Adana Demirspor 3-0 Hükmen Galip - Son Dakika
Spor

Adana Demirspor 3-0 Hükmen Galip

Adana Demirspor 3-0 Hükmen Galip

Spor Toto 2.Lig Kırmızı Grup'ta Adana Demirspor, rakibi Mardinspor sahaya çıkmayınca 3-0 hükmen galip ilan edildi.

29.01.2012 14:44

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup'ta Adana Demir spor, rakibi Mardinspor sahaya çıkmayınca 3-0 hükmen galip ilan edildi. Mavi Lacivertli futbolcular, kendi aralarında maç yaptı.

Bugün 5 Ocak Stadı'nda saat 13.30'da oynanacak Adana Demirspor-Mardinspor maçı öncesi ev sahibi takım ile maçın hakemleri Oğuz Kaan Turan, Mehmet Uğur Alptekin ve Çetin Demirhan Mardinspor'un sahaya çıkmasını bekledi. 5 dakikalık beklemenin ardından konuk takım gelmeyince Adana Demirspor 3-0 hükmen galip ilan edildi.

Mavi-Lacivertli futbolcular da kendi aralarında maç yaptı. Maçı, daha sonra stada alınan yaklaşık 50 kişilik bir taraftar grubu da izledi.

Adana Demirspor Kulübü Başkan Vekili Bekir Sıtkı Özer, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Mardinspor'un içine düştüğü durumun Türk futbolcu açısından çok üzücü olduğunu söyledi.

Türkiye'de bir kaç takım hariç diğer takımların bu zorlukları yaşadığını belirten Özer, "Adana Demirspor'da kendisine ödenen aylık paradan dolayı güçlükle ayakta durabiliyor. Biz de bu duruma düşebiliriz. Hükmen 3-0 galip geleğimiz için sevinemiyorum, üzülüyorum. Çünkü Türk futbolu iyi yerlere gitmiyor. Bir kaç futbolcuya milyon dolarlar veriliyor. Ama bunun yanısıra takımlar çok kötü durumda. Türkiye'nin uluslararası arenada da büyük bir başarısı yok. Futbol Federasyonu buna bir çözüm bulmalı. Aksi

takdirde Mardinspor gibi köklü bir spor kulübünün düştüğü duruma diğer kulüpler de düşebilir" dedi.

Adana Demirsporlu Edip Saruhan ise Mardinspor'a kimsenin sahip çıkmadığını o yüzden bu duruma düştüğünü ifade ederek, "Bugün 3-0 galip geleceğiz ama Mardinspor'un düştüğü durum çok vahim ve üzücü" diye konuştu. - ADANA

Kaynak: İHA

Son Dakika Spor Adana Demirspor 3-0 Hükmen Galip - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement