Katar'daki ABD-İran nükleer müzakerelerinden sonuç çıkmadı - Son Dakika

Katar'daki ABD-İran nükleer müzakerelerinden sonuç çıkmadı

30.06.2022 11:22
Katar'daki ABD-İran nükleer müzakerelerinden sonuç çıkmadı

ABD ve İran arasında nükleer anlaşmaya geri dönüş için Katar'da yeniden başlayan nükleer müzakereler sonuç vermedi.

ABD ve İran arasında nükleer anlaşmaya geri dönüş için Katar'da yeniden başlayan nükleer müzakereler sonuç vermedi.

Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler Servisi Genel Sekreter Yardımcısı ve Siyasi Direktörü Enrique Mora, ABD ve İran arasında Katar'da yapılan dolaylı görüşmelerin sona erdiğini açıkladı. Sosyal medya hesabından bilgi paylaşan Mora, ABD ve İran arasında nükleer anlaşmaya geri dönüş için Katar'da yeniden başlayan müzakerelerde istedikleri ilerlemeyi kaydedemediklerini belirtti. Müzakerelerin sonuç vermediğini belirten Mora, "Maalesef, moderatörlük yapan AB ekibinin umut ettiği yönde bir ilerleme henüz yok. Nükleer silah kullanımının sınırlandırılmasına yönelik anlaşmayı canlandırmak ve bölgesel istikrarı desteklemek için daha fazla çalışmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

İran müzakere heyeti başkanı Ali Bagheri Kani ile ABD'nin İran Özel Temsilcisi Robert Malley arasındaki görüşmeler dün Mora'nın koordinatörlüğünde Katar'ın başkenti Doha'da yapılmıştı.

Avrupa Birliği Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Josep Borrell'in son Tahran ziyaretinde ABD ile İran arasındaki çıkmaza giren nükleer müzakerelerin yeniden başlaması kararlaştırılmış ve yeni müzakerelerin Katar'da devam edeceği açıklanmıştı. - TAHRAN

YORUMLAR
500
İran ve Katar Dışişleri Bakanları Gazze'deki son gelişmeleri görüştü İran ve Katar Dışişleri Bakanları Gazze'deki son gelişmeleri görüştü İran Dışişleri Bakanı Abdullahiyan, BM Genel Sekreteri Guterres ile nükleer anlaşmayı görüştü İran Dışişleri Bakanı Abdullahiyan, BM Genel Sekreteri Guterres ile nükleer anlaşmayı görüştü İran Dışişleri Bakanı Abdullahiyan: 'Nükleer müzakerelerde ABD'den gerçekçi yaklaşım bekliyoruz' İran Dışişleri Bakanı Abdullahiyan: 'Nükleer müzakerelerde ABD'den gerçekçi yaklaşım bekliyoruz'
Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Katar'daki ABD-İran nükleer müzakerelerinden sonuç çıkmadı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement