Saadet Partisi'nin Ağrı Belediye Başkan Adayı Mehmet Erat Kimdir? - Son Dakika
Politika

Saadet Partisi'nin Ağrı Belediye Başkan Adayı Mehmet Erat Kimdir?

Saadet Partisi\'nin Ağrı Belediye Başkan Adayı Mehmet Erat Kimdir?

Saadet Partisi'den 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Ağrı Belediye Başkan Adayı olan Mehmet Erat kimdir? kaç yaşındadır? Nerelidir?

31.01.2019 10:56
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Saadet Partisi'nin Ağrı Belediye Başkan Adayı Mehmet Erat oldu. Peki, Saadet Partisi'nin 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Ağrı Belediye Başkan Adayı olan Mehmet Erat kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? Hayatı ve kariyeri hakkında tüm merak edilenler haberimizde...

MEHMET ERAT KİMDİR?

Mehmet Erat, 1966 yılı'nda Ağrı Merkez'de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimimi Ağrı'da tamamladı. İşletme dalında lisans mezunu olan Erat, evli ve 5 çocuk babasıdır. Farsça ve İngilizce bilmektedir. 1990 yılından itibaren aktif olarak İthalat ve İhracat sektöründe ticaret hayatına Ağrı'da devam etmekte olan Mehmet Arat, 1990 yılında Bölge İhracatçılar Birliği en genç üyesi olarak birliğin çeşitli kademelerinde çalıştı.

BİRÇOK GÖREVDE BULUNDU

2009 yılında geleneksel ve klasik sivil toplum örgütü lokomotifi misyonunu üstlenmiş 26 yıllık Ağrı Ticaret ve Sanayi Odası'nda yönetim ve birikimleri yıkarak Ticaret ve Sanayi odasını modern ve ilerici bir görünüme kavuşturmak üzere Yönetim Kurulu Başkanlık görevini devralarak icra etti. Bölgede sivil inisiyatifin ve STK' ların faaliyet alanlarının genişlemesi ve söz sahibi olmaları yönünde yoğun mesai ve çalışmaları plaketlerle tescillendi. Başkanlık görevi sırasında TOBB genel merkezinde ısrarla çeşitli kademelerde ve son olarak Temennileri ve Dilekleri İnceleme komisyon Başkanlığı görevini yürüttü. Mehmet Erat, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Saadet Partisi'nden Ağrı Belediye Başkan Adayı oldu.

Son Dakika Politika Saadet Partisi'nin Ağrı Belediye Başkan Adayı Mehmet Erat Kimdir? - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement