Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Smyrna haberleri, Smyrna son dakika, son dakika Smyrna

Son Dakika Smyrna Haberleri

Son dakika Smyrna haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son smyrna haberleri anında burada.


 • 15.11.2023 15 Kas 11:49 İzmir Büyükşehir Belediyesi, Tarihi Carfi Köşkü'nü Restore Ederek Yeniden Açıyor

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, Tarihi Carfi Köşkü'nü Restore Ederek Yeniden Açıyor İzmir Büyükşehir Belediyesi, Tilkilik semtinde bulunan Tarihi Carfi Köşkü'nü restore ederek yaklaşık 11 milyon liralık yatırımla şehre kazandırdı. Köşk, EÇEV'e devredilerek çocukların ve kadınların eğitimi ve sosyalleşmesi için kullanılacak. Restorasyon çalışmaları tamamlanan tarihi yapı, önümüzdeki günlerde bölge halkının katılımıyla açılacak.

 • 01.11.2023 01 Kas 15:06 Eskişehir'de Engelsiz Filmler Festivali Başlıyor

  Eskişehir'de Engelsiz Filmler Festivali Başlıyor Bu yıl on birincisi düzenlenen Engelsiz Filmler Festivali, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde 4-5 Kasım günlerinde ücretsiz olarak Eskişehir Cinema Pink Kanatlı AVM’de sinemaseverlerle buluşacak.

 • 13.10.2023 13 Eki 13:50 Başkan Soyer, Eurovelo Konferansında Konuştu: "Eurovelo Geleceğimizle Uyumun Yolunu Açıyor"

  Başkan Soyer, Eurovelo Konferansında Konuştu: 'Eurovelo Geleceğimizle Uyumun Yolunu Açıyor' İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Türkiye’nin ilk bisiklet şehri İzmir’in ev sahipliğinde düzenlenen EuroVelo Bisikletli Turizm Konferansı kapsamındaki gecede dünya bisikletçilerine seslendi. Kentin ve dünyanın geleceği için bisikleti İzmir’in temel ulaşım aracı haline getirmek üzere çalıştıklarını ifade eden Başkan Soyer, “EuroVelo, geleceğimizle uyumun yolunu açıyor” dedi.

 • 13.10.2023 13 Eki 12:22 58. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun 6. gününde Bodrum-Selçuk etabı başladı

  58. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun 6. gününde Bodrum-Selçuk etabı başladı Cumhurbaşkanlığı himayesinde Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından düzenlenen 58. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun altıncı gününde Bodrum-Selçuk etabı başladı. Etaba 24 takımdan 139 bisikletçi katılıyor ve 193,3 kilometrelik bir parkurda mücadele edecekler. Yarışın sonunda ise İstanbul-Sultanahmet etabıyla tur sona erecek.

 • 13.10.2023 13 Eki 11:19 DOSYA HABER/ANTİK KENTLER - "İzmir'in hazineleri" kazılarla gün yüzüne çıkarılıyor

  DOSYA HABER/ANTİK KENTLER - 'İzmir'in hazineleri' kazılarla gün yüzüne çıkarılıyor İzmir'deki Efes, Pergamon, Metropolis, Smyrna antik kentleri ile Yeşilova ve Ulucak höyüklerinde yürütülen kazılar, gelecek nesillere eşsiz miraslar kazandırıyor.

 • 12.10.2023 12 Eki 16:59 58. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Yolları Trafiğe Kapatıyor

  58. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Yolları Trafiğe Kapatıyor 58. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu nedeniyle yarın ve 14 Ekim'de İzmir ve Aydın'da bazı yolların trafiğe kapatılacağı bildirildi. Turun güzergahında bulunan yolların belirli kesimleri araç trafiğine kapatılacak ve alternatif yollar kullanılacak. Bu nedenle sürücülerin dikkatli olması ve trafik düzenlemelerine uyması gerekmektedir.

 • 07.10.2023 07 Eki 10:56 İzmir Büyükşehir Belediyesi, Antik Smyrna Agorası'ndaki gezi yolunu tamamladı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, Antik Smyrna Agorası'ndaki gezi yolunu tamamladı İzmir Büyükşehir Belediyesi, Antik Smyrna (İzmir) Agorası'ndaki 700 metrelik gezi yolu güzergahını 6 milyon 300 bin liralık yatırımla tamamladı. Yerli ve yabancı turistler artık ören yerindeki Mozaikli Salon ve Batı Partiko gibi alanlara daha rahat erişebilecek ve eserlere daha yakından tanıklık edebilecek.

 • 04.10.2023 04 Eki 13:52 Bayraklı Belediyesi Yol Yenileme Çalışmalarına Devam Ediyor

  Bayraklı Belediyesi Yol Yenileme Çalışmalarına Devam Ediyor Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, ilçe genelinde süren yol yenileme, bakım, onarım, kilit parke çalışmalarını yerinde inceledi. İzmir Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle gerçekleştirilen çalışmaların kısa sürede tamamlanacağını belirten Başkan Sandal, daha yaşanabilir ve modern bir Bayraklı için çalıştıklarını söyledi.

 • 02.10.2023 02 Eki 09:48 İzmir'de Smyrna'nın Kadınları adlı oyun sahnelendi

  İzmir'de Smyrna'nın Kadınları adlı oyun sahnelendi İzmir Kadim Kültürü Yaşatma Platformu tarafından Efes Selçuk Belediyesi desteğiyle Celsus Kütüphanesi'nde sahnelenen 'Smyrna'nın Kadınları' adlı oyunda, Smyrna, Kybele, Artemis, Fatma Ana, Meryem Ana ve Zübeyde Hanım'ın hayat hikayeleri anlatıldı. Oyun, müzik ve dans gösterisiyle birlikte sanatseverlerden yoğun ilgi gördü.

 • 27.09.2023 27 Eyl 00:06 Soyer: "Misyonumuz İzmir'i Bir İadeyi İtibarla Tekrar Akdeniz'in En Önemli Liman Kentlerinden Biri Haline Getirmek"

  Soyer: 'Misyonumuz İzmir'i Bir İadeyi İtibarla Tekrar Akdeniz'in En Önemli Liman Kentlerinden Biri Haline Getirmek' Dünya Kenti İzmir Derneği (DİDER), sonbahar resepsiyonunu gerçekleştirdi. Resepsiyona katılan derneğin onursal başkanı ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak bizim en temel misyonumuz yüzlerce yıl, binlerce geride bıraktığı tarihiyle dünyanın en önemli liman kentlerinden biri olmuş İzmir'i bir iadeyi itibarla tekrar Akdeniz'in en önemli liman kentlerinden biri haline getirmek” dedi. Soyer yaptığı konuşma sırasında bir dönem daha İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapma isteğine yineledi.

 • 14.09.2023 14 Eyl 15:07 Bayraklı Uluslararası Homeros Edebiyat/Sanat Festivali Programı Belli Oldu

  Bayraklı Uluslararası Homeros Edebiyat/Sanat Festivali Programı Belli Oldu Bayraklı Belediyesi tarafından düzenlenecek olan Bayraklı Uluslararası Homeros Edebiyat/Sanat Festivali'nin programı açıklandı. Festival, 29 Eylül - 1 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek ve birçok yerli ve yabancı sanatçıyı İzmirlilerle buluşturacak. Festival kapsamında Zülfü Livaneli'ye Homeros Roman/Müzik Onur Ödülü, Ataol Behramoğlu'na Homeros Şiir Onur Ödülü ve Valeriu Stancu'ya Konuk Yazar Onur Ödülü verilecek. Festivalde söyleşiler, şiir okumaları, belgesel gösterimleri, tiyatro oyunları ve konserler gibi birçok etkinlik yer alacak.

 • 11.09.2023 11 Eyl 14:38 Bayraklı Belediyesi İzmir Enternasyonal Fuarı'nda dikkat çekti

  Bayraklı Belediyesi İzmir Enternasyonal Fuarı'nda dikkat çekti İzmir Enternasyonal Fuarı'na katılan Bayraklı Belediyesi, modern standı ve projeleriyle dikkat çekti. İlçenin tarihine özgü Smyrna figürleriyle donatılan, kültür-sanat ve spor etkinliklerine ev sahipliği yapan stant, binlerce ziyaretçi ağırladı.

 • 04.09.2023 04 Eyl 11:57 İzmir'de Uluslararası Homeros Edebiyat/ Sanat Festivali Başlıyor

  İzmir'de Uluslararası Homeros Edebiyat/ Sanat Festivali Başlıyor İzmir'in Bayraklı Belediyesi, bu yıl ikincisi düzenlenecek Uluslararası Homeros Edebiyat/ Sanat Festivali için hazırlıklarını tamamladı. Festivalde Marc Levy, Ataol Behramoğlu, Zülfü Livaneli, İlber Ortaylı gibi önemli isimler yer alacak. Festival, 29-30 Eylül ve 1 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek.

 • 03.09.2023 03 Eyl 15:11 Bayraklı Belediyesi İkinci Uluslararası Homeros Edebiyat/Sanat Festivali Hazırlıklarını Tamamladı

  Bayraklı Belediyesi İkinci Uluslararası Homeros Edebiyat/Sanat Festivali Hazırlıklarını Tamamladı Bayraklı Belediyesi, bu yıl ikincisi düzenlenecek Uluslararası Homeros Edebiyat/Sanat Festivali için hazırlıklarını tamamladı. Festivalde Marc Levy, Ataol Behramoğlu, Zülfü Livaneli, İlber Ortaylı gibi önemli isimler yer alacak. Festival, 29-30 Eylül ve 1 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek.

 • 02.09.2023 02 Eyl 13:24 Bayraklı Belediyesi İzmir Enternasyonal Fuarı'nda Fark Yarattı

  Bayraklı Belediyesi İzmir Enternasyonal Fuarı'nda Fark Yarattı İzmir Enternasyonal Fuarı'na katılan Bayraklı Belediyesi, modern standı ve projeleriyle dikkat çekti. Belediyenin stantı, ilçenin tarihine özgü Smyrna figürleriyle donatıldı ve kültür-sanat ve spor etkinliklerine ev sahipliği yaptı. Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, herkesi standı ziyaret etmeye davet etti.

 • 30.08.2023 30 Ağu 02:45 Alaşehir'de yapılan altyapı çalışmalarında başı olmayan kabartma bulundu

  Alaşehir'de yapılan altyapı çalışmalarında başı olmayan kabartma bulundu Alaşehir ilçesinde yapılan altyapı çalışmaları sırasında başı olmayan bir kabartma bulundu. Kabartmanın Güneş Tanrısı Helios'a ait olduğu değerlendiriliyor.

 • 29.08.2023 29 Ağu 16:39 Alaşehir'de yapılan altyapı çalışmalarında başı olmayan kabartma bulundu

  Alaşehir'de yapılan altyapı çalışmalarında başı olmayan kabartma bulundu Alaşehir ilçesinde yapılan altyapı çalışmaları sırasında başı olmayan bir kabartma bulundu. Kabartmanın güneş tanrısı Helios'a ait olduğu düşünülüyor.

 • 29.08.2023 29 Ağu 15:28 Alaşehir'de 2 Bin Yıllık Heykel Bulundu

  Alaşehir'de 2 Bin Yıllık Heykel Bulundu Manisa'nın Alaşehir ilçesinde yapılan altyapı çalışmaları sırasında en az 2 bin yıllık ve Güneş Tanrısı Helios'a ait olduğu düşünülen başı olmayan kabartma heykel bulundu. Heykel, İncil'de adı geçen 7 kiliseden biri olan Alaşehir St. Jean Kilisesi'nin bahçesinde koruma altına alındı.

 • 17.08.2023 17 Ağu 14:17 Tunç Soyer: "İmar Planlarına 2 Milyon Metrekare Yeşil Alan Ekledik"

  Tunç Soyer: 'İmar Planlarına 2 Milyon Metrekare Yeşil Alan Ekledik' İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in göreve geldiği 2019 yılından bu yana İzmir’in planlı bir kent olarak gelişmesi adına önemli adımlar atıldı. 4,5 yıl boyunca kent planlaması yapılırken doğanın, kültürel mirasın, tarım alanlarının, yeşil alanların ve havzaların korunmasını, mümkünse artırılmasını ilke edindiklerini belirten Başkan Soyer, “İlkesel olarak her yapılan planda yeşil alanların arttırılmasına dikkat ettik, bu kapsamda yaklaşık 2 milyon metrekarelik kazanım sağladık. Ayrıca 2026 EXPO alanıyla birlikte Kültürpark’tan daha büyük bir yeşil alanı planlamaya dahil ettik” diye konuştu.

 • 26.07.2023 26 Tem 08:45 Ünlü oyuncu Yılmaz Gruda yaşamını yitirdi

  Ünlü oyuncu Yılmaz Gruda yaşamını yitirdi Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, şair, oyun yazarı ve tiyatro yönetmeni Yılmaz Gruda, 94 yaşında hayata gözlerini yumdu. 13 Temmuz'da doğum gününü kutlayan usta sanatçının hafızalarda ilmek ilmek sanatla işlenmiş bir asırlık ömrü kaldı.

 • 26.07.2023 26 Tem 04:07 YILMAZ GRUDA KİMDİR?

  YILMAZ GRUDA KİMDİR? Bir süredir sağlık sorunları yaşanan Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, şair, oyun yazarı ve tiyatro yönetmeni 94 yaşındaki Yılmaz Gruda hayatını kaybetti.

 • 04.07.2023 04 Tem 12:52 Bayraklı Belediyesi 'Geleceğini Kuran Genç Kadınlar' projesine kabul edildi

  Bayraklı Belediyesi 'Geleceğini Kuran Genç Kadınlar' projesine kabul edildi Bayraklı Belediyesi, Sabancı Vakfı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından desteklenen 'Geleceğini Kuran Genç Kadınlar' projesine kabul edildi. Proje kapsamında, 18-29 yaş aralığında, en az lise mezunu 100 genç kadının sosyo-ekonomik olarak güçlendirilmesi ve iş birliği yapılan firmalarda staj yapmaları sağlanacak. Ayrıca, katılımcılara 2 aylık eğitim programları düzenlenecek ve girişimcilik fikirlerinin geliştirilmesi desteklenecek. Proje, Bayraklı Belediyesi ve çeşitli sivil toplum örgütleri ile ortaklaşa yürütülecek.

 • 22.06.2023 22 Haz 10:45 İzmir'de En Kısa Gece Eğlence Koşusu düzenlendi

  İzmir'de En Kısa Gece Eğlence Koşusu düzenlendi İzmir Büyükşehir Belediyesi, yılın en kısa gecesi 21 Haziran'da 'Tarihi Miras' ana temasıyla 'En Kısa Gece Eğlence Koşusu' düzenledi. Yaklaşık bin kişinin katıldığı koşu, Smyrna Agorası'ndan başlayıp Konak Turuncu Bahçe'de sona erdi. Katılımcılar İzmir sokaklarındaki tarihi ve kültürel zenginlikleri keşfederken, koşuya katılanlara anı madalyaları verildi.

 • 20.06.2023 20 Haz 11:42 İzmir'de En Kısa Gece Eğlence Koşusu Yarın Düzenlenecek

  İzmir'de En Kısa Gece Eğlence Koşusu Yarın Düzenlenecek İzmir Büyükşehir Belediyesi, yarın 'En Kısa Gece Eğlence Koşusu' düzenleyecek. Koşu bu yıl Smyrna Agorası'ndan başlayacak ve Konak Turuncu Bahçe'de sona erecek. Sporseverler koşu parkurunda Kemeraltı Çarşısı'nın tarihi ve kültürel zenginliklerine tanık olacak. Koşunun startı saat 21.00'de verilecek ve 'Tarihi Miras' konulu 2,5 kilometrelik koşu güzergahında Havra Sokağı, Kestane Pazarı Cami, Başdurak Cami, Hacı Salim Paşa Şadırvanı, İpek Pazarı Caddesi, Hüseyin Efendi Kuru Kahvecisi, Milli Kütüphane Caddesi, Saat Kulesi Meydanı ve Turuncu Park yer alıyor.

 • 23.04.2023 23 Nis 11:30 İzmir'de Antik Smyrna Agorası ve Tiyatrosu Kazı Çalışmaları Devam Ediyor

  İzmir'de Antik Smyrna Agorası ve Tiyatrosu Kazı Çalışmaları Devam Ediyor İzmir Katip Çelebi Üniversitesi tarafından yürütülen kazı çalışmaları sonucunda Smyrna Agorası ve Smyrna Antik Tiyatrosu'ndan Helenistik Roma Bizans dönemi, Beylikler Osmanlı izleri ve İzmir'in mutfak kültürüne ilişkin bulgular gün yüzüne çıkarılıyor. Kazı çalışmalarında Satyros kabartması, Herakles heykeli ve gymnasium kalıntıları bulundu.

 • 19.04.2023 19 Nis 19:43 AB, Türkiye ile kültürel miras projelerine devam ediyor

  AB, Türkiye ile kültürel miras projelerine devam ediyor AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, Dünya Kültür Mirası Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, Türkiye ile AB arasında kurulan kültürel ve bilimsel köprülere yenilerini ekleyeceklerini belirtti. Haberde, AB'nin Türkiye'deki kültürel miras projeleri ve desteklediği projelerden örnekler veriliyor.

 • 18.04.2023 18 Nis 11:43 Bayraklı'da 30 Ekim Lions Parkı Düzenlenen Törenle Hizmete Açıldı

  Bayraklı'da 30 Ekim Lions Parkı Düzenlenen Törenle Hizmete Açıldı Bayraklı Belediyesi'nin Smyrna Lions Kulübü iş birliğiyle yapımını tamamladığı 30 Ekim Lions Parkı, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Osmangazi Mahallesi’nde 3 bin 739 metrekarelik alana sahip park, tasarımı ve yeşil alanları ile bölge sakinlerinin beğenisini kazandı. Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “30 Ekim dendiğinde içimiz acıyor. O gün yaralarımızı birlikte sardığımız gibi bundan sonra da hep birlikte olacağız. İlçemize daha güzel parklar kazandıracağız. 14 Mayıs’tan sonra da bambaşka bir sabaha uyanacağız” dedi.

 • 16.04.2023 16 Nis 12:26 Bayraklı Belediyesi'nin 30 Ekim Lıons Parkı Yarın Açılıyor

  Bayraklı Belediyesi'nin 30 Ekim Lıons Parkı Yarın Açılıyor Bayraklı Belediyesi, Smyrna Lions Kulübü’nün desteğiyle yapımı sürdürülen 30 Ekim Lions Parkı’nı tamamladı. Osmangazi Mahallesi'nde 3 bin 739 metrekarelik alana sahip parkın açılışı yarın saat 18.30’da yapılacak.

 • 16.04.2023 16 Nis 12:26 Bayraklı Belediyesi'nin 30 Ekim Lıons Parkı Yarın Açılıyor

  Bayraklı Belediyesi'nin 30 Ekim Lıons Parkı Yarın Açılıyor Bayraklı Belediyesi, Smyrna Lions Kulübü’nün desteğiyle yapımı sürdürülen 30 Ekim Lions Parkı’nı tamamladı. Osmangazi Mahallesi'nde 3 bin 739 metrekarelik alana sahip parkın açılışı yarın saat 18.30’da yapılacak.

 • 13.04.2023 13 Nis 11:04 Anadolu'da at yarışlarının yapıldığı ilk hipodrom, koruma kararıyla geleneği sürdürecek

  Anadolu'da at yarışlarının yapıldığı ilk hipodrom, koruma kararıyla geleneği sürdürecek Kültür ve Turizm Bakanlığınca koruma altına alınan Şirinyer Hipodromu, Anadolu'da düzenli ilk at yarışlarına ev sahipliği yapma özelliğiyle bu alandaki geleneğini 1856 yılından bu yana devam ettiriyor.

 • 09.04.2023 09 Nis 13:57 İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden 4 Yılda 18 Milyar Liranın Üzerinde Yatırım

  İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden 4 Yılda 18 Milyar Liranın Üzerinde Yatırım İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in göreve başlamasının üzerinden geçen 4 yıllık süreçte kente 18 milyar liranın üzerinde yatırım yapıldı. Geçen 4 yılda, İzmir’i dirençli kent haline getirmek için projeler başlatılırken, kentin en büyük raylı sistem yatırımı Buca Metrosu’nun şantiyelerinde çalışmalar hız kazandı.

 • 09.04.2023 09 Nis 13:57 İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden 4 Yılda 18 Milyar Liranın Üzerinde Yatırım

  İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden 4 Yılda 18 Milyar Liranın Üzerinde Yatırım İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in göreve başlamasının üzerinden geçen 4 yıllık süreçte kente 18 milyar liranın üzerinde yatırım yapıldı. Geçen 4 yılda, İzmir’i dirençli kent haline getirmek için projeler başlatılırken, kentin en büyük raylı sistem yatırımı Buca Metrosu’nun şantiyelerinde çalışmalar hız kazandı.

 • 04.02.2023 04 Şub 12:24 İzmir'de Bin Çift Sevdiğine Koşacak

  İzmir'de Bin Çift Sevdiğine Koşacak İzmir Büyükşehir Belediyesi 14 Şubat Sevgililer Günü için “Sevdiğine Koş” temalı etkinlik düzenliyor.

 • 02.02.2023 02 Şub 16:38 Tunç Soyer: "Geleceğin Türkiye'sinin İnşasına, Kadın Erkek Yan Yana Başlıyoruz. Bunun Mümkün Olabilmesi İçinse Kadınlara Önce Bir Özür Borçluyuz"

  Tunç Soyer: 'Geleceğin Türkiye'sinin İnşasına, Kadın Erkek Yan Yana Başlıyoruz. Bunun Mümkün Olabilmesi İçinse Kadınlara Önce Bir Özür Borçluyuz' İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer; “Bugün, geleceğin Türkiye’sinin inşasına kadın erkek yan yana başlıyoruz. Bunun mümkün olabilmesi içinse kadınlara önce bir özür borçluyuz. Bedensel gücümüzü bir şiddet kaynağına dönüştürdüğümüz için… Kadınlar üzerinde tahakküm kurmaya kalkıştığımız için… Onlar adına yargılar ürettiğimiz ve onları temel haklarından mahrum bıraktığımız için… Biz erkekler, her şeyden önce kadınlara tarihin ve çocuklarımızın huzurunda özür borçluyuz” dedi.

 • 27.12.2022 27 Ara 12:22 'Bayraklı Kent Meydanı Projesi'nde Çalışmalar Hızlandı

  'Bayraklı Kent Meydanı Projesi'nde Çalışmalar Hızlandı Bayraklı Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılacak olan ‘Bayraklı Kent Meydanı Projesi’nde çalışmalar hızlandı. Proje kapsamında, sondaj çalışmaları öncesi arkeolojik kazı çalışmaları başladı. Çalışmalarda herhangi bir bulguya rastlanılmaması halinde uygulama aşamasına geçilecek.

 • 23.12.2022 23 Ara 11:09 Antik kentten çıkan eserler restoratörlerin elinde yapbozun parçaları gibi birleşiyor

  Antik kentten çıkan eserler restoratörlerin elinde yapbozun parçaları gibi birleşiyor İzmir'de 2 bin 500 yıllık Smyrna Antik Kenti'ndeki kazılarda kırılmış ya da parçalanmış bulunan heykel, seramik ve diğer eserler, restoratörlerin elinde yapbozun parçaları gibi bütünleniyor.

 • 19.12.2022 19 Ara 13:55 Atina'da kafede silahlı saldırı: 2 ölü, 1 yaralı

  Atina'da kafede silahlı saldırı: 2 ölü, 1 yaralı - Atina'da kafede silahlı saldırı: 2 ölü, 1 yaralı Yunanistan'ın başkenti Atina'da bir kafede gerçekleştirilen silahlı saldırıda 2 kişinin hayatını kaybettiği, 1 kişinin ise yaralandığı belirtildi.

 • 21.11.2022 21 Kas 12:51 İzmir'deki kazılarda Avrupa'dan 400 yıl önce gelen yemek takımları bulundu

  İzmir'deki kazılarda Avrupa'dan 400 yıl önce gelen yemek takımları bulundu İzmir'deki Antik Smyrna Agorası kazılarında 17 ila 19. yüzyıllar arasında Osmanlı sofralarında kullanılmış, Avrupa'dan getirilen seramik tabak ve fincanlar bulundu.

 • 08.11.2022 08 Kas 10:28 İZMİR-SELANİK SEFERLERİNE '10 KASIM' YOĞUNLUĞU

  İZMİR-SELANİK SEFERLERİNE '10 KASIM' YOĞUNLUĞU TÜRKİYE ve Yunanistan arasında ticaret ve turizmin geliştirilmesi amacıyla başlatılan İzmir-Selanik feribot seferlerinde, '10 Kasım' yoğunluğu yaşanıyor.

 • 13.10.2022 13 Eki 13:15 İzmir haberleri | İzmir'deki altyapı çalışmalarında ortaya çıkan tarihi yerler için "sit alanı" kararı

  İzmir haberleri | İzmir'deki altyapı çalışmalarında ortaya çıkan tarihi yerler için 'sit alanı' kararı İzmir bölgesinden gelen habere göre İzmir'deki altyapı çalışmaları sırasında ortaya çıkan Smyrna antik kentinin limanı ve Osmanlı dönemine ait Çuha Bedesteni, 3. derece arkeolojik sit alanı olarak tescillendi.

 • 11.10.2022 11 Eki 16:34 SELANİK FERİBOT SEFERİNİN ARDINDAN DÜZENLENEN TÖRENDE 'DOSTLUK HATTI' VURGUSU

  SELANİK FERİBOT SEFERİNİN ARDINDAN DÜZENLENEN TÖRENDE 'DOSTLUK HATTI' VURGUSU Selanik arasındaki ilk feribot seferinin gerçekleşmesi sonrasında tören düzenlendi.

 • 11.10.2022 11 Eki 12:05 Son dakika haberi... Selanik-İzmir feribot seferleri başladı... İlk yolcular İzmir'e geldi

  Son dakika haberi... Selanik-İzmir feribot seferleri başladı... İlk yolcular İzmir'e geldi Son dakika haberleri: Selanik-İzmir feribot seferleri başladı.

 • 11.10.2022 11 Eki 11:18 Selanik-İzmir feribot seferleri başladı

  Selanik-İzmir feribot seferleri başladı Ege'nin iki yakasını birleştiren Selanik-İzmir arası vapur seferleri resmi olarak başladı.

 • 11.10.2022 11 Eki 10:45 İzmir ekonomi haberi... İzmir seferini yapan ilk gemi İzmir Limanı'na yanaştı

  İzmir ekonomi haberi... İzmir seferini yapan ilk gemi İzmir Limanı'na yanaştı İzmir bölgesinden gelen habere göre İzmir ile Yunanistan'ın Selanik şehri arasında yapılacak seferler kapsamında "Smyrna di Levante" adlı ilk ropax (araç ve yolcu taşıyan gemi) İzmir Limanı'na ulaştı.

 • 09.10.2022 09 Eki 10:51 Son dakika haber: Selanik-İzmir feribot seferleri başlıyor

  Son dakika haber: Selanik-İzmir feribot seferleri başlıyor Son dakika haberi: İzmir-Selanik feribot seferleri, İzmir Ticaret Odası'nın Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı nezdinde harcadığı yoğun mesai sonucunda 10 Ekim Pazartesi günü başlıyor.

 • 28.09.2022 28 Eyl 17:50 Antik Smyrna Agorası'nda Osmanlı Dönemi'nden kalma fincanlar bulundu

  Antik Smyrna Agorası'nda Osmanlı Dönemi'nden kalma fincanlar bulundu Antik Smyrna Agorası'nda sürdürülen kazılarda Osmanlı Dönemi'nden kalma fincan ve tabak parçaları bulunduğu bildirildi.

 • 28.09.2022 28 Eyl 11:30 SMYRNA AGORASI'NDA OSMANLI FİNCANLARI BULUNDU

  SMYRNA AGORASI'NDA OSMANLI FİNCANLARI BULUNDU İZMİR'de Smyrna Agorası'ndaki arkeolojik kazılarda Osmanlı Dönemi'ne ait yüzlerce Kütahya fincanı ortaya çıkarıldı.

 • 20.09.2022 20 Eyl 18:55 Kültür ve Turizm Bakanlığı, Unesco Dünya Mirası 2022 Adaylığı İçin İzmir'i Eledi, Bursa İznik'i Seçti

  Kültür ve Turizm Bakanlığı, Unesco Dünya Mirası 2022 Adaylığı İçin İzmir'i Eledi, Bursa İznik'i Seçti Kültür ve Turizm Bakanlığı, UNESCO Dünya Mirası 2022 daimi adaylığı için İzmir’in simgelerinden Kemeraltı ve çevresini kapsayan İzmir Tarihi Kent Merkezi'ni eleyerek Bursa'nın İznik bölgesini seçti. AKP'li Alinur Aktaş yönetimindeki Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin hazırladığı adaylık dosyası UNESCO'ya gönderildi. Bakanlığın kararı İzmir'de büyük hayal kırıklığı yarattı.

 • 20.09.2022 20 Eyl 10:17 KLAZOMENAİ'NİN 2 BİN 500 YILLIK DOĞU KAPISI BULUNDU

  KLAZOMENAİ'NİN 2 BİN 500 YILLIK DOĞU KAPISI BULUNDU İZMİR'in Urla ilçesindeki Klazomenai Antik Kenti'nde bu yılki kazılarda, doğu yönünden giriş yapılan 'kent kapısı' bulundu.

 • 18.09.2022 18 Eyl 11:06 Metropolis'in "ihtişamı" gün yüzüne çıkarılıyor

  Metropolis'in 'ihtişamı' gün yüzüne çıkarılıyor İzmir'in Torbalı ilçesindeki Metropolis Antik Kenti'nde son 1 ayda yapılan kazı çalışmaları sonucu 4 ayrı sütun ile kamusal veya ticari alan olarak kullanıldığı düşünülen bölgedeki mozaiklerin 150 metrekarelik bölümü gün ışığına kavuşturuldu.

Advertisement