

  ANKA HABER AJANSI 7 ŞUBAT 2024 GÜNDEMİ

 • Davutoğlu: 'Onlar 'Asrın Felaketi' Diyerek Sorumluluğu Kadere Bağlarlar, Ama Asıl Sorumluluk 'Asrın Mazeretlerindedir'
  07 Şub Davutoğlu: "Onlar 'Asrın Felaketi' Diyerek Sorumluluğu Kadere Bağlarlar, Ama Asıl Sorumluluk 'Asrın Mazeretlerindedir"

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin yıl dönümünde; “Sadece afetler değil, bütün sorunlarımızın temelinde de bu temelinden çürük düzen var. Böyle bir düzende onlar ‘asrın yıkımı, asrın depremi, asrın seli, asrın felaketi’ diyerek sorumluluğu kadere bağlarlar. Ama asıl sorumluluk ‘asrın vurdumduymazlıkları, asrın sorumsuzlukları, asrın mazeretlerindedir” dedi.

 • Davutoğlu: Depremzedelere uzun vadeli faizsiz kredi verilmeli
  06 Şub Davutoğlu: Depremzedelere uzun vadeli faizsiz kredi verilmeli

  GELECEK Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, depremzedelere kamu bankaları aracılığıyla uzun vadeli faizsiz krediler verilmesi gerektiğini belirterek, TOKİ evleri için verilen taahhütlerin yerine getirilmesi ve TOKİ ihale süreçlerinin şeffaf bir şekilde kamuoyuyla paylaşılması gerektiğini söyledi.

 • Saadet Partisi Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ömer Abdullah Ayhan, Gelecek Partisi İl Başkanlığını ziyaret etti
  06 Şub Saadet Partisi Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ömer Abdullah Ayhan, Gelecek Partisi İl Başkanlığını ziyaret etti

  Saadet Partisi Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ömer Abdullah Ayhan, İl Başkanı Hasan Zengin ve beraberindeki heyetle birlikte Gelecek Partisi İl Başkanlığını ziyaret etti. Gelecek Partisi İl Başkanı Sinan Gedik ve ilçe başkanları, Ayhan ve Zengin'i bina kapısında karşıladı. Ziyarette Ayhan, israfı önleyerek, liyakat sahibi kişilerle çalışacaklarını ve doğru yönetim anlayışıyla tüm Sakarya'nın başkanı olmak için yola çıktıklarını ifade etti. Ayhan, Sakarya'nın ve Sakaryalının hak ettiği şekilde hizmet götüreceklerini belirterek, tüm arkadaşlarının vereceği destekten önemli olduğunu vurguladı.

 • Anka Haber Ajansı 6 Şubat 2024 Gündemi
  06 Şub Anka Haber Ajansı 6 Şubat 2024 Gündemi

  ANKA HABER AJANSI 6 ŞUBAT 2024 GÜNDEMİ

 • Gelecek Partisi ve Deva Partisi İlçe Başkanları AK Parti'ye katıldı
  06 Şub Gelecek Partisi ve Deva Partisi İlçe Başkanları AK Parti'ye katıldı

  GELECEK Partisi Yenimahalle İlçe Başkanı Gökhan Kolukırık, Gelecek Partisi İl Başkan Yardımcısı Hasan Bayram ve Deva Partisi Yenimahalle İlçe Başkanı, AK Parti'ye üye oldu. AK Parti Ankara Milletvekili Fuat Oktay, yeni üyelerin katılımını sosyal medya hesabından duyurdu.

 • Gelecek Partisi'nden AK Parti'ye rekor katılım
  05 Şub Gelecek Partisi'nden AK Parti'ye rekor katılım

  AK Parti Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Abdülkadir Aydoğan, Gelecek Partisi Yenimahalle İlçe örgütünün tamamının AK Parti'ye katıldığını duyurdu. Yenimahalle'de Gelecek Partisi'nden tüm ilçe teşkilatı törenle AK Parti'ye katıldı. Aydoğan, 'Yenimahalle'de büyük değişim başlıyor' dedi.

 • AK Parti, Malatya'da 13 ilçenin belediye başkan adaylarını açıkladı
  04 Şub AK Parti, Malatya'da 13 ilçenin belediye başkan adaylarını açıkladı

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Mahalli İdareler Genel Seçimleri için Malatya'nın 13 ilçesindeki belediye başkan adaylarını açıkladı. Yavuz, adayların titizlikle belirlendiğini ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğinde her şeyin mümkün olduğunu vurguladı. Adaylar arasında AK Parti'nin destekleyeceği MHP adayları da bulunuyor.

 • AK Parti'nin ilçe belediye başkan adayları açıklandı CHP ve Gelecek Partisi'nden AK Parti'ye katılım
  04 Şub AK Parti'nin ilçe belediye başkan adayları açıklandı CHP ve Gelecek Partisi'nden AK Parti'ye katılım

  AK Parti, Malatya'da ilçe belediye başkan adaylarını tanıtım programıyla açıkladı. Programda CHP'den 1, Gelecek Partisi'nden ise 13 isim AK Parti'ye geçti.

 • AK Parti Malatya'da ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı
  04 Şub AK Parti Malatya'da ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı

  AK Parti, Malatya Büyükşehir Belediyesi adayının ardından ilçe belediye başkan adaylarını da kamuoyuna duyurdu. Programda CHP'den 1, Gelecek Partisi'nden ise 13 isim AK Parti'ye geçti.

 • Bülent Kaya: 'Numan Kurtulmuş Anayasa'yı İmha Eden Bombayı Bozdağ'ın Eline Tutuşturarak Soluğu Yurt Dışında Almıştır'
  31 Oca Bülent Kaya: "Numan Kurtulmuş Anayasa'yı İmha Eden Bombayı Bozdağ'ın Eline Tutuşturarak Soluğu Yurt Dışında Almıştır"

  Saadet Partisi Grup Başkanvekili Bülent Kaya, Saadet-Gelecek Partisi Ortak TBMM Grubu toplantısında; "Sayın Numan Kurtulmuş mahcubiyetinden olsa gerek yurt dışına kaçmış ve bir dizi temas adı altında bu Anayasa’yı imha eden bombayı Sayın Bekir Bozdağ'ın eline tutuşturarak, soluğu yurt dışında almıştır. Sayın Bozdağ da ihale üzerinde kalan Meclis Başkanvekili olarak tam bir görev adamı olarak duygularını, inandığı değerleri bir tarafa bırakarak bu ihalenin gereğini mahcup bir şekilde yerine getirmiştir" dedi. AKP'lilere seslenen Kaya, "Gittiğiniz yol yol değil. Siz sadece kendinizi sıfırlamıyorsunuz, içinden çıktığınız sosyolojiye büyük zararlar veriyorsunuz" diye konuştu.

 • Davutoğlu: Anayasa yok sayılıyor, anayasasızlaşan bir ülkeye doğru gidiyoruz
  31 Oca Davutoğlu: Anayasa yok sayılıyor, anayasasızlaşan bir ülkeye doğru gidiyoruz

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Türkiye İşçi Partisinden (TİP) Hatay milletvekili seçilen Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesiyle ilgili, 'Bu beğenmediğimiz Anayasa'nın dahi devreden kalktığı, anayasasızlaştırılan bir ülkeye doğru gidiyoruz.' dedi. Davutoğlu, Saadet Partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesine dair değerlendirmelerde bulundu.

 • Davutoğlu, Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesine tepki gösterdi
  31 Oca Davutoğlu, Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesine tepki gösterdi

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Saadet Partisi-Gelecek Partisi Grup Toplantısında Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesine tepki gösterdi. Davutoğlu, Anayasanın yok sayılması ve temel demokratik kazanımların yok edilmesiyle bir anayasasızlaşmaya gittiğimizi belirtti.

 • Davutoğlu: Dün yaşanan anayasanın yok sayılmasıdır
  31 Oca Davutoğlu: Dün yaşanan anayasanın yok sayılmasıdır

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Gezi Parkı davasında hapis cezası alan Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesine tepki göstererek, bu durumun anayasanın yok sayılması olduğunu belirtti. Davutoğlu, anayasasızlaşmanın hızla ilerlediğini ve bu durumun çözülmesi gerektiğini ifade etti. Ayrıca, hukukun ortadan kalkmasıyla Türkiye'nin uluslararası hukukun dışına çıkarılacağını ve bu yolun doğru olmadığını vurguladı.

