Milletvekilleri kayıt yaptırıyor - Son Dakika
Politika

Milletvekilleri kayıt yaptırıyor

Milletvekilleri kayıt yaptırıyor

28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin ardından milletvekillerinin TBMM'deki kayıt işlemleri sürüyor.

31.05.2023 17:58  Güncelleme: 07:31
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin ardından milletvekillerinin TBMM'deki kayıt işlemleri sürüyor.

MHP Konya Milletvekili Konur Alp Koçak, kayıt işlemlerini yaptırmak üzere TBMM Genel Sekreteri Mehmet Ali Kumbuzoğlu'nun da aralarında bulunduğu Meclis'teki mesai arkadaşları ile kayıt alanına geldi.

TBMM Genel Sekreteri Kumbuzoğlu, Koçak'ın Meclis'te uzun yıllardır mesai yaptığını belirterek, "TBMM bir okul, bir ekol. Parlamentoda görevli her arkadaşımız, her makamda, mevkide görev yapacak kadar tecrübe kazanıyor. Buranın iklimini tadan bütün arkadaşlarımızın en güzel yerlerde layıkıyla görev yapacağına inanıyorum." dedi.

Yıllardır yasama uzmanı olarak Meclisin her kademesinde görev yapan Koçak'ın en son Dış İlişkiler ve Protokol Başkan Yardımcısı olduğunu anlatan Kumbuzoğlu, "Meclisin en önemli görev sahalarından biri olan parlamenter diplomasi alanında çok büyük katkıları olan çok değerli bir kardeşimizdir. Ben Genel Sekreter olarak ve bütün idari teşkilattaki arkadaşlarımızla birlikte şu ana kadar olduğu gibi kendilerine en iyi şekilde desteklerimizi sonuna kadar sürdüreceğiz." diye konuştu.

Kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra açıklama yapan Koçak, TBMM Genel Sekreteri Kumbuzoğlu'na teşekkür ederek, 15 yıldır Meclis'te bürokrat olarak çalıştığını, seçim sonrasında milletvekili olarak dönmekten büyük bir heyecan duyduğunu söyledi.

Meclis'te yabancılık çekmeyeceğini dile getiren Koçak, "Bildiğim, tanıdığım 15 yılımı geçirdiğim mekandayım. Masanın bir tarafından diğer tarafına geçmiş oldum." ifadelerini kullandı.

"Dışişleri Komisyonunda görev almayı umuyorum"

MHP Konya Milletvekili Koçak, "Mecliste edindiğim hem akademik hem bürokratik deneyimi millete hizmet yolunda kullanma zamanıdır. Hayırlı olsun." dedi.

Meclis'teki görevi boyunca dış politika konuları ile yakından ilgileneceğini bildiren Koçak, "Parlamenter diplomasi kanallarını, imkanlarını kullanarak dünyadaki gelişmeleri takip eden, Türkiye'nin milli çıkarlarını yurt dışında savunan bir milletvekili olmaya gayret edeceğim. Yakında komisyonlar, uluslararası asambleler şekillenecek. Bu uluslararası komisyonlarda ve uzmanlık alanımla çok yakından ilgili olan Dışişleri Komisyonunda görev almak gibi beklentilerim, umutlarım var. Bunlar da gerçekleşirse hem Dışişleri Komisyonu üyesi hem de uluslararası parlamenter asamblelerin üyesi olarak Meclisin dış dünyadaki sesi olan milletvekillerinden birisi olurum diye temennide bulunuyorum." değerlendirmesini yaptı.

Koçak'ı kayıt işlemlerinin ardından Meclis'teki mesai arkadaşları da tebrik etti.

Öte yandan Yeşil Sol Parti Mardin Milletvekili George Aslan da bugün kaydını yaptıran isimler arasında yer aldı.

TBMM'de bugün yapılan kayıtlarla birlikte, kayıt işlemini tamamlayan milletvekilli sayısı 403'e ulaştı.

Kaynak: AA

Son Dakika Politika Milletvekilleri kayıt yaptırıyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • İskenderun'da Uyuşturucu Operasyonu: 6 Şüpheli Gözaltına Alındı
  09:21 İskenderun'da Uyuşturucu Operasyonu: 6 Şüpheli Gözaltına Alındı

  Hatay'ın İskenderun ilçesinde uyuşturucu imal ve ticareti suçunu işlediği tespit edilen 6 şüpheli, eş zamanlı düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. Operasyonda 10 kilo 764 gram esrar, 39 gram sentetik uyuşturucu, 2 bin 870 uyuşturucu hap, 100 fişek, bir tüfek ve 250 bin lira ele geçirildi.

 • Bomba iddia: Cumhurbaşkanı Erdoğan Hafize Gaye Erkan'a yeni bir görev vereceği vaadinde bulunmuş
  09:20 Bomba iddia: Cumhurbaşkanı Erdoğan Hafize Gaye Erkan'a yeni bir görev vereceği vaadinde bulunmuş

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sene başında istifa eden eski Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan'a "Seçim sonrasını bekle" diyerek yeni bir görev vereceği vaadinde bulunduğu iddia edildi.

 • Ortaklar Yörük Efeler Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Esma Doğan, Germencik Belediye Başkanı Burak Zencirci'yi Ziyaret Etti
  09:19 Ortaklar Yörük Efeler Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Esma Doğan, Germencik Belediye Başkanı Burak Zencirci'yi Ziyaret Etti

  Ortaklar Yörük Efeler Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Esma Doğan, yeni göreve başlayan Germencik Belediye Başkanı Burak Zencirci'yi ziyaret ederek tebrik etti ve başarılar diledi.

 • Beyoğlu Belediyesi Karaköy Sahilinde Kıyı Kullanımını Açtı
  09:11 Beyoğlu Belediyesi Karaköy Sahilinde Kıyı Kullanımını Açtı

  Beyoğlu Belediyesi, Karaköy sahilinde kıyının kamu kullanımına kapatılmasına neden olan prefabrik kulübeyi ve sahili sınırlandıran çitleri kaldırdı. Belediye, kent estetiği ve sahil şeridi bütünlüğü göz önünde bulundurarak, çalışmaya müdahale etti ve sahil şeridini vatandaşın kullanımına yeniden açtı.

 • Seçim Sonrası Tebrik Çiçekleri Yardıma Dönüştü
  09:06 Seçim Sonrası Tebrik Çiçekleri Yardıma Dönüştü

  Mersin'de yapılan mahalli idareler seçimleri sonrası Mut Belediye Başkanı seçilen Murat Orhan, kendisine gönderilen 350 tebrik çiçeğini satarak gelirini Kızılay ve sokak hayvanları derneğine bağışladı.

 • İran-İsrail Gerilimi: Bölgedeki Durum ve Olası Etkiler
  09:02 İran-İsrail Gerilimi: Bölgedeki Durum ve Olası Etkiler

  İran'ın İsrail'in Şam'daki konsolosluk binasına saldırısına yanıt vermesinin ardından bölgedeki gerilim art arda yapılan açıklamalarla sürüyor. Siyaset Bilimci Dr. Atahan Birol Kartal, İran'ın bu saldırısının İsrail'in yanı sıra bölgedeki diğer ülkelere karşı bir uyarı niteliği taşıdığını belirtti. Ayrıca çatışmaların uzaması veya muhtemel bir İsrail karşı saldırısı bölgenin istikrarsız hale gelmesine ve özellikle İran'dan Türkiye ve Azerbaycan gibi ülkelere bir göç dalgası oluşmasına sebep olabileceğini ifade etti. İran'ın saldırılarının büyük bir kısmının önlendiği belirtilirken, bölgedeki tansiyonun nasıl bir seyir izleyeceği merakla bekleniyor.

 • Karabük İl Genel Meclisi Başkanlığı'na Ahmet Sözen seçildi
  08:58 Karabük İl Genel Meclisi Başkanlığı'na Ahmet Sözen seçildi

  Karabük İl Genel Meclisi toplantısında Ahmet Sözen, oybirliğiyle başkan seçildi. Toplantıda en yaşlı üye Mehmet Oğuz başkanlık yaptı ve en genç üyeler Ahmet Okan Kirman ile Muammer Yağlı katip üyeliği görevini üstlendi.

 • Niğde'de 41 kişi uyuşturucu ticareti yaparken yakalandı
  08:54 Niğde'de 41 kişi uyuşturucu ticareti yaparken yakalandı

  Niğde İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu ile mücadele kapsamında gerçekleştirdikleri çalışmalarda 41 şahsı yakaladı. Operasyonlarda şüphelilerin ev, iş yeri ve araçlarında yapılan aramalarda uyuşturucu madde, sentetik ecza maddesi ve hassas terazi ele geçirildi. Tutuklanan şüpheliler hakkında gerekli işlemler yapıldı.

 • Bakan Yerlikaya: 'Sibergöz-31' operasyonlarında 18 şüpheli tutuklandı
  08:18 Bakan Yerlikaya: 'Sibergöz-31' operasyonlarında 18 şüpheli tutuklandı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İstanbul merkezli 5 ilde gerçekleştirilen 'Sibergöz-31' operasyonlarında nitelikli dolandırıcılık suçunu işleyen 18 şüphelinin tutuklandığını açıkladı. Şüphelilerin vatandaşları aldatıcı yöntemlerle dolandırdığı ve toplamda 4 milyon 600 bin liralık haksız kazanç sağladığı belirlendi.


Advertisement