İnfaz ve Koruma Memurlarının Maaşları Arttı - Son Dakika
Politika

İnfaz ve Koruma Memurlarının Maaşları Arttı

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, infaz ve koruma memurlarının maaşlarında 2012 yılından itibaren 128,60 TL ile 281,69 TL arasında iyileştirme yapıldığını bildirdi.

09.01.2012 14:09
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, infaz ve koruma memurlarının maaşlarında 2012 yılından itibaren 128,60 TL ile 281,69 TL arasında iyileştirme yapıldığını bildirdi.

Sadullah Ergin, İstanbul Bağımsız Milletvekili İhsan Barutçu'nun yazılı soru önergesine verdiği yanıtta, ceza infaz kurumlarında 27 bin 538 kadrolu, bin 88 sözleşmeli olmak üzere toplam 28 bin 626 infaz ve koruma memurunun görev yaptığını ifade etti.

Sözleşmeli personelin, kadrolu personelin yararlandığı özlük haklarının çoğundan faylandığına dikkati çeken Ergin, yeni göreve başlayan sözleşmeli, kadrolu infaz ve koruma memuru arasında 170 ile 200 TL maaş farkı bulunduğunu belirtti. Ergin, şöyle devam etti:

"İnfaz ve koruma memurlarının maşlarında, 666 sayılı KHK'nın ilgili maddeleri uyarınca, genel idare hizmetleri sınıfının ek ödeme puanlarındaki artışa paralel olarak derece ve kademelerine göre 2012 yılından itibaren 128,60 TL ile 281,69 TL arasında iyileştirme yapıldı. Ayrıca, Ceza İnfaz Kurumları Güvenlik Hizmetleri Kanunu Tasarı taslağı kapsamında personele fiili hizmet zammı getirilmesi ve personel maşlarında 'güvenlik tazminatı' adı altında beli oranlarda iyileştirmeler yapılması planlanmaktadır." - TBMM

Kaynak: AA

Son Dakika Politika İnfaz ve Koruma Memurlarının Maaşları Arttı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, şehit Piyade Sözleşmeli Er Salih Ay'ın ailesini ziyaret etti
  15:23 Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, şehit Piyade Sözleşmeli Er Salih Ay'ın ailesini ziyaret etti

  Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu ve eşi Emine Aydoğdu, şehit Piyade Sözleşmeli Er Salih Ay'ın ailesini ziyaret etti. Vali Aydoğdu ve eşi, şehit ailesiyle bir süre sohbet ederek istek ve ihtiyaçlarını dinledi ve tüm şehitler için dualar etti.

 • Avukat Ahmet Alp Nehir'in Avukatlık Bürosu Açıldı
  15:11 Avukat Ahmet Alp Nehir'in Avukatlık Bürosu Açıldı

  Başarılı bir staj sonrası avukatlığa başlayan ve geleceğin başarılı avukatı olarak gösterilen Avukat Ahmet Alp Nehir'in avukatlık bürosu, çok sayıda davetlinin katılımıyla açıldı. Açılış programına Ak Parti Erzurum Milletvekili Mehmet Emin Öz, Erzurum Barosu Başkanı Av. Talat Göğebakan, Milli Eğitim Eski İl Müdürü Fevzi Budak, Erzurum Barosu avukatları, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları ile çok sayıda vatandaşlar katıldı. Açılışta konuşan Erzurum Milletvekili Mehmet Emin Öz, avukatlık mesleğinin önemine vurgu yaparak, adaletin olmadığı bir yerde demokrasiden bahsetmenin mümkün olmadığını belirtti. Avukat Ahmet Alp Nehir ise konuşmasında teşekkürlerini ileterek, adalet ve hukuk doğrultusunda hizmet sunmayı kendilerine şiar edineceklerini ifade etti. Avukat Ahmet Alp Nehir'in avukatlık bürosu, Erzurum'da Saraybosna Caddesi, Muratpaşa Mahallesi, Yekeler Apartmanında hizmet verecektir.

 • Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Antalya'daki teleferik kazasıyla ilgili açıklama yaptı
  15:07 Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Antalya'daki teleferik kazasıyla ilgili açıklama yaptı

  Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Antalya'daki teleferik kazasıyla ilgili CHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Yavuzyılmaz'ın açıklamalarını yalanladı. Bakanlık, teleferiğin bakımını yapan şirketin onaylanmadığını ve sertifikalandırılmadığını belirtti.

