Rusya, Moldovalı diplomatı sınır dışı etti - Son Dakika

Rusya, Moldovalı diplomatı sınır dışı etti

09.11.2022 21:59
Rusya, Moldovalı diplomatı sınır dışı etti

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Moldova'nın Moskova Büyükelçiliği'nde görev yapan bir diplomatın sınır dışı edildiğini açıkladı.

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Moldova'nın Moskova Büyükelçiliği'nde görev yapan bir diplomatın sınır dışı edildiğini açıkladı.

Rusya, Moldovalı diplomatı istenmeyen kişi ilan etti. Moldova'nın Moskova Büyükelçisi Lilian Darius, Rusya Dışişleri Bakanlığına çağırılarak, Moldova Büyükelçiliğinde görevli bir diplomatın sınır dışı edildiğine yönelik karar tebliğ edildi. Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Moldova'nın 1 Kasım'da bir Rus büyükelçilik çalışanı sınır dışı etme kararına karşı söz konusu kararın alındığı belirtilerek, "Lilian Darius, Rusya Dışişleri Bakanlığına çağrıldı ve kendisine bakanlıktan Moldovalı bir çalışanın istenmeyen kişi olduğunu bildiren bir not sunuldu. Bu önlem 1 Kasım'da, Moldova'daki Rusya Büyükelçiliğinin bir çalışanının istenmeyen kişi ilan edilmesi kararına bir yanıttır" ifadesi kullanıldı.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Moldova'nın, Rus Kişinev'deki Rusya Büyükelçiliğindeki bir çalışanını istenmeyen kişi ilan edilme kararını eleştirerek, Kişinev yönetiminin bu karar ile ikili işbirliğini sonlandırma çabasının bir sonucu olduğunu öne sürmüştü. - MOSKOVA

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Rus Uzman: Çin ve Rusya Ekonomik İşbirliğinde Yeni Bir Sayfa Açıldı Rus Uzman: Çin ve Rusya Ekonomik İşbirliğinde Yeni Bir Sayfa Açıldı Rusya Tek Çin İlkesine Bağlılığını Yineledi Rusya Tek Çin İlkesine Bağlılığını Yineledi Rusya'dan İngiltere'ye 'uranyumlu mühimmatı kendi adanda dene' uyarısı Rusya'dan İngiltere'ye 'uranyumlu mühimmatı kendi adanda dene' uyarısı

Son Dakika Politika Rusya, Moldovalı diplomatı sınır dışı etti - Son Dakika


Advertisement