15 Temmuz Diriliş Takımı'nın teknik direktörü Murat Kılıç'ın tarzı çok farklı - Son Dakika
Spor

15 Temmuz Diriliş Takımı'nın teknik direktörü Murat Kılıç'ın tarzı çok farklı

15 Temmuz Diriliş Takımı\'nın teknik direktörü Murat Kılıç\'ın tarzı çok farklı

Elit Master Ligi'nin Karadeniz A Grubu'nda yarışan 15 Temmuz Diriliş Takımı, kendini diğer takımlardan ayıran çok farklı bir özelliğiyle dikkat çekiyor.

09.12.2019 10:37
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Elit Master Ligi'nin Karadeniz A Grubu'nda yarışan 15 Temmuz Diriliş Takımı, kendini diğer takımlardan ayıran çok farklı bir özelliğiyle dikkat çekiyor. Takımın teknik direktörlüğünü 30 yaşındaki engelli Murat Kılıç yapıyor. Taktikleri ve futbolcularla diyaloğu ile taraftarlarının da gönlünü kazanan Kılıç, diğer takım oyuncularının da ilgisini çekiyor. Murat Kılıç'ın en büyük hayali ise Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman ile çalışmak.

Takımın oyuncularından Alaattin Esertaş, Kılıç'ın her maçta kendilerini motive ettiğini belirterek, "Hocamız bizi bir araya tutmaya çalışıyor. Arkadaşlarımızın takıma katılmasında hocamızın büyük etkisi var. Her maçımıza gelerek motive ediyor. Yenildiğimiz zaman kendisini üzüyoruz. İnşallah bundan sonraki maçlarımızda kendisini üzmeyeceğiz. Onu en iyi şekilde temsil edeceğiz" dedi.

Murat Kılıç'ın takımın neşe kaynağı olduğunu kaydeden bir başka futbolcu Ali Aydın ise, "Murat hocamız bizim her şeyimiz. Hocamıza galibiyet hediye edemedik onun üzüntüsünü yaşıyoruz. Hocamız bize moral ve motivasyon veriyor. Diğer rakiplerimizin de ilgi odağı oldu. Neşe kaynağımız. Sağlık yaşam için sigara içmiyoruz sloganımızı bu şekilde yaptık" şeklinde konuştu.

15 Temmuz Diriliş Takımı'nın teknik direktörü Murat Kılıç'ın tarzı çok farklı

15 Temmuz Diriliş Master Takımı'nın kurucusu Atakan Mert de Murat Kılıç'ın lisansının olduğunu ve takımın esame listesine her maçta imza attığını dile getirerek, "Elit Master Ligi, 40 yaş üzeri futbola özlem duyanların tekrar sahaya girmesini sağladı. 15 Temmuz Diriliş Master Takımı'nı kurmadaki amacımız 15 Temmuz ruhunu hem yaşatmak hem de bu ruhun içerisinde olacak arkadaşlarımızla beraber çocuklarımıza güzel bir futbol resitali sunmak. Sonra teknik direktörlükte ne yapabiliriz diye düşündük. Sürmene'nin sevgilisi olmuş bir kardeşimizi, Murat'ı aldık. Murat hem takımı sahaya çıkartıyor, bütün esame listesinin altına imza atıyor. Lisansı var. Her gittiğimiz sahaya bizimle geliyor" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Hürriyet

Son Dakika Spor 15 Temmuz Diriliş Takımı'nın teknik direktörü Murat Kılıç'ın tarzı çok farklı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement