Ukrayna Dışişleri Bakanı Kuleba, tüm dünyaya seslendi: Rusya durmayacak gibi gözüküyor - Son Dakika

Ukrayna Dışişleri Bakanı Kuleba, tüm dünyaya seslendi: Rusya durmayacak gibi gözüküyor

23.02.2022 19:25

Rusya ile savaşın eşiğinde olan Ukrayna'nın Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, tüm dünyaya seslendi. Kuleba, çağrısında "Putin durmayacak gibi gözüküyor. Güçlü yaptırımlarla Rusya'nın agresifliğini durdurabiliriz" ifadelerini kullandı.

Rusya ve Ukrayna arasındaki gerilim tüm dünyada 1 numaralı gündem maddesi haline geldi. İki ülkenin sıcak çatışmaya girip girmeyeceği merak edilirken, iki taraftan yapılan açıklamalar da dikkatle takip ediliyor. Son olarak kamera karşısına geçen Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, tüm dünyaya Rusya'ya yönelik yaptırım çağrısında bulundu.

"RUSYA UKRAYNA İLE SINIRLI KALMAZ"

Rusya'nın kuralları çiğnemesinin daha başka tehlikeler de doğuracağını belirten Kuleba, "Rusya Ukrayna'da sınırlı kalmaz. Eğer BM kalıcı üyesi bütün kuralları böyle çiğnerse diğer taraflar ondan ilham alabilir. Rusya ne derse onu yapar ve BM'ye karşı çıkar. Rusya'yı reddetmeliyiz. Ben uluslararası hukuk mezunuyum ve çok boyutluluğa inanırım. Kurallar kolektif gücümüzdür" dedi.

"SAVAŞ MAKİNESİNİ DURDURMALISINIZ"

Dünyayı Rusya'ya yaptırım uygulamaya davet eden Kuleba, "Durdurmamız lazım. Şu andaki her eylem Rusya halkını, Ukrayna halkını tehdit ediyor. Özgürlüğümüze bir tehdit var şu an. Ukrayna keskin ve destekli kararların uluslararası topluluklar tarafından alınmasını bekliyor. Putin durmayacak gibi görünüyor. BM eylemleri ile Rusya savaş makinesini durdurmalı, acılarımızı önlemeli. Sizin yardımınız Rusya'yı durdurmak için gerekli. Hala diplomasi için bir koz var" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
500
Müşterek Koordinasyon Merkezi temsilcilerinin Ukrayna'ya gidecek olan gemideki denetimi başladı Müşterek Koordinasyon Merkezi temsilcilerinin Ukrayna'ya gidecek olan gemideki denetimi başladı Ukrayna'dan gelen 'Rojen' gemisinde denetimler başladı Ukrayna'dan gelen 'Rojen' gemisinde denetimler başladı Ukrayna: 'Savaşın başından bu yana ilk defa yabancı gemi, tahıl için Çornomorsk Limanı'na geldi' Ukrayna: 'Savaşın başından bu yana ilk defa yabancı gemi, tahıl için Çornomorsk Limanı'na geldi'
Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Ukrayna Dışişleri Bakanı Kuleba, tüm dünyaya seslendi: Rusya durmayacak gibi gözüküyor - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement