MHP'li Vural: Artık Hiç Kimse Hukukun Kollama ve Korumasında Değil - Son Dakika

MHP'li Vural: Artık Hiç Kimse Hukukun Kollama ve Korumasında Değil

15.02.2012 13:43
MHP'li Vural: Artık Hiç Kimse Hukukun Kollama ve Korumasında Değil

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, MİT Kanunu'nda değişiklik öngören kanun teklifinin Adalet Komisyonu'nda kabul edilmesiyle ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, MİT Kanunu'nda değişiklik öngören kanun teklifinin Adalet Komisyonu'nda kabul edilmesiyle ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu. Vural, "Artık hiç kimse hukukun kollama ve korumasında değildir. Tek bir garanti vardır: Recep Tayyip Erdoğan. Artık hukuk devletinden bahsetmek mümkün değildir. Üstün olan kişilerdir" dedi.

Oktay Vural, dün, Adalet Komisyonu'nda Türkiye'de hukuk devletinin olmadığını, hukuk karşısında vatandaşın eşit olmadığını ortaya koyan bir kanun teklifinin, tüm itirazlarına rağmen kabul edildiğini söyledi. Vural, "Artık hiç kimse hukukun kollama ve korumasında değildir. Tek bir garanti vardır: Recep Tayyip Erdoğan. Artık hukuk devletinden bahsetmek mümkün değildir. Üstün olan kişilerdir" diye konuştu.

Dokunulmazlıkları eleştirenlerin dokunulmazlık zırhına büründüğünü söyleyen MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Kimse dokunulmaz değildir diyenler nerede? Nerede darbe karşıtları? Nerede bürokratik oligarşiyi yıkıyoruz diyenler? Nerede faili meçhullerin peşinde olanlar? Şimdi elinizde belge, protokol, ses kayıtları var; hani neredesiniz?" dedi.

"İşte darbeci zihniyet budur. Milletin egemenliğine karşı darbe planı yapmak budur. Balyoz Planı'na karşı çıkanlar, bu plana ne zaman karşı çıkacağız? Bunun ismini ne koyarsınız bilemiyorum ama Başbakanı bu verdiği talimatı açıklamaya davet ediyorum. Dün protokolleri reddediyordunuz, bugün ortaya çıktı. Doğrudan doğruya ortada bir suç vardır. Bu millet bunu bilmek istiyor. Çetelerle mücadele ediyoruz derken meğer çete oluşturmuşlar."

(MV/CK) - Ankara

Kaynak: DHA
Cumhurbaşkanı Erdoğan: '14 Mayıs seçimleri tarihi bir yol ayrımına dönüşmüştür' Cumhurbaşkanı Erdoğan: '14 Mayıs seçimleri tarihi bir yol ayrımına dönüşmüştür' Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Fetih yadigarı Ayasofya'yı tekrar Ezan-ı Muhammedilerle buluşturmakla Türkiye siyasi ve ekonomik bağımsızlığını küresel... Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Fetih yadigarı Ayasofya'yı tekrar Ezan-ı Muhammedilerle buluşturmakla Türkiye siyasi ve ekonomik bağımsızlığını küresel... ERDOĞAN İLİM YAYMA VAKFI'NIN 52. OLAĞAN GENEL KURULU'NDA KONUŞTU - 2 ERDOĞAN İLİM YAYMA VAKFI'NIN 52. OLAĞAN GENEL KURULU'NDA KONUŞTU - 2

Son Dakika Politika MHP'li Vural: Artık Hiç Kimse Hukukun Kollama ve Korumasında Değil - Son Dakika


Advertisement