HDP'li Turan: "Asgari ücrete, enflasyon oranında yılda en az 3 defa zam yapılmalı" - Son Dakika

HDP'li Turan: "Asgari ücrete, enflasyon oranında yılda en az 3 defa zam yapılmalı"

22.09.2022 14:56
HDP'li Turan: "Asgari ücrete, enflasyon oranında yılda en az 3 defa zam yapılmalı"

HDP Mersin Milletvekili Rıdvan Turan, asgari ücrete enflasyon oranında yılda en az 3 defa zam yapılması gerektiğini söyledi.

HDP Mersin Milletvekili Rıdvan Turan, asgari ücrete enflasyon oranında yılda en az 3 defa zam yapılması gerektiğini söyledi.

Turan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, kış mevsiminin yaklaştığını, bu kışın yoksul kesim için daha zor geçeceğini ifade etti.

HDP olarak, kara kışın geniş kesimler üzerinde yaratacağı olumsuz durumu tersine çevirmek için "acil kara kış çözüm paketi" hazırladıklarını belirten Turan, kış boyunca yoksul hanelerin doğal gaz, elektrik ve su ihtiyacının ücretsiz karşılanmasını önerdi. Turan, şu ifadeleri kullandı:

"Yoksul ailelerin okul giderlerinin kamu tarafından karşılanmasını savunuyoruz. Yoksul ailelere, kira desteğinin sağlanmasını, geliri olmayan ailelerin kiralarının, merkezi ve yerel yönetim bütçelerinden karşılanmasını öneriyoruz. Çiftçilerin elektrik ve kredi borçları mutlaka silinmeli. Reel ücretlerin mutlaka artırılmasını, asgari ücrete enflasyon oranında yılda en az 3 defa zam yapılmasını öneriyoruz. Emekli maaşlarının en az 6 bin lira olmasını, devlet bütçesinden yapılan çocuk yardımı, aile yardımı gibi transfer ödemelerinin artırılmasını savunuyoruz."

YORUMLAR
500
HDP'li Gergerlioğlu: 'Özel okullarda öğretmenlerin birçoğu asgari ücret dahi alamıyor' HDP'li Gergerlioğlu: 'Özel okullarda öğretmenlerin birçoğu asgari ücret dahi alamıyor' Bakan Süleyman Soylu'nun 'katil' paylaşımının ardından Selahattin Demirtaş suç duyurusunda bulunma kararı aldı Bakan Süleyman Soylu'nun 'katil' paylaşımının ardından Selahattin Demirtaş suç duyurusunda bulunma kararı aldı İçişleri Bakanı Soylu'dan, Demirtaş'ın paylaşımına tepki Açıklaması İçişleri Bakanı Soylu'dan, Demirtaş'ın paylaşımına tepki Açıklaması
Kaynak: AA

Son Dakika Politika HDP'li Turan: 'Asgari ücrete, enflasyon oranında yılda en az 3 defa zam yapılmalı' - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement