Unkapanı Kültür Merkezi 'poliklinik' oluyor - Son Dakika

Unkapanı Kültür Merkezi 'poliklinik' oluyor

07.09.2021 10:51

Unkapanı Kültür Merkezi 'poliklinik' oluyor Demirtaş: "Bakan Koca 'tamam' derse bina SAMÜ polikliniği olur" Samsun İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Unkapanı Kültür Merkezi'nin Samsun Üniversitesi Tıp Fakültesi polikliniği olarak kullanılması için tüm siyasilerle görüş...

Unkapanı Kültür Merkezi 'poliklinik' oluyor

Demirtaş: "Bakan Koca 'tamam' derse bina SAMÜ polikliniği olur"

SAMSUN - Samsun İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Unkapanı Kültür Merkezi'nin Samsun Üniversitesi Tıp Fakültesi polikliniği olarak kullanılması için tüm siyasilerle görüş birliğine vardıklarını, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın projeye onay vermesini beklediklerini söyledi.

Unkapanı Kültür Merkezi'nin yapımına bir önceki belediye yönetimi tarafından başlanmış, yerel seçimlerdeki yönetim değiştikten sonra ise mali problemler dolayısıyla yapımı durdurulmuştu. İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Unkapanı Kültür Merkezi'nin poliklinik olarak hizmet vermesi konusunda İYİ Parti, AK Parti, CHP ve MHP idarecilerinin görüş birliğine vardığını, son sözü ise Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın söyleyeceğini açıkladı.

Kimsesizler ve sokakta yatan vatandaşlar için kullanılması düşünülen binanın diğer siyasi parti temsilcileriyle yapılan görüşme neticesinde 'poliklinik' olarak kullanılması fikrinin ön plana çıktığını dile getiren Necattin Demirtaş, "Önceki dönemde sokakta gezerken cami köşelerinde ve banklarda yatan insanlar vardı. Unkapanı Kültür Merkezi'nde bunların yemek yiyip, kalabilecekleri 50 kişilik barınma alanı oluşturma fikrimiz var. Sokakta kalan kimsesiz insanlarımızı toplayacağız, takip sistemi ile de nerede olduklarını da takip edeceğiz. Kimsesiz vatandaşlarımızı topluma kazandıracağız. Topluma kazandırmak çok kolay değil belki ama en azından açlıktan ve soğuktan ölmelerinin önüne geçmeyi hedefliyoruz. Bu projemiz, bina poliklinik olarak kullanılamazsa hayata geçecek" dedi.

"Bakan Koca 'tamam' derse bina SAMÜ polikliniği oluyor"

Kültür merkezinin nasıl kullanılacağı konusundaki son sözü Bakan Fahrettin Koca'nın söyleyeceğini vurgulayan Demirtaş, şunları söyledi:

"Unkapanı Kültür Merkezi'nin poliklinik olması konusunda bir takım görüşmeler gerçekleştirdik. Son görüşmeyi Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ile yapacağız. Sağlık Bakanlığı'ndan da randevu istedik. Eğer bakanımız, 'tamam' derse projeye hayata geçecek. Bu konuda siyasi birliktelik de sağladık. AK Parti, MHP, CHP ve İYİ Parti Unkapanı Kültür Merkezi'nin Samsun Üniversitesi'nin polikliniği şeklinde kullanılması noktasında fikir birliğine vardı. Biz de belediye olarak buranın poliklinik olarak kullanılmasını arzu ediyoruz. Kültür merkezi polikliniğe dönüşürse o bölge canlanır diye düşünüyoruz. Bu konuda tüm siyasi partiler ile hemfikiriz. Buranın bakanlık üzerinden borcumuza karşılık devri gerekiyor. Bakanlığın bina ile ilgili çekinceleri var. Yapılışının uygun olup olmadığı değerlendiriliyor. Bakan bey poliklinik olmasını kabul ederse Unkapanı Kültür Merkezi SAMÜ polikliniği olacak. Bakan Koca kabul etmezse orası için kredi almıştık. Kimsesizlerin ve sokakta kalanların barınması için düşündüğümüz projeyi devam ettireceğiz."

Poliklinik konusunda fikir birliği yapan AK Parti, İYİ Parti, CHP ve MHP yerel yönetim idarecileri de Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın Unkapanı Kültür Merkezi hakkında vereceği kararı bekliyor.

Unkapanı Kültür Merkezi 'poliklinik' oluyor
Unkapanı Kültür Merkezi 'poliklinik' oluyor
Unkapanı Kültür Merkezi 'poliklinik' oluyor
Unkapanı Kültür Merkezi 'poliklinik' oluyor

Kaynak: İHA

Son Dakika Sağlık Unkapanı Kültür Merkezi 'poliklinik' oluyor - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

DSÖ'den Kovid-19'un yeni mutasyonu Omicron nedeniyle ülkelere çağrı: Sınırları kapatmayın 23:57 DSÖ'den Kovid-19'un yeni mutasyonu Omicron nedeniyle ülkelere çağrı: Sınırları kapatmayın Cumhurbaşkanı Erdoğan, futbol yıllarından bahsetti: Babam iyi ki önümü kesti 22:47 Cumhurbaşkanı Erdoğan, futbol yıllarından bahsetti: Babam iyi ki önümü kesti Çilek seraları sular altında kaldı 22:43 Çilek seraları sular altında kaldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, engelli vatandaşlarla bir araya geldi 22:10 Cumhurbaşkanı Erdoğan, engelli vatandaşlarla bir araya geldi Son Dakika! Galatasaray eski başkanı Mustafa Cengiz hayatını kaybetti 18:47 Son Dakika! Galatasaray eski başkanı Mustafa Cengiz hayatını kaybetti Türkmenistan'daki toplantıda Erdoğan ve Aliyev'in neşesi gözden kaçmadı 17:08 Türkmenistan'daki toplantıda Erdoğan ve Aliyev'in neşesi gözden kaçmadı
Son dakika! Güney Amerika ülkesi Peru'da 7,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi 14:45 Son dakika! Güney Amerika ülkesi Peru'da 7,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi Bu kadarına da yok artık! İstanbul'da mağarayı anımsatan daire için 1000 TL kira istiyorlar 14:03 Bu kadarına da yok artık! İstanbul'da mağarayı anımsatan daire için 1000 TL kira istiyorlar
Advertisement