Çakıcı'ya, Kılıçdaroğlu'na hakaretten hapis cezası - Son Dakika

Çakıcı'ya, Kılıçdaroğlu'na hakaretten hapis cezası

11.10.2021 15:56
Çakıcı'ya, Kılıçdaroğlu'na hakaretten hapis cezası

SUÇ örgütü lideri Alaattin Çakıcı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik sözleri nedeniyle açılan 'kamu görevlisine karşı görevinden dolayı alenen hakaret' ve 'tehdit' suçlarından açılan davada 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

SUÇ örgütü lideri Alaattin Çakıcı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik sözleri nedeniyle açılan 'kamu görevlisine karşı görevinden dolayı alenen hakaret' ve 'tehdit' suçlarından açılan davada 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Ankara 19'uncu Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tarafların avukatları katıldı. Duruşmada söz alan Çakıcı'nın avukatı Gökhan Kılıç, müvekkilinin hastanede olduğunu, bu yüzden duruşmaya katılamadığını ifade ederek, hastane yatış kayıtlarını mahkemeye sundu. Kılıç, müvekkilinin son savunmasını mahkeme huzurunda yapmak istediğini, bir sonraki celsede duruşmada olacağını belirtti. Kılıç, müvekkiline 'yüz yüzelik ilkesi' gereği mahkemede savunma yapma hakkı tanınması gerektiğini ifade ederek, sağlık mazeretinin kabulünü talep etti.

'YARGILAMAYI UZATMAYA DÖNÜK'Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik de sanığın bir önceki celse de aynı mazeretlerde bulunduğunu, bu tutumun yargılamayı uzatmaya yönelik olduğunu ileri sürerek, "Sanık şartlı tahliye hükümleri kapsamında serbest bırakılmıştır. Verilen karar neticesinde ve kararın kesinleşmesinin ardından sanığın cezaevine girmesi söz konusudur. Mahkemenin dosyayı hükme bağlamasını talep ediyoruz" dedi.1 YIL 8 AY HAPİS

Duruşma savcısı da sanık avukatının taleplerinin duruşmayı uzatmaya yönelik olduğunu belirterek, hükmün açıklanmasını talep etti. Mahkeme heyeti, sanık Çakıcı'ya 'kamu görevlisine karşı görevinden dolayı alenen hakaret' suçundan 6 ay, 'tehdit' suçundan da 1 yıl 2 ay olmak üzere toplam 1 yıl 8 ay hapis cezası vererek, takdiri indirim uygulamadı.


CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Yalova'da CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Yalova'da CHP lideri Kılıçdaroğlu: 'Hakimsen karar ver kardeşim' CHP lideri Kılıçdaroğlu: 'Hakimsen karar ver kardeşim' Kılıçdaroğlu: 'Yalova'da ve Ülkemizin Her Karış Toprağında Aynı Ses Yükseliyor; Hep Beraber, Hep Beraber' Kılıçdaroğlu: 'Yalova'da ve Ülkemizin Her Karış Toprağında Aynı Ses Yükseliyor; Hep Beraber, Hep Beraber'
Kaynak: DHA

Son Dakika Politika Çakıcı'ya, Kılıçdaroğlu'na hakaretten hapis cezası - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement