Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Çıldır Gölü haberleri, Çıldır Gölü son dakika, son dakika Çıldır Gölü

Son Dakika Çıldır Gölü Haberleri

Son dakika Çıldır Gölü haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son çıldır gölü haberleri anında burada.


 • 21.11.2023 21 Kas 23:19 Ardahan'da kartpostallık kar manzaraları Ardahan'da kartpostallık kar manzaraları

  Ardahan'da yoğun kar yağışı sonrası ortaya çıkan kar manzaraları hayran bıraktı. Kent merkezindeki Milli Egemenlik parkında bulunan ağaçların üzerleri karla kaplanınca, eşsiz görüntüler oluştu. Ardahan'ın kış turizmi potansiyeli de artıyor.

 • 20.11.2023 20 Kas 17:17 Çıldır Gölü'nün çevresi beyaza büründü Çıldır Gölü'nün çevresi beyaza büründü

  Ardahan ile Kars arasında yer alan, doğal güzelliği ile her mevsim yerli ve yabancı turistleri ağırlayan Çıldır Gölü'nün çevresi karla kaplandı. Gölün buz tutmasıyla birlikte güzel manzaralar oluştu.

 • 01.11.2023 01 Kas 10:55 Turistik Doğu Ekspresi seferleri başlıyor! İşte bilet fiyatları Turistik Doğu Ekspresi seferleri başlıyor! İşte bilet fiyatları

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Turistik Doğu Ekspresi seferlerinin 11 Aralık'ta başlayacağını duyurdu. Bir odada en fazla 2 kişinin seyahat edebileceği Turistik Doğu Ekspresi'nde düşük dönem oda ücreti 6 bin lira, normal dönem oda ücreti 8 bin lira ve yüksek dönem oda ücreti 12 bin 500 lira olarak uygulanacak. Odalarda 0-6 yaş arasında en fazla 2 adet çocuk ücretsiz seyahat edebilecek.

 • 01.11.2023 01 Kas 10:44 Turistik Doğu Ekspresi Seferleri Başlıyor Turistik Doğu Ekspresi Seferleri Başlıyor

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Turistik Doğu Ekspresi seferlerinin 11 Aralık'ta başlayacağını duyurdu. Seferler, Ankara'dan pazartesi, çarşamba, cuma günleri; Kars'tan çarşamba, cuma ve pazar günleri yapılacak. Yılbaşı ve sömestr dönemleri için ek seferler de planlandı.

 • 11.10.2023 11 Eki 16:29 Kars'ta Kütük Ev yangınında enkaz kaldırma çalışması başlatıldı Kars'ta Kütük Ev yangınında enkaz kaldırma çalışması başlatıldı

  Kars'ın Arpaçay ilçesinde çıkan yangında tamamen yanarak çöken Kütük Ev'de enkaz kaldırma çalışması başlatıldı. Çıldır Gölü kenarında bulunan ve kış turizminin önemli merkezlerinden biri olan Kütük Ev, jandarma ve itfaiye ekiplerinin incelemesinin ardından enkaz kaldırma çalışmalarıyla yeniden inşa edilecek.

 • 10.10.2023 10 Eki 10:58 Kars'ta Ağaçlardan Yapılan Kütük Evde Yangın Çıktı Kars'ta Ağaçlardan Yapılan Kütük Evde Yangın Çıktı

  Finlandiya'dan getirilen ağaçlarla yapılan kütük ev, şömineden sıçrayan kıvılcımların neden olduğu yangın sonucu kullanılamaz hale geldi. Kars Valiliği, olayla ilgili soruşturma başlattı.

 • 09.10.2023 09 Eki 23:29 Kars'ın Arpaçay ilçesindeki Kütük Ev'de yangın tekrar başladı Kars'ın Arpaçay ilçesindeki Kütük Ev'de yangın tekrar başladı

  Kars'ın Arpaçay ilçesinde bulunan Kütük Ev'de çıkan yangın, bir süre söndürüldükten sonra tekrar başladı. Yangın nedeniyle çökmeler meydana geldi ve itfaiye ekipleri kontrol altına almaya çalışıyor.

 • 09.10.2023 09 Eki 22:57 Kars'ta Kütük Ev butik otel alev alev yanıyor Kars'ta Kütük Ev butik otel alev alev yanıyor

  Kars Valiliği tarafından Çıldır Gölü'nün, Kars'a bağlı Arpaçay ilçesi sınırlarına kalan bölümünde yaptırılan 'Kütük Ev' butik otel, cafe ve restoran alev alev yanıyor. Yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürülmeye çalışılıyor.

 • 09.10.2023 09 Eki 22:47 Kars'ta Kütük Ev'de Yangın Çıktı Kars'ta Kütük Ev'de Yangın Çıktı

  Kars'ın Arpaçay ilçesindeki Kütük Ev'de çıkan yangın tekrar başladı. Yangın, ekiplerin çalışması sonucu söndürüldü. Üst katı çöken Kütük Ev'de itfaiye ekipleri yangını kontrol altına almaya çalışıyor.

 • 09.10.2023 09 Eki 21:59 Kars'ın Arpaçay ilçesindeki Kütük Ev'de çıkan yangın söndürüldü Kars'ın Arpaçay ilçesindeki Kütük Ev'de çıkan yangın söndürüldü

  Kış turizminin önemli merkezlerinden Çıldır Gölü kenarındaki Kütük Ev'in otel bölümünde çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü. Yangın sonucunda Kütük Ev'de hasar meydana geldi.

 • 03.10.2023 03 Eki 14:06 Ardahan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Çıldır Gölü'nde Denetimler Yaptı Ardahan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Çıldır Gölü'nde Denetimler Yaptı

  Ardahan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Çıldır Gölü'nde su ürünleri kontrol görevlileri tarafından balıkçılıkla ilgili faaliyetleri denetledi. Yasa dışı su ürünleri avcılığı ve diğer konularda balıkçılara uyarılarda bulunuldu.

 • 01.10.2023 01 Eki 16:45 Gaziantep Şahinbey Belediyesi, Çıldır Gölü turizmine 3 milyon lira altyapı desteği verecek Gaziantep Şahinbey Belediyesi, Çıldır Gölü turizmine 3 milyon lira altyapı desteği verecek

  Gaziantep'in Şahinbey Belediyesi, Ardahan'ın Çıldır ilçesi ile gölünün turizmine katkı sağlamak için 3 milyon lira altyapı desteği verecek. Ardahan ile Kars sınırlarında yer alan Çıldır Gölü'nde, kışın buzla kaplı yüzeyde atlı kızakla gezinti, 'Eskimo' usulü balık avcılığı ve benzeri etkinlikler yapılıyor. Gölün turizme kazandırılması için çalışmalar sürerken Gaziantep'in Şahinbey ve Çıldır belediyeleri arasında, 'kardeş kent' protokolü imzalandı.

 • 18.09.2023 18 Eyl 17:35 Çıldır Gölü Alg Patlamasıyla Yeşile Büründü Çıldır Gölü Alg Patlamasıyla Yeşile Büründü

  Doğu Anadolu'nun en büyük ikinci gölü olan Çıldır Gölü, alg patlaması sonucu yeşile döndü. Su kaynaklarının azalması, kirlenme ve sıcaklıklardaki artış, göldeki mavi-yeşil algleri yüzeye çıkardı. Göl yüzeyini kaplayan yeşil tabaka, balçık ve peltemsi bir hal aldı. Balıkçılar ve turizmciler, göldeki kirlilik nedeniyle endişe içinde. Alg patlaması balıkçıların avlanmasını engelledi ve göl kıyısında kötü bir koku yayıldı.

 • 10.09.2023 10 Eyl 15:05 Kars Harakani Havalimanı'na Yurt Dışından Direkt Uçuş Talebi Kars Harakani Havalimanı'na Yurt Dışından Direkt Uçuş Talebi

  Kars'taki turizmciler, özellikle kış aylarında uluslararası pazarda güçlerini artırmaları için yurt dışından doğrudan uçuşların başlatılmasını talep ediyor. Kars Harakani Havalimanı, gümrük biriminin oluşturulmasıyla uluslararası uçuşlara da açıldı ve bundan sonra charter uçuşlar yapılabilecek. Bölgenin turizmine ivme kazandıracak bu gelişme, Kars'ın tarihi ve kültürel zenginliklerinin daha fazla turist tarafından keşfedilmesini sağlayacak.

 • 08.09.2023 08 Eyl 15:25 Ardahan'da 150 Bin Yavru Sazan Balığı Çıldır Gölü'ne Bırakıldı Ardahan'da 150 Bin Yavru Sazan Balığı Çıldır Gölü'ne Bırakıldı

  Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen 'Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi' kapsamında, Ardahan'da 150 bin yavru sazan balığı Çıldır Gölü'ne bırakıldı. Bu proje ile balık popülasyonunun artırılması hedefleniyor.

 • 21.08.2023 21 Ağu 23:28 Çıldır Gölü'nde Yosun Problemi Çıldır Gölü'nde Yosun Problemi

  Ardahan'ın Çıldır İlçesi'ndeki Çıldır Gölü'nde aşırı sıcaklar nedeniyle ortaya çıkan ve zehirli olduğu belirtilen Alg yosunu, tehlike saçıyor. Gölün rengi yeşile döndü ve balıkların üremesini engelliyor. Yosunlar balık ölümlerine de neden oluyor.

 • 02.08.2023 02 Ağu 14:42 Deprem Uzmanı: Erzurum'da Büyük Bir Deprem Bekliyorum Deprem Uzmanı: Erzurum'da Büyük Bir Deprem Bekliyorum

  Deprem uzmanı Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, Konya, İzmir ve Erzurum'da meydana gelen depremler hakkında konuştu. Ercan, depremlerin küçük ölçekli olduğunu belirtirken, Erzurum'un Narman ilçesinde daha büyük bir deprem beklentisi olduğunu söyledi. Ayrıca, Kahramanmaraş merkezli depremlerin artçılarının 4-5 yıl daha süreceğini ifade etti.

 • 24.07.2023 24 Tem 09:20 Arpaçay Belediye Başkanı Erçetin Altay, Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken'i ağırladı Arpaçay Belediye Başkanı Erçetin Altay, Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken'i ağırladı

  Arpaçay Belediye Başkanı Erçetin Altay, Kars'a gelen Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken'i makamında ziyaret etti. Köken ve beraberindekiler, Arpaçay hakkında bilgi aldıktan sonra Çıldır Gölü Kütük Ev'i gezdi ve belediye başkanlığını ziyaret etti. Altay, misafirlere hediyeler ve plaket verdi. Köken ve beraberindekiler daha sonra Arpaçay'dan ayrıldı.

 • 21.07.2023 21 Tem 20:27 Bayburt'tan Ardahan'a Gelen Öğrenciler Vali Hüseyin Öner ile Buluştu Bayburt'tan Ardahan'a Gelen Öğrenciler Vali Hüseyin Öner ile Buluştu

  Gençlik ve Spor Bakanlığının yürüttüğü 'Anadoluyuz Biz Projesi' kapsamında Bayburt'tan Ardahan'a gelen 40 lise öğrencisi, Vali Hüseyin Öner ile buluştu. Öğrenciler, Ardahan'ın tarihi ve turistik mekanlarını gezerek, Vali Öner'den bilgi aldı. Vali Öner, Ardahan'ın özelliklerini anlatarak, projenin önemini vurguladı ve öğrencilere hediyeler verdi.

 • 03.07.2023 03 Tem 18:29 Ardahan Kalesi, Kurban Bayramı'nda 3 bin 563 ziyaretçiyi ağırladı Ardahan Kalesi, Kurban Bayramı'nda 3 bin 563 ziyaretçiyi ağırladı

  Ardahan'ın kültür tarihi sembollerinden Ardahan Kalesi, Kurban Bayramı'nda 3 bin 563 ziyaretçiyi ağırladı. Tatil dolayısıyla Ardahan'ı tercih eden yerli ve yabancı tatilciler Ardahan Kalesi'ni gezdi. Ardahan Kalesi, kent merkezinde oluşu ve çevresindeki doğal ve tarihi değerlerle en çok tercih edilen yerler arasında yer aldı. İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Dede, bölgedeki tarihi ve kültürel değerlerin daha çok ziyaret edilmesi için çalıştıklarını belirtti.

 • 03.07.2023 03 Tem 10:30 Arpaçay menderesleri görenleri mest ediyor Arpaçay menderesleri görenleri mest ediyor

  Kars'ın Arpaçay ilçesinde bulunan ve doğanın canlanmasıyla birlikte yeşiller arasında süzülerek coşkuyla akan Arpaçay menderesi, Ermenistan sınırında bulunan Arpaçay Barajı'na dökülerek görsel bir şölen sunuyor. Mendereslerin geçtiği bölgelerde oluşan adacıklar ise kartpostal görüntüler ortaya çıkarıyor. Arpaçay menderesleri, uzun bir yolculuğun ardından Hazar Denizi'ne dökülüyor.

 • 23.06.2023 23 Haz 09:51 Kars'taki Aygır Gölü ziyaretçilerini bekliyor Kars'taki Aygır Gölü ziyaretçilerini bekliyor

  Kars'ın Susuz ilçesinde bulunan Aygır Gölü, volkanik kayaçlar üzerinde yer alıyor ve yaz aylarında ziyaretçilerine ayrı bir güzellik sunuyor. Zemininde tatlı su kaynakları bulunan göl, baharda eriyen karlarla suyu yükseliyor ve birçok kuşa barınma ve üreme imkanı sağlıyor. Ayrıca olta balıkçılığı için de elverişli durumda bulunuyor. Göl, dron ile görüntülendi.

 • 10.06.2023 10 Haz 12:23 Çıldır Gölü'nün su seviyesi küresel iklim değişikliği nedeniyle azalıyor Çıldır Gölü'nün su seviyesi küresel iklim değişikliği nedeniyle azalıyor

  KARS Kafkas Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi ve TEMA İl Temsilcisi Prof. Dr. Mehmet Ali Kırpık, hayvan atıkları ve evsel atıkların kirlettiği Çıldır Gölü'nün su seviyesinin, küresel iklim değişikliği nedeniyle son 10 yıldır azaldığını ve istilacı türlerin de göldeki balık türlerini yok ettiğini söyledi. Kırpık, Kars ve Ardahan Valiliklerinin ortak girişimiyle gölün su seviyesinin normale döndürülmeye çalışıldığını belirtti.

 • 10.06.2023 10 Haz 12:16 Çıldır Gölü'nün su seviyesi küresel iklim değişikliği nedeniyle alarm veriyor! Balık türleri bir bir yok oldu Çıldır Gölü'nün su seviyesi küresel iklim değişikliği nedeniyle alarm veriyor! Balık türleri bir bir yok oldu

  Hayvan atıkları ve evsel atıkların kirlettiği Çıldır Gölü'nün su seviyesi, küresel iklim değişikliğinin de etkisiyle son 10 yılda epey azaldı. Su seviyesinin düşmesinin Ardahan tarafında balıkların üreme alanı olarak kullandıkları kıyıya yakın noktaların kurumasına yol açtığını belirten TEMA İl Temsilcisi Prof. Dr. Mehmet Ali Kırpık, tatlısu istakozu, İsrail sazanı ve zebra midyesi gibi istilacı türlerin de göldeki balık türlerini yok ettiğini ifade etti.

 • 07.06.2023 07 Haz 18:27 Çıldır Gölü'nde Türkiye Çevre Haftası dolayısıyla çöp temizliği yapıldı Çıldır Gölü'nde Türkiye Çevre Haftası dolayısıyla çöp temizliği yapıldı

  Ardahan ile Kars sınırlarında yer alan Çıldır Gölü'nde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından çevre temizliği etkinliği düzenlendi. Vali Hüseyin Öner, temizlik için toplandıklarını belirterek, çevreyle ilgili farkındalık oluşturmak için ülke genelinde etkinlikler yapıldığını söyledi. Programda halk oyunları gösterisi yapıldı, yarışmalarda derece alan öğrencilere ödül verildi ve yüz boyama etkinliği düzenlendi.

 • 07.05.2023 07 May 11:04 Çıldır Kaymakamı İpek, köylerde incelemelerde bulundu Çıldır Kaymakamı İpek, köylerde incelemelerde bulundu

  Çıldır Kaymakamı M.Enes İpek deprem bölgesinden döndükten sonra ilçedeki çalışmalarına devam ediyor.

 • 21.04.2023 21 Nis 12:13 Çıldır Gölü göçmen kuşların akınına uğradı Çıldır Gölü göçmen kuşların akınına uğradı

  ARDAHAN-Kars sınırında yer alan Çıldır Gölü baharla birlikte göçmen kuşların akınına uğradı. Göl başta Van Gölü martısı olmak üzere pelikan yaban kazı karabatak gibi kuş türleriyle doldu.

 • 21.04.2023 21 Nis 11:05 Çıldır Gölü, Göçmen Kuşların Akınına Uğradı Çıldır Gölü, Göçmen Kuşların Akınına Uğradı

  Çıldır Gölü, Van Gölü Martısı, pelikan, yaban kazı, karabatak gibi kuş türlerinin akınına uğradı. Baharla birlikte kuş cennetine dönen göl, binlerce kuşun mesken tuttuğu bir alan haline geldi. Çıldır Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Yüksel Kılıç, kuşların rahatsız olmamaları için titizlikle çalıştıklarını ve şimdiye kadar görmedikleri kuş türlerinin de gölü mesken tuttuğunu belirtti.

 • 15.04.2023 15 Nis 13:11 Çıldır Gölü sazlık alandaki su seviyesi arttı Çıldır Gölü sazlık alandaki su seviyesi arttı

  Çıldır Gölü sazlık alandaki su seviyesi arttı Göldeki sarı balık sayısı üretimini fazla olması bekleniyor Ardahan'ın Çıldır ilçesinde bulunan Çıldır Gölü'ndeki sarı balık sayısının artması bekleniyor.

 • 05.04.2023 05 Nis 10:30 Kars'ın zirvesindeki Aygır Gölü'nde buzlar erimeye başladı Kars'ın zirvesindeki Aygır Gölü'nde buzlar erimeye başladı

  Kars'ın Susuz ilçesinde volkanik kayaçlar üzerinde bulunan ve kışın yüzeyi donan Aygır Gölü'nde buzlar çözülmeye başladı.

 • 27.03.2023 27 Mar 13:15 Çıldır Gölü'nün yüzeyindeki buz tabakası tamamen çözüldü Çıldır Gölü'nün yüzeyindeki buz tabakası tamamen çözüldü

  Ardahan ile Kars sınırlarında yer alan Çıldır Gölü'nün yüzeyindeki buz tabakası tamamen çözüldü.

 • 24.03.2023 24 Mar 10:05 Çıldır Gölü'nün yüzeyini kaplayan buz tabakası erimeye başladı Çıldır Gölü'nün yüzeyini kaplayan buz tabakası erimeye başladı

  Kars ve Ardahan sınırlarında yer alan Çıldır Gölü'nün buzla kaplı yüzeyi, havaların ısınmasıyla erimeye başladı.

 • 19.03.2023 19 Mar 11:38 MHP Ardahan İl Başkanı Mert: 'Hizmet için yola çıktık' MHP Ardahan İl Başkanı Mert: "Hizmet için yola çıktık"

  MHP Ardahan İl Başkanı Turgay Mert, kentte görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi.

 • 28.02.2023 28 Şub 12:32 Kars'ta balıkçıların Eskimo usulü balık avı kamerada Kars'ta balıkçıların Eskimo usulü balık avı kamerada

  Kars'ta balıkçıların Eskimo usulü balık avı kameradaKARS Kars'ta balıkçıların Eskimo usulü balık avı cep telefonuyla anbean kaydedildi.

 • 27.02.2023 27 Şub 09:47 Depremzede ailelerin, Çıldır Gölü'nde atlı kızak heyecanı Depremzede ailelerin, Çıldır Gölü'nde atlı kızak heyecanı

  - Depremzede ailelerin, Çıldır Gölü'nde atlı kızak heyecanı "Asrın felaketi" olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Ardahan'da misafir edilen depremzedeler için Çıldır Gölü'nde atlı kızak etkinliği düzenlendi.

 • 26.02.2023 26 Şub 14:54 ARDAHAN'A GETİRİLEN DEPREMZEDE AİLELER, ÇILDIR GÖLÜ'NDE ATLI KIZAKLA GEZDİ ARDAHAN'A GETİRİLEN DEPREMZEDE AİLELER, ÇILDIR GÖLÜ'NDE ATLI KIZAKLA GEZDİ

  KAHRAMANMARAŞ merkezli depremin vurduğu bölgeden AFAD koordinasyonu ile Ardahan'a getirilen aileler, KYK yurtları ile evlere yerleştirildi.

 • 26.02.2023 26 Şub 14:54 ARDAHAN'A GETİRİLEN DEPREMZEDE AİLELER, ÇILDIR GÖLÜ'NDE ATLI KIZAKLA GEZDİ ARDAHAN'A GETİRİLEN DEPREMZEDE AİLELER, ÇILDIR GÖLÜ'NDE ATLI KIZAKLA GEZDİ

  KAHRAMANMARAŞ merkezli depremin vurduğu bölgeden AFAD koordinasyonu ile Ardahan'a getirilen aileler, KYK yurtları ile evlere yerleştirildi.

 • 26.02.2023 26 Şub 10:13 Doğu Anadolu'da gece en düşük sıcaklık eksi 26 dereceyle Ardahan'da ölçüldü Doğu Anadolu'da gece en düşük sıcaklık eksi 26 dereceyle Ardahan'da ölçüldü

  Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 26 dereceyle Ardahan'ın Göle ilçesinde kaydedildi.

 • 26.02.2023 26 Şub 10:13 Doğu Anadolu'da gece en düşük sıcaklık eksi 26 dereceyle Ardahan'da ölçüldü Doğu Anadolu'da gece en düşük sıcaklık eksi 26 dereceyle Ardahan'da ölçüldü

  Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 26 dereceyle Ardahan'ın Göle ilçesinde kaydedildi.

 • 05.02.2023 05 Şub 17:09 Çıldır Gölü'nde kar temizliği yapan traktör suya gömüldü, sürücü son anda kurtuldu Çıldır Gölü'nde kar temizliği yapan traktör suya gömüldü, sürücü son anda kurtuldu

  ARDAHAN'ın Çıldır ilçesindeki yüzeyi buz tutan Çıldır Gölü üzerinde kar temizleme çalışması yapan traktör buzun kırılması sonucu suya gömüldü, sürücü son anda kurtarıldı.

 • 05.02.2023 05 Şub 17:09 Çıldır Gölü'nde kar temizliği yapan traktör suya gömüldü, sürücü son anda kurtuldu Çıldır Gölü'nde kar temizliği yapan traktör suya gömüldü, sürücü son anda kurtuldu

  ARDAHAN'ın Çıldır ilçesindeki yüzeyi buz tutan Çıldır Gölü üzerinde kar temizleme çalışması yapan traktör buzun kırılması sonucu suya gömüldü, sürücü son anda kurtarıldı.

 • 31.01.2023 31 Oca 16:20 Kars'ın 2 bin 300 rakımdaki Aygır Gölü tamamen dondu Kars'ın 2 bin 300 rakımdaki Aygır Gölü tamamen dondu

  Kars'ın Susuz ilçesinde volkanik kayaçlar üzerinde bulunan doğal sit alanı Aygır Gölü buz tuttu.

 • 31.01.2023 31 Oca 11:34 Çıldır Gölü'nün atlı kızakçıları kar yağışının ardından turistleri dörtnala gezdiriyor Çıldır Gölü'nün atlı kızakçıları kar yağışının ardından turistleri dörtnala gezdiriyor

  Zeminin kaygan olması nedeniyle turistleri buzla kaplı Çıldır Gölü'nde rahat gezdiremeyen kızakçılar, kar yağışının ardından atlarını dörtnala koşturmaya başladı.

 • 30.01.2023 30 Oca 11:48 Yüzeyi buzla kaplı Çıldır Gölü kar yağışıyla beyaza büründü Yüzeyi buzla kaplı Çıldır Gölü kar yağışıyla beyaza büründü

  Ardahan-Kars sınırlarındaki yüzeyi buzla kaplı Çıldır Gölü, kar nedeniyle beyaz örtüyle kaplandı.

 • 30.01.2023 30 Oca 11:48 Yüzeyi buzla kaplı Çıldır Gölü kar yağışıyla beyaza büründü Yüzeyi buzla kaplı Çıldır Gölü kar yağışıyla beyaza büründü

  Ardahan-Kars sınırlarındaki yüzeyi buzla kaplı Çıldır Gölü, kar nedeniyle beyaz örtüyle kaplandı.

 • 29.01.2023 29 Oca 14:36 Buzla kaplı Çıldır Gölü'nde Kafkas gösterisi Buzla kaplı Çıldır Gölü'nde Kafkas gösterisi

  Buzla kaplı Çıldır Gölü'nde Kafkas gösterisi Yüzeyi buzla kaplı Çıldır Gölü üzerinde iki gencin Kafkas gösterisi havadan görüntülendi.

 • 29.01.2023 29 Oca 14:10 Çıldır Gölü'nde yarıyıl tatili yoğunluğu Çıldır Gölü'nde yarıyıl tatili yoğunluğu

  Ardahan-Kars sınırlarındaki yüzeyi buzla kaplı Çıldır Gölü, yarıyıl tatili için bölgeye gelen ziyaretçilerini ağırlıyor.

 • 29.01.2023 29 Oca 11:58 Buzla kaplı Çıldır Gölü üzerinde Kafkas dansı gösterisi Buzla kaplı Çıldır Gölü üzerinde Kafkas dansı gösterisi

  Ardahan yöresel halk oyunları ekibinin bazı üyeleri, Ardahan-Kars sınırlarındaki Çıldır Gölü'nün buzla kaplı yüzeyinde Kafkas dansı gösterisi yaptı.

 • 29.01.2023 29 Oca 11:44 'Medeniyetler Beşiği' Ani Ören Yeri'nde yarıyıl tatili yoğunluğu "Medeniyetler Beşiği" Ani Ören Yeri'nde yarıyıl tatili yoğunluğu

  UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Kars'taki Ani Ören Yeri, yarıyıl tatilinde ziyaretçilerini ağırlıyor.

 • 27.01.2023 27 Oca 12:14 Buzla kaplı Çıldır Gölü'nün cazibesi artıyor Buzla kaplı Çıldır Gölü'nün cazibesi artıyor

  Turistlerin kış seyahat rotaları arasında yer alan buzla kaplı Çıldır Gölü'nün cazibesi her geçen gün artıyor.

Advertisement