MHP Ardahan İl Başkanı Mert: "Hizmet için yola çıktık" - Son Dakika
Politika

MHP Ardahan İl Başkanı Mert: "Hizmet için yola çıktık"

MHP Ardahan İl Başkanı Mert: "Hizmet için yola çıktık"

MHP Ardahan İl Başkanı Turgay Mert, kentte görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi.

19.03.2023 11:38  Güncelleme: 12:31
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

MHP Ardahan İl Başkanı Turgay Mert, kentte görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ardahan İl Başkanı Turgay Mert, "İl başkanlığı görevine atandığım günden bugüne vatandaşın sorununu kendi sorunum olarak kabul ediyorum, köy köy gezerek sorunları yerinde inceleyerek ve çözüm üretmeye çalışıyoruz" dedi.

Her fırsatta vatandaşlarla, köy muhtarları ve STK temsilcileri ile bir araya gelen MHP Ardahan İl Başkanı Turgay Mert, Ardahan için önemli olan projeleri bir bir sıraladı. Ardahan'ın hayvancılıkta en önemli şehirlerden birisi olduğunu belirten Mert, ildeki tüm tarım arazilerinin toplulaştırma ile ilgili sorunlarının bir an önce çözülmesi gerektiğinin ifade etti.

Arazilerin toplulaştırılması ile birlikte sulu tarıma geçilmesi gerektiğini belirten Mert, "Sorunları bilen biri olarak, göreve geldiğimden beri sahadayım ve sorunları yerinde inceliyorum. Ardahan'da besicilik yapan vatandaşlarımız yetiştirmiş oldukları hayvanlarını, devletimizin bir kurumu olan Et ve Süt Kurumu aracılığıyla satmak istiyor. Et ve Süt Kurumunun Ardahan'da bir kombine satış noktası kurması gerekiyor. Hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızın daha uyguna arpa ve mısır alması için Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) Ardahan'da devreye girmesi gerekiyor. ESK ve TMO'nun Ardahan'da devreye girmesiyle birlikte, hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımız, daha uygun fiyata yem alacaklar, aracıları aradan çekerek, hayvanlarını direkt Et ve Süt Kurumuna satmış olacaklar." dedi.

İki sınır kapısı olan Ardahan'da başlatılan tünellerin bitmesiyle ticaretin canlanacağını söyleyen Mert, "Gürcistan ile Türkiye'yi bir birbirine bağlayan Posof, Çıldır ve Şavşat tünellerinin bitmesiyle özellikle sınır ticaretine önemli katkılar sunacağına inanıyorum. Yapılacak olan Tır parkları ile birlikte bölgenin dış ticaret ve lojistik merkezi haline gelmesi kaçınılmazdır. Yılardır önüne geçemediğimiz işsizlik ve göç olgusunu tersine döndürerek insanların geleceğinin doğduğu topraklarda olabileceğini görmesini sağlamalıyız." diye konuştu.

MHP İl Başkanı Turgay Mert, Ardahan'ın hem yaz hem de kışın ayrı bir güzelliğe sahip olduğunu belirterek, Ardahan'ın Yayla ve kış turizminin yapılabileceği bir kent olacağını özellikle Çıldır Gölü, Şeytan Kalesi, Ramazan tabyalar ve Ardahan'ın doğal güzelliklerine dikkat çekti. Mert, "İlimizin her tarafı tabiat harikası. Buraları koruyup, yayla ve kış turizmine kazandırmak zorundayız" şeklinde konuştu.

Başkan Mert'den köylü pazarı talebi

Mert, köylünün kendi ürettiği ürünleri satışa sunabileceği, 'köylü pazarı' modelinin Ardahan'da da hayata geçirilmesini istedi. Başkan Mert, "Geçtiğimiz günlerde yapılan "Oto Pazarı " projesinin isabetli bir karar. Köylü Pazarı projesinin de hayata geçirilmesini istiyoruz. Kapalı Halk Pazarında haftanın belirli bir gününde köylülerimizin kendi ürettiği ürünleri burada pazarlayarak hem kendilerine katkı sunacaklar, hem de vatandaşlar birinci elden ürün alma imkanına sahip olacaklar" ifadelerini kullandı. - ARDAHAN

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika MHP Ardahan İl Başkanı Mert: 'Hizmet için yola çıktık' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • HSK atama kararları yürürlükte! 148 hakim ve savcının görev yeri değişti
  00:25 HSK atama kararları yürürlükte! 148 hakim ve savcının görev yeri değişti

  Adli yargı hakim ve Cumhuriyet Savcısı adaylarının atamaları gerçekleştirildi. Adayların, Hakimler ve Savcılar Kurulu Başkanlığınca atanmasına ilişkin karar, Resmi Gazete'de yayımlandı. Atama kararına göre 148 hakim ve savcının görev yeri değişti.

 • Ukrayna Hava Kuvvetleri, Rus istihbarat uçağını düşürdü
  00:11 Ukrayna Hava Kuvvetleri, Rus istihbarat uçağını düşürdü

  Ukrayna ordusu, Karadeniz yakınlarındaki Azak Denizi üzerinde uçan Rusya'ya ait A-50 tipi istihbarat uçağını düşürdü. Ukrayna sınır hattında istihbarat topladığı düşünülen uçağın havada vurulduğu ve düştükten sonra infilak ettiği anlara ait görüntüler de ortaya çıktı.

 • Bakan Uraloğlu davet etti, İmamoğlu yanıt verdi: Pazartesi o açılışa gideceğim
  00:01 Bakan Uraloğlu davet etti, İmamoğlu yanıt verdi: Pazartesi o açılışa gideceğim

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yerel seçimler öncesi Sancaktepe'de yaptığı konuşmasında ilk kez Sirkeci-Kazlıçeşme raylı sistemler açılışına Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu tarafından davet edildiğini söyledi. İmamoğlu, "Teşekkür ediyorum kendisine. Pazartesi oraya gideceğim. Şunun için gideceğim o açılışa: O bakanlık, o makamlar; onlar kadar benim. Benim makamım, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, benim kadar onların. Bunu onlara öğretene kadar, bunu her yerde anlatacağım" dedi.

 • Twitch'e erişim engeli getirildi
  23 Şub Twitch'e erişim engeli getirildi

  BTK sayfasında paylaşılan bilgilere göre, popüler canlı yayın platformları arasında yer alan Twitch'e, Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü kararıyla erişim engeli getirildi.

 • Abdullah Özdemir'den Ekrem İmamoğlu'na: Biz felaket zamanı tatile gitmeyiz
  23 Şub Abdullah Özdemir'den Ekrem İmamoğlu'na: Biz felaket zamanı tatile gitmeyiz

  Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum'un bakanlık döneminde felaket bölgelerindeki hizmetlerinden övgüyle bahsetti. Konuşmasında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na gönderme yapan Özdemir, ''Biz felaket zamanı balıkçıya, tatile gitmeyiz'' dedi.

 • Kendisinden haber alınamayan kadın evde uyurken bulundu
  23 Şub Kendisinden haber alınamayan kadın evde uyurken bulundu

  Niğde'de kendisinden haber alınamayan 65 yaşındaki F.G. isimli kadın, evinde uyurken bulundu.

 • Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Türkiye, FATF'ın gri listesinden çıkıyor
  23 Şub Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Türkiye, FATF'ın gri listesinden çıkıyor

  Mali Eylem Görev Gücü (FATF), kara para aklama ve terörizmin finansmanı konusunda belirlediği kriterleri, Türkiye'nin büyük ölçüde karşıladığı sonucuna vardı. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek FATF'ın Türkiye kararını değerlendirerek, ''Ülkemizi gri listeden çıkarmak için teknik çalışmalarımızı başarıyla tamamladık. Haziran ayında yapılacak yerinde denetimle gri listeden çıkma süreci tamamlanmış olacak.'' ifadelerini kullandı.

 • 6 yaşında evlendirme davasında istinaf mahkemesi cezayı az buldu, sanıklar yeniden yargılanacak
  23 Şub 6 yaşında evlendirme davasında istinaf mahkemesi cezayı az buldu, sanıklar yeniden yargılanacak

  6 yaşında evlendirilme davasında sanık Kadir İstekli, Yusuf Ziya Gümüşel ve Fatıma Gümüşel'in hapis cezası ile cezalandırıldıkları kararı istinaf mahkemesi bozdu. 20. Ceza Dairesi Kadir İstekli'nin iki suçtan cezalandırılması gerekirken tek suçtan cezalandırıldığı, anne Fatıma Gümüşel ve baba Yusuf Ziya Gümüşel'in ise anne ve baba olmalarından dolayı cezanın arttırılması gerektiğini belirterek kararın usul ve esas yönünden bozulmasına karar verdi. Sanıklar yeniden hakim karşısına çıkacak.

 • Mauro Icardi, MKE Ankaragücü-Galatasaray maçındaki hareketi nedeniyle PFDK'ya sevk edildi
  23 Şub Mauro Icardi, MKE Ankaragücü-Galatasaray maçındaki hareketi nedeniyle PFDK'ya sevk edildi

  Galatasaray'ın Arjantinli futbolcusu Mauro Icardi, Ankaragücü maçındaki hareketi nedeniyle tedbirsiz olarak PFDK'ye sevk edildi.


Advertisement