TBMM'de küfürler havada uçuştu! AK Partili Ensarioğlu "şerefsiz" dedi, Beştaş'ın yanıtı da bir o kadar ağır oldu - Son Dakika
Politika

TBMM'de küfürler havada uçuştu! AK Partili Ensarioğlu "şerefsiz" dedi, Beştaş'ın yanıtı da bir o kadar ağır oldu

TBMM'de AK Parti ve DEM Parti arasında tansiyon yükseldi. Kürsüye çıkıp konuşma yapan ve AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu'yla ilgili dikkat çeken iddialar ortaya atan, DEM Parti Erzurum Milletvekili Meral Danış Beştaş'a, Ensarioğlu'ndan sert tepki geldi. "İspat etmezsen şerefsizsin!" diyen Ensarioğlu'na, DEM Partili Beştaş ise "Sensin şerefsiz, terbiyesiz!" diyerek tepki gösterdi. Meclis Başkanvekili Celal Adan ise gerginlik nedeniyle, oturuma 10 dakika ara vermek zorunda kaldı.

25.06.2024 18:42  Güncelleme: 19:02

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM), DEM Parti Erzurum Milletvekili Meral Danış Beştaş ile AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu arasında tansiyon yükseldi. İki vekil, birbirine "Şerefsiz" diyerek tepki gösterdi.

TBMM Genel Kurulu'nda grup başkanvekilleri yerlerinden söz alarak gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. O anlarda ise DEM Partili Beştaş ve AK Partili Ensarioğlu arasında gerilim yaşandı.

"DİYARBAKIR HALKINA, ENSARİOĞLU'NUN KAÇ KİŞİYİ İŞE ALDIĞINI SORALIM"

Kürsüye çıkıp konuşan DEM Partili Beştaş, "Galip Ensarioğlu, benim adımı vermeden basın üzerinde yapılan bir tartışmayı ifade etti. Evet, ben Diyarbakır'da kayyum olarak atanan valinin, yolsuzluk yaptığını, hırsızlık yaptığını ve Galip Bey'in de milletvekili olarak bunlara dair ilgisini söylemiştim. Çünkü kendisinin bana yönelik bir saldırısı vardı. Ama kendisinin cevabı olayı aydınlatmak yerine asla ağzıma almayacağım ve bir Kürt'e, bir erkeğe, bir insana yakışmayacak bir kavram kullandığı için 'Senin düzeyine düşmeyeceğim' dedim. Bunu burada kapatıyorum. Bütün Diyarbakır'a soralım, Galip Ensarioğlu'nun kayyum döneminde işe almak için ne kadar para aldığını, kaç kişiyi işe aldığını soralım Diyarbakır halkına." ifadelerini kullandı.

TBMM'den tansiyon yükseldi! Birbirlerine 'şerefsiz' diyen vekiller oturuma ara verdirtti
DEM Parti Erzurum Milletvekili Meral Danış Beştaş

"SENSİN ŞEREFSİZ"

AK Partili Ensarioğlu, kürsüde konuşan Beştaş'a sırasından bağırarak tepki gösterdi. Beştaş ise, "Bak, yine 'şerefsiz' diyorsun, yine öyle diyorsun." diyerek Ensarioğlu'na karşılık verdi. Bunun üzerine Ensarioğlu, DEM Partili Beştaş'ın iddialarına değinip "İspat etmezsen şerefsizsin!" dedi. Sözler karşısında sinirlenen Beştaş, "Sensin şerefsiz, terbiyesiz!" diyerek Ensarioğlu'na tepki gösterdi.

MECLİS BAŞKANVEKİLİ ADAN, OTURUMA ARA VERDİ

Beştaş ve Ensarioğlu arasındaki gerginliğe iki partinin vekilleri de katılınca Meclis'te tansiyon yükseldi. Bağırışların, Genel Kurul'da yankılandığı o anlarda ise Meclis Başkanvekili Celal Adan, oturuma 10 dakika ara vermek zorunda kaldı.

TBMM\'de küfürler havada uçuştu! AK Partili Ensarioğlu "şerefsiz" dedi, Beştaş\'ın yanıtı da bir o kadar ağır oldu

Son Dakika Politika TBMM'de küfürler havada uçuştu! AK Partili Ensarioğlu 'şerefsiz' dedi, Beştaş'ın yanıtı da bir o kadar ağır oldu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (8)

 • Alper Elma: dem için doğru söylemiş 71 47 Yanıtla
  Mahsun Aslan: ne diyorsun armut 13 23
 • Galatasaray 1905: Meral danış Bektaş ağzına sağlık 43 60 Yanıtla
 • Alper Turken: iki tarafta doğru söylüyor 24 23 Yanıtla
 • Ali: meral hanım doğru söylüyor ak partide adamını işe yerleştirme çok 23 20 Yanıtla
 • Biyo Art: Bunların işi ortalığı karıştırılmak 22 11 Yanıtla
 • Fahriye Dalyan: her iki taraf içinde bir fark yok. mecliste söyleyen de soyleyende aynidir 11 6 Yanıtla
 • Mehmet Yılmaz: ah ah ah neyleyim ne diyeyim sana 0 3 Yanıtla

Advertisement