Özhaseki İzol Aşiretine seslendi: Bir parti kurun nasıl olsa 40-50 bin oyunuz var - Son Dakika

Özhaseki İzol Aşiretine seslendi: Bir parti kurun nasıl olsa 40-50 bin oyunuz var

Son Güncelleme: 03.05.2023 18:49

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, İzol Aşiretine seslenerek, 'Bir parti kurun, nasıl olsa 40-50 bin oyunuz var. 14 bin oyu olana Cumhurbaşkanı yardımcılığı veriyorlar. Siz 40-50 bin oyunuzla kesin bir Cumhurbaşkanı yardımcılığı, bir bakanlıkta siz alırsınız' dedi. Özhaseki ayrıca Millet İttifakı'na yüklenerek, 'Böyle devlet idare edilmez. Böyle devlet adamlığı olmaz' ifadelerini kullandı.

Özhaseki, İzol Aşiretine seslendi: "Bir parti kurun, nasıl olsa 40-50 bin oyunuz var. 14 bin oyu olana Cumhurbaşkanı yardımcılığı veriyorlar. Siz 40-50 bin oyunuzla kesin bir Cumhurbaşkanı yardımcılığı, bir bakanlıkta siz alırsınız"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki:

"Önüne rastladığı herkese bir Cumhurbaşkanı yardımcılığı, bir bakanlık vererek devam ediyorlar"

KAYSERİ - Millet İttifakının önüne gelen herkese Cumhurbaşkanı yardımcılığı ve bakanlık verdiğini söyleyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, İzol Aşiretine seslenerek, "Bir parti kurun, nasıl olsa 40-50 bin oyunuz var. 14 bin oyu olana Cumhurbaşkanı yardımcılığı veriyorlar. Siz 40-50 bin oyunuzla kesin bir Cumhurbaşkanı yardımcılığı, bir bakan bakanlıkta siz alırsınız" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Talas Belediyesi tarafından yaptırılan Zincidee 100. Yıl Mesire Alanı'nın açılışına katıldı. Burada konuşan Özhaseki, Millet İttfakına yüklenerek, " "Bir seçim atmosferi içerisindeyiz. Hepinizin bildiği gibi iki tane ittifak var. Birisi Cumhur İttifakı. Bizim ittifakımız içerisinde temel ilkelerimiz var. Biz ittifakta bu ilkeler üzerine anlaştık. Senelerdir de AK Parti'nin ve MHP'nin ortaya koyduğu performanstan siz bunları çok rahat bir şekilde görürsünüz. Bizim temel ilkemiz, bu vatanın bölünmez bütünlüğü. Bizim kutsalımız bayrağımız, ezanımız. Bunlar üzerinde ittifak ettiğimiz için onun dışında her şey bize teferruat gidi geliyor. Kavga yok, kaos yok, pazarlık yok. Karşı tarafta ittifak var, daha kaç adet olduklarını bilmiyoruz. Bizde "inanmayın, insanları da saf yerine koymayın. Bak masanın altında ikide bir kafasını uzatan terörün partisi var. 7'siniz, yalan söylemeyin, ayıp oluyor" diyorduk. Şimdi açık pazarlıklar yapıldı. Ne vaatler verildiyse dışarıya sızıyor. Bu arada Meral ablam bir öfkelendi. Bir boy gitti, iki gün sonra uğradığı saldırılardan geri dönmek zorunda kaldı. Çünkü ABD bir taraftan bastırdı, FETÖ'nün askerleri bir taraftan bastırdı, herkes ayağa kalkınca geri dönmek zorunda kaldı ve U dönüşü yaptı. "2 tane Cumhurbaşkanı yardımcılığı vereceksiniz" diye 2 kişi daha getirdi. 9 oldu" ifadelerini kullandı.

İzol Aşireti'ne seslenen Özhaseki, "Muharrem beye gittiler, "sizin içinizde yokum" dedi. Şimdi önüne rastladığı herkese bir Cumhurbaşkanı yardımcılığı, bir bakanlık vererek devam ediyorlar. Geçen gün Kars'taydım. Orada vatandaşa "yerinizde olayım bir parti kurarım, Kemal beyin karşısına giderim, oradan bir Cumhurbaşkanlığı yardımcısı da siz alırsınız" dedim. İzol aşireti size sesleniyorum. Bir parti kurun, nasıl olsa 40-50 bin oyunuz var. 14 bin oyu olana Cumhurbaşkanı yardımcılığı veriyorlar. Siz 40-50 bin oyunuzla kesin bir Cumhurbaşkanı yardımcılığı, bir bakan bakanlıkta siz alırsınız. Gerçekten geldiğimiz durum bu. Acınacak bir durum. Böyle devlet idare edilmez. Böyle devlet adamlığı olmaz" dedi.

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Özhaseki İzol Aşiretine seslendi: Bir parti kurun nasıl olsa 40-50 bin oyunuz var - Son Dakika


Advertisement