TDP Genel Başkanı Sarıgül, Milli Yol Partisi Genel Başkanı Çayır ile görüştü - Son Dakika

TDP Genel Başkanı Sarıgül, Milli Yol Partisi Genel Başkanı Çayır ile görüştü

27.12.2022 17:16
TDP Genel Başkanı Sarıgül, Milli Yol Partisi Genel Başkanı Çayır ile görüştü

Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül'e ziyarette bulundu.

Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül'e ziyarette bulundu.

Sarıgül ve Çayır, TDP Genel Merkezindeki ziyaretin ardından ortak basın açıklaması yaptı.

Milli Yol Partisinin Atatürk milliyetçiliğini kendisine şiar edindiğini, ülkenin bölünmez bütünlüğü için mücadele verdiğini belirten Sarıgül, Genel Başkan Çayır ve parti yöneticileriyle görüşmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

"Siyasi Partiler arasında güç birliği, işbirliği vatanını, milletini sevenlerle yapılır." diyen Sarıgül, Milli Yol Partisinin bayrağına bağlı, ulusal birlikten ayrılmayan, inançlara saygılı, laikliği savunan bir parti olduğunu ve köklerinin çok eskilere dayandığını ifade etti.

Çayır ise misafirperverliği dolayısıyla Sarıgül'e teşekkür ederek yaptıkları güç birliğinden memnuniyet duyduğunu aktardı.

Partisinin yeni bir siyasi parti olarak bilinmesine rağmen temelinin çok geçmişe dayandığını söyleyen Çayır, "Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte yürüdüğümüz bu yolda Türkiye bağımsız olsun, Türk insanı şerefli yaşasın ve yeryüzünde mazlum kalmasın diye bir dava vardı, hala bu davanın peşindeyiz." dedi.

Liyakatli siyasetin Türkiye'nin olmazsa olmazı olduğunu belirten Çayır, "Türkiye'nin tekrara ihtiyacı yok, 130 yıllık bir ezber var, bu ezberi bozacak da bizleriz." diye konuştu.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Türkiye'nin Hartum Büyükelçisi Çobanoğlu, Egemenlik Konseyi üyesi İdris ile görüştü Türkiye'nin Hartum Büyükelçisi Çobanoğlu, Egemenlik Konseyi üyesi İdris ile görüştü Alpaslan Endüstri Erkekler Voleybol 1. Ligi'nde normal sezon sona erdi Alpaslan Endüstri Erkekler Voleybol 1. Ligi'nde normal sezon sona erdi Dünya Kadınlar Curling Şampiyonası Dünya Kadınlar Curling Şampiyonası

Son Dakika Politika TDP Genel Başkanı Sarıgül, Milli Yol Partisi Genel Başkanı Çayır ile görüştü - Son Dakika


Advertisement