Sağlık Bakanlığı Samsun'da 1 milyar 365 milyon TL'lik yatırım yapıyor - Son Dakika
Sağlık

Sağlık Bakanlığı Samsun'da 1 milyar 365 milyon TL'lik yatırım yapıyor

Sağlık Bakanlığı Samsun\'da 1 milyar 365 milyon TL\'lik yatırım yapıyor

Sağlık Bakanlığı'nın Samsun'da devam eden yatırımları toplamda 1 milyar 365 milyon 336 bin TL'ye ulaşıyor. Tamamlanan ve devam eden sağlık yatırımları hakkında detaylar...

30.10.2023 10:39  Güncelleme: 10:48
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Sağlık Bakanlığı'nın Samsun'da toplam 1 milyar 365 milyon 336 bin TL'lik devam eden yatırımı bulunuyor.

Samsun'da 2022 yılında tamamlanan sağlık yatırımları için 54 milyon 574 bin TL kaynak kullanıldı. Devam eden yatırımların bitirilmesi ile birlikte toplam 1 milyar 365 milyon 336 bin TL yatırım yapılmış olacak.

2023-2023 yılında Terme 1. Basamak Hizmet Binası (5,1 milyon TL), Havza 1. Basamak Hizmet Binası (4,2 milyon TL), Alaçam 1. Basamak Hizmet Binası (2,4 milyon TL), Ağız ve Diş Hastanesine bağlı Canik Ek Polikliniği (6,3 milyon TL), Çarşamba 20 Ünit ADSM (12,7 milyon TL ve Bafra 50 Ünit Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi ile 2 Ekipli 112 İstasyonun (23,5 milyon TL) yapımı tamamlandı. Tamamlanan yatırımların genel toplamı ise 54 milyon 574 bin TL oldu.

Ayrıca il sınırları içerisinde 1 milyar 69 milyon TL proje bedelli Samsun Şehir Hastanesi'nin fiziki gerçekleşme oranı yüzde 80'e ulaştı. 126 milyon 900 bin TL proje bedelli Tekkeköy Devlet Hastanesi'nin yüzde 95'i tamamlanırken, 40 milyon 890 bin TL proje bedelli Samsun-Çarşamba Sağlıklı Hayat Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi (6 AHB) ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu'nun da fiziki gerçekleşme oranı yüzde 14 seviyesine geldi. 21 milyon 172 bin TL proje bedelli Samsun Ayvacık Toplum Sağlığı Merkezi (T10), Aile Sağlığı Merkezi (7 AHB) ve 112 ASHİ yatırımlarının da yüzde 60'ı tamamlandı. 52 milyon 800 bin TL proje bedelli Alaçam- Yakakent Devlet Hastanesi inşaatının ise fiziki gerçekleşme oranı yüzde 10 seviyelerine geldi. - SAMSUN

Kaynak: İHA

Son Dakika Sağlık Sağlık Bakanlığı Samsun'da 1 milyar 365 milyon TL'lik yatırım yapıyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Kastamonu'da Deprem Riski Artıyor
  13:57 Kastamonu'da Deprem Riski Artıyor

  Kastamonu Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mahmut Bilgehan, Kastamonu'da 1943 yılında yaşanan depreme işaret ederek, 'Zaman arttıkça buna benzer bir depremi yaşama olasılığımız da yükseliyor demektir.' dedi. Depremle ilgili araştırma ve çalışmalar gerçekleştiren Prof. Dr. Mahmut Bilgehan, merkez üssü Marmara olan bir deprem beklediklerini söyledi.

 • Adıyaman'da Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi hizmete hazır
  13:30 Adıyaman'da Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi hizmete hazır

  Adıyaman'da yapımı son aşamaya gelen Kadın Doğum ve Çocuk hastalıkları Hastanesi'ni inceleyen Milletvekili Doç. Dr. İshak Şan, hastanenin kısa sürede hizmet vermeye başlayacağını kaydetti. AK Parti Adıyaman Milletvekili Doç. Dr. İshak Şan beraberindeki heyetle birlikte Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yatan hastaları ziyaret ederek, bitme aşamasına gelen Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ndeki çalışmaları inceledi.

 • Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü Türk Kızılaya Kan Bağışında Bulundu
  13:26 Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü Türk Kızılaya Kan Bağışında Bulundu

  Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Türk Kızılaya destek için kan bağışında bulundu. İl Emniyet Müdürlüğünde oluşturulan kan bağış merkezinde görevli polisler, kampanyaya destek vermek amacıyla kan bağışında bulundu. İl Emniyet Müdürü Selim Arıcı, Türk Kızılayın başlattığı kampanyaya destek olmak ve duyarlılığı arttırmak istediklerini belirtti.

 • Türk Kızılayı, İstanbul Vali Yardımcısına Altın Madalya Takdim Etti
  13:17 Türk Kızılayı, İstanbul Vali Yardımcısına Altın Madalya Takdim Etti

  İstanbul Vali Yardımcısı Dr. M.H Nail Anlar, Türk Kızılayı'na 37 kez kan bağışında bulunması sebebiyle altın madalya ile ödüllendirildi. Kızılay yetkilileri, Nail Anlar'ın örnek davranışı ve seçkin kan bağışçıları arasına girmesi nedeniyle minnettar olduklarını ifade etti. Anlar, kan bağışının hayat kurtarmakla eş değer olduğunu vurgulayarak, toplumun daha duyarlı olması gerektiğini belirtti ve tüm vatandaşları kan bağışı yapmaya davet etti.

