Iğdır'da "mavi dil" hastalığı tedirgin etti - Son Dakika

Iğdır'da "mavi dil" hastalığı tedirgin etti

23.03.2022 17:40

Iğdır'da "mavi dil" hastalığı tedirgin ettiIĞDIR Iğdır'ın bazı köylerinde küçükbaş ve büyükbaş hayvanlarda görülen "mavi dil" hastalığından dolayı vatandaşların tedirgin bekleyişi sürüyor.

Iğdır'da "mavi dil" hastalığı tedirgin etti

IĞDIR Iğdır'ın bazı köylerinde küçükbaş ve büyükbaş hayvanlarda görülen "mavi dil" hastalığından dolayı vatandaşların tedirgin bekleyişi sürüyor.

Karakoyunlu ilçesinde bulunan bir çiftçinin hayvanlarında, kan emen sineklerle bulaşan, sığırların yanı sıra diğer geviş getiren hayvanlarda da görülen viral enfeksiyöz bir hastalık olan "mavi dil" hastalığına rastlanması sonrası hayvan üreticilerin tedirgin bekleyişi devam ediyor. Hastalığın çıktığı alanın 10 kilometre civarında karantina bölgesi oluşturulduğu öğrenildi. Karakoyunlu ilçe merkezinde gözlem altında olduğu söylenilen Ergenekon ve Fatih mahallelerinde herhangi bir karantina uygulamasına rastlanmazken Bekiranlı, Cennetabat ve Koçkıran köylerinin koruma bölgesi ilan edildiği öğrenildi.

Ayrıca Aktaş, Kerimbeyli, Aşağı Alican, Taşburun, Bayatdoğanşanlı, Kacerdoğanşanlı ve Gökçeli köylerinin ise gözetim bölgesi olduğu bilgisine ulaşıldı. Hastalık söylentisi sonrası vatandaşlar sokağa çıkmazken, ilçedeki tedirgin bekleyiş sürüyor.

YORUMLAR
500
Iğdır'da 362 Afganistanlı göçmen ülkelerine gönderildi Iğdır'da 362 Afganistanlı göçmen ülkelerine gönderildi Iğdır'dan 362 Afganistan uyruklu düzensiz göçmen ülkelerine gönderildi Iğdır'dan 362 Afganistan uyruklu düzensiz göçmen ülkelerine gönderildi EŞİNİ ÖLDÜRÜP, YAŞAMINA SON VEREN KOCA NOT BIRAKMIŞ EŞİNİ ÖLDÜRÜP, YAŞAMINA SON VEREN KOCA NOT BIRAKMIŞ
Kaynak: İHA

Son Dakika Sağlık Iğdır'da 'mavi dil' hastalığı tedirgin etti - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement