Son seçim anketinden dikkat çeken sonuçlar! CHP'nin oyları yüzde 28,1 oldu, MHP barajın altında kaldı - Son Dakika

Son seçim anketinden dikkat çeken sonuçlar! CHP'nin oyları yüzde 28,1 oldu, MHP barajın altında kaldı

22.09.2022 17:02

Partilerin seçim hazırlıkları hareketlilik kazanırken araştırma şirketleri de halkın nabzını ölçmeye devam ediyor. PİAR Araştırma tarafından paylaşılan son anketin verilerine göre AK Parti'nin oyları yüzde 29,1'e düşerken, CHP'nin oyları ise yüzde 28,1 oldu.

Kamuoyu araştırma şirketleri, Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimine kısa bir süre kala çalışmalarını hızlandırdı. Son olarak PİAR Araştırma 15-18 Eylül tarihleri arasında "Türkiye Siyaset Gündemi" araştırmasının sonuçlarını açıkladı.

Araştırmaya göre AK Parti'nin oylarının yüzde 29,1'e düştüğü görüldü. CHP'nin oyları ise yüzde 28,1 oldu. İYİ Parti yüzde 11,2 seviyesinde olurken, HDP yüzde 10,6 oy aldı. MHP ise bu ankette de yüzde 8,6 ile barajın altına kaldı. Zafer Partisi'nin oylarının yüzde 3.5 olması ise dikkat çekti.

Son seçim anketinden dikkat çeken sonuçlar!
YORUMLAR (1)
500
Kartal'da bir kişi silahla vurularak yaralandı Kartal'da bir kişi silahla vurularak yaralandı Muğla'da '2023'e Doğru Şehir Buluşmaları' programı Muğla'da '2023'e Doğru Şehir Buluşmaları' programı AKP'li Eyüpsultan Belediyesi'nin İhaleleri, Babadan Oğula Geçiyor AKP'li Eyüpsultan Belediyesi'nin İhaleleri, Babadan Oğula Geçiyor

Son Dakika Politika Son seçim anketinden dikkat çeken sonuçlar! CHP'nin oyları yüzde 28,1 oldu, MHP barajın altında kaldı - Son Dakika


Advertisement