 • Hatay Büyükşehir Belediyesi, Şehit Sami Bilgen'in mezarındaki Türk bayrağını değiştirdi
  15:04 Hatay Büyükşehir Belediyesi, Şehit Sami Bilgen'in mezarındaki Türk bayrağını değiştirdi

  Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk'ün talimatıyla, 1998 yılında şehit olan Polis Özel Harekat Personeli Sami Bilgen'in mezarındaki Türk bayrağı değiştirildi. Başkan Öntürk'ün yönlendirmesiyle, mezarlık alanında temizlik, toprak bakımı ve çiçeklendirme işlemleri de yapıldı.

 • Filistin için tek yürek oldular Sakarya'da İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları protesto edildi
  15:02 Filistin için tek yürek oldular Sakarya'da İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları protesto edildi

  Sakarya'da Milli İrade Sivil Toplum Kuruluşları üyeleri Filistin'e destek olmak için bir araya geldi. Zulme dikkat çeken yazıların yer aldığı pankartları taşıyan vatandaşlar, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları protesto etti. Sakarya Milli İrade Sivil Toplum Kuruluşları üyeleri, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto için 17'nci basın açıklamalarını gerçekleştirdi. Üyeler, 'İnsanlık ölüyor, dünya seyrediyor', 'Zulme sessiz kalma', 'Müslümanlar kardeştir' yazılı pankartları taşıyarak, tepki gösterdi. Grup adına açıklama yapan Cihat Deniz, Ramazan Bayramı'nın hüzünle karşılandığını söyleyerek, 'Filistin'de direnen kardeşlerimize yeterince destek olamamanın hüznünü ve utancını taşıyoruz. Terörist İsrail tarafından işlenen zulümler, dünyanın gözünün önünde sanki bir film gibi gösteriliyor; çocuklar, masumlar, acımasız ve orantısız güç kullanılarak yok ediliyor. Ümmetin izzetli halkı olan Gazzeli kardeşlerimiz açlık, hastalık, vahşet, katliam ve soykırıma maruz bırakılarak, direnişleri kırılmaya çalışılıyor' dedi.

 • MSB: Yunanistan tarafından Ege Denizi'ne bırakılan göçmenler kurtarıldı
  14:57 MSB: Yunanistan tarafından Ege Denizi'ne bırakılan göçmenler kurtarıldı

  Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Yunanistan tarafından Ege Denizi'ne bırakılan düzensiz göçmenlerin sahil güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldığını duyurdu. MSB, 'Göçmenleri taşıyan 2 adet botu denize bırakarak bölgeden ayrıldığı görüntülendi. Durum ivedilikle Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bildirilerek düzensiz göçmenlerin kurtarılması sağlandı' açıklamasını yaptı.

 • Beyoğlu Belediye Meclisi Yeni Döneme Başladı
  14:52 Beyoğlu Belediye Meclisi Yeni Döneme Başladı

  Beyoğlu Belediye Meclisi, yeni dönem ilk toplantısını gerçekleştirdi. Başkan İnan Güney, yerel sorunlara odaklanacaklarını ve ortak akıl ile çözümler üreteceklerini belirtti.

 • Beyoğlu Belediyesi'nde seçimlerden sonra ilk meclis toplantısı yapıldı
  14:50 Beyoğlu Belediyesi'nde seçimlerden sonra ilk meclis toplantısı yapıldı

  Beyoğlu Belediyesi'nde 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin ardından yeni dönemin ilk meclis toplantısı düzenlendi. Beyoğlu Belediye Başkanı İnan Güney, yeni dönemde yerel sorunları tartışan ve çözümler üreten bir meclis olacaklarını belirtti.

 • Şanlıurfa Valisi, Bayram Tatili Sonrası Trafikte Dikkatli Olunması İçin Uyardı
  14:49 Şanlıurfa Valisi, Bayram Tatili Sonrası Trafikte Dikkatli Olunması İçin Uyardı

  Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, bayram tatili sonrası memleketlerine gidecek vatandaşlardan trafikte dikkatli olmalarını istedi. Vali Şıldak, Ramazan Bayramı'nın huzur ortamında geçmesi için polis ve jandarma ekiplerinin denetimlerini sürdürdüklerini belirtti. Şıldak, bayram tatili dönüşünde trafik kazalarının önlenmesi için vatandaşlara trafik kurallarına uymaları çağrısında bulundu.


Advertisement