Saadet Partisi Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan: 'Saadet Partimizin en yüksek oyu alabilmesi için bugünden itibaren çalışmalara başlamak zorundayız' - Son Dakika
Politika

Saadet Partisi Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan: 'Saadet Partimizin en yüksek oyu alabilmesi için bugünden itibaren çalışmalara başlamak zorundayız'

Saadet Partisi Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan: \'Saadet Partimizin en yüksek oyu alabilmesi için bugünden itibaren çalışmalara başlamak zorundayız\'

Saadet Partisi (SP) 8. Melikgazi Olağan Kongresinde konuşan SP Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan, Saadet Partimizin en yüksek oyu alabilmesi için bugünden itibaren çalışmalara başlamak zorundayız dedi. Arıkan, Melikgazi'nin tarihi önemine vurgu yaparak, bu büyük komutana layık bir şekilde çalışma yapılması gerektiğini belirtti. Ayrıca, yerel seçimler hakkında partililere seslenen Arıkan, bugünden itibaren çalışmalara başlanması gerektiğini ve iktidarın yetkililerinin 94 ruhuna geri döneceklerini söyleyeceklerini ifade etti.

30.07.2023 16:56
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Saadet Partisi (SP) 8. Melikgazi Olağan Kongresinde konuşan SP Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan, "Saadet Partimizin en yüksek oyu alabilmesi için bugünden itibaren çalışmalara başlamak zorundayız" dedi.

Kayseri İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nde bulunan 1. Alaeddin Keykubad Salonu'nda gerçekleşen 8. Melikgazi Olağan Kongresine, SP Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan, SP Kayseri İl Başkanı Baki Coşkun, ilçe başkanları ve parti üyeleri katıldı. Toplantıda konuşan SP Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan; "Melikgazi'nin bizde özel bir yeri var. Bugün çok kıymetli Vacit Kip kardeşimiz inşallah bundan sonra Melikgazi İlçe Başkanlığını layıkıyla hak ettiği yerlere en kısa zamanda getirecektir. Melikgazi ilçemiz ismini büyük bir komutandan alıyor. Kayseri'miz Sultan Alparslan'ın 1071'de Malazgirt'ten Anadolu topraklarına girmesinden çok kısa bir süre önce fethedilmişti. O tarihe kadar Kayseri, Roma'nın, Bizans'ın önemli şehirlerinden bir tanesiydi. Daha sonra Sultan Melikgazi Kayseri'mizi fethetti. Büyük bir kumandandı. Sultan Melikgazi'nin en önemli özelliği ise haçlı seferlerinin Melikgazi'den geçerek, Kudüs'ü işgal etmek üzere gitmişlerdi. Ancak Sultan Melikgazi o dönem tarihi bir duruş ortaya koydu ve Kudüs'ün işgal edilmesine müsaade etmemiş, haçlılara geçit vermemişti. Bizim bu tarihe, bu büyük komutana layık bir şekilde çalışma yapmamız gerekiyor. Bu toprakların bu günlere nasıl geldiğini, bunca tarih içerisinde eğilmeden, bükülmeden İslam toprağı olarak kalması için gayret gösteren insanlara layık olabilmek için hep beraber gayret göstereceğiz" ifadelerini kullandı.

Yerel seçimler hakkında partililere seslenen Arıkan, "8 ay sonra seçim var. Bu seçimlerde Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nde ve 16 tane ilçemizde Saadet Partimizin en yüksek oyu alabilmesi için bugünden itibaren çalışmalara başlamak zorundayız. İçimizde diyeceğiz; 'daha yaz günü hele bir 9'uncu ay gelsin'. 9'uncu ay geldiğinde de şunu söyleyeceğiz; 'hele bir okullar açısın'. Okullar açıldığında da şunu söyleyeceğiz; 'hele bir pekmez kaynatalım, hele bir salçayı kaynatalım'. O geldiğinde 'hele bir kışı atlatalım'. O da geldiğinde bir bakmışız ki seçimler gelmiş. Bugün burada bu çalışmaların başlatılması gerekiyor. Yakında duymaya başlayacağız. İktidarın yetkilileri bu salona gelecekler, AK Partili seçmenleri karşılarına alacaklar ve diyecekler ki; 'Biz 94 ruhuna geri döneceğiz.' Kusura bakmayın ama siz o ruhu kaybedeli çok zaman geçti. 94 ruhu çağırmayla gelecek bir ruh değil. 2002'de 'Erbakan hocayla bu iş olmuyor' dediğiniz de o ruhu siz zaten satmışsınız. Milli görüş gömleğini çıkarttık dediğiniz gün o iş zaten bitmişti. O ruhu çağıramazsınız. Refah Partililer belediyeye hizmet ederken, seçim çalışmalarını yaparken, o gün milli görüş gömleğini çıkarmadan siyaset yapan belediye başkanlarının siyaset yapma hedeflerinin birinci karşılığı Allah rızasını kazanmaktı. Bugün ki arkadaşların birinci karşılığı o koltukta bir dönem daha ne olursa olsun, kalabilmek" diye konuştu. - KAYSERİ

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Saadet Partisi Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan: 'Saadet Partimizin en yüksek oyu alabilmesi için bugünden itibaren çalışmalara başlamak zorundayız' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Emekli Bayram İkramiyeleri 10 Bin TL'ye Yükseltilebilir
  09:06 Emekli Bayram İkramiyeleri 10 Bin TL'ye Yükseltilebilir

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün gerçekleşecek Kabine toplantısının ardından kameraların karşısına geçerek 3 bin TL olarak açıklanan emekli bayram ikramiyelerinin 10 bin TL'ye yükseltildiği iddia ediliyor.

 • Van'da Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti Operasyonu: 7 Organizatör Tutuklandı
  09:05 Van'da Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti Operasyonu: 7 Organizatör Tutuklandı

  Van Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar sonucunda, göçmen kaçakçılığı ve insan ticareti yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 10 organizatörden 7'si tutuklandı.

 • Van'da polis ekipleri gümrük kaçakçılarına ve tefecilere operasyon düzenledi
  09:00 Van'da polis ekipleri gümrük kaçakçılarına ve tefecilere operasyon düzenledi

  Van Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen operasyonlarda 3 bin 613 paket sigara, 17 cep telefonu, 72 senet, 1 ajanda ve 1 av tüfeği ele geçirildi. Toplamda 9 olayda 23 şahıs hakkında yasal işlemler yapıldı.

 • İsrail 'Hamas'ı yok etme' amacına ulaşabiliyor mu?
  09:00 İsrail 'Hamas'ı yok etme' amacına ulaşabiliyor mu?

  2007'den bu yana Gazze Şeridini yöneten Hamas, silahlı olduğu kadar, siyasi, ideolojik ve sosyal bir hareket.Dolayısıyla İsrail'in Hamas'ı toptan yok etme amacı, gerçekçi ve hatta mümkün mü? BBC Arapça, uzmanlara sordu.

 • Van'da PKK/KCK Terör Örgütüne Yönelik Operasyon: 19 Şahıs Hakkında İşlem Yapıldı
  08:55 Van'da PKK/KCK Terör Örgütüne Yönelik Operasyon: 19 Şahıs Hakkında İşlem Yapıldı

  Van Emniyet Müdürlüğü, terör örgütlerinin faaliyetlerini deşifre etmek ve engellemek amacıyla yürütülen çalışmaların sonucunda, 26 Şubat - 3 Mart 2024 tarihleri arasında PKK/KCK terör örgütü soruşturmaları kapsamında 19 kişi hakkında yasal işlem yapıldığını duyurdu.

 • İçişleri Bakanı: Osmaniye'de 2 organize suç örgütü çökertildi, 55 şüpheli yakalandı
  08:49 İçişleri Bakanı: Osmaniye'de 2 organize suç örgütü çökertildi, 55 şüpheli yakalandı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Osmaniye'de düzenlenen 'Mahzen-3' operasyonlarında 2 organize suç örgütünün çökertildiğini ve 55 şüphelinin yakalandığını açıkladı. Operasyonlarda ele geçirilen silahlar, uyuşturucu maddeler ve diğer delillerle birlikte suç örgütlerine göz açtırmayacaklarını belirten Yerlikaya, güvenlik güçlerini tebrik etti.

 • Osmaniye'de Organize Suç Örgütü Operasyonu: 55 Şüpheli Yakalandı
  08:27 Osmaniye'de Organize Suç Örgütü Operasyonu: 55 Şüpheli Yakalandı

  Osmaniye'de eş zamanlı olarak düzenlenen 'Mahzen-3' operasyonlarında elebaşılığını Murat Özdemir ve Cengiz Arslan'ın yaptığı 2 ayrı Organize Suç Örgütü çökertildi. Operasyonlarda elebaşlarının da içerisinde bulunduğu organize suç örgütü üyesi 55 şüpheli yakalandı. Operasyonlar sonucu; 61 adet ruhsatsız tabanca, 32 adet tüfek, 1,5 kg muhtelif uyuşturucu madde, çok sayıda mermi ve çok miktarda Türk Lirasına el konuldu.

 • Osmaniye'de 2 Organize Suç Örgütü Çökertildi, 55 Şüpheli Yakalandı
  08:19 Osmaniye'de 2 Organize Suç Örgütü Çökertildi, 55 Şüpheli Yakalandı

  Osmaniye'de eş zamanlı olarak düzenlenen 'Mahzen-3' operasyonlarında, Murat Özdemir ve Cengiz Arslan'ın liderlik ettiği 2 ayrı organize suç örgütü çökertildi. Operasyonlar sonucunda elebaşları da dahil olmak üzere toplamda 55 şüpheli gözaltına alındı.

 • Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, köy ziyaretlerine devam ediyor
  08:08 Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, köy ziyaretlerine devam ediyor

  Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, vatandaşların talep ve isteklerini yüz yüze görüşmek üzere gerçekleştirdiği köy ziyaretlerine devam ediyor. Hafta sonu gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında Vali Eldivan, Konursu köyünde köy halkıyla bir araya geldi. Köy kahvehanesinde vatandaşların ihtiyaç ve taleplerini dinleyerek esnafı dolaştı ve bereketli bol kazançlar diledi. Türklerin Orta Asya'dan Anadolu'ya taşıdıkları binlerce yıllık el işçiliğinin mahfil, minber ve vaaz kürsüsüne işlendiği Konursu (Çivisiz) Ulu Camii gezen Vali Mustafa Eldivan, köy ziyaretini sonlandırdı.

 • Kulisleri hareketlendiren iddia: Yeniden Refah seçimden önce adaylarını çekecek
  07:48 Kulisleri hareketlendiren iddia: Yeniden Refah seçimden önce adaylarını çekecek

  31 Mart yerel seçimleri öncesi Ankara kulislerini hareketlendiren bir iddia ortaya atıldı. AK Parti ile ittifak görüşmeleri anlaşmazlıkla sonuçlanan Yeniden Refah Partisi'nin seçimden önce adaylarını çekeceği öne sürüldü. Kulis bilgisi büyük ses getirirken Yeniden Refah'tan iddiaya ilişkin herhangi bir resmi açıklama yapılmadı.

 • İsrail Ordu Sözcüsü'nün ekibinde istifa dalgası
  06:57 İsrail Ordu Sözcüsü'nün ekibinde istifa dalgası

  İsrail'in Gazze Şeridi'nde sürdürdüğü savaş nedeniyle İsrail Ordu Sözcüsü Daniel Hagari'nin ekibinde istifa dalgası yaşandı. İstifa edenler arasında İsrail Ordusunun Yabancı Basın Sözcüsü Richard Hecht de bulunuyor. İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılarda binlerce Filistinli öldü ve yaralandı, sivil altyapı da tahrip edildi.


Advertisement