 • Davutoğlu: Can Atalay meselesi sembolik bir önem kazanmaya başladı
  31 Oca Davutoğlu: Can Atalay meselesi sembolik bir önem kazanmaya başladı

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Gezi Parkı davasında hapis cezası alan Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesine tepki göstererek, anayasanın yok sayıldığını ve anayasasızlaşmaya gidildiğini belirtti. Davutoğlu, yapılmak istenenin Anayasa Mahkemesi'ni işlevsizleştirmek, kapatmak ve Türkiye'yi uluslararası hukukun dışına çıkarmak olduğunu ifade etti.

 • Saadet Partisi Grup Başkanvekili Bülent Kaya, Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesini eleştirdi
  31 Oca Saadet Partisi Grup Başkanvekili Bülent Kaya, Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesini eleştirdi

  Saadet Partisi Grup Başkanvekili Bülent Kaya, Saadet Partisi-Gelecek Partisi Ortak TBMM Grubu toplantısında, Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesiyle ilgili eleştirilerde bulundu. Kaya, Numan Kurtulmuş ve Bekir Bozdağ'ı hukuksuzlukla suçladı ve bu kararın mahcup bir şekilde alındığını belirtti.

 • 31 Ocak 2024 Gündemi
  31 Oca 31 Ocak 2024 Gündemi

  Saadet Partisi - Gelecek Partisi Ortak TBMM Grubu toplanacak. Türkiye İstatistik Kurumu, geçen yılın dördüncü çeyreğine ilişkin turizm istatistikleri ile aralık ayı dış ticaret istatistiklerini ve hizmet üretici fiyat endeksini yayınlayacak. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İstanbul Taksim'deki Atatürk Kültür Merkezi'nde; 2023 yılı turizm verilerini değerlendireceği ve 2024-2028 yılı hedeflerini açıklayacağı basın toplantısı düzenleyecek. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin Baş'ı, parti genel merkezinde ziyaret edecek. İYİ Parti TBMM Grubu toplanacak. Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Ankara Wyhndam Otel'de açıklama yapacak. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Bilkent Otel'de Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'na katılacak. Atatürkçü Düşünce Derneği Kurucu Genel Başkanı Prof. Dr. Muammer Aksoy, katledilişinin 34. yılında; Cebeci Asri Mezarlığı'ndaki mezarı başında anılacak. Hatay Depremzede Derneği, 6 Şubat depremlerinin birinci yıldönümü dolayısıyla, Ankara Mülkiyeliler Birliği'nde açıklama yapıyor. CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, TBMM'de açıklama yapacak. TBMM Genel Kurulu toplanacak. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Tasarım Müzesi'nin açılışına katılacak. CHP Dışişleri Bakanlığından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İlhan Uzgel, Genel Merkez'de açıklama yapacak. Atatürkçü Düşünce Derneği, ADD Kurucu Genel Başkanı Prof. Dr. Muammer Aksoy'un katledilişinin yıldönümünde; Cem Eren Kültür Merkezi'nin Açılış Töreni ve Prof. Dr. Muammer Aksoy'u Anma Töreni düzenleyecek. Törene, CHP Genel Başkanı Özgür Özel de katılacak.

 • Can Atalay'ın vekilliğinin düşürülmesine siyasilerden peş peşe tepki geldi
  30 Oca Can Atalay'ın vekilliğinin düşürülmesine siyasilerden peş peşe tepki geldi

  Gezi Parkı davasında 18 yıl hapis cezası alan Türkiye İşçi Partisi Hatay Milletvekili Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesinin ardından peş peşe açıklama yapan siyasiler, karara tepki gösterdi.

 • Bahçeli: DEM'lenmek CHP yönetiminin siyasi aklını hepten tüketmiştir
  30 Oca Bahçeli: DEM'lenmek CHP yönetiminin siyasi aklını hepten tüketmiştir

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in 'Türkiye İttifakı' söylemlerini eleştirerek, "CHP Genel Başkanının Türkiye ittifakını telaffuz etmesi nafile bir gayrettir.

 • MHP Genel Başkanı Bahçeli: 'DEM'lenmek CHP yönetimine hiç iyi gelmemiş, şuurunu kaybetmiş, siyasi aklını hepten tüketmiştir'
  30 Oca MHP Genel Başkanı Bahçeli: "DEM'lenmek CHP yönetimine hiç iyi gelmemiş, şuurunu kaybetmiş, siyasi aklını hepten tüketmiştir"

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "DEM'lenmek CHP yönetimine hiç iyi gelmemiş, şuurunu kaybetmiş, siyasi aklını hepten tüketmiştir" dedi.

 • Davutoğlu'na yanıt veren Bahçeli'den çok konuşulacak çıkış: Bana başbakanlık teklif edildi
  30 Oca Davutoğlu'na yanıt veren Bahçeli'den çok konuşulacak çıkış: Bana başbakanlık teklif edildi

  Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu'nun "Sizin peşinde koştuğunuz başbakanlık makamını terk ettik" sözlerine cevap veren Bahçeli, "7 Haziran 2015'te seçimlerden sonra Başbakanlık makamı bize doğrudan teklif edildi ancak ben siyasi bölücülerin desteği ve Türkiye'nin aleyhine olan bir iktidar yapısını elimin tersiyle itmeyi vatan, millet ve şeref görevi saydım. Aynı durum bugün olsa yine benzer duruşu gösteririm" dedi.

 • YSK, yerel seçimlerde kullanılacak oy pusulasının sıralamasını belirledi
  27 Oca YSK, yerel seçimlerde kullanılacak oy pusulasının sıralamasını belirledi

  YSK tarafından yapılan kura çekimi sonucunda, siyasi partilerin 31 Mart yerel seçimlerinde kullanılacak birleşik oy pusulasındaki sıralamaları belirlendi. AKP 1, CHP 18, DEM Parti 9, MHP 31, İYİ Parti 2, TİP 32, Saadet Partisi de 34. sırada yer alacak.

 • Siyasi Partilerin Oy Pusulasındaki Yeri Belli Oldu
  27 Oca Siyasi Partilerin Oy Pusulasındaki Yeri Belli Oldu

  Yerel seçime katılacak siyasi partilerin birleşik oy pusulasındaki yeri, Yüksek Seçim Kurulu'nda yapılan kura çekimiyle belirlendi. AK Parti 1, CHP 18, MHP 31 ve İYİ Parti 2'nci sırada pusulada yer aldı. Kura sonucunda diğer partilerin sıralamaları da belirlendi.

 • YSK Kura Çekimiyle Partilerin Yerini Belirledi
  27 Oca YSK Kura Çekimiyle Partilerin Yerini Belirledi

  Yerel seçime katılacak partilerin birleşik oy pusulasındaki yeri, Yüksek Seçim Kurulu'nda (YSK) kura çekimiyle belirlendi. AK Parti 1, CHP 18, MHP 31 ve İYİ Parti 2'nci sırada pusulada yer aldı. Kura sonucunda diğer partilerin sıralamaları da belirlendi.

 • YSK Kura Çekimi Sonucunda Partilerin Yerleri Belli Oldu
  27 Oca YSK Kura Çekimi Sonucunda Partilerin Yerleri Belli Oldu

  YSK tarafından yapılan kura çekimi sonucunda, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde partilerin birleşik oy pusulalarındaki yerleri belirlendi. AK Parti 1'inci, CHP 18'inci, MHP 31'inci, İYİ Parti ise 2'inci sırada yer aldı.

 • Partilerin oy pusuladaki yerleri belli oldu
  27 Oca Partilerin oy pusuladaki yerleri belli oldu

  31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde kullanılacak birleşik oy pusulasında partilerin yeri kurayla belirlendi. Pusulada AK Parti 1. sırada, İYİ Parti 2. sırada, CHP 18. sırada, MHP 31. sırada olacak.

 • DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan: 'İşbirliği modeli oluşursa değerlendirme yapabiliriz'
  26 Oca DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan: 'İşbirliği modeli oluşursa değerlendirme yapabiliriz'

  DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, yerel seçimlerde herhangi bir işbirliği modeli oluşması durumunda değerlendirme yapabileceklerini belirtti. Babacan, şu ana kadar böyle bir işbirliği olmadığını ancak kapıyı tamamen kapatmadıklarını söyledi.

 • Gelecek Partisi Malatya İl Başkanı ve 13 ilçe başkanı istifa etti
  25 Oca Gelecek Partisi Malatya İl Başkanı ve 13 ilçe başkanı istifa etti

  Gelecek Partisi Malatya İl Başkanı Semih Aksoy ve yönetim kurulu üyeleri ile 13 ilçe başkanı, partilerinden istifa ettiklerini açıkladı. İstifa gerekçesi olarak, gördükleri lüzum üzerine olduğunu belirten Aksoy, Malatya İl Başkanlığı, başkanlık kurulu, yönetim kurulu, etik kurulu, disiplin kurulu ve 13 ilçe başkanı ile birlikte 880 üyeyle birlikte tüm görevlerinden istifa ettiklerini ifade etti.

 • Gelecek Partisi Malatya İl Başkanı ve 880 üye istifa etti
  25 Oca Gelecek Partisi Malatya İl Başkanı ve 880 üye istifa etti

  Gelecek Partisi Malatya İl Başkanı Semih Aksoy, tüm teşkilat ve 880 üye ile birlikte partiden istifa ettiğini açıkladı. Aksoy, istifasını kuruluşundan itibaren içerisinde yer aldığı Gelecek Partisi'nden gördüğü lüzum üzerine verdiğini belirtti.

 • Saadet Partisi Milletvekili Necmettin Çalışkan: Hükümet Kayıp Çocukları Kökten Çözdü
  24 Oca Saadet Partisi Milletvekili Necmettin Çalışkan: Hükümet Kayıp Çocukları Kökten Çözdü

  Saadet Partisi Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan, depremde yakınlarını ve çocuk kayıplarını eleştirerek, hükümetin kayıp çocukları kökten çözdüğünü söyledi. Çalışkan ayrıca, deprem bölgesindeki sorunlara da dikkat çekti ve Malatya Kürecik üssünün hala İsrail'e istihbarat verdiğini belirtti. Ayrıca, depremzedelerin kayıp yakınlarını takip edebildiği internet sitesinin kapatıldığını ifade etti ve hükümetin sadece seçime endeksli yaşadığını dile getirdi.

 • Davutoğlu: Gelecek Partisi ve Saadet Partisi 100 seçim bölgesinde ortak seçimlere girecek
  24 Oca Davutoğlu: Gelecek Partisi ve Saadet Partisi 100 seçim bölgesinde ortak seçimlere girecek

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Saadet Partisi ile 100 seçim bölgesinde ortak seçimlere gireceklerini açıkladı. Davutoğlu ayrıca, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye tepki gösterdi ve İsrail'e yönelik eleştirilerde bulundu.

 • Davutoğlu: Saadet Partisi ile 100 seçim bölgesinde ortak seçimlere gireceğiz
  24 Oca Davutoğlu: Saadet Partisi ile 100 seçim bölgesinde ortak seçimlere gireceğiz

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Saadet Partisi ile 100 seçim bölgesinde ortak seçimlere gireceklerini açıkladı. Davutoğlu ayrıca yerel seçim çalışmaları, Diyarbakır Kulp Kaymakamı'nın imamı darp etmesi ve Merkez Bankası Hafize Gaye Erkan ile ilgili tartışmaları değerlendirdi.

 • Uğur Mumcu'nun 31. ölüm yıl dönümünde anma etkinlikleri düzenlenecek
  24 Oca Uğur Mumcu'nun 31. ölüm yıl dönümünde anma etkinlikleri düzenlenecek

  Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu'nun bombalı saldırı sonucu öldürülmesinin 31. yıl dönümünde anma etkinlikleri düzenlenecek. Çorlu tren faciası davasının 18. duruşması yapılacak, Saadet Partisi - Gelecek Partisi Ortak TBMM Grubu toplanacak, Ücretli Öğretmenler Dayanışma Derneği mağduriyetlerini iletecek, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener konuşma yapacak, Ankara Barosu ve İzmir Barosu Tehlikedeki Avukatlar Günü dolayısıyla açıklama yapacak.

 • İsveç'in NATO'ya katılımına ilişkin kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi
  24 Oca İsveç'in NATO'ya katılımına ilişkin kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi

  İsveç'in, Kuzey Atlantik Antlaşması'na (NATO) Katılımına İlişkin Protokolün Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

 • İsveç'in NATO'ya Katılımı Onaylandı
  23 Oca İsveç'in NATO'ya Katılımı Onaylandı

  TBMM'de yapılan oylamada İsveç'in NATO'ya katılımına ilişkin protokolün uygun bulunduğuna dair kanun teklifi kabul edildi. Oylamada 287 kabul, 55 red ve 4 çekimser oy kullanıldı. Saadet Partisi, İYİ Parti ve TİP 'hayır' oyu verirken CHP ve Gelecek Partisi 'evet' dedi.

Advertisement