Son dakika Moldova haberleri, Moldova son dakika, son dakika Moldova

Son Dakika Moldova Haberleri

 • Antalya Diplomasi Forumu 2024
  21:13 Antalya Diplomasi Forumu 2024

  Antalya Diplomasi Forumu'nda liderler panelinde uluslararası sisteme azalan güven nedeniyle kutuplaşan dünya için diyalog ve diplomasinin önemi vurgulandı. Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rumen Radev, Kosova Cumhurbaşkanı Vjosa Osmani ve Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud'un katıldığı panelde, liderler diyalogun önemini vurgulayarak, krizlerin aşılmasında diplomasinin rolünü tartıştılar.

 • Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: Sorun BM'de değil, Batı ülkeleri BM kararlarına uymuyor
  19:49 Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: Sorun BM'de değil, Batı ülkeleri BM kararlarına uymuyor

  Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, BM'nin temelinde sorun olmadığını, asıl sorunun Batı ülkelerinin BM kararlarına uymaması olduğunu belirtti. Lavrov, Gazze'de ateşkes kararının da Batılı ülkelerce veto edildiğini söyledi. Lavrov ayrıca, Rusya'nın ABD başkanlık seçimlerine ilişkin beklentilerini ve Gazze'deki durumu değerlendirdi.

 • Kiliseye Çevrilen Türk Eserleri Kitabı Tanıtıldı
  28 Şub Kiliseye Çevrilen Türk Eserleri Kitabı Tanıtıldı

  Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından düzenlenen tanıtımda, 19 ülkede bulunan ve kiliseye dönüştürülen Türk eserlerini anlatan 'Kiliseye Çevrilen Türk Eserleri' adlı kitap tanıtıldı. YTB Başkanı Abdullah Eren, yapılan çalışmaların soydaş ve akraba coğrafyadaki mimari eserleri gün yüzüne çıkarmayı ve tarihi acıları hatırlatmayı amaçladığını belirtti. Kitap, toplam üç cilt ve 1425 sayfadan oluşurken, Türkiye ve 19 ülkedeki kiliseye dönüştürülen Türk eserlerini ele almaktadır.

 • Arnavutluk ve Ukrayna, Güneydoğu Avrupa Zirvesi'nde Ukrayna'ya Desteklerini Yineledi
  28 Şub Arnavutluk ve Ukrayna, Güneydoğu Avrupa Zirvesi'nde Ukrayna'ya Desteklerini Yineledi

  Arnavutluk'ta, Güneydoğu Avrupa ve Batı Balkan ülkelerinin liderlerinin katılımıyla düzenlenen Ukrayna-Güneydoğu Avrupa Zirvesi sona erdi.

 • Transdinyester, Moldova'nın artan baskısı karşısında Rusya'ya başvurdu
  28 Şub Transdinyester, Moldova'nın artan baskısı karşısında Rusya'ya başvurdu

  Moldova'nın ayrılıkçı Transdinyester bölgesi, Moldova'nın artan baskısı karşısında koruma için resmi olarak Rusya'ya başvurma kararı aldı. Transdinyester'de yaşayan 220 binden fazla Rus vatandaşının varlığı vurgulanarak, Birleşmiş Milletler'e başvurulacak ve Moldova'nın Transdinyester vatandaşlarının hak ve özgürlüklerini ihlal eden provokasyonların önüne geçilecek. Rusya Dışişleri Bakanlığı, Transdinyester halkının çıkarlarının korunmasının öncelikleri arasında olduğunu belirtti.

 • Tiran'da Ukrayna Zirvesi gerçekleştirildi
  28 Şub Tiran'da Ukrayna Zirvesi gerçekleştirildi

  Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Tiran ev sahipliğinde gerçekleştirilen Ukrayna Zirvesi'ne katılmak üzere Arnavutluk'a geldi.

 • Arnavutluk ve Ukrayna liderleri Güneydoğu Avrupa Zirvesi'nde bir araya geldi
  28 Şub Arnavutluk ve Ukrayna liderleri Güneydoğu Avrupa Zirvesi'nde bir araya geldi

  Arnavutluk'un başkenti Tiran'da gerçekleştirilen Ukrayna-Güneydoğu Avrupa Zirvesi'ne, Güneydoğu Avrupa ve Batı Balkan ülkelerinin liderleri katıldı. Zirvede, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ve Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy eş başkanlık yaptı. Liderler, Ukrayna-Rusya Savaşı ve bölgedeki güvenlik konularını ele aldı. Ayrıca, Arnavutluk ile Ukrayna arasında Dostluk ve İşbirliği Antlaşması imzalandı.

 • Tekerlekli Sandalyede Engellilere Örnek Olan Milli Sporcu Ümit Burunlular
  28 Şub Tekerlekli Sandalyede Engellilere Örnek Olan Milli Sporcu Ümit Burunlular

  Çanakkale'de trafik kazası sonucu tekerlekli sandalyeye bağımlı hale gelen milli sporcu Ümit Burunlular, bilek güreşi ve gülle atmada elde ettiği başarılarla engellilere örnek oluyor. 20 yıldır tekerlekli sandalyede yaşayan Burunlular, Avrupa ve dünya şampiyonlukları kazanarak Türkiye'yi temsil etmeye devam ediyor. Antrenmanlarını Türkiye Sakatlar Derneği Çanakkale Şubesinde sürdüren Burunlular, 2024 yılında da önemli başarılar elde etmeyi hedefliyor.

 • Rusya-Ukrayna Savaşı'nda 2 yıl geride kaldı
  24 Şub Rusya-Ukrayna Savaşı'nda 2 yıl geride kaldı

  Rusya'nın, Batı ile NATO'nun kendi sınırlarına yaklaşacağı ve Rusça konuşanları koruma gerekçesiyle başlattığı Ukrayna'daki savaşın ikinci yılı tamamlandı. AB ve ABD'de Rusya'ya karşı çok sayıda yeni yaptırım kararı aldı.

 • Kayseri'de keşfedilen 15 yaşındaki Yağmur Bulut, Avrupa Halter Şampiyonası'na hazırlanıyor
  24 Şub Kayseri'de keşfedilen 15 yaşındaki Yağmur Bulut, Avrupa Halter Şampiyonası'na hazırlanıyor

  Antrenörü tarafından çocuk oyun parkında keşfedilen Yağmur Bulut, Yunanistan'da düzenlenecek Avrupa Halter Şampiyonası'na hazırlanıyor. Yağmur, geçmiş başarılarıyla milli takıma seçilmiş ve altın madalya kazanma hedefiyle antrenmanlarını sürdürüyor. Antrenörü Ahmet Yalçın Danacı, sporcusunun disiplinli ve azimli olduğunu belirtirken, maddi ve manevi destek beklediğini ifade etti.

 • Türkiye'deki Ukraynalılar evlerine dönmenin hayalini kuruyor
  24 Şub Türkiye'deki Ukraynalılar evlerine dönmenin hayalini kuruyor

  Savaşın acı yüzüyle iki yıldır mücadele eden Ukraynalılar, Türkiye'de yaşamlarını sürdürse de savaşın bir an önce bitmesini umut ettikleri ülkelerine dönmeyi hayal ediyor.

 • Türkiye'nin 54 yıllık tekstil devi Akkoyun iflas bayrağını çekmek üzere
  21 Şub Türkiye'nin 54 yıllık tekstil devi Akkoyun iflas bayrağını çekmek üzere

  Türkiye'nin 54 yıllık tekstil devi Akkoyun Tekstil Gıda Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi iflasın eşiğinde. Yıllık 5 bin 500 ton kumaş üretimi yaparak dünyanın dört bir yanına kumaş satan şirket geçen yıl konkordato talebinde bulunmuştu. Konkordato süreci devam ederken, mahkeme, İcra ve İflas Kanunu'nun 302. maddesi gereğince alacaklılar toplantısının yapılmasına hükmetmişti.

 • Avrupa Halter Şampiyonası'nda takım halinde dereceye giren ülkeler kupalarını aldı
  20 Şub Avrupa Halter Şampiyonası'nda takım halinde dereceye giren ülkeler kupalarını aldı

  Bulgaristan'da düzenlenen Avrupa Halter Şampiyonası'nda Türkiye, kadınlarda takım halinde ikinci, erkeklerde ise üçüncü oldu. Şampiyonada Türkiye'ye kupaları takdim edildi. Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü, sporcuları tebrik ederek, önümüzdeki şampiyonalarda Avrupa'nın zirvesine çıkmaya aday olduklarını belirtti.

 • Dilara Narin, Avrupa Şampiyonası'nda 2 bronz madalya kazandı
  18 Şub Dilara Narin, Avrupa Şampiyonası'nda 2 bronz madalya kazandı

  Milli halterci Dilara Narin, Bulgaristan'da düzenlenen Avrupa Şampiyonası'nda kadınlar 81 kiloda silkmede 125, toplamda da 222 kiloyla 2 bronz madalyanın sahibi oldu. Şampiyonada milli sporcular toplamda 20 madalya kazandı.

 • Rusya'da Navalny'nin ölümüne tepkiler: Avrupa ülkelerinde protestolar düzenlendi
  17 Şub Rusya'da Navalny'nin ölümüne tepkiler: Avrupa ülkelerinde protestolar düzenlendi

  Rus muhalif lider Alexei Navalny'nin ölümünün ardından Avrupa ülkelerindeki Rus büyükelçiliklerinde protestolar düzenlendi. Protestocular, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e karşı sloganlar attı ve pankartlar taşıdı. Navalny'nin ölümü Avrupa'da öfke ve üzüntüyle karşılandı.

 • Dışişleri Bakanı Fidan, IKBY Başkanı Barzani ile görüştü
  16 Şub Dışişleri Bakanı Fidan, IKBY Başkanı Barzani ile görüştü

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Almanya'nın Münih kentinde IKBY Başkanı Neçirvan Barzani ile bir araya geldi. Fidan, 60. Münih Güvenlik Konferansı'na katılmak üzere bulunduğu Almanya'da temaslarını sürdürüyor.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Almanya'da Moldova Dışişleri Bakanı Mihai Popşoi ile bir araya geldi
  16 Şub Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Almanya'da Moldova Dışişleri Bakanı Mihai Popşoi ile bir araya geldi

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Almanya'da düzenlenen 60. Münih Güvenlik Konferansı kapsamında Moldova Dışişleri Bakanı Mihai Popşoi ile bir araya geldi.

 • AB'ye aday ülkelerden Türkiye'den 15 kişi AB Ekonomik ve Sosyal Komitesi'ne seçildi
  15 Şub AB'ye aday ülkelerden Türkiye'den 15 kişi AB Ekonomik ve Sosyal Komitesi'ne seçildi

  Avrupa Birliği (AB) Ekonomik ve Sosyal Komitesi, AB'ye aday ülkelerden sivil toplum temsilcilerini (STK) çalışmalarına dahil etme kararı uyarınca Türkiye'den 15 kişi Komitenin uzman ekibine seçildi. Komitenin çalışmalarına katılacak STK uzmanları havuzunu oluşturmak üzere toplam 131 üye seçildi. Aday ülkelerin temsilcileri, AB Ekonomik ve Sosyal Komitesinin Genel Kuruluna, çalışma gruplarına katılacak ve birlikte proje üretecek.

 • Çilek Mobilya CIS Bölgesi'nden Sorumlu İhracat Genel Müdür Yardımcısı Kutup İncebay oldu
  12 Şub Çilek Mobilya CIS Bölgesi'nden Sorumlu İhracat Genel Müdür Yardımcısı Kutup İncebay oldu

  Çilek Mobilya, Avrupa Bölgesi, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi'nden sonra CIS Bölgesi'nde de faaliyetlerini güçlendirecek. Şirket, Çilek Mobilya'nın Rusya, Belarus, Ukrayna, Moldova, Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan, Tacikistan, Kırgızistan, Azerbaycan, Gürcistan, Ermenistan ve Moğolistan'dan oluşan 'CIS Bölgesi'nden Sorumlu İhracat Genel Müdür Yardımcılığı' görevine Kutup İncebay getirildi.

 • Moldova Asıllı Sanatçı Hurdalardan Heykeller Yapıyor
  09 Şub Moldova Asıllı Sanatçı Hurdalardan Heykeller Yapıyor

  Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu Serghei Gulpea, Edirne'de hurdalardan topladığı metalleri kullanarak heykeller yapıyor. Geri dönüştürülebilir malzemelerin ilham kaynağı olan Gulpea, sanayide demircilerle çalışarak deneyim kazandığını belirtti.

 • UEFA Uluslar Ligi'nde 2024-2025 Sezonu Kura Çekimi Yapıldı
  08 Şub UEFA Uluslar Ligi'nde 2024-2025 Sezonu Kura Çekimi Yapıldı

  UEFA Uluslar Ligi'nde 2024-2025 sezonu kura çekimi Fransa'nın başkenti Paris'te gerçekleştirildi. Türkiye, B Ligi 4. Grup'ta Galler, İzlanda ve Karadağ ile eşleşti. Turnuva formatı ve maç takvimi açıklandı.

 • A Milli Futbol Takımı, 2024-2025 UEFA Uluslar Ligi B Ligi'nde mücadele edeceği rakipleri yarın belli olacak
  07 Şub A Milli Futbol Takımı, 2024-2025 UEFA Uluslar Ligi B Ligi'nde mücadele edeceği rakipleri yarın belli olacak

  A Milli Futbol Takımı'nın B Ligi'nde mücadele edeceği 2024-2025 UEFA Uluslar Ligi kuraları, yarın Fransa'nın başkenti Paris'te çekilecek. 54 ülkenin katılacağı turnuvada takımlar dört farklı lige ayrılacak ve gruplar oluşturulurken 2022-2023 UEFA Uluslar Ligi müsabakaları sonrası oluşan 'genel sıralama' baz alınacak.

 • SARIYER'de Santa Maria Kilisesi'ne yapılan saldırıyla ilgili 34 şüpheli tutuklama talebiyle adliyeye sevk edildi
  02 Şub SARIYER'de Santa Maria Kilisesi'ne yapılan saldırıyla ilgili 34 şüpheli tutuklama talebiyle adliyeye sevk edildi

  SARIYER'de pazar ayini sırasında Santa Maria Kilisesi'ne yapılan silahlı saldırıyla ilgili adliyeye sevk edilen 34 şüpheli tutuklanma talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.

 • SARIYER'de Santa Maria Kilisesi'ne yapılan saldırıyla ilgili 34 şüpheli tutuklama talebiyle adliyeye sevk edildi
  02 Şub SARIYER'de Santa Maria Kilisesi'ne yapılan saldırıyla ilgili 34 şüpheli tutuklama talebiyle adliyeye sevk edildi

  SARIYER'de pazar ayini sırasında Santa Maria Kilisesi'ne yapılan silahlı saldırıyla ilgili adliyeye sevk edilen 34 şüpheli tutuklanma talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.

 • Asım Emre Şahin, Uluslararası Masa Tenisi Turnuvasında 3. oldu
  01 Şub Asım Emre Şahin, Uluslararası Masa Tenisi Turnuvasında 3. oldu

  Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinden gelen Asım Emre Şahin, Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde düzenlenen Uluslararası Masa Tenisi turnuvasında U18 kategorisinde 3. olarak büyük bir başarı elde etti. Şahin, Tavşanlı Arslanbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni en iyi şekilde temsil etti ve antrenörüyle birlikte bu spor dalında kendini geliştirmek istediğini belirtti.

 • TGDF, 2023 yılı dış ticaret verilerini açıkladı
  01 Şub TGDF, 2023 yılı dış ticaret verilerini açıkladı

  Türkiye'nin tarım, gıda ve içecek sektörü geçen yıl 26,49 milyar dolar ihracat, 21,13 milyar dolar ithalat yaptı.

 • İklim Değişikliği Karadeniz'deki Aşırı Yağışları İki Katına Çıkarıyor
  30 Oca İklim Değişikliği Karadeniz'deki Aşırı Yağışları İki Katına Çıkarıyor

  Bir grup iklim uzmanı, iklim değişikliğinin Kasım 2023'te Karadeniz bölgesinde yaşanan ve Türkiye'yi de etkileyen aşırı yağışların olasılığını iki katına çıkardığını tespit etti. Uzmanlar, Bettina Fırtınası'nın etkilerini inceleyerek, mevcut küresel ısınma seviyelerinde benzer şiddetli yağışların ortalama her 20 yılda bir, rüzgar hızlarının ise üç yılda bir beklenebileceğini belirtti. İnsan kaynaklı iklim değişikliğinin kış fırtınaları sırasında yağışları daha da şiddetlendirdiği ve şiddetli sele neden olabileceği ifade edildi. Araştırmacılar gelecek yıllarda yağış yoğunluğu ve olasılığının daha da artmasını bekliyor.

 • ATSO Başkanı Ali Bahar: Antalya'nın sorunlarına çözüm bulacak projelere oy verilmeli
  24 Oca ATSO Başkanı Ali Bahar: Antalya'nın sorunlarına çözüm bulacak projelere oy verilmeli

  Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Ali Bahar, Antalya'nın sorunlarına çözüm bulacak projelere oy verilmesi gerektiğini belirtti. Bahar, Antalya'nın artan nüfusu ve büyümesiyle birlikte ortaya çıkan sorunlara dikkat çekerek, belediye başkanlarının trafik, temizlik, çevre düzeni gibi konulara öncelik vermesini istedi. Ayrıca, Bahar konut fiyatlarındaki düşüş eğilimi ve Runtalya Maratonu'na destek çağrısında bulundu.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Volkan Demir: Bütçe Başarısızlığı Enflasyon ve Ekonomi Politikalarıyla İlişkilendirilmelidir
  18 Oca CHP Genel Başkan Yardımcısı Volkan Demir: Bütçe Başarısızlığı Enflasyon ve Ekonomi Politikalarıyla İlişkilendirilmelidir

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Volkan Demir, Merkezi Yönetim Bütçe Gerçekleşmeleri ile ilgili yaptığı açıklamada, 2023 kümülatif bütçe açığının öngörülen rakamın iki katını aştığını belirtti. Demir, bütçe başarısızlığını enflasyonla mücadelede başarısızlık ve ekonomi politikalarında tutarsızlık ve istikrarsızlıkla ilişkilendirmenin gerektiğini vurguladı. Ayrıca, 2024 yılında vergi tahsilatının yüzde 85 artması planlandığını ve bu vergi gelirlerinin dolaylı vergiler ve çalışanlardan kesilen vergilerle toplanacağını ifade etti. Demir, kötü ekonomi politikalarının işverenler ve çalışanlar için zorluklar yaratacağını ve KOBİ'lerin tehlikede olduğunu belirtti.

 • Ankara'da Türkiye-AB İlişkileri Paneli Düzenlendi
  17 Oca Ankara'da Türkiye-AB İlişkileri Paneli Düzenlendi

  Ankara'da Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'nde düzenlenen panelde Avrupa Birliği'nin geleceği ve Türkiye-AB ilişkileri tartışıldı.

 • Hırvatistan Dış ve Avrupa İşleri Bakanı: Türkiye AB için önemli ve değerli bir aday
  16 Oca Hırvatistan Dış ve Avrupa İşleri Bakanı: Türkiye AB için önemli ve değerli bir aday

  Hırvatistan Dış ve Avrupa İşleri Bakanı Gordan Grlic Radman, Türkiye'nin Avrupa Birliği (AB) için önemli ve değerli bir aday olduğunu belirtti. Grlic Radman, Türkiye ve Hırvatistan'ın AB'nin genişlemesini desteklediğini ve her zaman yapıcı bir diyalog ve angajmanı savunduklarını söyledi. Dışişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Kemal Bozay ise Türkiye'nin AB katılım sürecinde stratejik bir vizyona ihtiyaç duyulduğunu vurguladı ve AB'nin adil ve liyakate dayalı bir genişleme politikası izlemesi gerektiğini ifade etti.

 • Moody's Açıklamasının Ardından ATSO Başkanı Türkiye'nin Kredi Notunun Artacağını Söyledi
  15 Oca Moody's Açıklamasının Ardından ATSO Başkanı Türkiye'nin Kredi Notunun Artacağını Söyledi

  Moody's'un Türkiye'nin kredi notunu teyit etmesi ve not görünümünü durağandan pozitife çevirmesi sonrasında Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Ali Bahar, önümüzdeki aylarda Türkiye'nin kredi notunun da artacağını belirtti. Bahar, rasyonel ekonomi politikalarının sonuçlarının gözle görülür hale geldiğini ve enflasyonun gerileme sürecine gireceğini ifade etti. Ayrıca, Türkiye'nin daha yüksek bir kredi notunu hak ettiğini vurgulayan Bahar, iş dünyasının ekonomi yönetimine destek olması gerektiğini söyledi.

 • Türkiye'nin 2023 Hamsi İhracatı Yüzde 23 Arttı
  15 Oca Türkiye'nin 2023 Hamsi İhracatı Yüzde 23 Arttı

  Türkiye'nin 2023'teki hamsi ihracatı, 2022'ye göre yüzde 23 artışla 13 milyon 745 bin 45 dolara yükseldi. Hamsi ihracatı miktar olarak da yüzde 45 artış gösterdi.

 • Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı: Doğal gaza zam planlamıyoruz
  11 Oca Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı: Doğal gaza zam planlamıyoruz

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, doğal gaza zam planlamadıklarını ve bu kış herhangi bir zam yapmayacaklarını açıkladı. Bayraktar ayrıca, Türkiye'nin doğal gaz ve elektrikte Avrupa'da en ucuz ülke olduğunu belirtti. Haberde ayrıca, petrol üretimi, yenilenebilir enerji ve Akkuyu Nükleer Güç Santrali hakkında da bilgiler yer alıyor.

 • Erzurum'dan 2023 Aralık ayında 14, 2023 Ocak-Aralık ayları kapsamında ise 48 ülkeye ihracat gerçekleştirildi
  11 Oca Erzurum'dan 2023 Aralık ayında 14, 2023 Ocak-Aralık ayları kapsamında ise 48 ülkeye ihracat gerçekleştirildi

  Erzurum'dan 2023 Aralık ayında 14, 2023 Ocak-Aralık ayları kapsamında ise 48 ülkeye ihracat gerçekleştirildi.

 • Ukrayna ile Türkiye Arasındaki Ticaret 8 Milyar Dolar Artacak
  10 Oca Ukrayna ile Türkiye Arasındaki Ticaret 8 Milyar Dolar Artacak

  Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar, Ukrayna ile Türkiye arasındaki ikili ticaretin bu yıl yaklaşık 8 milyar dolar artacağını söyledi. Bodnar, Rusya'nın Sovyetler Birliği'ne girmek istediğini belirterek, batının Ukrayna'nın gücünü ve mücadelesini gördüğünü ifade etti. Ayrıca, Ukrayna'nın kendi silahlarını üretmek için çaba gösterdiğini ve Türkiye ile olan iş birliğinin önemli olduğunu vurguladı.

 • Milli Futbolcu Ahmet Çalık'ın Vefatının 2. Yılında Anma
  10 Oca Milli Futbolcu Ahmet Çalık'ın Vefatının 2. Yılında Anma

  Ankara'da geçirdiği trafik kazası sonucu genç yaşta hayatını kaybeden milli futbolcu Ahmet Çalık, vefatının 2. yılında anılıyor. Çalık'ın futbol kariyeri ve milli takım performansıyla ilgili bilgiler verilirken, takım arkadaşlarının ve futbol camiasının onun hakkında yaptığı paylaşımlara da yer veriliyor. Ayrıca, Trendyol Süper Lig'de oynanan bir maçta Ahmet Çalık'ın anısına yapılan bir jest de haberde yer alıyor.

 • Ukrayna Büyükelçisi: İsrail'in Gazze saldırıları Ukrayna'ya silah yardımını etkiliyor
  10 Oca Ukrayna Büyükelçisi: İsrail'in Gazze saldırıları Ukrayna'ya silah yardımını etkiliyor

  Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar, İsrail'in Gazze'ye saldırılarının, Batılı ülkelerin Ukrayna'ya silah yardımını etkilediğini, uluslararası kamuoyunda Ukrayna-Rusya savaşının sona erdiği algısının oluştuğunu söyledi.

 • Haftanın tarihine bakış
  07 Oca Haftanın tarihine bakış

  Ömrünü Kıbrıs davasına adayan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, tedavi gördüğü Yakındoğu Üniversitesi Hastanesinde, çoklu organ yetmezliği nedeniyle 13 Ocak 2012'de 88 yaşında vefat etti.

 • TGDF kasım ayı dış ticaret verilerini açıkladı
  04 Oca TGDF kasım ayı dış ticaret verilerini açıkladı

  Türkiye'nin tarım, gıda ve içecek sektörü yılın ilk 11 ayında 23,85 milyar dolar ihracat, 19,69 milyar dolar ithalat yaptı.

 • Antalya'da Interpol tarafından aranan 18 kişi gözaltına alındı
  03 Oca Antalya'da Interpol tarafından aranan 18 kişi gözaltına alındı

  Antalya'da yapılan operasyonda, Interpol tarafından kırmızı bültenle aranan 1 Azerbaycan, 10 Rusya, 3 Kazakistan, 1 Moldova, 2 İran ve 1 Kanada vatandaşı olmak üzere toplam 18 kişi gözaltına alındı. Yakalanan kişiler, emniyetteki işlemlerin ardından Antalya İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edilecek.

 • İnterpol tarafından aranan 18 şahıs Antalya'da yakalandı
  03 Oca İnterpol tarafından aranan 18 şahıs Antalya'da yakalandı

  Antalya'da çok sayıda suçtan araması bulunan uluslararası düzeyde aranan 18 şahıs, İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalandı. Yakalanan şahısların, İl Göç Müdürlüğüne teslim edileceği belirtildi.

 • Antalya'da Uluslararası Düzeyde Aranan 18 Şahıs Yakalandı
  03 Oca Antalya'da Uluslararası Düzeyde Aranan 18 Şahıs Yakalandı

  Antalya'da çok sayıda suçtan aranması bulunan ve uluslararası düzeyde aranan 18 şahıs, İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yakalandı. Yakalanan şahısların Interpol tarafından arandığı ve işlemlerin ardından İl Göç Müdürlüğüne teslim edileceği belirtildi.

 • Bakan Yerlikaya: Kırmızı bültenle aranan 56 kişi yakalandı
  03 Oca Bakan Yerlikaya: Kırmızı bültenle aranan 56 kişi yakalandı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 11 ilde eş zamanlı düzenlenen 'Kafes-28' operasyonlarında, 18 ülke tarafından kırmızı bültenle aranan 56 kişinin yakalandığını duyurdu. Şüphelilerin suç örgütü üyeliği, uyuşturucu madde ticareti, kara para aklama, saldırı, kalpazanlık, soygun, dolandırıcılık, göçmen kaçakçılığı, adam öldürme, fuhuş, hırsızlık, kaçakçılık, rüşvet, yolsuzluk ve sahtecilik suçlarından arandığını belirten Yerlikaya, operasyonun devam edeceğini ve tüm suçluların adalet önüne çıkarılacağını söyledi.

 • İçişleri Bakanı: 'Kafes 28 Operasyonu' ile 18 ülkenin aranan 56 kişi yakalandı
  03 Oca İçişleri Bakanı: 'Kafes 28 Operasyonu' ile 18 ülkenin aranan 56 kişi yakalandı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 'Kafes 28 Operasyonu' ile 18 ülke tarafından haklarında Interpol'ün kırmızı bültenle arama kaydı bulunan 56 kişinin yakalandığını bildirdi. Operasyon, 11 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.

 • Kafes-28 Operasyonunda 18 Ülke Tarafından Aranan 56 Kişi Yakalandı
  03 Oca Kafes-28 Operasyonunda 18 Ülke Tarafından Aranan 56 Kişi Yakalandı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 11 ilde düzenlenen 'Kafes-28' operasyonlarında, 18 ülke tarafından kırmızı bültenle aranan 56 kişinin yakalandığını duyurdu. Şüphelilerin suç örgütü üyeliği, uyuşturucu madde ticareti, kara para aklama gibi suçlardan arandığı belirtildi.

 • Kafes-28 Operasyonuyla 56 Şüpheli Yakalandı
  03 Oca Kafes-28 Operasyonuyla 56 Şüpheli Yakalandı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 11 ilde eş zamanlı düzenlenen 'Kafes-28' operasyonuyla 18 ülke tarafından haklarında Interpol tarafından kırmızı bülten ve difüzyon mesajı ile arama kaydı bulunan 56 şüphelinin yakalandığını bildirdi. Operasyonda yakalanan şahısların suç örgütü üyeliği, uyuşturucu madde ticareti, kara para aklama, saldırı, kalpazanlık, soygun, dolandırıcılık, göçmen kaçakçılığı, adam öldürme, fuhuş, hırsızlık, kaçakçılık, rüşvet, yolsuzluk ve sahtecilik suçlarından arama kayıtları olduğu tespit edilmişti.

 • 18 ülke tarafından kırmızı bültenle aranan 56 kişi Türkiye'de yakalandı
  03 Oca 18 ülke tarafından kırmızı bültenle aranan 56 kişi Türkiye'de yakalandı

  11 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen ''Kafes-28'' operasyonuyla 18 ülke tarafından kırmızı bültenle aranan 56 kişi yakalandı.

 • Ukrayna'daki savaşın geleceği: 2024'te neler olabilir?
  01 Oca Ukrayna'daki savaşın geleceği: 2024'te neler olabilir?

  Ukrayna lideri Zelenskiy'nin taarruzunun başarısız olduğunu kabul etmesiyle birlikte, savaşın gidişatı belirsizliğini koruyor. Batı'nın isteksizliği ve Rusya'nın güçlenmesi, savaşın devam etmesine neden olabilir. Ancak müzakereler yoluyla bir uzlaşma olasılığı da bulunuyor. Gelecek yıl, Ukrayna'nın Kırım civarında Rusya'ya baskı yapması bekleniyor. Savaşın sonucu, Moskova, Kiev, Washington ve diğer başkentlerde alınacak kararlara bağlı olacak.

 • Türkiye'nin diplomasi ve güvenlik denklemi 2023'te nasıl değişti?
  30 Ara Türkiye'nin diplomasi ve güvenlik denklemi 2023'te nasıl değişti?

  Türkiye'de dış politika gündemini yeni yılda en çok meşgul edecek konular, Ukrayna-Rusya ve İsrail-Hamas savaşlarının yarattığı siyasi ve jeostratejik belirsizlikler olacak.

 • IEA Başkanı: Türkiye, LNG üretimi ve ticaretindeki artıştan karlı çıkabilir
  29 Ara IEA Başkanı: Türkiye, LNG üretimi ve ticaretindeki artıştan karlı çıkabilir

  Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Başkanı Fatih Birol, 2025 itibarıyla dünya genelinde sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) üretimi ve ticaretinde beklenen güçlü artıştan Türkiye'nin karlı çıkabileceğini söyledi. Birol, Türkiye'nin güçlü doğal gaz altyapısı ve konumu sayesinde bu dönemde en iyi şekilde faydalanabileceğini belirtti. Ayrıca, Türkiye'nin nükleer enerji yatırımları ve hedeflerine destek verdiğini ifade etti.

 • GRAFİKLİ-YTB, 2023'te dünya genelinde yüzlerce projeye imza attı
  29 Ara GRAFİKLİ-YTB, 2023'te dünya genelinde yüzlerce projeye imza attı

  Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), 2023'te dünyanın dört bir yanında yaşayan Türk vatandaşlarına yönelik hizmetler sunarken, soydaş ve akraba topluluklarla ekonomik, sosyal ve kültürel bağlar geliştirmek için yüzlerce projeyi hayata geçirdi.

 • Türk Kültür ve Miras Vakfı, Türk devletleri arasındaki ilişkileri güçlendirmeyi amaçlıyor
  28 Ara Türk Kültür ve Miras Vakfı, Türk devletleri arasındaki ilişkileri güçlendirmeyi amaçlıyor

  Uluslararası Türk Kültür ve Miras Vakfı Kurucu Başkanı Büyükelçi Günay Efendiyeva, Vakıf bünyesindeki faaliyetlerle Türk devletleri arasındaki kültürel ve manevi ilişkileri güçlendirmeyi, onları birbirine daha da yakınlaştırmayı ve geliştirmeyi amaçladıklarını belirterek kültürel diplomasiyle...

 • Enerjide 2023 böyle geçti: Temmuz-Aralık
  27 Ara Enerjide 2023 böyle geçti: Temmuz-Aralık

  Türkiye ve dünyada yılın ikinci yarısında enerji sektörü önemli gelişmelere sahne oldu.

 • İstanbul, 2023'te uluslararası toplantıların buluşma noktası oldu
  26 Ara İstanbul, 2023'te uluslararası toplantıların buluşma noktası oldu

  Medeniyetlerin ve kültürlerin buluşma noktası İstanbul, yıl boyunca birçok ülkenin hükümet ve devlet başkanları ile yüksek düzeyli temsilcilerinin katıldığı uluslararası toplantılara ev sahipliği yaptı.

 • İstanbul'daki Çatı Kiliseleri Hala İbadet Ediliyor
  24 Ara İstanbul'daki Çatı Kiliseleri Hala İbadet Ediliyor

  İstanbul'da 1800'lü yılların sonunda Kudüs'e hacca giden ve seyahat eden Rusların konaklamaları için yapılan hanların çatılarına inşa edilen 'çatı kiliseleri', bugün de ibadet etmek isteyenlere kapılarını açıyor. Bu kiliselerde her pazar günü ve dini bayramlarda ayinler gerçekleştiriliyor. Kiliseler, farklı milletlerden gelen Ortodokslara hizmet veriyor ve özgün dokularını koruyor.

 • TBMM'de Bütçe Görüşmeleri... Namık Tan: 'Ümmet Liderliği ya da Cihan Hâkimiyeti Söylemleri, İçinde Yaşadığı Dünyanın Gerçeklerini Tanımayan Bir...
  21 Ara TBMM'de Bütçe Görüşmeleri... Namık Tan: "Ümmet Liderliği ya da Cihan Hâkimiyeti Söylemleri, İçinde Yaşadığı Dünyanın Gerçeklerini Tanımayan Bir...

  CHP İstanbul Milletvekili Namık Tan, TBMM Genel Kurulu'nda; Avrupa Birliği'nin (AB) Ukrayna ve Moldova ile katılım müzakerelerini başlatma kararı vermesi ve Gürcistan'a adaylık statüsü tanınmasıyla ilgili "Ne acıdır ki, 1999’dan bu yana resmen AB adayı olan ülkemizden ise söz eden yok. Bilakis, AB ve Avrupa Konseyi’nde Türkiye’ye muhtemel yaptırımlar konuşuluyor" dedi. Tan ayrıca, "Laik Türkiye Cumhuriyeti’nin dış politikasının temel dayanağı, kurucumuz büyük Atatürk’ün 'Yurtta barış, dünyada barış' ilkesidir. Ümmet liderliği ya da cihan hâkimiyeti söylemleri, içinde yaşadığı dünyanın gerçeklerini tanımayan bir anlayışın boş ve sakıncalı hülyalarıdır" ifadelerini kullandı.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: '(ABD Başkanı Biden ile telefon görüşmesine ilişkin) Görüşmede kendisinin 'Siz bunu Meclis'ten çıkarın, aynı şekilde ben de...
  19 Ara Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(ABD Başkanı Biden ile telefon görüşmesine ilişkin) Görüşmede kendisinin 'Siz bunu Meclis'ten çıkarın, aynı şekilde ben de...

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(ABD Başkanı Biden ile telefon görüşmesine ilişkin) Görüşmede kendisinin 'Siz bunu Meclis'ten çıkarın, aynı şekilde ben de Kongre'den bunu geçiririm' şeklinde bir ifadesi oldu.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: '(Gazze'de ateşkes) Artık ABD, bu çağrılara kulak tıkamayı bırakmalıdır.
  19 Ara Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Gazze'de ateşkes) Artık ABD, bu çağrılara kulak tıkamayı bırakmalıdır.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Gazze'de ateşkes) Artık ABD, bu çağrılara kulak tıkamayı bırakmalıdır.

 • Erdoğan Toprak: '2017'de Milli Futbolcuların 'Evet' Kampanyasında Rol Aldığı Anımsandığında, Sahte Fondan Milyarlarca Dolar Dolandırılan...
  17 Ara Erdoğan Toprak: "2017'de Milli Futbolcuların 'Evet' Kampanyasında Rol Aldığı Anımsandığında, Sahte Fondan Milyarlarca Dolar Dolandırılan...

  CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, “Ankaragücü olayında görüldüğü gibi süper lig ve alt liglerdeki pek çok kulüp başkanı; iktidarın aile yakınları, AKP yöneticisi, eski AKP’li vekil, belediye başkanı vb. oluşuyor. TFF Başkanları; iktidar müteahhitleri, iş insanları, AKP zenginlerinden seçiliyor. Maçların naklen yayın hakları TFF’nin açtığı göstermelik ihaleyle iktidarın işaret ettiği Katarlı şirkete veriliyor. Dolar artarken Katarlı yayıncı kuruluş kuru sabitleyip ligin marka değerini düşürüyor. Kulüplerin en önemli gelir kaynağını kısıtlıyor... 2017 Anayasa referandumunda, milli futbolcuların iktidarın ‘evet’ kampanyasında rol aldığı anımsandığında, bugün sahte fonda milyonlarca dolar dolandırılan futbolcuların paralarını kurtarmak için neden saraya, Cumhurbaşkanı’na giderek ricacı oldukları daha iyi anlaşılır" dedi.

 • Haftanın tarihine bakış
  17 Ara Haftanın tarihine bakış

  Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih, Coğrafya Fakültesi öğretim görevlilerinden Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu, 18 Aralık 2002'de, evinin önündeki park yerinde uğradığı silahlı saldırı sonucu öldü.

 • Almanya Savunma Bakanı: Silah ihtiyaçlarının kapatılması için 5-8 yıl gerekiyor
  16 Ara Almanya Savunma Bakanı: Silah ihtiyaçlarının kapatılması için 5-8 yıl gerekiyor

  Almanya Savunma Bakanı Boris Pistorius, ordunun silah ihtiyaçları ve savunma sanayisi alanında açıklarının kapatılması için yaklaşık 5 ila 8 yıla ihtiyaç olduğunu belirtti. Pistorius, Rusya'nın savunma üretimini artırdığını ve bölgedeki tehditlerin ciddiye alınması gerektiğini vurguladı. Ayrıca zorunlu askerlik hizmetinin tekrar getirilmesi konusunda farklı modellerin incelendiğini söyledi.

 • Erzurum'dan 45 Ülkeye İhracat Yapıldı
  16 Ara Erzurum'dan 45 Ülkeye İhracat Yapıldı

  Erzurum'dan bu yılın Kasım ayında 16, Ocak-Kasım ayları kapsamında ise 45 ülkeye ihracat gerçekleştirildi. İlden dönemsel kayıtta 13 ülkeyle yapılan ihracatta artış, 16 ülkeyle yapılan ihracatta düşüş görüldü.

 • Avrupa Kupalarında Türk Takımlarının Performansı
  16 Ara Avrupa Kupalarında Türk Takımlarının Performansı

  Avrupa kupası mücadelelerinde grup aşamaları sona ererken, Türk takımları toplamda 42 maça çıktı. Türk takımları 26 galibiyet, 5 beraberlik ve 11 yenilgi alarak toplamda 89 gol attı ve 58 gol yedi. Galatasaray ve Fenerbahçe grup aşamalarını geçerek yoluna devam etti.

 • Almanya Başbakanı Scholz, AB Liderler Zirvesi'nde alınan kararları tarihi olarak nitelendirdi
  15 Ara Almanya Başbakanı Scholz, AB Liderler Zirvesi'nde alınan kararları tarihi olarak nitelendirdi

  Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Brüksel'de düzenlenen Avrupa Birliği (AB) Liderler Zirvesi'nde alınan kararları 'tarihi' olarak nitelendirdi. Scholz, zirvede AB'nin Ukrayna ve Moldova ile üyelik müzakereleri başlatma ve Gürcistan'a adaylık statüsü verme kararlarının alındığını belirtti. Ayrıca, Batı Balkanlar'daki ülkelerin katılım sürecinin hızlandırılması konusunda da mutabakata varıldığına işaret etti.

 • Avrupa Komisyonu Başkanı, Macaristan'ın Ukrayna yardımını veto etmesine çözüm bulacaklarını söyledi
  15 Ara Avrupa Komisyonu Başkanı, Macaristan'ın Ukrayna yardımını veto etmesine çözüm bulacaklarını söyledi

  Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Avrupa Birliği Konseyi Zirvesi'nde Macaristan'ın Ukrayna'ya yardım paketini veto etmesine değinerek, bir sonraki zirvede çözüm bulacaklarını belirtti. AB Konseyi Başkanı Charles Michel ise zirvede Orta Doğu'daki durumun masaya yatırıldığını ve üyeler arasında farklı görüşler olduğunu ifade etti.

 • Ahıska Türkleri, Gürcistan'ın AB adaylık sürecini desteklemeye hazır
  15 Ara Ahıska Türkleri, Gürcistan'ın AB adaylık sürecini desteklemeye hazır

  Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB) Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov, Ahıska Türklerinin, Gürcistan'ın Avrupa Birliği (AB) adaylık sürecini desteklemek için çalışmaya hazır olduğunu bildirdi. Kassanov, AB'nin Gürcistan'a 'adaylık' statüsü vermesi, Ukrayna ve Moldova'yla müzakere sürecinin başlatılması kararının bölgesel istikrar ve kalkınma için önemli bir adım olduğunu belirtti.

 • AB Liderleri Genişleme Konusunda Anlaştı, Gazze'de Ateşkes Uzlaşması Sağlanamadı
  15 Ara AB Liderleri Genişleme Konusunda Anlaştı, Gazze'de Ateşkes Uzlaşması Sağlanamadı

  Avrupa Birliği liderleri, genişleme konusunda önemli kararlar alırken, Gazze'de ateşkes konusunda uzlaşamadı. AB liderleri, Ukrayna, Moldova ve Gürcistan ile ilgili kararlar alırken, Gazze'deki ateşkes çağrısı konusunda farklı görüşler ortaya çıktı. AB Konseyi Başkanı Charles Michel, İsrail'in güvenliğinin garanti altına alınması ve esirlerin serbest bırakılması çağrısını yineledi. Batı Şeria'daki yerleşimci şiddetiyle ilgili ise fikir birliği sağlanamadı.

 • AB, Gürcistan'a adaylık statüsü verdi
  15 Ara AB, Gürcistan'a adaylık statüsü verdi

  Avrupa Birliği (AB), Gürcistan'a adaylık statüsü verme kararı aldı. Başkent Tiflis'te binlerce kişi kararı kutlamak için toplandı. Gürcistan Başbakanı Garibaşvili, AB'nin kararını tarihi bir zafer olarak nitelendirdi ve ülkenin AB ile entegrasyon sürecinde etkili çalışmalar yaptıklarını belirtti. Kutlama etkinlikleri Tiflis ve diğer şehirlerde devam ediyor.

 • Bosna Hersek, AB ile katılım müzakerelerini başlatamama kararına üzgün
  15 Ara Bosna Hersek, AB ile katılım müzakerelerini başlatamama kararına üzgün

  Bosna Hersek Bakanlar Konseyi Başkanı Borjana Kristo, Avrupa Birliği'nin (AB), Bosna Hersek ile katılım müzakerelerini başlatmama kararı karşısında son derece üzgün olduğunu belirtti. Kristo, AB'nin diğer ülkelerle müzakerelere başlama kararının ardından Bosna Hersek'e destek verilmemesinden hayal kırıklığı yaşadığını ifade etti.

 • AB Liderler Zirvesi İsrail-Filistin çatışması, güvenlik ve savunma konularını görüşmek üzere bir araya geldi
  15 Ara AB Liderler Zirvesi İsrail-Filistin çatışması, güvenlik ve savunma konularını görüşmek üzere bir araya geldi

  Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin liderleri, İsrail-Filistin çatışması, güvenlik, savunma ve nefret söylemiyle mücadele konularını görüşmek üzere bir araya geldi. Zirvenin ikinci gününde liderlerin Orta Doğu'daki son gelişmeleri değerlendirmesi bekleniyor. Ayrıca Türkiye'yle ilişkilerin ele alınması ve Ukrayna'ya ek mali desteğe Macaristan'dan veto konuları da gündemde yer alıyor.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, vize uygulayan ülke sayısını açıkladı
  15 Ara Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, vize uygulayan ülke sayısını açıkladı

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer'in soru önergesine verdiği yanıtta, umuma mahsus pasaport hamillerine vize uygulayan ülke sayısının 122 olduğunu belirtti. Ülkemizin ise 90 ülkenin umuma mahsus pasaport hamillerine vize uyguladığı bilgisini paylaştı.

 • Macaristan, AB'nin Ukrayna'ya 55 Milyar dolarlık yardımını engelledi
  15 Ara Macaristan, AB'nin Ukrayna'ya 55 Milyar dolarlık yardımını engelledi

  Macaristan, Avrupa Birliği'nin (AB) Ukrayna'ya yapacağı 55 milyar dolarlık yardımı engelledi. Ancak AB, Ukrayna'nın üyelik müzakereleri için kapıyı açtı. Bu karar, Rus işgaliyle mücadele eden Ukrayna lideri tarafından zafer olarak nitelendirildi. AB Konseyi Başkanı Charles Michel, Ukrayna ve Moldova ile katılım müzakerelerini başlatacaklarını ve Gürcistan'a aday statüsü verildiğini duyurdu. Bu hamle, bu ülkelerin halkı ve kıtamız için açık bir umut sinyali olarak değerlendirildi.

 • Moldova Cumhurbaşkanı: AB üyelik müzakereleri doğru seçimin sonucu
  15 Ara Moldova Cumhurbaşkanı: AB üyelik müzakereleri doğru seçimin sonucu

  Moldova Cumhurbaşkanı Maya Sandu, AB liderlerinin Moldova ile üyelik müzakerelerini başlatma kararının, vatandaşların doğru seçiminin sonucu olduğunu belirtti. Sandu, Moldova'nın Avrupa'daki geleceğine 'evet' denildiğini ve ülke tarihinde yeni bir sayfa açıldığını kaydetti.

 • Macaristan, AB'nin Ukrayna'ya yardım paketini veto etti
  15 Ara Macaristan, AB'nin Ukrayna'ya yardım paketini veto etti

  Macaristan, Avrupa Birliği'nin Ukrayna'ya 50 milyar euroluk yardım paketini veto etti. Macaristan Başbakanı Viktor Orban, müzakere kararının alınmasından saatler sonra Ukrayna'ya yardım paketini veto etti. Diğer AB liderleri ise Macaristan'ın vetoyu sürdürmesi halinde Kiev'e AB bütçesi dışından yardım sağlayacaklarına ilişkin güvence verdi.

 • Macaristan, Ukrayna'ya AB yardım fonunu bloke etti
  15 Ara Macaristan, Ukrayna'ya AB yardım fonunu bloke etti

  Macaristan, üyelik müzakerelerinin başlatılması konusunda anlaşmaya varılmasından saatler sonra Ukrayna’ya yönelik 50 milyar euroluk AB yardım fonunu bloke etti. Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Ukrayna'ya ekstra paraya veto ettiğini açıkladı. AB liderleri, Ukrayna’ya yardım görüşmelerinin önümüzdeki yılın başlarında yeniden başlayacağını belirtti. Macaristan'ın bu kararı, Ukrayna'nın Rusya ile sürdürdüğü savaşta AB ve ABD fonlarına olan ihtiyacını etkileyebilir.

 • UEFA Avrupa Ligi 2023-2024 Sezonu Gruplarında 6. Hafta Maçları
  14 Ara UEFA Avrupa Ligi 2023-2024 Sezonu Gruplarında 6. Hafta Maçları

  Avrupa futbolunun kulüp düzeyindeki ikinci önemli organizasyonu UEFA Avrupa Ligi'nin 2023-2024 sezonu gruplarında 6. ve son hafta maçları oynandı. Liverpool, Villarreal, Slavia Prag ve Bayer Leverkusen son 16 turuna yükseldi. Toulouse, Rennes, Roma ve Karabağ ise play-off'larda mücadele edecek. Union Saint-Gilloise, Maccabi Haifa, Servette ve Molde ise UEFA Konferans Ligi'nde play-off'larda yer alacak.

 • Gürcistan Başbakanı: Gürcistan artık bir Avrupa devletidir
  14 Ara Gürcistan Başbakanı: Gürcistan artık bir Avrupa devletidir

  Gürcistan Başbakanı İrakli Garibaşvili, Avrupa Birliği'nin (AB) ülkesine adaylık statüsü vermesine ilişkin, 'Gürcistan bugünden itibaren bir Avrupa devletidir, Avrupa ülkesidir.' değerlendirmesinde bulundu. Garibaşvili, AB'nin kararını kutlamak için halkı Tiflis'teki Özgürlük Meydanı'nda düzenlenecek kutlama etkinliğine davet etti.

 • Putin: 'Gelecek yılın başında Türkiye'ye ziyaret gerçekleştirebilirim''Erdoğan, Gazze'deki durumun normale dönmesinde önemli bir lider rolü...
  14 Ara Putin: "Gelecek yılın başında Türkiye'ye ziyaret gerçekleştirebilirim""Erdoğan, Gazze'deki durumun normale dönmesinde önemli bir lider rolü...

  - Putin: "Gelecek yılın başında Türkiye'ye ziyaret gerçekleştirebilirim" "Erdoğan, Gazze'deki durumun normale dönmesinde önemli bir lider rolü sergiliyor" Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la yoğun programı nedeniyle bir araya gelemediğini ancak gelecek...

 • AB Konseyi, Ukrayna ve Moldova ile katılım müzakerelerini başlatma kararı aldı
  14 Ara AB Konseyi, Ukrayna ve Moldova ile katılım müzakerelerini başlatma kararı aldı

  AB Konseyi Başkanı Charles Michel, AB Konseyi'nin Ukrayna ve Moldova ile katılım müzakerelerinin başlatılmasına karar verdiğini duyurdu. Macaristan'ın karşı çıkmasına rağmen Ukrayna'ya AB'ye katılımı için yeşil ışık yandı. Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, bu kararı bir zafer olarak nitelendirdi.

Advertisement