5 gün sonra sessizliğini bozdu! Bakan Uraloğlu'ndan özel jet iddiasına yanıt - Son Dakika
Politika

5 gün sonra sessizliğini bozdu! Bakan Uraloğlu'ndan özel jet iddiasına yanıt

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu'nun Almanya'daki bir toplantıya Rönesans Holding'e ait özel jetle gittiği iddiası kamuoyunda geniş yankı uyandırdı. Basında yer alan haberlere 5 gün sonra yanıt veren Bakan Uraloğlu "Bakanlığa büyük iş yapan ilgili firmanın sözleşmesinde ulaştırma ile ilgili eğitim, sempozyum ile ilgili masraflar bilabedel olmak üzere taraflarından karşılanır diye bir imkan var. Yani ne kiralama ne ödeme ne de müteahhit firmaya borçlu kalma vardır" dedi.

28.05.2024 14:02

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, TBMM'de; Almanya'da katıldığı toplantıya Rönesans Holding'e ait özel jet ile gitmesiyle ilgili eleştirilere yanıt verdi. Uraloğlu, "Bakanlığa büyük iş yapan ilgili firmanın sözleşmesinde 31. maddede, bu anlamdaki kendi konuları ile ilgili yani ulaştırma ile ilgili yurt içi ve yurt dışındaki eğitim, sempozyum ile ilgili masraflar bilabedel olmak üzere taraflarından karşılanır diye bir imkan var. Yani ne kiralama ne ödeme ne de müteahhit firmaya borçlu kalma vardır" dedi.

TBMM'DE SUNUM YAPTI

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu, TBMM Dijital Mecralar Komisyonu'nda bugün sunum yaptı. Sunumun ardından milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Uraloğlu, Rönesans Holding'e ait bir uçakla Almanya'da toplantıya katılmasına ilişkin şu açıklamayı yaptı; "Benim yurt dışı gezimle ilgili aklınızda soru işareti kalmasın. Ben soruyu şöyle sormanızı isterdim; niye gittin, nereye gittin, özel işine mi gittin, gidiş gerekçen neydi... Sadece oradaki bir tarafını öne çıkartarak, kamuoyu da yönlendirilerek böyle bir durum ortaya çıktı.

5 gün sonra sessizliğini bozdu! Bakan Uraloğlu'ndan özel jet iddiasına yanıt

"KONUNUN KAMUOYUNDA TEKRAR GÜNDEME GELMESİNİ İSTEMEDİM"

Şimdiye kadar açıklama yapmadım neden; kamuoyunda tekrar gündeme gelmesini istemedim. Oradaki gerekçe şuydu: Uluslararası Ulaşım ve Ulaştırma Forumu düzenleniyor ve 69 ülke bakan düzeyinde katılıyor. Biz de buraya genel müdürlerimizle, sektördeki paydaşlarımızla katıldık. Bakanlığa büyük iş yapan ilgili firmanın sözleşmesinde 31. maddede, bu anlamdaki kendi konuları ile ilgili yani ulaştırma ile ilgili yurt içi ve yurt dışındaki eğitim, sempozyum ile ilgili masraflar bilabedel olmak üzere taraflarından karşılanır diye bir imkan var.

"NE ÖDEME NE DE FİRMAYA BORÇLU KALMA VAR"

Burada ne bir uçak kiralaması var ne devletin ilave bir ücret ödemesi var. Böyle bir imkanla biz 4 günlük programı iki günle sınırlandırdık. Yani ne kiralama ne ödeme ne de müteahhit firmaya borçlu kalma vardır."

5 gün sonra sessizliğini bozdu! Bakan Uraloğlu\'ndan özel jet iddiasına yanıt
Kaynak: ANKA

Son Dakika Politika 5 gün sonra sessizliğini bozdu! Bakan Uraloğlu'ndan özel jet iddiasına yanıt - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (13)

 • Okay Örüm: minare kılıfta yani ??? 54 1 Yanıtla
  mürsel sarıteke: kayıkçı hikayesine benziyor, derler..... derler..... (okuyan anlar) 15 1
 • Osman Koca: neden böyle bir madde var peki 41 1 Yanıtla
 • Cihan Ramazan: Bıyıklar her şeyi anlatıyor. 34 0 Yanıtla
 • Kamil: hangi ülkede ihaleyi alan şirket bakanı özel uçakla taşıyor,nasıl bi menfaat bu 30 1 Yanıtla
 • Muharrem Ayten: Neden sen neden babanın oğlumu bu kişiler sebep ne kara kaşına kara gözüne mi hayran 22 0 Yanıtla
 • Alper Eren: tabi tabi 18 0 Yanıtla
 • Şahan Çakır: firma babasının hayrına yapıyor yani 13 0 Yanıtla
 • mustafa sagdic: mutahit firma hayirsevermis babasinin hayrina yapiyormus. abi memlket ne hale geldi 11 2 Yanıtla
 • mustafa sagdic: ne hayir severler varmis 10 0 Yanıtla
 • Tüm yorumlar için tıklayınız

Advertisement