 • Gaziantep'te 65 yaş ve üstü vatandaşlar için İleri Yaş Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi açılıyor
  13:15 Gaziantep'te 65 yaş ve üstü vatandaşlar için İleri Yaş Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi açılıyor

  Gaziantep Valiliği koordinasyonunda Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Hayırsever Ahmet Deniz iş birliğinde, 65 yaş ve üstü bireylerin sağlık, huzur ve güven içinde yaşamlarını sürdürebilmeleri için İleri Yaş Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi açılacak. Şahinbey ilçesinde inşa edilecek olan merkezde, özel bakım, fizik tedavi, havuz ve hamam gibi alanlar bulunacak ve 94 oda ile hizmet verilecektir.

 • Şırnak Devlet Hastanesi'nde Kapalı Yöntemle Gözyaşı Kanalı Ameliyatı Yapıldı
  12:55 Şırnak Devlet Hastanesi'nde Kapalı Yöntemle Gözyaşı Kanalı Ameliyatı Yapıldı

  Şırnak Devlet Hastanesi'nde yaşayan 22 yaşındaki Songül Kabul, gözlerindeki şikayetler üzerine hastanenin göz polikliniğine başvurdu. Op. Dr. Gazi Bekir Özçakmakçı tarafından yapılan tetkikler sonucu gözyaşı damar tıkanıklığı tespit edilen Kabul, endoskopik DSR operasyonuyla sağlığına kavuştu. Özçakmakçı, hastanın ameliyatını kulak burun boğaz uzmanı Op. Dr. İzzet Özgür Özlük ile birlikte gerçekleştirdiklerini belirtti. Kabul ise sağlığına kavuştuğu için mutlu olduğunu dile getirerek, sağlık ekibine teşekkür etti.

 • İsrail saldırıları sonucu açlıkla mücadele eden 10 yaşındaki çocuk yaşamını yitirdi
  12:49 İsrail saldırıları sonucu açlıkla mücadele eden 10 yaşındaki çocuk yaşamını yitirdi

  Gazze'de yetersiz beslenme sonucu ölen 10 yaşındaki Filistinli Yezen el-Kefarne'den geriye bir deri bir kemik fotoğrafları kaldı.

 • Ordu'da Apiterapi Turizm Projesi Başladı
  12:40 Ordu'da Apiterapi Turizm Projesi Başladı

  Ordu Arıcılık Araştırma Enstitüsü tarafından hazırlanan 'Apiterapi Turizm Öncelikleri ve Apiterapi Ürünleri' adlı eğitim projesi başladı. Proje kapsamında 25 arı ve arı ürünleri üreticisi, enstitünün 20 teknik personeli ve 5 sağlık personeli uzmanlar tarafından eğitime tabi tutulacak. Apiterapi Derneği Başkanı Doç. Dr. Ali Timuçin Atayoğlu, apiterapinin hastalığı önleyici ve tedavi edebilme potansiyeli taşıyan bir geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulaması olduğunu belirtti.

 • Adıyaman Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde Ramazan ayında gece poliklinik hizmetleri verilecek
  12:13 Adıyaman Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde Ramazan ayında gece poliklinik hizmetleri verilecek

  Adıyaman Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Ramazan ayı boyunca gece poliklinik hizmetleri sunacağını duyurdu. Başhekim Abdullah Karakuş, normal mesai saatlerine ek olarak her akşam 20:00-23:00 arasında Ağız ve Diş polikliniği hizmeti verileceğini belirtti. Bu sayede oruç nedeniyle gündüz gelemeyen vatandaşlar da sağlık hizmetlerinden faydalanabilecek.

 • Sağlık Bakanı Koca: İŞKUR Kura ile 8 Bin İşçi Alımı Yapacak
  12:10 Sağlık Bakanı Koca: İŞKUR Kura ile 8 Bin İşçi Alımı Yapacak

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İŞKUR'a yapılan başvurular arasından kura ile 8 bin işçi alımı yapacaklarını duyurdu. Kura çekilişi noter huzurunda ve YouTube üzerinden canlı yayınla gerçekleştirilecek. Ayrıca, Bakanlık tarafından yapılan 27 bin personel alımı için de yerleştirme sonuçları açıklandı. Yan dal uzmanlık eğitimi sonuçlarının ise ÖSYM tarafından önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

 • Depremde enkaz altında kalan Rümeysa Yalçınkaya, 9 ameliyatın ardından yürüteç yardımıyla ayağa kalktı
  11:42 Depremde enkaz altında kalan Rümeysa Yalçınkaya, 9 ameliyatın ardından yürüteç yardımıyla ayağa kalktı

  Kahramanmaraş merkezli depremlerde enkaz altında kalan Rümeysa Yalçınkaya, 27 saat sonra kurtarıldı. Doku kayıpları nedeniyle 9 ameliyat geçiren Yalçınkaya, fizik tedavi ve ayak bileği ortezi sayesinde artık desteksiz adım atabiliyor. Yalçınkaya, enkaz altındaki anılarını anlatırken, yıkılan binayla ilgili yargı sürecinin devam ettiğini ve adalet istediklerini belirtti.


Advertisement